{14244} Pozdrav z tábora » st 2. srpna » MiMa

{14245} Ad Klokan 1. 8. 2023 » st 2. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, včera byla u Klokana mimořádná účast. My, co jsme objížděli tyrolské stráně a údolí, jsme si ještě všechno nedořekli a ostatní byli zase zvědaví, jak jsme se měli. Ausgezeichnet! Před námi, za námi padaly stromy (naštěstí jen časově) a my jsme vzdor hrozivým předpovědím počasí projížděli jednu dolinu za druhou jen mezi pár kapkami deště.
Už pár minut po šesté jsme na terase vztyčili reklamu na velkou Malou Stranu - tu jsme totiž pili většinu večera. Dorazili i nečekaní hosté jak zblízka - Nikotin ze sousední Kafárny, tak zdaleka - Jana Pšč z Karlštejna a Zdena až ze Lhoty. Výhledy na Pražský Manhattan jsme měli zpestřený výhledy na nám zcela neznámý sport. Strýček Google a teta Stáňa vypátrali, že jde o hurling. A pak se zase ukázalo, že opakování není nikdy dost. A tak opakuji už osmnáct let: Akademici, když jdete večer na zahrádku a nejste zrovna v tropech, vezměte si teplé spodní prádlo a zimomřivé dámy rovnou péřovku. Takže po osmé už zbyli na terase jen Amundseni. Ale bylo tu tak hezky, že jsme velkou Malou Stranu vyměnili za malou Malou Stranu a vydrželi až do deseti.

{14252} Chřiby » čt 3. srpna » VáUr

Hola! Hledám spřátelené cyklisty na cyklovýpravu na Moravu, konkrétně Chřiby, region Podchřibí, jinak řečeno Kyjovsko. Hlavní atrakcí budou - jako vždy - zvěřinové hody v Ježově, 7 km od Kyjova. Je to skvělá kulinářská akce, jedu tam už po čtvrté. Kemp Ježov je přijatelné místo k noclehům stezkové úrovně, sloužící jako základna cyklovýpravy. Hody se konají 25 a 26 srpna. Nejlépe by bylo přijet do Ježova už v neděli 20 a odjet 27 srpna, aby se stihly všechny cíle. A je jich dost, namátkou uvádím Velehrad, Klimentek, Buchlov, Osvětimany... Okolní vinné sklepy již budou servírovat nový opravdový burčák a skvělá moravská vína. Doprava z Prahy je vlakem do Starého města, pak už na kole. Máte-li zájem, hlaste se OBRATEM!!!

{14257} Podzimní 65. Stezka - přihlašování! » ne 6. srpna » šéf

Ahoj všem, Stezkařům zvláště, co se děje??? Přátelé, do konce přihlašování zbývá posledních 14 dnů(!) a oficiálně je nás přihlášeno pouhopouhých 10!!! (+ dva mladí, kteří s námi na noclehu nebudou). Pokud by to tak mělo zůstat, tak budu muset revidovat nocleh, protože kvůli tomuto malému počtu nám asi v zamluveném rekreačním středisku sezónu neprodlouží, zvláště když jsem jim slíbil, že nás bude cca 50.
Pokud se divíte, že je to tak malý počet, tak bych si dovolil připomenout, že přihláška se oficiální stane až po té, co zaplatíte zápisné (případně za vlak zpět) na trasový účet, tedy ne když jenom vyplníte přihlášku! (tu zatím vyplnilo 26, což také je velmi malý počet na to, že je čtrnáct dnů před uzávěrkou přihlášek). A je to velká Stezka, takže opravdu je nutné se přihlásit a zaplatit předem a včas, nikoliv až na Stezce.
Takže - neváhejte. Všechny potřebné údaje jsem posílal e-mailem již 21. června a najdete je také na čtrnáctkových stránkách. V příloze je seznam dosud "předpřihlášených" a přihlášených (ti jsou vyznačeni tučně).

{14272} Kyjovsko na kole » pá 11. srpna » VáUr

Hola! Tak už jsme 3 cyklisti na Moravu. Připomínám sraz v kempu v Ježově 23.8.23. Připojí se ještě někdo?

