TURAS Praha – Brno

Českomoravský Sportovní a Společenský Klub TURAS Praha – Brno Transkontinentální Unie Recesních Akciových Společností je Občanským Sdružením. Založen byl 5. května 1979 v hostinci U dvou srdců na Malé Straně v ulici U Lužického Semináře. Posloužil členům a kamarádům Recesní Akciové Společnosti (RAS založen 27. 7. 1977) k zastřešení rasrůstající se a dosti sledované činnosti jako Oddíl Pěší Turistiky TURAS Odboru Turistiky Tělovýchovné Jednoty Nemocnice Krč Praha 4. Od roku 1988 byl samostatnou TJ TURAS na Praze 2 spolu s TJ TAK a NOHYB…

Mimo pravidelné akce turistické, pěšky, na vodě i na běžkách, vysokohorská tažení i trampské výlety dělá i akce rekreačně sportovní.

Mladá českomoravská odnož - Spolek Žabí údolí – poslední roky pořádá stylové dětské tábory (celkově již 32 let) i víkendové pobyty pro děti. Oblíbené jsou společné kostýmové hradní akce, různé sešlosti, turnaje, výstavy, Bály - střídavě v Baráčnické rychtě v Malostranské besedě, dříve i v Michnově paláci. Také jamy i koncerty jazz a blues i cimbálové muziky, dříve i parníky. Většina schůzek, společenských akcí i některé sportovní akce - basket, se odehrává na Malé Straně. Mnozí členové leta spolupracují se Sdružením (Spolkem) Občanů a Přátel Malé Strany a Hradčan (jsou členy), s Muzikanty z Kampy, také s KC Kampa, Kampou Střed Světa, jsou členy Spolku KampaNula a Klubu Šatlava. Přátelí se s dalšími váženými spolky i společnostmi (Klub Za starou Prahu, Zlatá Praha, KPGM, Trasa 14 TAK, SUP).

TURAS spolupořádá devátým rokem Konference a Happeningy Kampa – Malá Strana Střed Světa a Malostranské vinobraní, čímž pomáhá zviditelňovat a ochraňovat toto nádherné území. Pod - poruje Klub Šatlava a spolek KampaNula, spolupořádá Učené toulky a Prostřené stoly, kde se podílí na získávání nemalých finančních prostředků pro zdravotně postižené občany. Svojí činností se snaží dbát o udržení genia loci Prahy 1, kde mimo akcí v přírodě většina kulturně společenských aktivit členů SK TURAS probíhá.

HOJ TURAS!
14. 3. 2017
  • Dooporučujeme

    » MaSlo a InŽivot doporučují: Koukněte se na blog Lídy Chábový » . Každej den se to tam množí.
    P.S.:Stojí to za to. Kučka

FotaRASů
archiv »

PresenTŮRY
archiv »

 

TURASjevy a RASpomníky

Zobrazit více »