66. Stezka » st 8. – ne 12. 5. 2024
Zakončení 66. Stezky bude 12.5. na fotbalovém stadionu » v Lukách nad Jihlavou.


Korespondence ke Stezce

pátek 3. května
Ahoj všem šestašedesátým stezkařům, za pět dnů by první stezkaři z naší Trasy už měli trávit chvíle na 66. Stezce. Proto naposledy (doufám) posílám informace (dočtěte to prosím až do konce).Pro jistotu některé opakuji.
1. Nocleh: Kemp Poušov, Třebíč – nocleh v chatkách. Už jsem posílal rozdělení do chatek, ale nepatrně se to "zkomplikovalo".
Na náš první večer tam s námi bude Trasa 12 (budou tam už od 7. 5.). Dozvěděl jsem se to až před pár dny od kempaře. Dvanáctka mi nic neřekla a mě nějak nenapadlo to kontrolovat v tabulce TABU noclehů.
Nic se neděje, pohodlně se tam vejdeme, ale obsadili nám všechny dvoulůžkové chatky, takže ti, kteří tam budou od středy 8. 5. a dostali přidělenu dvoulůžkovou chatu, budou muset první noc přespat ve vícelůžkové kde pak budou ubytováni ti, kteří přijedou na Stezku až později a ve čtvrtek, až budou dvoulůžkové chaty volné, se přestěhují do původně přidělené.
V příloze posílám aktualizované rozdělení do chatek », u těch co se budou stěhovat je číslo dočasné chaty uvedeno v závorce. Nenadávejte, teď už s tím bohužel nic nenaděláme.
Zkontrolujte to prosím, jestli je tam vše v pořádku, pokud ne tak mi dejte co nejdříve vědět, rovněž dejte co nejdříve vědět, pokud dojde dodatečně k nějakým změnám!!!
Platby budou hned při příjezdu do kempu, a jsou možné pouze v hotovosti (jak už dnes iniciativně napsala Helena). Do kempu jsem poslal jmenný seznam i s uvedením, od kdy do kdy tam chcete být (viz též příloha), takže by to mělo při příjezdu proběhnout bez problémů a dohadování.
Cena za osobu a noc v chatce: 300,- Kč, žeton na sprchu je za 30,- Kč.
Polopenze: 370,- Kč (170,- snídaně, 200,- večeře). Je to docela dost, ale slíbili, že porce večeří budou velké, v pátek by mělo být i něco na grilu. Snídaně budou formou švédských stolů (ale rozhodně nebrat nic s sebou na oběd!!)
Předběžně jsou večeře domluveny na 19:00 (kromě první ve středu, kdy je domluvena na 19:30), snídaně pak od 8:00. Ale můžeme to operativně změnit.
Takže, kdo má objednán nocleh s polopenzí bude platit 670,- za osobu a noc (+ samozřejmě pro někoho poplatek za auto nebo za psa), případně 370,- za osobu a den, kdo si objednal pouze polopenzi.
Po večeři bychom se měli přesunout do Řízkovy Hospody na kuželně, protože, jak už jsme psal, v kempu se striktně dodržuje noční klid od 22:00 (a při porušení prý sousedé volají policii).
2. Stezkové dny: popis máte v pozvánce. Tímto děkuji Jirkovi V. za zpracování návrhu tras v jednotlivých dnech a Jirkovi B. za grafické zpracování pozvánky a doplnění informací o zajímavostech z okolí.
3. Zakončení bude v neděli 12. 5. na fotbalovém stadionu v Lukách nad Jihlavou, začátek zahájení ve 12:36. My to tam máme z noclehu samozřejmě poměrně daleko, takže, bychom se tam měli dopravit vlakem (kromě automobilistů) v 11:28 ze zastávky Třebíč Borovina, s příjezdem ve 12:04 do Luk nad Jihlavou, z nádraží je to pak cca 1,2 km na stadion.
Pozor! Protože tímto vlakem by mělo jet více Tras, tak bude nutné předem zajistit společnou jízdenku, aby České dráhy zkapacitnily vlak. Proto, kdo hodláte jet tímto vlakem, dejte mi prosím co nejdříve vědět.
No, TAK je to snad už všechno, Ahoj na Stezce!!

středa 24. dubna » šéf
Jinak pořadatelé trochu poodhalili, jak to bude vypadat na zakončení Stezky, takže:
– zakončení bude zahájeno ve 12:36 (my nemotorizovaní bychom do Luk nad Jihlavou měli přijet vlakem ve 12:04).
– bude zajištěno občerstvení a budou opět poukázky na určitý finanční obnos
– měly by být (v případě dobrého počasí) jen dvě soutěže, jedna Trasový, kam bude potřeba celkem šest lidí (mělo by se pochodovat na prknech, bohužel zřejmě ne těch, která znamenají svět) a jedna, kde byl jen sdělen název "Šťastný Luke"

středa 24. dubna » ZuVla
My, co nemáme doma stání, vyrazíme hned ve středu v 10:06 rychlíkem směr Křižanov, přestoupíme v Havl. Brodě a vystoupíme v Jihlavě. Bez báglů se projdeme po městě, určitě si připomeneme sloku A já ji mám jako Ježek a pak navečer dojedeme opět vlakem do Třebíče.

