Dávnověk…

Vzpomínáte, kolik jsme si užili srandy při filmování Dívčí války na Lahváčích v roce 1980? Bylo by fajn, kdyby měl někdo možnost a čas 8 mm filmy přepsat na DVD.

Na chalupě U pěti lahváčů byla natáčena ještě Sněhurka, asi v roce 1976.

Od roku 1983 jsme s dětmi slavili na Lahváčích pravidelně Čarodějnice, minimálně dvanáct let za sebou.

Naposledy jsme na Lahváčích byli na 35. Malé Stezce na jaře 2003 – bylo nás 78.

Připomeňme si…

 • 37. Lesní hry » O šátek Ferdy Mravence » Blatensko
  11.–13. 9 2015

  Spoluřádali jsme se Třináctkou na tábořišti skautské základny Chvalov ležící 10 km od Blatné mezi vesnicemi Mačkov, Jindřichovice a Bratronice. Tábořiště je ze tří stran obklopeno lesem, jako stvořeným pro hry. Ze čtvrté strany je obklopeno loukou, pod níž je rybník. V blízkosti tábořiště je i hrobka rodu Battagliů. Stránky LH »

 • 56. Stezka » Blansko » LVÍ » Boskovice
  8.–11. 5 2014

  Pořádali jsme my. Všechno pěkně klaplo až na počasí. Celou Stezku svítilo slunce, ale v neděli se obloha zatáhla a úderem zahájení Zakončení začalo pršet. Fotoalbum »

 • 33. Lesní hry » Vězeňské » Harasov na Kokořínsku
  9.–11. 9. 2011

  Počasí vyšlo, připravili jsme se pečlivě i když téma, které vymysleli mladí a pak se na pořádání docela vykašlali, se nám moc nelíbilo. Ovšem vůbec se nám nepovedla štvanice. Inu, není vždy posvícení.
  Zvací video » a fotoalbum »

 • 46. Stezka » Západem » Lázně Kynžvart
  12.–16. 5 2004

  Cesta vlakem s točeným pivem, Boženčinými koláči a postupně zkonzumovanou horní a dolní šestkou a sedmičkou ve tvaru šampaňského, čokoládového likéru a griotky dala sílu Vráťovi zařídit návštěvu nádražního císařského salónku v Mar. Lázních. 
    První večer ve skanzenu s ostříhanou Ribanou se nás sešlo neuvěřitelných 28 včetně čtyř kytar, mandolíny, basy, valchy a žáby. Kalné ráno před skanzenem hudební produkce pokračovala. Pak už jsme odešli do lesů, někteří blouznivci na Bob Dyleň. Obávaný nocleh ve skautských srubech bez vody, jídla, světla a tepla se ukázal jako poplašná zpráva, pozdní večer i ráno jsme strávili u ohně před Orlím hnízdem místní Hitlerjugend. 
    V Michalových Horách jsme se nakonec sešli všichni v jedné hospodě (agent na obr. 007 vypátral rozdíl mezi čtrnáctkou na čtyřkou. Páteční večer ve sklepení pivovarské hospody ovládly po kulinářských hodech a Q | | | | | (každý si opraví podle své konzumace) Spojené kapely Čtrnáctky. Při ranní exkurzi do pivovaru jsme dozvěděli zase skoro všechno, kromě informace, kde získávají kvasinky (dotaz zopakován Tondou 5x) a pili pivo rovnou z kašny. Zato v Mariánských Lázních jsme se beznadějně poztráceli a zase záhadně s jinými našli. A pak už cestou někteří necestou do Kynžvartu. Nácvik hymny Čehona na sametu místní kinokavárny, zatímco Tonda Mar..ně hledal klíče Jitce za výstřihem. Pak už tanec (Ivanko, tančil i Provázek a nad ránem Kometa šlehla nás.
    A pak zúročení pečlivých příprav především našeho šéfa, ZSV, JaVora a dalších. Okolo velkého Bolševníka na hřiště, kde postaven přístřešek (zapůjčil Jirka Navrátil, nástup císařů, cara a zcela zhuleného Metternicha a vzdávání holdu jednotlivými trasami. Tak kvůli těmto nádherným medailím muselo posečkat i projektování ruzyňského letiště. Kat a katík v rakouských barvách, není ti vrchní Ydeologu rakousko-uherského mocnářství líto neúčasti? A pak už soutěž v kvapíku, příspěvky do kabinetu kuriozit v sídle jeho Výsosti a odchod panstva za zpěvu rakouské hymny. Tajní byli tak tajní, že po nich zbyl jen orlíček, tak vyzradím, že naši Brettschneidři byli Ivana Č., Michal, Tonda a Noris. Fotoalbum »

