{14086} Expedice Ra-Pl aneb od pramenů Radbuzy do Plzně » pá 2. června

Ahoj všichni, Velké řeky už došly, tak už se musíme spokojit jen s jejich přítoky. Ale když dokážeme jet k prameni obchvatem den a půl, vystačí i Radbuza na čtyři dny. Skupina A se vydala z Prahy tak, aby Stáňa stihla vlak s odřenýma ušima a my v Plzni pivo. Pak už společně se skupinou B do Domažlic, kde nás na zahrádce na náměstí dostihla skupina C. Tak už si můžeme začít plnit. Oběd v Sokolském domě, výstup na úředně potvrzenou šikmou věž a přesně úderem druhé návštěva pivovaru. Domažlice máme spojené s Jirkou Michlem, a tak nemůžeme minout ani ulici jeho tatínka. Je mezi ulicemi dalších malířských velikánů Ladou a Švabinským. Vystoupali jsme okolo soch na Baldov a jako kardinál Cesarini obhlédli vojenskou situaci. Je výtečná, tak můžeme do Klenčí k Psůtkům, zřejmě jediné otevřené hospodě na Chodsku. To v Postřekově, kde jsme spali, byla otevřená jen paneláková hospoda, která Chodsko připomínala jen jménem malíře chodských krojů. Ale společenská místnost s výtečným chardonnay od Vietnamců a ranní snídaně na terásce neměla chybu.
Michal přivezl cestovní šampusky pro celou výpravu, a tak jsme si mohli poprvé společně bouchnout a zavolat Ra Ra Ra – Pl. Okolo legendární hospody U Hadamů (jak jinak než zavřené) jsme vystoupali na Díly. V albu je foto vyhlídky z podzimní Stezky a z Expedice. Vidíte ten rozdíl? Po polévce na terásce hotelu Sádek jsme se zanořili do lesa a vyjeli z něj až v Pivoni. V lesním baru jsme zakoupili plechovky, usedli na terásku a marně dumali, kde jsme to před 42 lety na jarní Stezce vlastně spali. A teď vzhůru a dolů k prameni. Pro vyrovnání kalíšků na slavnostní přípitek nám postavili altán a po něm nám Jarmilka přednesla dlouhatánskou pověst o žábě, končící lakonicky její vlastní básní: „Žabičko, ty stranou uhni, nech Radbůzu téci k Plzni“. A tak jsme učinili. Pak už jsme jeli pořád dolů až do Bělé k andulkám a klokanům. Sehnat noclehy dalo práci, nakonec se podařilo. Ale něco za něco. Vždycky byly někde vysoko nad řekou. Tentokrát jsme museli vystoupat do chatiček na Sycheráku. Noci jsou zde tak chladné, že se ani komáři nedostali k lizu.
Ráno po snídani jsme sjeli zpátky k Radbuze do Bělé na místní Karlův most a poté navštívili hřbitov, kde se to hemžilo samými Roithy. Tak dlouho Jirka vyprávěl o bílých lipicánech, kteří pronikli do Hollywoodu, až je všichni minuli. Ale Hostouň – reklamu na Sudety vidět musíte. 1200 obyvatel, jeden pasťák, nula hospod. Ještě že máme ty Vietnamce. Hezky zvlněnou krajinou pochopitelně bez hospod do Horšovského Týna, kde bylo zase tolik restauračních zařízení, že jsme se v nich poztráceli. Ale nakonec jsme se všichni našli v místním pivovaru Gurmán. Ve Staňkově jsme se v malířském koutku posílili na výživný kopec, který nám stál v cestě za dalším noclehem. V Merklíně U Josefa byl ráj, útulné pokojíčky, skvělá večeře a nečekaní Krokodýli z pivovaru PPP.
Ráno zase tak hezky, že došlo i na rozcvičku bez piva i s ranním pivem. Sjeli jsme do Holýšova, kde Madame Michelin vyráběla za války místo pneumatik výbušniny a poté k trampům u Hradecké skály. Projeli jsme Stod, přerostlý klášter v Chotěšově, přejeli Radbůzu i s kroužkem, ale na otevřenou hospodu jsme narazili až v Dobřanech. A hned to byl shodou okolností pivovar Modrá Hvězda. Doteď jsme jeli převážně po asfaltu, teď už nás čeká jen průtah Plzní. Ale když velitel výpravy trvá na tom, že pojedeme důsledně podle Radbuzy, čeká nás Cimrman, louka, žlutá značka, přenášení kol přes skálu u přehrady České údolí i amazonský prales, ve kterém jsme objevili soutok Radbuzy s Úhlavou. Pak už po plzeňské náplavce až tam, kde pramení Berounka – na soutok Radbuzy se Mží. Naposled vyrovnané kalíšky, poslední hromové Ra-Pl. Zatímco skupina A se jala bloudit z pivovarského dvora na nádraží, skupina B usedla do chládku Spilky a pila nejlevnější Plzeň v Plzni za Plzní. A nakonec přišel i Japonec, tedy Leoš, který nás v plzeňské divočině několik hodin marně naháněl.
Společné album fotek » Jirky, Soni, Michala, Vládi R., Miloše.
A kdyby se náhodou někdo chtěl dozvědět o těch hollywoodských lipicánech, tak klikněte sem »

