Návrh výletu do Polepšovny ducha » so 1. července » VrPe

Dole v Uholickach spravne v Podmorani cepuji uneticke pivo od 10:30 tesne u privozu.

{14181} Letní hory s jurtou » ne 2. července » KaKu

Ahoj lidi, jak jsem se dozvěděl, tak Alena H. svého času navrhovala pro cestování po Letních horách T14 namísto individuálních stanů nosit jurtu. Včera jsem si uvědomil genialitu toho nápadu. V sobotu 1.7. jsem navštívil Malé asijské muzeum. Před vchodem do Muzea (v bývalé škole v Ledcích) vidí návštěvník pravou mongolskou jurtu. Na tomto báječném příbytku je úžasné, že uvnitř je daleko větší než zvenčí. Na přiložených obrázcích je vidět, jaký úžasný prostor skýtá tak zdánlivě malé přístřeší. ;-) Vousatý muž na jednom z obrázků je Jiří Šíma - sinolog a mongolista, kterému Mongolsko učarovalo a zapsalo se do jeho životního osudu.

{14182} Zpravodajství z Norrisovy boudy » ne 2. července » MiMa

Před Pueblem chodí čáp. Nevím co si o tom mám myslet. Věra mlčí.

{14183} Polepšovna ducha, Řež, sobota 8. července » po 3. července » šéf

Zdravím účastníky sobotní oslavy, Hanka vyrobila pozvánku na svoji oslavu, tak vám ji (tu pozvánku) posílám v příloze. Jinak připomínám těm, kteří spojí cestu do Polepšovny ducha s výletem, že odjezd je z Masaryčky v 10:42

{14191} návrat » ne 9. července » KaPr

Ahoj, děkujeme Karlovi za fotky a na četné dotazy odpovídám, že už jsem zase zpátky mezi lidmi.

{14193} Polepšovna ducha s Hankou » ne 9. července » MiMa

Hoj, to byla super oslava Hanky, ve spojení s výletem co naplánoval Jirka to byl perfektní celý den a ještě k tomu muzika v podání Míly Fuxy pak jsme tam přespali a ráno mě pod strom, kde jsem spal přišel probudit kůň, takový pěkný hnědák, krásné ráno.

Polepšovna ducha - 8. 7. » ne 9. července » HaPap

Milí přátelé, děkuji vám všem za milá přání i dárky. Doufám, že Polepšovna ducha přispěla k "polepšení" duševního zdraví i v tom horkém dni. Mně určitě ano.

{14196} Cykločundr a další » po 10. července » ZuVla

Ahoj všichni, po bezvadném sobotním polepšení ducha s naší paní profesorkou posílám ještě připomínku letošního cykločundru ». Na albu se podíleli Jirka, Soňa, Zdeněk V. a já.

{14198} Pro pivní stopaře » po 10. července » MiMa

Hola, v příloze posílám největší českou mandalu ze zátek od piva. Autor má sestra Lída. Z toho plyne, že pivo je nejen zdravé pro naše tělo ohledně vitaminu B, ale také obaly se dají velmi kulturně využít pro rozvoj duševní činnosti, že.
Agentura Dobrý den píše » Ludmila Jiráňová vyrobila v průběhu 7 měsíců mandalu o velikosti 2 m × 2 m. Ta je tvořena 4 900 zátkami od piva, které jsou přibity hřebíčkem na 4 OSB desky o rozměrech 1 m × 1 m. Každá z desek je natřena jinou barvou, která znázorňuje jednotlivé přírodní živly (červená – oheň, hnědá – země, zelená – voda, modrá – nebe). Zátky sbírala rekordmanka společně s manželem po dobu 19 let a 6 měsíců. 1. 11. 2021 však manžel odešel do muzikantského nebe. Rekordní výtvor byl do České databanky rekordů zaevidován dne 19. března 2023 v Pelhřimově.

 

{14ka_14204} Pluvy na terase » st 12. července » KaKu

Ahoj lidi, důmyslná organizátorka Zuzana nám přichystala oběd na terase paláce Adria (roh Jungmanky a Národní.
Byla to paráda, nabídka úžasná, ceny na centrum matičky stověžaté docela vlídné. Z lákavé nabídky nakonec zvítězily vepřové pluvy, a to v poměru, který bych tipoval asi tak 5 ku třem či čtyřem, přičemž slabší strana byla roztříštěná jak naše voličstvo: každej pes, jiná ves.
Nenechte se mýlit fotkou, kde je jenom zbytek vytrvalců, část se již vytratila.
Slibovaná Panna Marie Sněžná se i z tak výborného stanoviště jevila podle přísloví "Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě".