{14271} Pozdrav z Norrisovy boudy » čt 10. srpna » MiMa

Po včerejších palačinkových hodech u Ally Zdravime z Jizerských hor.

{14277} Pozdrav z Norrisovy boudy » ne 13. srpna » MiMa

Rostou houby. To je dnešní ranní prochazka.

{14280} Jízda » po 14. srpna » VáUr

Hola! Kyjovem včera projela jízda králů. Tak je na čase, aby Kyjovem projela i cyklojízda T14! Ale je náš málo. Nechce se ještě někdo připojit?

{14281} Akce T14 » út 15. srpna » šéf

Ahoj všem, mám tři věci, opakuji, tři věci:

  1. 1. připomínám, že dnes večer je opět letní hospoda. Jak psala Zuzana 2. 8. ve zprávě o setkání u Klokana, tak od šesti do osmi budeme za intelektuály v knihovnické kavárně v budově Löwittova mlýnu u Rokytky a po osmě pak budeme za palácem Svět. (v hospůdce U Světa)
  2. Přihlašování na Stezku se už konečně řádně rozjelo (chválím), jenom připomínám, že přihláška je platná až po zaplacení stezkovného na trasový účet
  3. 3. Zcela nová věc: pokud možno rezervujte si volno na sobotu 4. listopadu (dopo, odpo a podvečer, případně jen odpo a podvečer, event, dopo a odpo). Zatím jen takto, bližší informace budou brzy následovat (aby se to nepletlo do přihlašování na Stezku). Pro zvědavce posílám v příloze dvě fotky z místa konání.

{14285} Ad Velký mlýn a U Světa 15. 8. 2023 » st 16. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme začali naši hospodu velice kulturně. Šli jsme na pivo do knihovny. A tak usilovně jsme na dvorečku pili únětické, až jsme dopili sud. Chudinky knihovnice musely místo půjčování knih narážet. A Miloš dokonce skončil u domácí limonády. Pijte pivo, nepijte vodu, je to levnější! Už je osm, tak poslední pohled ze záchodků na opuštěný Long Island a jdeme do Světa. Na zahrádce za potěmkinovským palácem Svět bylo ale taky dobře. Z jedné strany palác Svět, z druhé vybydlený dům s hospodou U světa a z třetí palác Metrostavu. Vydrželi jsme tu až do tmy a fotbaloví fanoušci při poslouchání výkřiků góóól až do naprosté tmy. A tak se nakonec počáteční intelektuální debata v prostorách knihovny např. o kvalitách herce Karla Dobrého zvrhla na sledování jedenácti upocených šílenců honících se za kulatým nesmyslem. Penalty jsme už sledovali s místy velice unavenými hosty. A já jako skrytý slávista jsem škodolibě zaznamenala: ač Sparta celé jaro usilovně trénovala penalty, teď tu rozhodující nedala.
A teď vám ještě povím, jak jsme se měli na palačinkách u Ally. Báááječně. Nejdřív se činil zahradník a jeho poskok. Ale pak už úřadoval Mistr palačinek a přinášel nám jeden talíř za druhým. Jako přípravu na příští rok jsme si ťukali moselským. Je, je, je nás jedenáct a je nám dobře.

P. S. Na záchranu Šatlavy na Malé Straně napsal včera do Metra moc hezký sloupek Jakub Kohák, syn zasloužilého člena Zlaté Prahy. Tak se podívejte, podepisujte archy, ať má starý pán a Kučeras radost.
P. P. S. Tam, kde budeme 4. listopadu, jsme už my byli! Na víkendu uprostřed týdne (viz vpravo)