{14087} Milíčeves » ne 6. června » KaKu

Ahoj lidi, posílám fotky z krásného víkendu. Na sobotu byla pořadatelem Milošem moudře předpokládána také pěší frakce, ovšem díky vysoce sportovnímu duchu Čtrnáctky a spřízněných spolků se scvrkla na pouhé dva členy: Blanku Bártovou a mne. Tato frakce byla naštěstí velmi harmonická a úspěšná. O čemž svědčí moje sobotní fotky »

{14089} arcibiskupský palác » po 5. června » LeHni

Slibovaná prohlídka se rýsuje. Nabízený termín jistý 21.6. st, zatím nejistý, ale lepší 16. 6. po obědě, večer jdeme do odloženého divadla. Hlaste se a napište i termín.

{14096} Pluli jste někdy po Čertovce? » út 6. června » Chapko

Marek to měl jako školní výlet... plavba »

{14097} Milíčeves - zapomenutá židle » út 6. června MiNo

Ahoj všichni,děkujeme za příjemné víkendové setkání v Milíčevsi a posíláme obvyklé hlášení o nálezech. Našli jsme pár drobností a dohledali jejich majitele. Největší kus ale zatím nemá identifikovaného svého zapomnětlivého vlastníka. U ohniště zbyla docela pěkná skládací židle viz přiložený obrázek. Kdopak na ni nemyslel?

{14100} Hospoda dnes, Vojanky » út 6. června » šéf

Ahoj všem, jen připomínám, že dnes začíná smršť úterních večerů, konaných po týdnu!: dnes večer se sejdeme naposledy v prvním pololetí tohoto roku v Pivním baru v Blanické.Příští úterý bude první venkovní zahradní restaurace (to vám ještě napíše Zuzana, zřejmě to bude tradiční Horská) A za čtrnáct dnů, tedy 20. 6. bude tradiční Vítání léta ve Vojankách

{14101} ad Blanická » st 7. černa » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se důstojně rozloučili s Blanickou - tedy asi tak na tři měsíce. Přišlo nás jednadvacet oko bere. I když je pravda, že tolik židlí jsme nepotřebovali. Když dorazil další zájemce o naši společnost, vždy se někdo zvedl a odkráčel údajně za jinými povinnostmi. Ale i tak jsme probrali, co se dalo, a došli k přesvědčení, že v červnu se prostě všechno stihnout nedá.
Teď jen k tomu, co jste nestihli od minulé hospody. Úžasný literární výlet s Eugenem Brikciusem, E. E. Kischem a Tonkou Šibenicí zakončený na zahradě přestěhovaného Památníku písemnictví – ze Strahova za námi dovezli nejen lva, ale i pivo (1, 2). A pak oběd ve středu na golfovém hřišti v Motole. Posílám všechny odstíny zeleně (3, 4). A někteří prošvihli i Milíčeves – to vydá na samostatný referát.
P. S. V našem časopise Šestka je fotka z Braníka, P4 a na ní je IvČe ze Žižkova P3.

