{14017} Salmovská 3. 5. » út 2. května » KaPr

Ahoj přátelé, všichni, kdo jste se přihlásili na muziku v Salmovské, budete mít kde sedět. Zapomněl jsem to zdůraznit, omlouvám se. Těšíme se na vás.

{14018} Meditace v chůzi pod sakurami » út 2. května » VáUr

Vážení zájemci! Už je tady zase ten čas, kdy se ulice V olšinách může přejmenovat na ulici V sakurách. Kvete jich tam přes 200 a to je zřejmé nejvíc v Praze, ne-li v ČR. Chcete si vyzkoušet zenovou meditací v chůzi (kinhin) pod ťímto baldachýnem? Přijďte ve čtvrtek 4.5.2023 v 17h na stanici metra A Strašnická (nahoru). Pokud nebude zrovna pršet, čekám tam na vás.. Ing. Urban (zvaný též Chápadlo nebo QAD)

{14022} Malá stezka » út 2. května » JiVl

Výlety se postupně prodlužovaly a stoupání zvyšovalo.
čt - Házmburk 11 km stoupání 248 m
pá - Úštěk 12 km 295 m
so - Kamýk 14 km 322 m
ne - Radobýl 14 km 391 m

{14024} Ad Stezka - ztráty a nálezy » st 3. května » šéf

Zdravím účastníky právě proběhlé Stezky, zejména ty, kteří bydleli v 11. patře, ostatních se tento e-mail netýká.
Volal mi pan provozní, že prý v jednom pokoji v 11. patře našli klíče od auta Měly by to být KIA). Nejdříve mi tvrdil, že tam měla být ubytovaná Líba Benešová, ale ukázalo se, že to popletli. Tak to posílám všem. Pokud tedy někdo klíče postrádá, tak tam zavolejte a domluvte se. Ale spíš to vypadá, že to nebude nikdo z nás.
Telefon na provozního když tak je 773 365 825, případně na recepci 416 735 436

{14026} TURAS NEWNAFINTŮRA » čt 4. května » JiKuč

Fintfo nejen pro Českomoravský SK TURAS Praha-Brno, r. 44, č. 410
Nafintit něco na někoho, to mnoha lidem jde i třeba ve sportu. Aby to však byla recese či happening v dobré se obracející, to jde jen několika málo jedincům ze spřátelených spolků, klubů a společností. Pokusy konáme stále, že. Příležitostí, kde nafintit situaci a do oděvů i sebe, bude několik 11. 5., 20. 5. a 10. 6., pak 27-30. 7. a pomůže to partičkám i prastorům, které za to stojí.
Bylo, nebylo: Z Čes. Brodu vyrasil 22. 4. krasnej, s nafintěným počasíčkem a mnoha kilometry (Metodějovou fintou bylo 10 km protaženo v sobotu na ASI 16 km silnicí i lesem, hrady i ohni, mnoha hospami i pivovary + s nečekanými účastníky, naraskami Míly a kytarami TRASy 14, (v Kostelci n/Čer.lesy bylo fakt veselo do noci) - byl 103. KřivoPivoklát. V neděli dalších 7-8 km kol Říčan a vlakem domů. Celkem účastníků bylo ASI 16+jedna zkráceně + 2 psi.
Čt-po 5. - 8. 5. MINITAŽENÍ Chřiby (40 let Tažení & Cvičení + TURAS 44)
Čtvrtek 11. 5. 18 – 23 hod. zvou KampaNula, Šatlava, Zlatá Praha, Muzikanti z Kampy, TURAS a Baráčníci Malá Strana a Hradčany-uspořádají večer s tancem na podporu života spolků a klubů MS (Rychta, Šatlava, Rybárna). VESELICE-BENEFICE NA VŠEBARÁČNICKÉ RYCHTĚ. V hospodě (i na sále, bude-li dost lidí) KAPELY Z KAMPY A ŠATLAVY-Muzikanti z Kampy všichni:-), TRASA 14 TAK, Josef Kocůrek, Aleš Pražák, Ivan Vrána, George Pacurar SPONZOŘI VÍTÁNI na jirkucka@centrum.cz. Č. ú. sdělíme.
So: 20.5. Návštěva vzá, jemně se obohacujících umělců (býv. Raketová Základna Bratronice) Kdo neviděl, neuvěří . Mnoho mladých si za 10 let vystavělo v lese a býv stavnách základny, co fungovala ještě v 70 tých letech, tzv postapokalyptické město, punk, happe, hippie rázu. Viz www a fb. Zájemci o návštěvu (po celou sobotu) se hlásí obratem na jirkucka@centrum.cz do 15.5.!!! Program pak v pozvánce bude následovat.
Čtvrtek 25. 5. 16 - 22 h TOULKA NAUČNÁ OD ROTUNDY K ROTUNDĚ + staré hospody-Staré+Nové Město, Vyšehrad (povedou Máslová, Kublbecková, Kučera), pozvánka se tvoří, že! Bude nával a vstupné!
SOBOTA 10.6. Radim. C. k. Zámecký ples (1848 -1918) na počest 40 let T. Infanterie. Jose Kocůrek s orchestrem (vážně i nevážně), housle Boh. Opatrný. Prohlídky zámku. Kostýmy, dobová hudba + krmě, noclehů 40!!!! Zálohy budou nutné! SAMI RASHODNETE, ZDA SE KONAT BUDE (DLE VAŠEHO ZÁJMU) Hlašte se obratem na jirkucka@centrum.cz.. Kostýmy seženeme zdarma, ubytování zajištěno na postelích, papu v krčmě a na ohni. CENY MÍRNÉ!
Čtvr 22. 6. Prostřený stůl KampaNuly na Malostranském nám….RASROK 27-30/VII, což je i začátek Táborasů (již jsou 3), Tažení 2x? (Transylvania? Slovensko? v létě), září Tažení II: Śumava?, Javorníky..na Bílé Karpaty, přes Slovensko?, (Cvičení konec XI?) Podzimní Křivoklát (Pustověty-Křivoklát)+MEDICINA75, pá-ne 13.-15.10, Přechod „Mládeže“ konec října Středy 19-20 BASKET TURAS (JaraSvátek 605 131 136) Gymn. Josefská
RELAX ARTE SANATORIUM: 3x týd cvičí ve školách Malé Strany. Po + pá ZŠ Karmelits. Středy Gymn. Josefská. www.relaxartecentrum.eu)
Kdo chce info dostávati, přihlásí se na skturas @gmail.com. Přestane-li to chodit, přihlásí se zas! HOJ TURAS!

