{14325} Ad příští hospoda a posedlsotní vycházka » út 5. září » ZuVla

Ahoj všichni, další hospoda příští úterý 12. 9. měla být na Strahově. Za spartakiádním seřadištěm je ne moc útulná zahrádka hospody Petřínské terasy (byli jsme tam při loňské prosincové vycházce Quo vadis? Od pivovárku k pivovárku, vzpomínáte?). Ale hlavně jsme měli jít předtím nostalgicky zavzpomínat do menzy, kde teď může jíst i veřejnost. Večeři za 2,60 tu už nedostanete, ale zase točí pivo! Vloni byla menza otevřena jen pro Ukrajince, teď už sem zase mohou chodit studenti, ale v září je otevřeno jen přes poledne.
Tak skončíme pod strahovským kopcem.

{14326} TURAS: PODZIMNÍ KŘIVOPIVO » út 5. září » JiKuč

Hojte se a nechte se, ne všichni snad, pozvat na tzv. Podzimní etapový výlet:
13. 10 pátek je super stará hospoda v Pustovětech (vlak na Raskovník), výčep posezení hraní, spaní sál zem.
Sobota 14. 10. pěšky i vlakem na Křivoklát - hotel Sýkoras + další,
15.10.neděle hospoda pohoda + vlak z Rastok...
Ano bude to podzimní KřivoPivo č. 104 (2x ročně 52 let!) (a vyndejte si nulu). Hoj turas!

{14341} A znovu - dokud cestují, tak žiju… » sp 9. září » JiJi

Ahoj všem. Po dost těžké cykloakci, kterou jsem ukončil objezd republiky, dávám teď s rodinou něco jiného. V sobotu jsme jako rodina vyrazili do Bretaně (už počtvrté...). První noc u Rýna, pak opět krásné údolí Mosely a jeden z nejúžasnějších německých hradů Eltz. Pak Luxembourg a čsl. legionáři ve Francii - město Vouziers. Vojenský hřbitov, pomník a Lyceum TGM. Nocleh tamtéž. Dále jeden z milniků franc. gotiky, dosud nenavštívená katedrála v Beauvais a slavný anglický hrad nad velkou francouzskou řekou. A pod ním bezva kemp s luxusními bazény, ráno se nechtělo odjet... Po hradu delsí přejezd k Mt.St.Michel, resp. na "naše" místo na stezce na východním konci zálivu. Tam nocleh v krásné "divočině", ráno pak úžasné... A dnes "na horu" a na písky při odlivu, návrat na místo činu... Nyní nocleh už v Bretani, na západ od Dinardu, můj oblíbený Point du Chevet. Fotky moc ne, ty vložím spíš ve FB - později

{14358} Hraní v Salmovské » út 12. září » KaPr

Ahoj přátelé, dávám tímto na vědomí, že máme zase po delší době 8.11. (středa) zamluvený termín na hraní v Salmovské. Je to zatím daleko, ale kdo byste měli zájem přijít, tak tento termín vezměte v úvahu při plánování. Lenku bych chtěl poprosit, aby na tento večer neobjednávala nějakou další kulturu. Máme to téměř na VŘSR, ale častušky hrát nehodláme.

{14360} Ad Točna Dlabačov 12. 9.2023 » st 13. září » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme poslední letošní zahrádku strávili na Točně Dlabačov. Pod červeně natřenými schodišti pro cvičence stojí kiosek Točna a tramvaj s všeříkajícím logem. Tramvaj staví v zastávkách Pivo Točená, Prosecco, Hranolky. Dá se sednout do tramvaje, ale my jsme si nasyslili stolečky a židle na nástupním ostrůvku. A vyplatilo se, přišlo nás hrozně moc. Dorazila i hudba - Michal a JaVor. V tropickém večeru nám ujížděla jedna tramvaj za druhou. Točna zavírá v devět, ale ještě poté nám slečna natočila Točenou do kelímků. Ale co dělat, když nám v deset sebrala zpod našich zadků i židličky? Ještě se nechce domů. Cestou se nám postavila do cesty Malovanka. Ne zastávka, ale hospoda. Poslední letošní zahrádku si užít musíme.
Ve Čtrnáctkovém kulturním létu » jsou fotky z akcí Čtrnáctky od letošního května do včerejška. Tam všude jsme byli nebo jste mohli být.
Příští hospoda bude v úterý 26. září. Je to den před Stezkou, tedy den předtím, kdy nedočkavci na ní odjedou ve středu ráno. Takže se sejdeme v doupátku v Blanické, náš šéf bude pana hostinského varovat, že účast určitě nebude taková jako včera.
bylo mi divné, že by se v příštích 14 dnech nic nedělo. Ale po Malovance se mi nějak slepily listy v kalendáři, a tak hlásím, že příští týden:

{14362} TURAS+MEDICINA 75 - 104 KŘIVOPIVOKLÁT, na Křivoklátsku ! (spaní si objednáte sami)..HOJ ZAS! » 13. září » JiKuč

Vážení, je to tady, už za měsíc. Protože má TURAS s MEDICINOU 75 cca 10 stejných, lety propojených členů, bude i sobotní večer společný. Obě party mívají max 20 lidí, a to se vejde i do salonku ke djema stolům, že!
Postelí je zatím dost, každej si objedná sám. HOJ ZAS! 104. PODZIMNÍ KŘIVOPIVOKLÁT Českomoravský SK TURAS Praha-Brno + MEDICINA 75, Pá - ne 13. - 15. ŘÍJNA 2023
PÁTEK 13. 10. od cca 18 ti hod je zadána SUPER STARÁ hospoda v Pustovětech, krasné výčepní posezení + hraní, spaní sál zem. SRAS NA VLAK Hl. n. 16:53, rasp. Smíchov 17:01: Odjezdy: PRAHA HL. N. 17:13, (SMÍCHOV 17:21), Přesed. (6 min) V BEROUNĚ 17:57, PUSTOVĚTY 18:39
SOBOTA 14.10. Po dopoled. příjezdech opozdilců… Pěšky i vlakem na Křivoklát - hotel Sýkoras VEČER POSEZENÍ V SALONKU: TURAS, TRASA 14 + S NÁMI SPOJENÁ MEDICINA 75
NEDĚLE 15.10. po snídani, prohlídka okolí (hradu) a hospoda Kobova Pohoda + dále na vlak do Rastok…
SAMI SI OBJEDNÁVEJTE SOBOTNÍ NOCLEHY! HOTEL SÝKORA 703 142 800, 801, Lůžko se snídaní cca 800 Kč, zbývá 20… + další lůžka (400 Kč) Ubytovna I (inf. středis vedle). NEJLÉPE MAILEM NA: krivoklatskoops@seznam.cz, hlásit kolik lidí do pokoje, různé velké, zadáno 25 postelí. Tel: 313 558 101 (nejlépe volat v poledne)

Pozvánka na 6. 10. 2023 » ne 17. září » MaSlo

Než nám bude sedmdesát...
Zvu Vás na večírek pro tři generace, který se bude konat v pátek 6. října 2023 od 19:30 na lodi Kamina, zakotvené před Štefánikovým mostem naproti klášteru sv. Anežky.
Menu: Aperitiv: Tajné slunce
Předkrm: Electra5
První chod: Deformace
Hlavní chod: Intimní život (v původní sestavě)
Za všechny účinkující: Martin Slomek
PS: Platí i pro rodinné příslušníky a kamarády

{14365} Noc literatury » pá 15. září » AlKo

noc literatury Trasa 1,3 km • 22:13 min https://mapy.cz/s/luvegetupu
Po dohodě s Lenkou Sraz před 18.00 před palácem Orbis. Tam chce začít Lenka,protože se bojí, že se tam pak nedostanem I když logictejsi by byl Hasičský dům. Tím se vyhýbám dotelazu proč
1. 5 Zast. Palác Orbis 5 ,Vinohradská 46 v 18.00 čte S.Babcakova Přízrak v hrdle Irsko ( ev 2.a Hasičský dům Římská 45 Švýcarsko čte Batěk Kalman)
2.hned vedle Maceškův palác Slavíkova 22 9.na mapce Nizozemsko Aleksandra
3. 19 Mega Brooks Korunní 64 čte Medvecká VB Měsíční tygr
4. 15 Kostel nesv.atd nám. J z Poděbrad Čte Vlasák Španělsko Tongolele neumí tančit
5. 4 galerie Toyen Milesovská 1 čte D.Kolářová Dánsko Kodaňská trilogie.
Takže zatím 5-6 čtení

{14373} Návštěva Rothmayeorvy vily - čtvrtek 21. 9. » út 19. září » ZuVla

Ahoj všichni, LeHni zarezervovala prohlídku Rothmayerovy vily a teď jí zbývají ještě dvě volná místa. Je to pozítří, ve čtvrtek v 17 hodin. Sejdeme se přímo před vilou, adresa je U páté baterie 50, ale můžete se orientovat podle toho, že zahrada je otočená do ulice, kde je hlavní vchod do Vojenské nemocnice. Zájemci, napiště mně nebo ještě lépěji Lence, jsou jen dvě místa.