{14104} Ad 22. Milíčeves 2. - 4. 6. 2023 » 7. června » ZuVla

Ahoj všichni, Zapadlý vlastenec Miloš si nedá pokoj, společně s Blankou nás pozval už po dvaadvacáté do Milíčevse. Navíc bývalé králíkárně obstaral novou půdičku, aby zájemci mohli spát nahoře bez (stanu). Byl rozdělán oheň, ale ač se soptík Michal snažil sebevíc, nastala arktická noc. Přesto staré páky hrály až hluboko přes půlnoc.
V sobotu se cyklistický konvoj vydal vstříc staronovým zážitkům. Slavný rodák z Vysokého Veselí složil Cikánku zřejmě jen proto, aby do rodiště přilákal její soukmenovce. Téměř neviditelná Cidlina, něco kostelů, hřbitovů a soch, reklama na Českou poštu a takový logopedický oříšek jako rybník Rohlík u Staré Skřeněře a už je tu bod obratu – Barešův ranč. V Bydžovské Hurghadě na břehu moře (tedy vlastně rybníka) jsme poobědvali, prohlédli si příští oběti kulinářských orgií a vyrazili nazpět. Tak když už navštěvujeme hřbitovy, abychom viděli, co nás čeká, co takhle ještě přípravku? V Domově důchodců v Milíčevsi na zámku jsme byli poprvé a naposledy při první Milíčevsi před 21 lety. Tak jsme si návštěvu na Milošovi vymohli. Mají to tu za zdí hezké, ale ještě ne, ještě dáme přednost zahradě rajských potěšení a grilujícímu se masu. Hudba posílená o housle, basu a sestřenici Líbu hrála moc hezky. Ale musíme dát prostor i našim mladým, když se za námi Pavel plahočil na kole až z Prahy a Vítek vlakem dokonce až z Litoměřic. She loves you, yeah, yeah, yeah znělo až do půl třetí. A tak to má byť, Beatles nám tohle už naživo nezahrajou.
Sobotní rovinky v Pocidliní vystřídaly nedělní kopečky. I v Dolanech za kopcem žijí zapadlí vlastenci. Vlastně vlastenkyně, která v jednotřídce připravuje děti na život mezi vlky. Nad Libání mají borovičku, kterou by nám Japonci, milovníci bonsají, mohli závidět. A v Libáni hospodu Na Knížecí, které by všichni pivaři záviděli ceny piv. Staré Hrady povstaly z popela, ale můžeme nakouknout jen na nádvoří, není čas. Dokonce sám náčelník vydal tak zvrácený rozkaz jako zkrácení trasy. Ale domů, do Podolí ještě ne. To bychom nepozdravili tetu Máňu z Važic ani labutě v Mordýři. Prozářenou Mariánskou zahradou jsme dojeli až na zahradu důvěrně známou. Odpoledne zvolna přecházelo do večera, je čas odjet. Ale odcházelo se nám hezky z tohoto světa, protože jsme měli v rukou pomyslný zvací dopis na příští už 23. Milíčeves. Miloši, Blanko, kamarádi, díky.
Posílám odkaz na album », které jsme dali dhromady společně s Milošem. Takže fota označené MN jsou nejen od Miloše, ale i Zdeňka Mazáčka. A fotky s krycím názvem ZV jsou hlavně od Jirky, Soni, Kužela a některé dokonce souhlasí s označením.

{14106} Pluli jste někdy po Čertovce? » čt 8. června » JaVor

Ahoj, já ano, taky jako dítě, na pramici s vlastním pohonem, když jsem chodila do Skautského vodáckého oddílu. Pamatuju si, že jsme tehdy pluli ještě dál, až k výpusti u Sovových mlýnů.
V paměti mi ještě utkvělo, že u mlýnského kola jsme se držely té konstrukce a ručkovaly po ní, protože jsme, co by dítka jedenáctiletá, ten proud pádlama neurvala. Bohužel fotky nemám. Vlastně z toho období žádně.