{14286} 65. Stezka » st 16. srpna » šéf

Ahoj všem, Stezkařům zvláště, včera jsem, mimo jiné, psal ohledně přihlašování se na Stezku. Chválil jsem, že se přihlašování i platební morálka zlepšily, ale pořád to ještě není ono a již tuto neděli by měl vypršet termín přihlašování. V příloze posílám seznam přihlášených (přes formulář na čtrnáctkových stránkách) doplněný o již provedené platby. Pokud v posledním sloupci je u vašeho jména prázdné políčko, tak platba na trasový účet zatím nedorazila (jedná se o stav k dnešnímu večeru) a je tedy potřeba to co nejrychleji napravit.
Pokud někdo máte problém se dostat na přihlašovací formulář (a slyšel jsem, že někdo ten problém má), tak pak postačí poslat příslušnou částku rovnou na trasový účet a do zprávy pro příjemce napsat potřebné údaje. Třeba takový Míra Šilar tak učinil, ale zase zapomněl napsat bližší údaje (zejména kdy na Stezku přijede). Podívejte se prosím na přiložený seznam, překontrolujte údaje, jestli je vše v pořádku. Případně dejte co nejdříve vědět.
Ještě poznámka k dodatečnému přihlášení, možné to samozřejmě je, ale kvůli ubytování na stezkovém noclehu je potřeba tak učinit nejpozději 14 dnů před Stezkou, ale počítejte s tím, že stezkovné bude dražší. ještě malá poznámka: tabulka v příloze má dvě (opakuji, dvě) stránky!

{14288} Barová pobočka Městské knihovny přažské » čt 17. srpna » KaKu

Že i pivo lze konzumovat ve vysoce kulturním prostředí, si řada ze Čtrnáctkářů ověřila minulé úterý (15.8.2023). Bohužel jsem se tenkrát nevyhecoval k přibalení foťáku, takže teď, jako pokání, posílám pár fotek » z dnešní návštěvy. Na to, že je to fungl nové, tam bylo docela živo. Ale kstáru mi začíná být paparazzování poněkud žinantní, tak jsem lidi nezabíral.
Jo, abych nezapomněl: je to vlastně jediná pobočka MLP, která má otevřeno do 20 hodin a s největší pravděpodobností i jediná,, kde čepují Únětické pivo. A pozor, když si vezmete pivo do knihovny, řekněte si o tácek!

{14289} Last minute » pá 18. srpna » Chapko

{14290} Fwd: Soud v Haagu - přijede tam Putin za kamarády...? » pá 18. srpna » JiJi

Ahoj. Prý ho pan Moravec pozve brzy do diskuze v ČT...:-) Už dříve - nyní verze s titulky. (Moje slova - ústně i písemně už rok a půl...)

{14291} Fwd: Soud v Haagu » pá 18. srpna » LeJa

Poučte ho někdo, že to sem nepatří. Politische Gespräche sind verboten!

{14292} Pozdrav z U3V » st 24. srpna » MiMa

Počasí přeje, a je tu spoustu aktivit.

{14293} 65. Stezka – Domažlicko » čt 24. srpna » šéf

Zdravím Stezkaře, tak se uzavřelo přihlašování. Po rozpačitém úvodu se to nakonec rozjelo a mělo by nás být zase celkem dost. A spotěšením mohu konstatovat, že i všichni zaplatili to, co měli. V příloze posílám seznam přihlášených pro poslední kontrolu, měly by tam být i dodatečné změny, které jste nahlásili.
Jen pro upřesnění - v posledních dvou sloupcích je co nechtějí ubytování a případně polopenzi "0". Tak to prosím ještě znovu všechno překontrolujte a případně dejte vědět. Jinak ahoj na Stezce.

{14298} Jarní Stezka a ještě pohled » so 26. srpna » MiMa

Hola, Docela jsme si to užili. Toto výcvikové středisko Ovčín FTVS » se dá pronajmout. Ubytování perfektní, stravování super. Dostupnost 2km ze Stráže nad Nežárkou.

{14307} Před 180 lety se narodil prof. August Sedláček » po 28. srpna » RoTa

Stalo se tak v Mladé Vožici na Táborsku .
Shodou okolností také v pondělí 28.8.2023 konaly se v Písku dvě oslavy. Jedna z nich pietní na místním tzv.Svatotrojickém, též Starém  hřbitově. Na hřbitově proto, že tam je tento velikán české historie pohřben a ta slavnostní v Prácheňském muzeu proto, že tam byl představitelům muzea, kterému ostatně svého času řediteloval,  předán certifikát planetky pojmenované jeho jménem.