{14205} Ne pluvy, ale plumy na terase! » st 12. července » ZdVě

Je to trochu jinak: Pluma je španělsky pero, takže žádné švestky. Je to sval přecházející z krkovice na kotletu a je tmavší než ostatní maso a po uležení křechký a šťavnatý.
Zdroj ». htmlTento pro nás atypický řez masem je veden v místech rozhraní vrchních částí krkovice a kotlety. Pluma má výborné chuťové vlastnosti a díky svému umístění vyniká svojí texturou a kvalitou. U nás to řezníci nedělají, protože jsou zvyklí jinak rozebirat maso... Pluma Ibérico nazývaná také "Ibérico Pork Flank steak" je jedním z nejvzácnějších řezů masa z iberského polodivokého prasete. Jedná se specifický řez pocházející z části svalu nad krkovicí, jehož tvar připomíná křídlo Můžu jedině doporučit, klidně si to dejte.

{14210} Prosba – kufr na cyklozájezd » ne 16. července - » JaVor

Ahoj cyklisté, Prosím, mohu k někomu z vás přivést v pátek odpoledne kufr, který mi pak vezmete k autobusu do Zličína?

{14211} Prosba – kufr na cyklozájezd » ne 16. července - » VáUr

Hola! Já bych se k té prosbě také připojil. Svoje zavázadlo bych dodal na určené místo už v pátek. Díky předem...

RASROK 28 – 30. 7. 23 » po 17. července » JiKuč

Resesní akciová společnost zve přátele na RASROK ALIAS VĚTRAS (46 let od založení ras) 28. - 30. Července 2023
Pátek kytaras
Sobota dividla i jiná vystoupení
Večer hrají the breakers
Jídla budou, pivo na čárky, víno každý sám!
Spaní na rasovně - omezeně - hlaste se / ludvas /, jinak zahrada stany, penziony pivovar, býv. Arnica, trejbal, heřman, podras?
Rásoděv dle větrasu
Raději doraste všichni rasové i bývalí a čestní, také kamarádi, senioras i mladí, papasové, tudoras, rasátka, co na táborasy nejedou!
By i další generase se mohly natěšit, i na roky další, a opakovaně pak zažívat největší slavnost roku Rasrok … šířít slávu rasu, že! Hoj ras na věkas!

{14218} Dnes 18. 7. je to 42 let, co byl založen MORTURAS » út 18. července » JiKuč

Hoj morturas! Dnes 18.7. Je to 42 let, co byl v roce 1981 na svátek svaté Drahomíry na hradě Roštejně založen Morturas. Potkáme se kde, rashodně velká n/vel, Rasrok, táboras... Hoj zas!

{14220} Ad Klub AVU 18. 7. 2023 » st 19. července » ZuVla

Ahoj všichni, včera se ukázalo, že milovníky umění jsou především ženy. Muže, kteří přišli obdivovat nahé ženy, bys téměř na jedné ruce spočítal. A tak náš stůl u Akademie výtvarných umění ovládlo víno ženy řev. Ne, bylo tam příjemně, ale do tmy vydrželi zase jen naši staří známí a Loreta. Odešli jsme se ctí v deset, kdy jsme jako poslední museli vyklidit zahrádku. Ovšem podzemí a okénko pro nadějné umělce zůstalo otevřené až do půlnoci.
Co říct ke Lhotě. Poprvé jsme tam byli přesně před dvaceti lety a byla to pohoda. A teď? Zase klídek a pohoda. Posuďte sami. Ranní šampaňské, odpolední bazén s pozorným Jeanem. V neděli nás ze břehu pozorovali zádumčiví řidiči, a tak se Jean vešel do bazénu a mohl nás obsluhovat tete a tete.
Teď budeme týden sjíždět tyrolské stráně, tím pádem (snad jen fiktivním) se s ostatními uvidíme až na pravidelné úterní hospodě v úterý 1. srpna. Ale kde, na to si budete muset ještě počkat. Lenka se ulejvá z kol, a tak bude v mezičase pátrat po nejbližší hospodě k promítacímu plátnu na Vítkově. Výsledek pátrání se včas dozvíte.

{14222} Lhota » st 19. července » JiNa

Ahoj kamarádi, přátelé Lhoty, Zdenka už je doma v pohodě, takže všem zúčastněným moc děkujeme za úžasný víkend s vámi. Už teď se těšíme na další. Přejeme krásné kilometry v Rakousku bez defektů.

Cyklozájezd Jižní a západní Tyrolsko » ne 21 července » AlKo

Ahoj, radši připomínám...nezapomeňte s sebou léky které berete pravidelně i ty ostatni( Brufen,Diclofenac) ,Paralen, Immodium nebo Reasec,Smecta..Endiaron ev.pprojimadlo má li někdo problém, mazadla na bolavé klouby Voltaren, Veral,Olfen..Vít.C šumivé 1000mg tbl rozp...litaly kolem nás virózy tak prevence.Fenistil gel,náplasti atd,desinf. A na co si ještě vzpomenete.