pátek 12. dubna » šéf
Ahoj všem stezkařům, Stezka se nám neustále blíží a zanedlouho bude potřeba v místě noclehu upřesnit počty a ubytování.
V příloze posílám dva, opakuji dva, dokumenty. Na prvním je znovu seznam přihlášených » s uvedením požadavků (ubytování, polopenze, vlak zpět) a s uvedením data příjezdu a případně předčasného odjezdu (:-((). Prosím znovu pečlivě překontrolujte uvedená data a sdělte mi co možná nejrychleji případné rozpory. Seznam má dvě (opakuji dvě) stránky.
Na druhém dokumentu je návrh (opakuji návrh) rozdělení do chatiček » těch, kteří požadovali ubytování. Rovnou říkám, že nebylo možné vyhovět všem požadavkům, které jste ohledně ubytování napsali do poznámky. Některé požadavky šly proti sobě, ale hlavně rozdělení bylo limitováno počtem a kapacitou jednotlivých chatek. Nenadávejte prosím a dejte mi co nejdříve dejte vědět, pokud někomu to rozdělení do chatek nevyhovuje!
V prvním sloupci je uvedena kapacita chatky, ve druhém počet lůžek, které budou obsazeny (ten počet je menší než kapacita, protože se nebudou obsazovat palandy). Tedy přesněji řečeno, jedna palanda u singl pánů tam přece jenom je. Opravdu mi to jinak (zatím) nevychází. Ale pokud by dotyčnému (případně jinému z nich) palanda opravdu nevyhovovala, dejte mi prosím vědět, pokusím se to nějak jinak nakombinovat. Nějaké možnosti ještě jsou, ale takto je to zatím co možná nejkompaktnější.

čtvrtek 4. dubna » šéf
Ahoj všem, řádný termín na přihlášení se na 66. Stezku vypršel (na velikonoční pondělí) a nouzový termín definitivního ukončení se nebezpečně přiblížil (5. 4.).
V příloze tedy posílám seznam přihlášených. Je nás zase více než dost a kupodivu i platební morálka je (až na jednu osobu) dobrá. K tomu jenom upozorňuji, že připojený seznam má DVĚ stránky. Překontrolujte prosím, jestli je u vašeho jména vše v pořádku (datum příjezdu, vlak zpět, ubytování apod.). Pokud ne, dejte mi prosím obratem (opakuji obratem) vědět.
Pokud jde o vlastní Stezku, tak (zatím) vše platí a pro jistotu opakuji: termín: 8. - 12. května, zakončení: Luka nad Jihlavou
nocleh: Třebíč, kemp Poušov, spaní v chatkách (bez paland), polopenze. Dostal jsem z kempu seznam chatek s možností jejich obsazení. Podle toho, co jste napsali do poznámky se pokusím udělat rozpis, kde kdo bude spát. Ten rozpis samozřejmě včas pošlu k odsouhlasení. Hodně se tím urychlí vlastní ubytování a (doufám) eliminují případné zmatky.
K tomu doplňuji, že večery (po večeři) bychom měli, vzhledem k tomu, že v kempu je od 22:00 povinný noční klid, trávit v "Řízkově Hospodě na kuželně" (mapa »), kde můžeme být i přes desátou večerní. Hospoda je cca 1,5 km jižně od kempu. Za zajištění hospody tímto děkuji Jitce Součkové a jejímu třebíčskému příbuznému.

