{14881} Pozvánka na Poklad 2024 » MiTi » út 2. dubna

Vážení přátelé, zveme Vás na třicátý+ ročník Pokladu Řevnice 13. 4. 2024.
Vlak: Jede v 08:45 z Hlavního, 08:53 ze Smíchova. Zadní Třebaň 09:22. Ve vlaku vytvořte bojovkové skupinky. Po výstupu z vlaku v Zadní Třebani se z peronu odejde na místo startu.
Program: Bojovka jako obvykle. Trasa 14/2,14km, jízda s kočárky a odrážedly není doporučována. I když je možná pro odvážné jedince.
Vezměte: Pevné boty, dlouhé kalhoty, hole, skleničky a kalíšky na občerstvení. V cíli bojovky bude oheň a svačina z vlastních zásob, nezapomeňte buřty a vše okolo nich včetně pití.
Trasa: Od nádraží dle pokynů pořadatele, poté budou dále fáborky. Po cestě dávejte pozor na těžbu dřeva, nelezte po hromadách klád, může být občas i bahno. Po příchodu do cíle a opečení pochutin bude vyhledán poklad.
Poté: Odchod směrem Fibichova 775, příchod nejpozději v 15:00. Zde občerstvení jako obvykle, oheň a snad i hudba a veselí.
Těšíme se. Za organizátory P+B+M+Z+A.

{14884} Dvě pozvánky na akce - jedna ještě před hospodou, druhá po » ZuVla » st 3. dubna

Ahoj kamarádi, srdečně zveme v pondělí 8.dubna od 18:30 hod. do klubovny Oddílu Dinosaurus », Truhlářská 17, Praha 1 na přednášku Saši Ryvolové z 4. Trasy o Madagaskaru! Budou lemuři, chameleoni i baobaby:-)! Vstupné dobrovolné (aspoň něco;-)), prostory jsou omezené, přijďte o pár minut dřív! a druhá je na neděli 14. dubna, hned po Pokladu - Pražské věže.
Ahoj přátelé stověžaté Prahy, V rámci jarní dobrodružné hry Pražské věže zavítáme do městských částí Praha 7 a 8, navíc do Armádního muzea pod Vítkovem. Odkud se letos rozhlédnete?
Start je v Libeňském zámečku, hned vedle se podíváte do kostela sv. Vojtěcha, do nedalekého mlýna, projdete Karlín, vystoupáme na rozhlednu v kasárnách, rozhlédnete se z terasy Armádníko muzea, na ostrovu Štvanice se podíváte do elektrárny a na její věž, v Holešovicích k vodárenské věži na Jatkách, vystoupáte na věž kostela na Strossmayerově náměstí, Staré Město si prohlédnete od Letenského zámečku, vystoupáte na vyhlídkovou terasu Národního zemědělského muzea, rozhlédnete se z Letenské vodárenské věže.
Startovné 300 Kč, v den akce 400 Kč viz bližší info, aktuality a přihlášky na www.prazske-veze.cz »

{14885} Pozvánka na 23. setkání v Milíčevsi » MiNo » st 3. dubna

Milí kamarádi, rádi bychom vás první červnový víkend přivítali v Milíčevsi na dvacátém třetím ročníku setkání přátel – s velocipédy i bez nich. Letos to bude ve dnech 31.5. až 2.6.
Plánovaný program je zaměřen obdobně jako v minulých letech na pěkná a historicky zajímavá místa v okolí Milíčevsi. I tentokráte navštívíme půvabnou krajinu, uvidíme přírodní zajímavosti, historické památky, technické unikáty minulých věků i pěknou lidovou architekturu. Stále je co objevovat. Kdo bude chtít, absolvuje výlet na kole. Délka tras a náročnost bude mírná. Jako obvykle očekáváme také účast pěší/automobilové sekce, takže ti, kteří se s kolem úplně nekamarádí, nemusí váhat s účastí.
Večerní program bude takový, jaký si ho uděláme. Určitě bude oheň, dobrá muzika a příjemná společnost.
Ubytování bude obdobné jako vloni. Stále setrvává jako hlavní ubytovací verze vlastní stan na zahradě. V technickém objektu vedle obytného domu je k dispozici společná noclehárna pro ty, kteří nechtějí spát ve stanu. Míst tam je docela dost, ale všichni se nevejdou. Musíte ovšem počítat s noclehem ve „stezkovém režimu“ dle starých časů, tj. s vlastní karimatkou na zemi.
Stravování: Na večerní posezení bude zajištěno pivo, víno i nealko pití a rovněž něco k zakousnutí. Příspěvky ke zpestření tabule a ukázky kulinářského umění příchozích jsou vítány. Na obědy se vždy stavujeme někde v restauraci.
Doprava: Určitě víte, jak se k nám dostanete. Případné nováčky budeme na vyžádání informovat individuálně. Pro sobotní i nedělní výlet obdrží zájemci popis tras a kopie map. Svoji účast prosíme potvrďte brzy (nejlépe hned teď), nejpozději do pondělí 27.5.2024 a uveďte, zda požadujete místo v noclehárně.
K tomu upozorňujeme, že od 22.5. do 26.5. budeme pro komunikaci k dispozici pouze omezeně – v nutném případě telefon,
Již se těšíme! Neumanovi + Daňkovi