[TAK] Stezka zakončení » út 19. září - Trasa 23

Ahoj stezková veřejnosti, posílám vám informace k zakončení 65. Stezky.
Letos se sejdeme v letním kině v Domažlicích https://mapy.cz/s/dopehapecu. Areál bude otevřen v 11:30 a s ním i občerstvení.
Pro zdárný průběh zakončení je třeba, aby si každá trasa vybrala jednoho, pokud možno toho nejlepšího, dudáka či dudačku.
Dále bude pro všechny trasy připraveno též několik malých soutěží, které se budou konat v areálu. Za plnění úkolů budete odměněni lístky do tomboly. Každá trasa se jedné soutěže zúčastní právě jednou, ale každé soutěže se může (nemusí) zúčastnit někdo jiný z trasy. Soutěže končí s koncem soutěže dudáků.
Parkování je možné před letním kinem a na dalších parkovištích v okolí.
Program zakončení

Vlak letos jede na Smíchovské nádraží! V případě jakékoliv změny vás budeme informovat.
Domažlice 16:10 » Staňkov 16:27 » Nýřany 16:51 » Plzeň, hl. n. 17:03 - 17:10 » Rokycany 17:24 - 17:26 » Kařízek 17:36 - 17:45 » Zdice 18:02 - 18:04 » Beroun 18:11 - 18:13 » Zadní Třebaň - 18:24 - 18:26 » Praha,Smíchov  18:48
Těšíme se na vás na zakončení 23ka

{14379} Pozvánka na Stezku » st 20. září » JiBu

Ahoj Borci. Pozvánku pro vás vytvořili Jirkové: Bubeníček a Vlach. TAK, ať vám to šlape. A buďte mravní. Pozvánka na 65. Stezku ku stazření »

{14387} Jak se daří, Německo? Debata s Petrem Fischerem » pá 22. září » IrKo

Ahoj vespolek, srdečně vás všechny zvu na říjnové setkání, jehož tématem bude současné Německo. Našim německým sousedům se tak úplně nedaří...země se potýká s problémy Číny, svého nejdůležitějšího obchodního partnera, dále se ztrátou levných surovin z Ruska a v neposlední řadě čelí důsledkům zanedbané digitalizace a příliš pomalého přechodu na nové technologie.
Za čtrnáct dnů jsou volby v Hesensku a Bavorsku, další volby čekají v r. 2024. Populistickou Alternativu pro Německo by dnes volil zhruba stejný počet Němců jako sociální demokracii, stranu současného kancléře. Jaký bude další vývoj? A co z této situace vyplývá pro Česko, které někteří nazývají sedmnáctou spolkovou zemí? O tom všem a dalsím budeme diskutovat s Petrem FISCHEREM, novinářem, scénáristou a filosofem. Petr Fischer (1969) je absolventem filosofické fakulty Karlovy univerzity, pracoval jako jako hlavní komentátor Lidových novin, působil v české redakci BBC, vedl kulturní rubriky Hospodářských novin a posléze České televize. V r. 2019 neúspěšně kandidoval jako nestraník za hnutí Evropa společně (ESO), založené Jaromírem Štětinou.
Večer se uskuteční v pondělí, 9. října od 18.30 v malostranské kavárně Café Club Míšeňská (Míšeňská 71/3. Níže přikládám dva odkazy k tématu. Zájemce prosím o přihlášení mailem. Těším se na ffšechny,