{14107} Pluli jste někdy po Čertovce? » čt 8. června » KáVa

Ano, zrovna jsem to chtěla napsat. To jsme spolu seděly v jedné pramici, pamatuješ? Respektive, my jsme tam vjížděli od Vltavy, po níž jsme pluli a jeli jsme kolem toho prvního velkého kola a možná jsme dojely snad až k tomu druhému, co je u Mlýnské kvárny, ale to už si nevybavím. Ale byl to velký proud, možná jsme to vzdali dřív... A taky jsme - tehdy nebo jindy - vpluli do tunelu Botiče a kus proti proudu taky dojeli...
Jen si už nevzpomenu, kde jsme ty pramice skladovali...

{14108} Pluli jste někdy po Čertovce? » čt 8. června » VrPe

Do Botice jsme tez vjizdeli na kanoich, uz to nak asi nejde.

{14112} Krásné ráno z Norrisovy boudy » pá 9. června » MiMa

{14116} Prostřený stůl na Pražském Hradě 12. 6. » ne 11. června » ZuVla

Ahoj všichni, už zítra 12. června bude na Pražském Hradě Prostřený stůl (příloha 1). Bude prostřen od 17.30 do 22 hod okolo katedrály sv. Víta. Navazuje tak na Prostřený stůl na Karlově mostě 30. června 2020, vzpomínáte? (2, 3). Tenkrát jsme se dostali dokonce jako odstrašující příklad do novin – vepředu Muzikanti z Kampy a vzadu ty stojící špendlíčky jsme my ze Čtrnáctky. Každý by měl ideálně něco přinést (bábovku, vajíčkovou pomazánku). Rezervace nejsou, kdo dřív přijde, ten má místo. Ale Kučeras vzkazuje, že Muzikanti z Kampy a jejich přátelé, tedy i my, budeme mít rezervována místečka na 3. nádvoří u sochy sv. Jiří. Tak přijďte, navíc čtrnáctkové nástroje jakéhokoliv druhu jsou velmi vítány.

Cyklozájezd Jižní a západní Tyrolsko » ne 11. června » šéf

Zdravím přihlášené účastníky zájezdu, do odjezdu je ještě poměrně daleko, ale zase ne tak moc a přiblížila se tak druhá půlka nejméně oblíbené části, a to platba doplatku.
Věřím, že to všichni vedete v patrnosti a někteří možná tak už učinili, takže jen pro jistotu to připomínám. Platbu je potřeba učinit nejpozději do 22. června. Potřebné údaje pro platbu jsou v přihlášce na zájezd, kterou jste obdrželi v lednu.
Ale abyste to nemuseli případně hledat, tak tady ty potřebné údaje jsou: číslo účtu: 43-2161430297/0100, variabilní symbol: 231518 (to je číslo našeho zájezdu), specifický symbol: rodné číslo (u párů toho, na koho byla v lednu zaslána přihláška), částka: 8.950,- Kč (na osobu). Cyklistice zdar!

[TAK] Vítání léta - Vojanky - 20.6. » po 12. června » MiHo T3

Vážení, tak se nám to blíží. konání bude v úterý 20.6. - 19.00 až 24.00. Prosím, věnujte trochu času následujícím poznámkám. Především jsme ve Vojankách hosty a tak se prosím, dle toho chovejte. Nenechte své roztomilé dětičky lézt po stromech a dělat věci přesahující rámec slušného chování.
Nechovejte se jako hulváti k lavičkám. Především bych byl rád, aby byly pro všechny. Nedělejte si z nich šatnu stylem " tady už je to obsazeno" To si raději přineste skládací věšák.
Lavičky nepřetahujte. jsou na hranici své životnosti. Po skončení akce už na lavičky nesahejte, nechteje tak, jak je opouštíte.
Vojanovy sady jsou pro veřejnost otevřeny do 20.00 hod. My začínáme od 19.00. Není s tím problém. WC máme předplaceno, do 20.00 hod hlásíte obsluze, že patříte k akci TAKu.
Každým rokem se najde několik lidí v "civilu" s tím, že jsou pozváni nějakým hudebníkem a jdou se "jen kouknout". Pokud někoho pozvete, musí mít na sobě oblečení ve stylu a platí vstupné - tedy "všimné".
Pravidla jsou už víc jak třicet let stále stejná. Že to mnozí chápou jinak, tak to mě je opravdu líto. Není to tak dávno, co se jeden letitý člen TAKu docela ročílil, když jsem tam nepustil mladšího člena jeho rodiny s kolem, helmou a v cyklisticky-sportovním oblečení.
Pravidla jsem stanovil já a jinak si to už ani neumíme představit. Prostě nás to baví. Budu u brány a jsem to zase já, kdo si dovolí někoho nevpustit když se budu domnívat že pro tento večer nic neudělal a přišel nepřipraven.
Pro tento rok je připraveno malé zpestření. Bude se konat hromadné foto všech zúčastněných. Sejdeme se ve 20.15 hod v zadním traktu u vchodu do min. financí kde už si nás pan fotograf porovná tak, abychom se na fotku vešli.
Rád vás všechny opět uvidím, už se těším