{14888} 66. Stezka, stav přihlašování a úterní hospoda (9. 4.) » šéf » čt 4. dubna

Ahoj všem, řádný termín na přihlášení se na 66. Stezku vypršel (na velikonoční pondělí) a nouzový termín definitivního ukončení se nebezpečně přiblížil (5. 4.).
V příloze tedy posílám seznam přihlášených. Je nás zase více než dost a kupodivu i platební morálka je (až na jednu osobu) dobrá. K tomu jenom upozorňuji, že připojený seznam má DVĚ stránky. Překontrolujte prosím, jestli je u vašeho jména vše v pořádku (datum příjezdu, vlak zpět, ubytování apod.). Pokud ne, dejte mi prosím obratem (opakuji obratem) vědět.
Pokud jde o vlastní Stezku, tak (zatím) vše platí a pro jistotu opakuji: termín: 8. - 12. května, zakončení: Luka nad Jihlavou
nocleh: Třebíč, kemp Poušov, spaní v chatkách (bez paland), polopenze. Dostal jsem z kempu seznam chatek s možností jejich obsazení. Podle toho, co jste napsali do poznámky se pokusím udělat rozpis, kde kdo bude spát. Ten rozpis samozřejmě včas pošlu k odsouhlasení. Hodně se tím urychlí vlastní ubytování a (doufám) eliminují případné zmatky.
K tomu doplňuji, že večery (po večeři) bychom měli, vzhledem k tomu, že v kempu je od 22:00 povinný noční klid, trávit v "Řízkově Hospodě na kuželně", kde můžeme být i přes desátou večerní. Hospoda je cca 1,5 km jižně od kempu. Za zajištění hospody tímto děkuji Jitce Součkové a jejímu třebíčskému příbuznému. TAK, to je ke Stezce zatím vše ».
Pokud jde o úterní hospodu, tak jsem zbytečně plašil, resp. pan hostinský zbytečně plašil, protože se spletl o týden a v úterý 9. dubna bude Pivní bar v Blanické normálně otevřen. Takže opakuji v úterý normálně v Pivním baru.

{14890} TAKový bál - něco info » šéf » čt 4. dubna

TAK ještě ahoj, ale ne všem, jen všem pistolníkům, ochráncům zákona (ať je jakýkoliv), holkám z Tingl-tanglu i nevinným Winnifred, Badmanům i Goodmanům, všem Kidům (o které většinou nikdo nestojí) a TAK podobně! Připomínám, že již zítra v Triger whiskey saloonu se koná 45. bál TAKu a přeposílám poslední informace od pořadatelů:
Ahoj přátelé, ještě pár info k bálu. Začíná v 19 hod a končí v 0:30 odchodem účastníků. Na předtančení se můžeme těšit ve 20 hod a na jeho opakování ve 23 hod.
Prosím nechoďte před 18:30, je potřeba čas na přípravu Saloonu (zasedací pořádek podle tras). Ti, co si vstupenky objednali a zaplatili přes internet budou je mít na jméno u vstupu. V provozu bude šatna (i šatnářka). V prostorách platí zákaz veškerého kouření, otevřeného ohně a pyrotechniky, okna neotvírejte.
Provoz MHD přes Libeňský most je stále omezen, z Palmovky do naší zastávky Maniny jede bus X25, z Vltavské jede tento bus i tram 1 a 27. Na noční provoz se radši podívejte, jede také noční X94, ale trochu jinak než denní X25. Jestli bude noc chladná nevíme, ale teplé prádlo určitě potřeba nebude… Tak ahoj zítra. Petřík T4

{4ka_3410} Vycházka č.21 z Opatova do Košíř » {14ka_14891} Můrova vycházka přes vodu za Vlkem » čt 4. dubna » Můra