 • 25. Lesní hry jsme pořádli my v okolí Pustých kostelů u Svitavy
  12.– 14. 9. 2003

  Dávno již tomu, kdy se nám podařilo zjistit, kdo vlastně poslal TAKu tajemný dopis s žádostí o pomoc, a proč. Bylo to Tajemné Aztécké Komando, které zjistilo neuvěřitelnou podobnost nejen ve zkratce názvu společenství. TAK se vydá po stopách Alvarezových za pokladem ztraceným. » Stránky 25. LH.

  TAKové poděkování Tajnému Aztéckému komandu za nevšední zážitky při Cestě za pokladem krále Montezumy!
  Navzdory mírné nepřízni počasí byla Cesta báječná. Už palubní servis při přeletu Atlantiku dával tušit, že za plnění náročných úkolů budeme odměněni skvělou mexickou kuchyní. A taky že ano - těžko uvěřit, že kuchařkám nekoluje v žilách latinsko-americká krev! Štvanice v dešti po kopcích ve skalách a roklích prověřila všechny statečné hledače pokladů a byla inspirací k tomu, vrátit se do oněch míst někdy i za světla. O zkušenosti členů Komanda svědčí i to, že nechali všechny statečné a obezřetné ráno dospat do té míry, že se pak téměř všichni při soutěžích usmívali a ani pozdnější příprava ulovené zvěře nevedla u většiny z nich k nadměrné nelibosti. Aztécká stezka byla pro některé statečné dívky docela drsná, ale tak to má zřejmě být. Působivý obřad nového ohně v posvátné jeskyni bude pro vnímavé duše celoživotním zážitkem a ohňová štafeta dala příležitost nám, kteří jsme běželi ve smíšených dvojicích, poznat, že i běh může být krásný. U slavnostního ohně jsme velmi názorně pronikli do tajů aztécké mytologie a některé scény zůstanou rovněž nesmazatelně vryty v našich myslích. Škoda jen, že mladí páni inženýři nepostavili přístřešek proti dešti dříve - nepochybně by také pršet přestalo dříve. Třeba by se pak do hraní pustili i svých nástrojů dbalejší muzikanti. My otrlejší děkujeme obětavým držičům(kám) deštníků i nejmenovanému milému sponzorovi za vaječňák, jímž jsme si vzájemně připíjeli na hlas. Nedělní cesta za pokladem, kterou díky bohům všichni vcelku ve zdraví přežili, prověřila tělo i ducha a nechala zvítězit zajisté těm nejlepším z nejlepších. Skandování IQ Tykve si ale každopádně zasloužili!
  Tajnému Aztéckému Komandu, které se nakonec slitovalo i nad těmi z nás, kdož měli být spravedlivě obětováni, a které přede všemi přítomnými slavnostně ocenilo příslušné zasloužilé Staré Vykopávky, pak právem vedle tradiční koupele patřily i naše průkazní peníse jako odměna za dokonalou teoretickou i praktickou přípravu, výběr místa konání i téměř bezchybnou realizaci, s níž dokázalo zvládnout celé to množství soutěží v naprosté pohodě. Snažili jsme se jim to nezkazit a vypadá to, že to vyšlo! Díky všem!
  Blanka Chvojová - Alvarado 

  • 36. Stezka » Třeboňsko » Borovanský mlýn
   19.–22. 5. 1994

   noclehy – Český Krumlov, Ločenice, Borovany
   rytíř Jirka Bubeníček za močení u cedule
   odznak navrhl Jirka Staněk
   katem Honza Kocián

  • 14. Lesní hry » Dobrodružství šesti trampů » Ptácký rybník u Semčic (MB)
   13.–15. 9. 1991

   Teplo, pohodové hry, disciplíny se vyhrávaly většinou hlavou, poslední tři soutěže v hospodě, zakončeny hostinou, připálený guláš, 45 účastníků.