{14123} prostřený stůl Hrad » po 12. června » AlKo

 

{14126} cykločundr » út 13. června » JiVl

Ahoj, zkusil jsem navrhnout trasy na letošní cykločundr. Mapy jsou tady » https://mapy.cz/s/kenutuboto
Posílám i mapy pro jednotlivé dny. V balíčku je víc map (trasy zkrácené nebo nevyužité). Číslo u jména trasy je stoupání, to ale motoristy celkem nezajímá. https://mapy.cz/s/canohafajo | https://mapy.cz/s/judubacugo | https://mapy.cz/s/nenajodeka | https://mapy.cz/s/nerumehevo | ttps://mapy.cz/s/jotazomufe | https://mapy.cz/s/magopapudu
V přiloženém dokumentu jsou cesty stručně heslovitě popsány.
Sobota Transformátor Hlavatce, Rozhledna Babina, Sezimovo Ústí Eduard Beneš (vila, park, pomník, hrobka), Zkratka – kdo nemá rád kopce a minipivovary může jet podle Lužnice do Roudné, stejnou cestou se budme vracet, pivovar Obora, Želeč – oběd www.nastarezelec.cz, muzeum zemědělských strojů, bývalý harrachovský pivovar, pak Madeta výroba sýrů, 1997? – pěstírna hlívy ústřičné, pivovar Transformátor Hlavatce, Roudná – kemp Pohoda, pískovna prostě pohoda
Neděle Harrachovka, Příběnice(více variant s možným zkrácením) Pomník Jiřího Hrzána pod gymnasiem, kde studoval Jordán – koupání, vodopád Krčma Housův mlýn Poutní místo Klokoty - odbočka cca 50 výškových metrů, vyjet, vytlačit, vynechat Podle Lužnice – U Ježka, ferrata, Harrachovka (oběd?) Zpět podle Lužnice Švehlův most – 1. zkratka k individuální prohlídce Tábora Čelkovický most – 2. zkratka – dále podle Lužnice ke Křižíkově elektrárně (120 let) a různě do kempu téměř po rovině Nové Horky – pláž, koupání Rozhledna Hýlačka ZOO Tábor www.zootabor.eu 3. zkratka směr Sezimovo Ústi, Kozí Hrádek, kemp Slapy (oběd?), Příběnice – byli jsme tu při 53. Velké stezce na podzim 2011, šli jsme z Dobronic proti proudu Lužnice a pak vzhůru do Malšic (to teď nahoru pojedeme na kole) Sezimovo Ústí (opět Beneš) Kozí Hrádek
Pondělí Choustník Turovec – koupaliště, občerstvení Choustník – hrad, oběd? Rozhledna Čermákův vrch (Krátošice) Brandlín – zámek oběd, Pivovar Brandlínská kuna Roudná – pohoda (viz sobota) Kozí hrádek (občerstvení)
Úterý Jistebnice, Borotín Autokemp Malý Jordán Jistebnice – Jistebnický kancionál (151 let od objevení, knihu našel v roce 1872 na půdě fary Leopold Katz, 17letý student táborského gymnasia. Zpěvník z 20. let 15. století obsahuje kromě jiného Ktož sú boží bojovníci. Dílo v době nálezu staré 450 teď už 600 let je uloženo v knihovně Národního muzea) (možno vynechat) Borotín – Starý zámek (zřícenina) Chotoviny – zámek, pivovar – nepřístupné
Středa Červená Lhota Turovec – občertvení, koupaliště Deštná – muzeum Červená Lhota Dírná Tučapy – Karel Ančerl
Čtvrtek Ratibořské Hory, Chýnov Vzpomínka na 36. Malou stezku 2004, Woodstock 2006, a Kleštěnce z pralesa (Humor, radost, márnice) 2007
Další možnosti : Co jsme ještě neviděli v Táboře anebo Chýnov (+ jeskyně) anebo rovinou do Soběslavi