Minulá vycházka byla krásná, atraktivní, i mě se moc líbila. Začala na člunu přes Vltavu a hned do kiosku na startovní pivko. Potom ale následoval krutý výstup na Palírku a ke 3 bohyním. Skoro se mi zdálo, že je to na nás staříky až příliš. Ale vylezli jsme, tady až na Lenku, která když se podívala vzhůru, raději táhla za Skořepou. Nahoře byl děsnej vítr a na piknikové lavičce u 3 bohyní nám sfoukl dobroty, které se rozsypaly po zemi. Největší radost z toho měla naše Okyna, protože uzený s pískem nikdo jiný nechtěl. Následoval mírný sestup, štrejchli jsme Bohnice a už jsme stáli u vstupu do Botanické zahrady, kde jsme se všichni prohlásili za starodůchodce a platili vstupné jen 1 korunu českou. Marně vzpomínám, co u nás dnes jde koupit za korunu. Za vstupem všechno kvetlo, stromy, magnolie, tulipány ...,nádhera! Za 2 hodiny jsme prošli celou zahradou a kdo jste tam nikdy nebyli, vyražte, stojí to za to. Pak jsme opět překročili Vltavu, ale tentokrát pěšky. Prošli jsme Stromovku, všude sucho. Až jsme vylezli na Letnou a skončili ve Ztraceném ráji. Tam bylo dobře, probírali jsme zážitky a do toho nás Vlk vyrušil pozváním na domácí slezinu. Tak jsme se přesunuli a tam bylo taky dobře. Muzika hrála, servíroval se dort, Vaše slavil 65 narozeniny, a tak jsme se krásně prozpívali a protančili do nového dne. Díky Vašku a ještě jedou vše nej.
Tak a teď k budoucnosti. Všechno bude jinak. Mělo se jít do Popovic na prohlídku pivovaru, leč pro velký nezájem se tato akce ruší. Nicméně žijem a jdem. Sraz je v úterý 9.4.2024 na stanici Opatov , metro C, ve vestibulu u hospůdky. Projdeme Milíčovským lesem a když to dobře dopadne, dojdeme až k žaludům. Pak bude velký přesun na slezinu do Košíř. Kosák jinak nedal, naše obvyklá stanoviště mají obsazeno, tak jsem sehnal Starokošířskou hospůdku u tamního hřiště. Pan vedoucí se na nás těší, hrát se může, dokud budeme moci my. Má tam 4ová jídla, Plzeň a Kozla. Jede tam z Knížecí (zastávka metra B Anděl) bus 167, směr Nemocnice na Homolce. Vystoupí se na stanici Weberova a jde se asi 100m zpátky. Tak doražte, bude to fajn. Těší se Můra

{14895} Bal Taku už se rozjíždí » pá 5. dubna » MiMa

{14900} Volná chatka na Husí svátky! » po 8. dubna » IrKo

Ahoj vespolek, vyslyšela jsem volání Dolomit a nabízím na Husí svátky rezervovanou chatku v kempu Knížecí rybník, čtyři lůžka, 5. chatička u vody směrem od sprch, cena 800 Kč/den.

{14904} Poklad 2024, Řevnice » út 9. dubna » PaTi

Vážení kamarádi, doslechl jsem se, že někdo nezná matematické hříčky. Proto upřesňuji : 7/2,14 = sedm děleno dvěma celých čtrnáct, tedy méně než sedm. Trasa pokladu od nádraží k ohni a do Fibichova 775 je tedy menší než 7 km. Není se čeho bát.

{14909} Ad Blanická 9. 4. 2024 » st 10. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, včera obvyklé doupátko, zase jsme se nedopracovali ani k číslu 14. V příloze je malé ohlédnutí za bálem TAKu. Na to, že je Čtrnáctka převážně netančící, tak nás bylo docela hodně, a určitě hodně jsme si bál užili. Dneska je Kryl vyprodán, ale zítra ve čtvrtek na Wabiho Ryvolu do Barči lístky ještě jsou. Koncert je od sedmi, budeme držet stůl.
Už tuto sobotu je náš Čtrnáctkový poklad. Pavel už důrazně vysvětlil, že / je znak dělení, takže rozhodně nepůjdeme 14 kiláků, dokonce ne ani sedm, protože se dělí 2,14. Příště žádné jinotaje, aby vůbec někdo dorazil J. Takže odjezd: čti, jak se píše: V 08:45 z Hlavního, v 08:53 ze Smíchova. Vystupujeme v Zadní Třebani v 09:22. S sebou kalíšky, skleničky. K ohni buřty, občerstvení a pití!!
V neděli 14. 4. jsou Pražské věže, tentokrát v Libni a Holešovicích www.prazske-veze.cz
Další víkend 19. – 21. dubna je 105. Jarní Křivopivoklát. V pátek jedeme v 16:46 ze Smíchova přes Beroun do Březnice. Nebo rovnou rychlíkem z Hlaváku v 17:19. Spíme Na Špejchaře – zájemci kontaktujte Kučku jirkucka@centrum.cz. V sobotu přesun do Rožmitálu – částečně busem. Večer spíme v Panském domě.
Předpokládám, že další hospoda je opět v Blanické, v úterý 23. 4.
A jediný XIVejt v tomto roce je v úterý 14. května. Tak vymýšlejte, kam bychom mohli jít hrát.