Dnes 44 let založení TURAS! V předvečer 29. 4. slavnostně přijati zatím poslední členové… » pá 5. května » JiKuč

HOJHOJHOJ! Dnes je slavný den, 44 let založení TURAS! V předvečer 29.4. slavnostně přijati zatím poslední členové... již dávno neexistujícíhoj SK..ale funguje furt. že... 3x narasky na Rasovně - Mudrovi a Kráťa, viz po 5ti divadlech poněkud unavené foto.... Další Turasté se jen hrnou... I dnes ve Chřibech při slavnostním Čepobití Novicky si přijdou na své, že. HOJ ZAS!

{14029} Ještě ke stezce » pá 5. května » AlPo

Ahoj, na stezce vznikl malý spor o tom, kdo nazpíval píseň Šťastná ústa. Já to mám v paměti skutečně z historie, že nejdříve Tomislav Vašíček, později Karel Zich. Koho to zajímá, může se přesvědčit v článku Historie Sputniků »
Tady je výňatek: K nesporným úspěchům této pozdní éry však patří první místo písně Šťastná ústa (Lucky Lips z repertoáru Cliffa Richarda) v rozhlasové Houpačce v roce 1965 a televizní ztvárnění téže písně (zpěv Tomislav Vašíček). Otextoval E. Krečmar.
Rozhlasová Houpačka byl pořad v rádiu, hojně sledovaný tehdejšími mladými, někteří si možná vzpomenete.

{14032} 55 let SPASu » po 8. května » RoTa

Vážená Traso 14! Do hospody IV.cenové skupiny ve vsi Stružná na Karlovarsku se ve středu 8.5.1968 dotrmácelo šest studentíků. Unaveni po dlouhé pěší pouti po okolních hradech s chutí zkonzumovalo několik piv.
Mimo jiné se před tím v Klášterci nad Ohří u plotu v Cihlářské ulici jasnozřivě nechali v malebné pozici vyfotografovat netušíc, že to ještě po 10, 35, 40, 45 a 50 letech na stejném místě v přibližně stejném rozpoložení zopakují!
Tito studenti se v té době rozhodli, že budou navštěvovat hrady, které ve svém fenomenálním díle Hrady, zámky a tvrze království Českého popsal historik Augustin Sedláček neb měli (a dosud mají) duše romantické a tak se jim líbilo rimbaudovské toulání (jak později řekl Tata Miller) po hradech a jejich zříceninách rozsetých po malebné české krajině.
A tak na počest svého inspirátora založili Spolek přátel Augustina Sedláčka, zkráceně SPAS.
Byli to Miller, Slepice, Borodin, Ifča, Chapadlo a RMV.
V tomto pořadí je můžete na výše zmíněných fotografiích, které jsou v příloze vidět. Bohužel další podobnou fotku už na stejném místě nikdy neuděláme, neb nás nezapomenutelný Ifča na Prvního máje roku 2020 opustil a odešel aby se osobně setkal s naším patronem. Tak na něj prosím vzpomeňte, znali jste ho dobře-čest jeho památce!
No a máte-li po ruce sklenku něčeho dobrého, pozvedněte ji a zvolejte AŤ ŽIJE SPAS! Ten Spolek Pro Absolutní Srandu, jak nás s humorem jemu vlastním, překřtil též již zvěčnělý Roulin.
Mějme se všichni krásně a užívejme jara!
Hola. *RMV* tč.IV. a VI. praes.SPASu