{14128} Stůl okolo katedrály » út 13. června » ZuVla

Ahoj, to opravdu pěkné bylo. Alla byla jen na skok - povinné foto, šampus a rychle pryč na další koncert. A tak posílám průřez celým večerem. Když nás vyhnali o půl jedenácté z Hradu, ještě nás neprozřetelně pustili do Kuchyně v Salmovském paláci na jedno.

{14135} Ad Kuželna 13. 6. 2023 » st 14. června » ZuVla

Ahoj všichni, včera začalo další čtrnáctkové kulturní léto. Tradičně v Kuželně a tradičním počasím - tedy zimou. Ale stejně se nás sešlo hodně. A když nás bylo úplně nejvíc, zvedli se všichni raplové a předali nám organizátorům únikovku. Tak to musíme tradičně oslavit - jednou Bohemkou a čtrnácti panáčky. Třináct přítomných účastníků expedice naposled zvolalo Ra Ra Ra-Pl a jako čtrnáctý si s námi přiťukl na své i naše zdraví Jirka Veverka – nováček v Horské. Ano, je to neuvěřitelné, ale teprve na šestnáctý pokus se mu sem podařilo přijít. Pak už střídavě hráli konkurenční skauti, střídavě náš stůl a někdy i všichni dohromady. Naše i cizí řady řídly a řídly, až v jedenáct vypadala teráska takto. Takhle ji zřejmě vidíme naposled. Příští rok v dubnu Kuželnu zbourají a až ji postaví, já už tady nebudu, pravil náš pan hostinský.

{14136} Podzimní 65. Stezka - průzkum » st 14. června » šéf

Ahoj všem, tak to vypadá, že se konečně podařilo sehnat stezkový nocleh, mělo by to být v RS Sycherák u rybníku Chobot (podrobnosti ohledně Stezky, přihlašování se na ní a ohledně noclehu se samozřejmě včas, tj. v dohledné době, pošlu).
Teď jenom malý a hlavně rychlý průzkum. Protože se tam musí provést rezervace přes jejich webové stránky, tak bych potřeboval vědět jak kdo zhruba plánuje příjezd (abychom nerezervovali postele zbytečně na více dní).
Stezka se normálně bude konat od čtvrtka 28. září do neděle 1. 10. Tedy tři večery. ale samozřejmě může být i čtyřvečerní, a to od středy 27. 9. Prosím tedy ty, kteří se na podzimní Stezku chystají a kteří by chtěli jet už ve středu, ať mi do konce tohoto týdně pošlou zprávu, a to odpovědí na tento e-mail - (klikněte prosím na tlačítko "odpovědět" , nikoliv "odpovědět všem"). Stačí jen napsat třeba: "Plánuji/plánujeme přijet již ve středu". Děkuji.
PS: ještě malé upřesnění pro "Ra-Ply": toto není to samé RS, kde jsme byli jednu noc ubytovaní, tohle je na jižní straně rybníku.

{14137} cykločundr » st 14. června » KaPr

Ahoj všíchni, bohužel jsme nuceni vypustit cykločundr, který organizuje ZuVla. Mrzí nás to, ale nedá se nic dělat. Tím pádem je k dispozici volný náš bungalov č.19 (čtyřlůžkový). Kdybyste někdo měl o něj zájem, tak mně urychleně dejte vědět, řekněme do pátku do 12.00. Pak v kempu zruším naší rezervaci.