{14910} Ad Blanická 9. 4. 2024 » st 10. dubna » šéf

Také zdravím, jen malé upřesnění ohledně příští hospody: předpoklad, že bude v úterý 23. dubna opět v Pivním baru v Blanické je správný! Den před tím tam bude Velká rada TAKu, takže vám budu moct hned začerstva sdělit informace k zakončení Stezky. Ahoj v sobotu (tuto)

{4ka_3420} Vycházka č. 22 Na hrad, {14ka_14913} Můrova vycházka za skřítky » st 10. dubna » Můra

Na minulé vycházce se nás sešlo 17 (5+9+1+1+1). Jak lze vyčíst ze zápisu 4aři nechoděj. Teda choděj, ale málo. Tentokrát jsme vyrazili do Milíčovského lesa hledat skřítky. Jedna místní výtvarnice v době covidu nadělala skřítky a roznosila je po lese, aby lidi měli kam chodit, když do hospody se nesmělo. Někteří už mají následníky, podle toho, jak je zloději ukradnou. Cestou do lesa jsme potkali nádhernou rozkvetlou třešeň a vzhledem k vývoji počasí, že na 1.máje už nic nepokvete, využili jsme příležitosti a líbali se pod ní. Holky utvořili frontu a bylo to krásný a hlavě holky nám neuschnou! V lese jsme pak udělali malý piknik a oslavili "1.máj" a objevené skřítky. Angličan Alan, co s námi chodí, koukal úžasem, co my Češi tady máme a co provádíme. To oni tam nemaj. Kam se na nás Angláni se... Z lesa jsme se přesunuli do Újezda a dali si v místní hospůdce zasloužené pivko. Bohužel odtud odešla většina účastníků domů, a tak jsme se poněkud rozpadli. Nicméně 7 statečných došlo až do cíle do Křeslic ke 2 dubům. Tam jsme si dali poslední sbohem a rozešli se po svých trasových slezinách. Já to měl po čertech daleko. Košířská hospůdka je na 2. konci Prahy. Po strastiplné cestě jsem přece jen dorazil. Čekal na mě dlouhý stůl plný kamarádů a já byl celej šťastnej. Hrál Kosák, Jolana(posila ze 2) a Bundáš. Luděk slavil 70tiny a já se samým štěstím trochu opil. Ještě jsem stačil vzdát hold našemu Andělovi za bál, který se jí moc povedl.
Příště bude poslední vycházka v této sezóně s cílem na Karlštejně. Sraz je v úterý 16.4. ve 13.30 na konečné metra B ve Zličíně. Bus 311 odjíždí ve 13.45 do Mořiny z nástupiště č.8. Přijďte. Trasa je dost atraktivní.