úterý 5. března
Ahoj všem, je sudý rok, takže velká Stezka, v pořadí už 66., se koná na jaře. Jak už mnozí z různých zdrojů vědí, bude to druhý květnový víkend. Takže základní informace:
66. Stezka termín: 8. - 12. května 2024
zakončení: Luka nad Jihlavou
pořadatel: Trasa 6
nocleh Trasy 14: kemp Poušov, Třebíč
zápisné: TAK - 210,- Kč neTAK - 280,- Kč jízdné stezkovým vlakem zpět - 140,- Kč
Pokyny k přihlášení: Jana brzo zprovozní na čtrnáctkových stránkách tradiční přihlašovací formulář. Zájemce o účast na Stezce prosím o pečlivé vyplnění, pokud budete přihlašovat více lidí, vyplňte prosím každého zvlášť, vyplňte všechny rubriky, nemusíte jen tu poslední (Poznámka), tam napište případná důležitá sdělení nebo s kým chcete být ubytováni, chcete-li chatku jen pro dva nebo máte-li nějaká omezení nebo berete-li s sebou psa či jiného mazlíčka.
Uznávám, že informace jsou zasílány a přihlašování spuštěno je letos poněkud později, ale bylo to tím, že se podařilo domluvit bližší podrobnosti k noclehu až koncem února, i když bohužel ne úplně ideálně - viz dále.
Takže na přihlašování není moc času, tak prosím neváhejte a přihlaste se prosím pokud možno do velikonočního pondělí. Definitivní konec přihlašování (bez přirážky) je pak v pátek 5. dubna. Samozřejmě, tak jako jiné roky, tak i letos je přihláška platná až po zaplacení zápisného, případně včetně jízdného za stezkový vlak. Platí se opět na trasový účet: 2500228174/2010 Variabilní symbol psát nemusíte, jen do zprávy pro příjemce napište za koho platíte. Částka na účet musí být připsána ve stejných termínech - viz výše.
Jo, účastníci oslavy Boříkových narozenin částku navýší o 40,- Kč (tedy na 320,- resp. 250,- Kč)
Údaje k noclehu: Domluveno je to v kempu Poušov, který leží v ohybu řeky Jihlavy na západním okraji Třebíče. Nocleh bude v chatkách, jsou tam chatky pro 6, pro 4, pro 3 a pro dva. Je to bez paland (opakuji bez paland). Cena je 300,- Kč za osobu a noc. Pátrači po internetu jistě zjistí z cen uvedených na webových stránkách kempu, že nocleh na jednoho vychází na 280,- Kč, Ale je to stejné, jako loni, nemusíme obsadit celou chatku a nebudeme obsazovat palandy , takže je cena je o něco málo vyšší. Je tam domluvena polopenze za cca 320,- Kč (ještě bude dopřesněno). Abychom se vyvarovali nedorozumění, jako loni, při přihlašování napište, jestli polopenzi chcete nebo ne!!
Ale bohužel máme tam jeden problém, který z nich vypadl dodatečně až tento pátek. V kempu bude sice pro nás otevřeno občerstvení a je tam i prostor pro večerní posezení (sice jen na zastřešené terase, ale i to jsme už na jarních Stezkách bez problémů přežili), ale kvůli nočnímu klidu to může být s hudbou jen do 22:00 možná o trochu málo déle Pak prý tam jsou lidi v okolí schopní volat policii (prý se to už několikrát stalo). Mám tedy dotaz, neznáte to někdo v Třebíči, jestli tam není nějaká dobrá hospoda, kde by se dalo večer déle posedět? V nejhorším (opravdu v nejhorším) případě, nevíte o nějakém jiném noclehu v okolí, kam by se Čtrnáctka vešla? TAK to je zatím vše a směle do přihlašování se.

Informace a odkazy

 • K 2. 5. 2024 je přihlášeno 674 osob, vlakem chce jet 261 lidí.
 • Stezkovné (po uzávěrce dražší)
  • TAK Kč 210 Kč
  • neTAK 280 Kč
  • Od 9. 4. 2024 je za pozdní přihlášku nebo storno přihlášky poplatek ve výši 70 Kč
  • vlak 140 Kč
 • Jízdní řád zvl. R98230 (bez záruky)
  Stanice Příj. Odj.
   Luka nad Jihlavou "V"   16:38
  Jihlava 16:49 16:50
  Dobronín   16:56
  Šlapanov   17:03
  Havlíčkův Brod "V" 17:10 17:15
  Okrouhlice   17:20
  Světlá nad Sázavou   17:28
  Leština u Světlé   17:42
  Vlkaneč   17:48
  Golčův Jeníkov   17:59
  Čáslav   18:08
  Kutná Hora hl.n.   18:16
  Kolín "V" 18:24 18:26
  Velim   18:34
  Pečky 18:40 18:45
  Český Brod   18:54
  Úvaly   19:01
  Praha-Běchovice   19:09
  Praha-Libeň "V" 19:17 19:19
  Praha,hl.n. "V" 19:25  
  Výstup bude možný ve stanicích se značkou "V"
  Ostatní stanice mohou být dle dopravní situace projety a vlak v nich nemusí být veden k nástupišti nebo na kolej umožňující bezpečný výstup…

Informace a odkazy

 

 • Poušov » kemp » Poušov 849, Stařečka, 674 01 Třebíč. Spaní v chatkách bez paland
 • Večerní posezení - Řízkova Hospoda na kuželně, Řípovská 991, Třebíč - Borovina» mapa »
 • Ubytování 300 kč/noc » chatky jsou s různou kapacitou, avšak nemusíme obsazovat palandy.
 • V kempu se platí pouze v hotovosti!
 • Polopenze 370 kč
 • Účastníci 14 » přihlášení »
 • Ubytování » rozpis »
 • POZVÁNKA » od JiBu a JiVl