Planetka číslo 90821 pojmenovaná Augustsedláček oběhne kolem Slunce jedenkrát za 4,42 roku. Její velikost dosahuje maximálně 5 kilometrů. Patří mezi planetky hlavního pásu obíhající kolem Slunce mezi drahami Marsu a Jupiteru.“

Někdy se uvádí též jako Augustin Sedláček ovšem správně je August neb se tak i odepisoval.
Viz faksimile jeho podpisu vpravo.

Byl zřejmě pokřtěn podle svatého na jehož svátek se narodil, což se dříve často dělo a někdy se tak děje dodnes. Podle horoskopu je to jméno vhodné ke znamení Panny v němž se narodil.
Někde jsem se dočetl že kdosi slavný o něm prohlásil, že byl nejpracovitějším českým člověkem
Mimo monumentálního díla Historie hradů, zámků a tvrzí království Českého, které samo osobě ho k tomuto titulu opravňuje,  napsal dlouhou řadu dalších prací. Ostatně kdo chce vědět víc ať si to vygúglí a má co číst na dlouhou dobu.
Já zde chci ovšem zmínit jeho čin nejvýznamnější a sice ten, že v květnu 1968 byl jeho jménem založen ve Stružné na Karlovarsku SPAS čili Spolek přátel Augustina Sedláčka, jehož mám ti čest být praesidentem. :-))))))))))))))))))))))))))
Proč  Augustin místo August ovšem nevím. Možná proto že je to česká i latinská podoba německého August :-)
Možná taky proto aby později mohl v refrénu své písně Chapadlo veršovat

„Drahý pane Augustine,
nikdy Vás neopustíme.
Naše věrnost k Vám je ryzí,
co je hradní, to nám není nikdy cizí.“

Na Augusta by se mu to nerýmovalo :-).

No dosti plácání a provolejte spolu se mnou: Augustinovi Sedláčkovi SLÁVÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

*RMV*
tč.IV. a VI.
Praes SPASu.

{14312} Ad Železná panna 29. 8. 2023 » st 30. srpna » šéf

Ahoj všem, protože Zuzana momentálně chválí Chvala, či ladí Ladu daleko od Prahy v pohraničních horách a včera tedy absentovala, tak výjimečně píšu zprávu já.
Včera jsme se sešli (téměř) uprostřed přírody, z jedné strany muzeum Trabantů, z druhé strany hotel Golf, ze třetí strany golfové hřiště a ze čtvrté tramvaje na Plzeňské.
Možností k usednutí bylo několik, ale první přišedší zvolili (či spíše správněji zvolily) méně optimistickou variantu, tedy pro jistotu ne pod širým nebem, ale pod přístřeškem alespoň plátěným. Jinak to byla celkem klasika, sešlo se nás celkem 15, klasicky poslední přišel Ivan Pažout, kupodivu jsme i v jeden okamžik byli všichni pohromadě (viz foto 3), ale pak už to zase vypadalo jako u Agathy Christie (a 10 malých černoušků).
Probralo se všechno možné: s kým a s čím vším spí Alla (:-)), jak se chovají různí živočichové po pozření zeleného sádla, Stáňa nám poreferovala o činnosti animátorů v dovolenkovém resortu na Djerbě (pokud nevíte, kdo je to animátor, tak světaznalá Lenka nám objasnila, že je to jiný název pro gigola), pak se probrala všechna možná synonyma pro slovo rigol ............. no, jako vždy, semlelo se všechno možné.
A propós Stáňa, všimněte si že na společné fotografii sedí někde uprostřed, přestože celý večer seděla včele, hned vedle Lenky, to aby prý na fotografii nebyly vidět vrásky.
Jinak se většina shodla, že na včerejší návštěvě Železné panny byla větší zima, než na prosincových trasových vánocích.
Tak, a teď k tomu co bude:

Mějte se jak chcete, ale něco pro to dělejte šéf VR (s přispěním ZV)