{14915} 110. Posedlostní vycházka HO-HO » čt 11. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, vycházkáři obzvláště, Nová konečná tramvaje se sice jmenuje Slivenec, ale když jsme udělali krok stranou k památnému stromu, rázem jsme byli v Holyni, a vycházka s historicky nejkratším názvem HO-HO mohla začít. Ale ještě ne. V říjnu 2004 jsme na startu vycházky „Z 21. století za usedlostmi »“ křtili konečnou na Barrandově. Pak se malovaly a hlavně schvalovaly plány (2012) a už je to tady! Ani ne po dvaceti letech si zase můžeme bouchnout. V dubnu loňskýho roku jsme při vycházce „Z pivovaru do ráje“ klepali děsnou kosu, dnes jsme vyrazili v pekelným horku. Křižovníci ve Slivenci vzorně opravili fasádu, ale ve dvoře místo slibovaného hospice zřejmě chystají natáčení Utrpení mladého Boháčka II. Osobně jsme to zkontrolovali. A další místo natáčení. Ač on za ní Volhou a ona za ním s husou, ve skutečnosti si Pazderková s Boháčkem koukali od oken. Hned za HOnosnými vilami Slivence je famózní výhled na Prahu. Vysazené lipky ještě nevrhají žádný stín, ale tady se zastavit musíme. Sklopýtali jsme do údolí a většina účastníků kvitovala s uspokojením, že ani HOmolka trčící nad námi není náš cíl. Místo toho jsme zamířili do Chuchle - té Velké. 500 adres, 2500 obyvatel, 0 hospod. Tak jsme si mezihospodu museli udělat v sadu. IvČe má totiž dneska narozeniny a Bořík ještě nespotřeboval zásobu šampaňských ze svých narozenin. Je tu krásně, to budu těžko zvedat.
Zanořili jsme se do pralesa a vynořili až pod kamerami. Jsme u bedlivě střeženého milionářského ghetta ČEZU a Colosea. Ale my jsme na tom líp – to oni jsou za dráty, my můžeme jít klíďo píďo dál. Třeba k řadovému domku našeho expremiéra, kde nám Můra prozradil, že bojoval s Jirkou Paroubkem o Vlastičku. Tipněte si, kdo vyhrál. Opět hustým lesem, z kterého jsme se vynořili až v Třešňovce. Jen uliční cedule nás ujistily, že jsme stále ještě v Praze. Prodrali jsme křovinami až nad nejdelší most v ČR. A je to jako na začátku na konečné tramvaje. Radotínský most byl otevřen 20. 10. 2010 a od té doby se na Pražském okruhu nekoplo. Při záchraně cizího psa a ztracení naší Okyny padla za oběť další Bohemka. Nakonec to jde i bez výhledů. Z lesa se vynořil Radotín. U Sanatoria jsme si prohlédli osudné schody, Závist i Pivní sanatorium, kde jsme zaznamenali jisté početní ztráty. Ale rozkaz zněl jasně: jdeme do HO a ne do jinéHO HOstince. Nový nádražím se dá nejen projít na perón do Prahy, ale i k SBCR. Ski and Bike Centrum Radotín vypadá HOnosně, ale v době tuhého covidu se k nám tu chovali velice vlídně odkaz. Teď hrstka statečných už udolána jest a rozhledna zůstala nezdolána. Jinak bychom spatřili, že náš cíl už je na dohled. Tak jsme se ještě prošli růžovým sadem, než jsme HO spatřili – Ano, je to on, mého srdce šampión. Nebo zcela jistě pivních sládků, kteří letos prohlásili Horymíra 11 vítězem všech světlých ležáků. Vevnitř jsme si mohli sednout pod Šemíka, ale dali jsme přednost zahradě. Asi nejpočetněji zastoupená závěrečná hospoda Posedlostí se nakonec stejně zvrhla. Ve schůzi TURASu korunovanou hudebním číslem Čtyřky.
Fotoalbum vycházky » A jestli toužíte vědět, co má společného český astronom s naším expremiérem, klikněte sem »

{14918} 66. Stezka - Vysočinou » pá 12. dubna » šéf

Ahoj všem stezkařům, Stezka se nám neustále blíží a zanedlouho bude potřeba v místě noclehu upřesnit počty a ubytování.
V příloze posílám dva, opakuji dva, dokumenty. Na prvním je znovu seznam přihlášených » s uvedením požadavků (ubytování, polopenze, vlak zpět) a s uvedením data příjezdu a případně předčasného odjezdu (:-((). Prosím znovu pečlivě překontrolujte uvedená data a sdělte mi co možná nejrychleji případné rozpory. Seznam má dvě (opakuji dvě) stránky.
Na druhém dokumentu je návrh (opakuji návrh) rozdělení do chatiček » těch, kteří požadovali ubytování. Rovnou říkám, že nebylo možné vyhovět všem požadavkům, které jste ohledně ubytování napsali do poznámky. Některé požadavky šly proti sobě, ale hlavně rozdělení bylo limitováno počtem a kapacitou jednotlivých chatek. Nenadávejte prosím a dejte mi co nejdříve dejte vědět, pokud někomu to rozdělení do chatek nevyhovuje!
V prvním sloupci je uvedena kapacita chatky, ve druhém počet lůžek, které budou obsazeny (ten počet je menší než kapacita, protože se nebudou obsazovat palandy). Tedy přesněji řečeno, jedna palanda u singl pánů tam přece jenom je. Opravdu mi to jinak (zatím) nevychází. Ale pokud by dotyčnému (případně jinému z nich) palanda opravdu nevyhovovala, dejte mi prosím vědět, pokusím se to nějak jinak nakombinovat. Nějaké možnosti ještě jsou, ale takto je to zatím co možná nejkompaktnější.
Děkuji. Ahoj na Stezce, případně již tuto v sobotu na Pokladu