{14143} Orientální piknik ve Stromovce » čt 15. června » KaKu

Ahoj lidi, po sérii prostřených stolů (Karlův most, kolem katedrály) by mohl zaujmout čínský piknik u Šlechtovky. Pokud se rozhodnete pro pohodové posezení s čínskými dobrotami a jinými atrakcemi, pošlete oznámení Vláďovi Liščákovi na adresu vladimir.liscak@ccspol.org

{14152} Vítání léta a podzimní Stezka » po 19. června » šéf

Ahoj všem, mám dvě věci: 1. připomínám, že zítra večer je opět Vítání léta ve Vojankách. Ze zkušenosti vím, že nejlepší je Čtrnáctce připomínat věci nejlépe na poslední chvíli. Takže jsem teď chtěl poslat i pokyny pořadatele akce - Mirdy Hozy k chování se Vojanových sadech na Vítání léta. Zdeněk mne ale v pátek předběhl, tak to dnes jen znovu připomínám a prosím, abyste si ty pokyny (znovu) přečetli a hlavně je pak dodržovali!!!!
2. Podzimní Stezka: přijet již ve středu hodlá celkem dost lidí, takže nocleh objednám již od středy. V rekreačním středisku budeme mít k dispozici chaty Ivana, ve kterých je celkem pět lůžek, které jsou ve třech místnostech (je to bez paland, ale některé postele jsou v podkroví).
Tak, než spustíme přihlašování, tak si rozmyslete s s kým byste chtěli být ubytovaní. .

{14157} Podzimní 65. Stezka » st 21. června » šéf

Ahoj všem, stezkařům zvláště, jak jsem slíbil, tak posílám souhrnné informace k podzimní "velké" Stezce, již 65. v pořadí. Takže: Termín: středa 27. září - neděle 1. října
Zakončení: v neděli 1. 10. v letním kině v Domažlicích (dlouho jsme v Domažlicích nebyli, zvláště někteří, že :-))
Pořadatel: Trasa 23
Zápisné: 260,- Kč nečlen TAKu, 190,- Kč člen TAKu
Stezkový vlak zpět : (do Plzně, Berouna, Prahy a pod.): 130,- Kč
noclehy naší Trasy: jak už je v posledních letech obvyklé, budeme na jednom místě - Rekreační středisko Sycherák (je to cca 5 km severovýchodně od Bělé nad Radbuzou a východně od rybníku Chobot). Pozor, neplést s areálem Penzion Sycherák, který je severně od rybníku.
Ubytování je v pětilůžkových chatkách Ivana (bez paland). Lůžka jsou celkem ve třech místnostech, z toho jedna je v podkroví.
Nocleh je klasicky s polopenzí (snídaně a večeře).
Ceny: ubytování 200,-/osoba noc, polopenze 270,- /osoba (150,- snídaně, 120,- večeře). Pozor - to se bude platit až na místě!
Přihlašování: Jana zprovoznila na trasových stránkách opět přihlašovací formulář, tak se prosím přihlašujte. K přihlášce se dostanete také kliknutím tady ».
Stihnout je to potřeba nejpozději do 20. srpna. (ale zbytečně to neodkládejte)
Platbu zápisného na Stezku a případně za vlak zpět provádějte jako obvykle na trasový účet - 2500228174 / 2010 , do zprávy pro příjemce napište za koho platíte. Na platbu pak máte čas o týden déle (tedy do 27. srpna). Pozor: přihláška je platná až po zaplacení!!
Do kolonky "Poznámka" pak napište různá speciální přání, upřesnění a podobně. Přihlášku prosím vyplňujte pečlivě a za každého zvlášť!!, protože můžu říci, společně s českým velikánem: když jsem vyhodnocoval v minulosti přihlašovací formuláře, tak jsem si v případě, že všichni to vyplnili správně, udělal čárku. Pozor, kontrolní otázka: kolik myslíte, že jsem si těch čárek udělal? (Odpověď níže).
Jo, ještě jedna věc: po vyplnění se objeví zpráva, že jste se úspěšně přihlásili a také vám přijde na zadanou e-mailovou adresu zpráva. Pokud se nic z toho neobjeví, tak přihlášeni nejste!
A to je zatím vše. Přeji příjemné prožití léta
PS: Počet čárek - 0