Cyklozájezd Jižní a západní Tyrolsko » ne 21 července » šéf

Taky ahoj, a také radši připomínám ..... nezapomeňte s sebou jízdní kola (budou se hodit).:-)

Rada všechny srdečně zve na oslavu 60. výročí založení TAK » ne 23. července » Rada TAK

Ubytování je v rekreačním středisku ve 2 – 4 lůžkových pokojích (se sdílenými sociálkami) a apartmánech, příp. po dvou v chatkách. Bude-li třeba, budova je vytápěná, chatky nikoliv. Na palandách budou obsazena pouze dolní lůžka. Počet lůžek v budově je omezený, o obsazení bude rozhodovat pořadí přihlášek. Budeme mít polopenzi. Případné topení v budově budeme rozpočítávat na místě.
Za kolik: Ubytování v budově 280 Kč/os/noc TAK a 330 Kč/os/noc neTAK
Ubytování v chatce 180 Kč/os/noc TAK a 230 Kč/os/noc neTAK
Polopenze 270 Kč/os 

Melchiorova Huť se leží v půvabné a podle nás málo navštěvované krajině severozápadně od Plzně, nedaleko se nachází např. zámek a hrad Nečtiny » mapa »
Oblast není moc dobře dostupná veřejnou dopravou, a proto uvažujeme o společném autobusu – dejte vědět ve formuláři, jestli budete mít zájem. 
V sobotu a v neděli nás čekají společné výlety, večer posezení s vlastní hudbou, krátký a úderný program a v neděli ráno společné focení.
Program budeme postupně ladit, informovat budeme průběžně. Teď bychom ale potřebovali vědět, jestli přijedete. :)

{14226} Pozdrav z cykloputování s T14 » st 26. července » MiMa

{14230} Umění » so 29. července » MiMa

To mi udělala Ivče

{14234} Úterní hospoda 1.8. » ne 30. července » ZuVla

Rekapitulace hledání hospody: Teď budeme týden sjíždět tyrolské stráně, tím pádem (snad jen fiktivním) se s ostatními uvidíme až na pravidelné úterní hospodě v úterý 1. srpna. Ale kde, na to si budete muset ještě počkat. Lenka se ulejvá z kol, a tak bude v mezičase pátrat po nejbližší hospodě k promítacímu plátnu na Vítkově. Výsledek pátrání se včas dozvíte.
A Lenka skutečně zodpovědně pátrala:
Tak jsem to prošla. Tenis. Kurty nic, jen soukromé když se hraje, nikdo tam nebyl.
U Milánka se teď jmenuje Kabina. Milánek to prodal. Mají otevřeno mimo po a ut pořád. Na Googlu je to špatně. Velmi milí, krásně to tam vonělo gril. masem, mám mobil.
Beer garden plná řvoucích cigošů, tak nevím. Kabina dobrá, ale zvou nás ve středu.
Takže zůstaneme u původní verze a půjdeme do Klokan baru. Adresa Vinohrady, Slovenská 2. Prokazatelně nejblíž je to ze stanice tram 22, 4, 13 Krymská, ovšem do kopce, do spousta schodů. Takže přívětivější cesta je ze stanice Vinohradská vodárna 10, 16 po rovině a trochu z kopečka.

Silvestr » po 31. července » IvČe

Ahoj přátelé společných Silvestrů, po zdařilém loňském pobytu v Taře v Teplických skalách bylo rozhodnuto tam jet ještě jednou od čtvrtka 28.12.23 do pondělí 1.1.24. asi zase vlakem.
Nejprve posílám nabídku vám, kteří jste byli vloni. Zájem totiž projevují i další kamarádi a penzion není nafukovací.
Kdo tedy chcete jet, potvrďte svůj zájem co nejdříve zaplacením zálohy 1000Kč/os na účet 503522193/0800. Počkám do 15.8., pak volná místa nabídnu dalším zájemcům.

{14240} Informace » po 31. července » JaVor

Ahoj Čtrnáctko, do společného distribučního seznamu vítám nové čtenářky i přispěvovatelky: Jana Pospíšilová T14, Musilová Věra T4, Šidáková Eva 14 host za Lhoty, Křížová Jolana T2. Nyní má grupa 129 adres.
A když už jsme u těch adres, budu doplňovat a opravovat adresář i telefonní seznam, tak pokud máte někdo nějakou změnu (telefon, adresu, datum narození…) tak mi to, prosím, napište.
Připomínám, že je třeba se hlásit na podzimní Stezku a platit Stezkovné (do 25. 8. 2023) Zatím přihlášeno jen osmnáct lidí!