{14923} POKLAD 2024 » ne 14. dubna » MiMa

Hoj to byla jízda od začátku do konce a neustále se to zrychlovalo a když velbloudi přivezli 70 lahví živé vody, tak to byl vrchol a to už nic nepřekoná. Mockrát děkuje všem oslavencům a rodině Tichých za tento nádherný zážitek.

video je od Pavlíny

{14928} Poklad Řevnice 2024 » st 17. dubna » PaTi

Ahoj kamarádi, v pověření neoficiálních oslavenců Vám sděluji:
Milá Čtrnáctko, děkujeme za vaši milou účast na Pokladu a krásné gratulace k našim narozeninám. Doufáme, že Vás naše živá voda přivedla na jarní myšlenky.
Boženka, Věra a Franta – vaši čerství sedmdesátníci.

{4ka_3425} Poslední vycházka sezony » čt 18. dubna » Můra

Na poslední vycházku dorazilo úctihodných 21 lidí (4+12+2+1+1+1). 4kaře to bohužel nebaví. A přišli o hodně. Cesta byla hodně atraktivní. Bohužel se smutným začátkem, protože startovací hospoda v Mořině měla dovolenou. TAK jsme si ji udělali hned za vsí v místním altánku. Lidi se naučili nosit s sebou takovejch dobrot, že už si pomalu vystačíme sami. Šli jsme asi 1 km do prudkého kopce a začaly se rodit lomy. První byla Velká Amerika, největší a asi nejkrásnější zatopený lom v okolí. Pochopitelně jsme přelezli zábradlí a koukali dolů. Nikdo se naštěstí nezřítil. Pak jsme takovými cestičkami horedole došli do lomu Mexiko, který sloužil jako trestanecký tábor během války a vystřídali se v něm postupně váleční zajatci neněmečtí, pak němečtí, pak zločinci a skončil politickými v roce 1953. Však se mu také přezdívalo Český Mauthausen. Je tam i památník. Následoval důl Kanada a nakonec Malá Amerika, kde jsme prožili krásný piknik. Náš Angličan Alan přinesl velkou láhev Bushmilky jako vzpomínku na Píďu, který ji kdysi na 14ovém cyklozájezdu objevil na lodi v taxfreeshopu a stala se krásným symbolem výpravy. Pojedli jsme různé dobroty, děsně jdou na odbyt škvarky. No a vyrazili jsme, mírně rozveseleni, cestou dolů do Karlštejna. Majestátný hrad tam stále stojí a stála tam i hospoda U závor, kde nás čekala velmi příjemná paní hostinská. Vůbec se nám nechtělo odejít, nicméně hrací slezina U starého lva nás přece jen vylákala ven. A dobře jsme udělali, vláček nás dovezl, kapela hrála jako vždy úžasně. Zpívalo se, tančilo, vzájemně jsme si děkovali za krásné vycházky a jak to dopadlo ani nevím. Vycházková sezona tedy skončila. Možná bude nějaká mimořádná. Teď však vzhůru na Stezku!

{14931} Alsasko - výlet na hausboatu 31.5 - 8.6.2024 - volné místo » st 17. dubna » MiMa

Hola, na naši malou čtrnáctkovou výpravu: Plavba po kanálech v Alsasku, sháním do kajuty k Hance P. jednu ženu. Původní spolubydlící Hanky musela účast z rodinných důvodů zrušit. Jedeme bez kol, čistě průzkumná plavba. Jede nás na dvou lodích TARPON celkem 16. Prosím rozhodujte se rychle. Musíme zamluvit ubytování ve Štrasburgu. V případě dotazů se mi ozvěte, nebo přímo Hance.

{14936} Poděkování Můrovi - Povím to albem a čísly » čt 18. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, Můro obzvláště, chtěla bych Můrovi poděkovat, že pro Čtrnáctku :-) připravil tolik krásných úterních vycházek a zážitků. Můj muž z každé letošní udělal koláž, tak se mrkněte tady ». A zároveň ten můj statistik spočítal, že jsme s Můrou ušli víc než 100 jarních kilometrů. Bude se nám po vycházkách stýskat.