{14389} 65. Stezka » čt 22. září » šéf

Zdravím stezkaře, za týden už budeme na Stezce, a tak je nejvyšší posílám poslední (či spíše téměř poslední) informace ke Stezce.
Znovu opakuji, že stezkový nocleh je jenom jeden na jednom místě, a to v Rekreačním středisku Sycherák, které je na jihovýchodním okraji rybníku Chobot nedaleko železniční zastávky Borek u Tachova (nikoliv tedy na severovýchodním okraji rybníku v penzionu Sycherák!!)
Cena za ubytování je dohodnuta na 200,- Kč za osobu a noc a platit ji budete hned při příjezdu!
Cena za polopenzi je 270,- Kč za osobu a den (150,- snídaně a 120,- večeře) a platit se to bude každý den v restauraci Dřevák (je součástí RS). V příloze posílám dva dokumenty:
v prvním je poslední seznam přihlášených. Tak to prosím ještě naposledy zkontrolujte, hlavně den příjezdu.
ve druhém je rozdělení do chatek Ivana, tedy kromě těch, kteří ubytování odmítli (a Větrovcových).
K tomu mám následující:
celkem nás by v chatkách Ivana mělo být 48, chatky jsou pětilůžkové, takže logicky máme zarezervováno 10 chatek. Při rozdělování jsem se snažil zohlednit vaše požadavky na spolunocležníky a samozřejmě také, aby páry byly ubytovány společně, ve většině případů to bylo možné dodržet, ale u části bohužel ne (jedná se o singlisty), ti museli být samozřejmě postupně doplněni do jednotlivých chatek. Vzhledem k tomu také nemohly být dodrženy úplně všechny požadavky na spaní v přízemí (palandy v chatkách ale nejsou!!!!! a schody do podkroví nejsou nijak extrémně strmé). Také samozřejmě se ještě museli zohlednit pejskaři. Ještě upozorňuji, že v seznamu ti, kteří požadovali spaní v přízemí, nejsou nijak označeni, pevně věřím, že se dohodnete a že ti, kteří do přihlášky nenapsali, že chtějí spát v přízemí, tak že se do přízemí cpát nebudou. Takže prosím, podívejte se na to, pak napočítejte do čtrnácti a pak mi případně napište připomínky.
Ahoj na Stezce

{14390} 65. Stezka » ne 24. září » šéf

Tak ještě jednou zdravím účastníky 65. Stezky. Ne všichni jsou na TAKovém distribučním e-mailu, tak posílám informace od pořadatelů ohledně nedělního zakončení. Pak ještě došlo k jedné úpravě, ze zdravotních důvodů odřekla účast Mucka, takže jsme trochu upravili ubytování. Je to v příloze. Ahoj stezková veřejnosti, posílám vám informace k zakončení 65. Stezky.

Letos se sejdeme v letním kině v Domažlicích https://mapy.cz/s/dopehapecu. Areál bude otevřen v 11:30 a s ním i občerstvení.
Pro zdárný průběh zakončení je třeba, aby si každá trasa vybrala jednoho, pokud možno toho nejlepšího, dudáka či dudačku.
Dále bude pro všechny trasy připraveno též několik malých soutěží, které se budou konat v areálu. Za plnění úkolů budete odměněni lístky do tomboly. Každá trasa se jedné soutěže zúčastní právě jednou, ale každé soutěže se může (nemusí) zúčastnit někdo jiný z trasy. Soutěže končí s koncem soutěže dudáků.
Parkování je možné před letním kinem a na dalších parkovištích v okolí.
Program zakončení

Vlak letos jede na Smíchovské nádraží! V případě jakékoliv změny vás budeme informovat.
Domažlice 16:10 » Staňkov 16:27 » Nýřany 16:51 » Plzeň, hl. n. 17:03 - 17:10 » Rokycany 17:24 - 17:26 » Kařízek 17:36 - 17:45 » Zdice 18:02 - 18:04 » Beroun 18:11 - 18:13 » Zadní Třebaň - 18:24 - 18:26 » Praha,Smíchov  18:48
Těšíme se na vás na zakončení 23ka

{14391} XXII. podzimní přechod krkonošský » po 25. září » JiKuč

Vážení a milí, posílám pozvánku na dvaadvacátý Podzimní přechod Krkonoš, kterou si prosím pozorně pročtěte. Letos je tu jedna novinka, hlásit se můžete na následujícím odkazu, a to každý/každá jednotlivě: https://forms.gle/…uE7 Hlaste se co nejdřív: u Svátků bude tradičně narváno, na polském Schronisku Odrodzenie máme (zatím) 40 lůžek, na Rasovně je místa nepočítaně (do 45). Na této mailové adrese, případně na události na Facebooku pak zodpovíme dotazy, nebo tam přibydou další informace. Pozvánka »
Pokud jsme někoho zapomněli, tak mu to prosím připomeňte a přepošlete. Na setkání na hřebenech se těší Jaras a Madla
PS: JiKu připraví kratší trasu dle zájemců. (vždy cca 2x 10 - 12 km). Možno ze Špindlu, Strážnéhoj, nebo z Pece s přespáním někde na hřebínku a dolů na Rasovničku… Také možno z Trutnova kol. Hrádečku ku Čermné (penzion s karambol. kulíbrem) … a přes lesy nahoru na Rasovnu. Hlaste se obratem na jrkucka(at)centrum.cz!
Aneb bez chůze (+peněz) | na RASovnu nelez! | Hoj! RAS! Na věkas!