{14941} Pozdrav ze staré dobré Anglie » pá 19. dubna » JiPea (ZuVla)

Ahoj, tenhle mail poslala Jitka Peacock mně, ale patří celé Čtrnáctce, tak přeposílám. Z.
Ahoj Zuzano, Díky moc, že jsem stále v adresáři a že můžu sledovat 14kové i jiné aktivity a vidět některé známé tváře i víc těch pro mne neznámých. Jsem ráda, že jste všichni tak aktivní a fit a víte, jak se mít prima.
Já jsem se do Česka dostala vloni jen jednou, a stále doufám, že se dočkám chvíle, kdy bude možné pobýt trochu déle než jeden nebo dva týdny, až to bude vycházet se službami prarodičů, vlastními plány i zdravotním stavem.
Pozdravy všem co znám, mějte se krásně. Ať žije Čtrnáctka!!! Ahoj Jitka

{14948} Fwd: [TAK] » st 24. dubna » šéf

Zdravím, včera v Pivním baru zval Luděk (řadový to člen Čtrnáctky a šéf Šestnáctky) na tradiční akci TAKu kuličkiádu a čáru, která se koná již mnoho let u mohyly na Bílé hoře na západě Prahy za konečnou tramvají 22 a 25.
A dnes přišla (skromná) pozvánka od pořadatele akce Jirky Navrátila (pozor!! nejedná se o našeho Jirku Navrátila, ale o jeho jmenovce z Trasy 16). Takže kdybyste si někdo chtěl osvěžit dětské hry (hraní kuliček či hraní klasické čáry s pětikorunami) - ideální příležitost, kromě toho je to tam docela zajímavý prostor (kdo jste tam ještě nebyl). A také tam můžete případně pozorovat, jestli už z děr vylézají hadi a štíři.
Přátele připomínám, že dnes by jste mohli pomoci konečně příchodu jara a to s kuličkami a pětikorunami na Bílé hoře tradičně od 16,16h. Zve vás T 16.

{14951} Ad Blanická 23. 4. 2024 » st 24. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, už skončily Můrovy vycházky, takže jsem přišla do hospody včas a stejně bylo skoro plno. Seděl tam Bohem a Čtrnáctkou zapomenutý Alan, ostatní duchem i hodně nahlas už pluli na lodích po Alsasku. A když dopluli, odešli. Zbyli jsme tam zase jen my, obvyklí čtrnáctkoví sirotci. Ale i my jsme něco domluvili.
Hned dneska, jak už psal náš šéf a 16tkový Jiří Navrátil se můžeme vidět u mohyly na Bílé hoře. Zastavím se ne u kuliček a pětikaček, ale u Vláďovu poznámky: „Kromě toho je to tam docela zajímavý prostor (kdo jste tam ještě nebyl)“. Tak my jsme tam tedy byli. Následuje prostý výčet našich návštěv: 7. 11. 2010 v předvečer 390. výročí bitvy, 17. 11. 2020 týden po 400. výročí bitvy, na jaře 2021 při Dobývání kóty Hliník a naposled vloni v říjnu při cestě ze skládky na sýpku.
And last but not least, k mohyle nás zve i Můra, občanským jménem Jiří: „Připomínám. Dnes v 16.16 u mohyly na Bílé Hoře oslava Jiříků.“
Další zajímavou nabídku určenou především dámám předkládá další Jiří – Kučera. VÁŽENÉ DÁMY, PANÍ, SLEČNY, JSTE ZVÁNY NA PRVOMÁJOVÉ, BABSKÉ, POSTBELTAINSKÉ SOIRÉE.
Byl jsem vyzván k poskytnutí několika fotografií na výstavu. Jelikož se odehraje v PodBabě, napadlo mne nafotit 6 - 60 krásných žen, dívek, Bab u romantické zříceniny Baba. V Praze Sex, kde výhled úchvatný je na Prahu, Vltavu i baby, ženy i dívky potulující se zde od dob, co sídlili tu Keltové…
NA 1. MÁJE 2024, V NEDĚLI, V ŠEST (SEX) HODIN KVEČERU. PŘÍPRAVA TAMTÉŽ OD 17 TI HOD. MÁTE MOŽNOST ÚČASTI NA HAPPENINKU S FOCENÍM, CO BY SKUPINKA, JEDNOTLIVĚ, EVENT JAKO VELKÉ BABSKÉ FÓRUM. VZNIKNE SERIE MOC HEZKÝCH FOTEK, KTERÉ SE JISTĚ DAJÍ NA VÝSTAVU UMÍSTIT I JINAK PAMÁTEČNĚ I TABLOVĚ VYUŽÍT, ŽE…JSOU PŘIPRAVENA VÍNA, KVETOUCÍ STROMY I FINANČNÍ PODPORA PRO NEJODVÁŽNĚJŠÍ. DEJTE SÍM OBRATEM VĚDĚT, ZDA DORASITE, NA jirkucka@centrum.cz.
V úterý 7. května máme mít hospodu, ale vůbec nevím, jak jsme se nakonec dohodli, protože hned druhý den začíná STEZKA. My, co nemáme doma stání, vyrazíme hned ve středu v 10:06 rychlíkem směr Křižanov, přestoupíme v Havl. Brodě a vystoupíme v Jihlavě. Bez báglů se projdeme po městě, určitě si připomeneme sloku A já ji mám jako Ježek a pak navečer dojedeme opět vlakem do Třebíče.
A jen, co přijedeme ze Stezky, bude jediný XIVejt tohoto roku – úterý 14. května. Vzdor všem velkolepým plánům Prahy 2, Kuželna v Horské stále žije. Než si to pánové nahoře rozmyslí, šli bychom tam trochu předčasně už teď v květnu. Každopádně teplé spodní a pochopitelně i horní prádlo platí. A když to venku nepůjde, seděli bychom jednou u kuželek vevnitř.

{14953} Blanická a ještě něco málo ke Stezce » st 24. dubna » šéf

Tak ještě jednou zdravím, nejdříve jen malou poznámku ke zprávě, konkrétně k této části: V úterý 7. května máme mít hospodu, ale vůbec nevím, jak jsme se nakonec dohodli, protože hned druhý den začíná STEZKA
No, nakonec jsme se dohodli, že to vypustíme., stejně by nás tam bylo jen pár, takže jsem ani nezamlouval stoly, ale pokud by někdo, kdo jede na Stezku až později, tak tam samozřejmě přijít může. Pana hostinského jsem na to upozornil s tím, že se tam objevíme až za čtyři týdny, tedy v úterý 21. května.
Jinak pořadatelé trochu poodhalili, jak to bude vypadat na zakončení Stezky, takže:
- zakončení bude zahájeno ve 12:36 (my nemotorizovaní bychom do Luk nad Jihlavou měli přijet vlakem ve 12:04).
- bude zajištěno občerstvení a budou opět poukázky na určitý finanční obnos
- měly by být (v případě dobrého počasí) jen dvě soutěže, jedna Trasový, kam bude potřeba celkem šest lidí (mělo by se pochodovat na prknech, bohužel zřejmě ne těch, která znamenají svět) a jedna, kde byl jen sdělen název "Šťastný Luke"
Pokud jde o stezkový vlak zpět, tak zde by měl být jeho jízdní řád. Ahoj na Stezce

{14954} Re: a ještě něco málo ke Stezce » st 24. dubna » ZuVla

Ad Štastný Luke. My jsme si v hospodě vzpomněli na Frajera Luka, to je ten, jak snědl hromadu vajec, ale i Šťastný Luke je film. S Terencem Hillem z roku 1991, po němž následoval francouzský animovaný film - „Rodný bratr“ našeho Limonádového Joea, který ve jménu spravedlnosti pronásleduje bandity a trestá je zcela svérázným způsobem. Tak snad vyvolená nebude must pít na zakončení limonádu.

{14957} 5. ročník cyklovýpravy na Chřiby a Kyjovsko » čt 25. dubna » VaUr

Ahoj! Je pořád zima. V létě snad bude líp. Na konci srpna pořádám už 5. ročník cyklovýpravy na Chřiby a Kyjovsko. Konkrétně noclehy jsou v chatách kempu Ježov, 7 km od Kyjova. Kemp má v místě i restauraci. Chaty jsou s povlečením, s elektrikou, s kuchyňkou i WC - pro 2 až 4 osoby. Cena okolo 250 CZK za osobonoc včetně minibazénu a volných chat bývá dost. Navštívit se dá na Chřibech Klimentek, Osvětimany, Buchlov atd. Vinařské stezky v Bzenci, Vracově, Miloticích, Šardicích atd. také lákají.Také už bývá první burčák i zvěřinové hody, večer oheň a muzika. Měl by někdo od vás zájem? Na Stezce to můžeme prodiskutovat. Díky předem za zájem
PS: Běžně začínáme od středy a až do neděle. Tento rok to vychází od 28. 8. do 1. 9. 2024. Z Prahy jede vlak až do Starého města na Moravě, pak přes Velehrad do Ježova cca 30 km...

{14ka_14962} výstava Kam se dá dojít se zlomenou nohou » pá 26. dubna » EvVr Pha

Zvu Tě na výstavu Kam se dá dojít se zlomenou nohou s mými obrazy. Bude k vidění v Dobré trafice, Korunní 42, v době 2.5. - 30.5.2024. Zahájení výstavy bude 2. května v 17 h.

{14ka_14970} 30. 4. » AlKo

Nová partnerka