{14395} Hospoda dnes (a ještě trochu ke Stezce) » út 26. září » šéf

Ahoj všem, jenom připomínám, že dnes večer je opět po letním putování po zahradních restauracích zamluven stůl na zimní základně v Pivním baru v Blanické. Je to sice těsně před Stezkou, ale vlastně to může sloužit jako takové lehké rozcvičení před stezkovými večery, abychom z nicnedělání rovnou a bez přípravy nevpadli přímo doprostřed stezkového dění.
A ke Stezce ještě drobné informace:

{14396} Co se bude dít » út 26. září » ZuVla

Ahoj všichni, dneska je hospoda v Blanické. Ale protože zítra ráno my nedočkavci jedeme na Stezku, napíšu, co nás v nejbližší době čeká, už teď. Hospodu ať popíše někdo, kdo si bude ještě ve středu válet šunky v Praze.

{14397} Tak přece jen ještě jednou 65. Stezka » út 26. září » šéf

Byl vznesen dotaz, jak je to s placením za ubytování, i když nebudou obsazena všechna lůžka v chatce hned od začátku, ale budou se postupně plnit. Tak odpovídám a posílám to pro jistotu všem.
Jak jsem psal: cena za ubytování je dohodnuta na 200,- Kč za osobu a noc, tzn. že ten kdo přijede ve středu bude platit 800,- , ten kdo přijede ve čtvrtek 600,- a v pátku logicky 400,- bez ohledu na to, kolik vás bude v chatce v jeden okamžik ubytováno. Je to takto domluveno. Když se podíváte na webové stránky RS Sycherák, tak tam je napsáno, že chatka Ivana stojí 900,- na den. Ale tím, že my bohužel přijíždíme postupně (a ne každý chce spát s kdekým) a na poslední chvíli ještě někteří účast odříkávají (což se stalo i teď), tak je to domluveno na těch 200,- za osobu a noc. Takže vlastně o 20,- Kč dráž (900:5 = 180) , než kdyby se zaplnila hned celá chatka na plný stav pěti lidí. Ale 20,- Kč nikoho nezabije a je to takto mnohem jednodušší.
Doufám, že je to jasné, eventuálně to mohu případným zájemcům ještě graficky znázornit (:-)).

{14398} 65. Stezka - ještě drobnost » st 27. září » šéf

TAK přece ještě jednou, na poslední chvíli, zdravím stezkaře, přišla malá informace od pořadatelů, že na zakončení se bude možnost nechat si načepovat pivo do vlastních půllitrů, takže pokud nechcete pít pivo z jednorázových plastových kelímků, tak si můžete vzít vlastní sklo nebo ty sice také plastové, ale bytelné půllitry ze zakončení Stezky v Písku. Ahoj na Stezce

{14400} Stezka » st 27. září » JiVl

Stezka začíná,. Povahy, kde jste?

Re: {14401} Stezka » st 27. září » MiMa

My sedíme ve škole. Dnes máme plavání v Tyršově domě

{14402} Odjezd na Stezku v pátek » st 27. září » IvPa

Ahoj lidi, jedu na Stezku až v pátek a hledám spolucestující. Cesta je dlouhá, jednoho může zaskočit žízeň, spánek a jiné hrozby.
Volil bych třeba vlak v 14:43 z hlavního nádraží (14:51 Smíchov). Má někdo podobný úmysl?
Ale nebráním se ani dřívějším spojům, pokud už je něco domluveno, třeba i dopoledne.

{14403} Bor u Tachova » pá 29. září » MiMa

Tak Hardy se již vykoupat v zámeckém rybníku

{14404} Stezka » so 30. září » MiMa

Bacha, kaluže!

Re: {14405} Stezka » so 30. září » ZdeTi

My máme naštěstí střechu...

{14406} Stezka - Prevít na Přimdě

Re: {14407} Stezka - Prevít na Přimdě » so 30. září » VrPe

Sluší ti to a všimnul sis našeho nejstaršího záchodu.