{14035} Pravidelná hospoda DNES » út 9. května » šéf

Zdravím, jenom připomínám, že dnes večer opět uplyne 14 dnů od poslední pravidelné návštěvy Pivního baru v Blanické 28, která byla dva dny před Stezkou, takže je na večer opět zamluvenou soustolí na uvedeném místě!! TAK večer

{14039} Ad Blanická 9. 5. » st 10. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera se nás namačkalo celkem rychle hned po šesté ke stolům sedmnáct, ovacemi jsme přivítali znovuzrozenou Miladu. Ale úderem půl deváté jako když do vrabců střelí, spousta židlí osiřela. Až mi to připomíná dávné schůze ROH, kde jsme si odškrtli účast a pak rychle po anglicku zmizeli. Co vás doma čeká? Jen nekonečné seriály. To my zbylí jsme si sesedli, přivítali vycachtaného sokolíka a ještě jsme si bezvadně pokecali. A já se svou starou parťačku Mílou po čase opět ochutnala malé speciály – tenkrát vynikající tmavě rudý Red Ale.

{14046} Zázrak že Západu » po 15. kvetna » Chapko

Hola! Už tu dlouho nebylo nic o fotbale. A ani nevím, jestli se to tady smí. Vím, že Viktorka teď hraje "jen" o třetí místo a odchod nejlepšího střelce nenahradila. A trenér Bílek zřejmě odchází. I tak je pořád sleduju. Ale filmový seriál "Zázrak ze Západu" dnes bude mít na O2TV premiéru 4. dílu. Ti Plzeňáci a jejich příznivci, kteří neviděli aspoň první díl, ať si jej rychle seženou! Není to jen o Viktorce, ale i o Plzni! Při sledování třeba nebudete mít slzy v očích, jako já, ale stojí to za to. Tak promiňte. Chápadlo ze SPASu

5 × 14 - 8. července - Pozvánka na oslavu » ne 21. května » šéf

Zdravím ve spolek. Přátelé z pověření Hanky Papežové vám posílám tuto Pozvánku na oslavu jejího kulatého životního jubilea.
Kdy, kde a jak to všechno proběhne? Bude to opět v Řeži, ale tentokrát to Hanka svěřila do rukou profesionálů.
Takže: KDE: Řež, areál s nádherným názvem "Polepšovna ducha" (pozor, to není vtip, tak se to tam opravdu jmenuje). Nachází se to na severním okraji Řeže - viz mapka v příloze
KDY: sobota 8. července, od 15:00 do 22:00 hod.
JAK TAM? je několik možností:
1. Výletem po trase Žalov - Levý Hradec - Řivnáč - Stříbrník - Úholičky a přívozem přes Vltavu do Řeže. Je to asi 5 km. Sraz a odjezd ještě upřesníme.
2. vlakem s Masarykova nádraží do zastávky Řež (jezdí v třicetiminutových intervalech) a pak pěšky
3. Autobusem č. 371 od stanice metra Kobylisy do stanice Husinec, rozcestí a pak pěšky cca 15 minut. Zastávku najdete na přiložené mapce na ulici Hlavní. Je to ta úplně vpravo
4. Autem, parkování na místě možné
5. Na jízdním kole (parkování na místě možné)
JAK to tam bude probíhat?
Na místě bude občerstvení, a to jak tekuté (vaří tam i svoje pivo), tak pevné k zakousnutí. Kromě toho bude možnost si zpestřit odpoledne a podvečer různými soutěžemi, které se na místě nabízejí. Ze všech, co tam nabízejí jsme vybrali ty, které se nejvíce blíží našim schopnostem (:-)).
Po skončení akce:
Odjezd: nejlepší je vlakem, autobus už v podstatě nejezdí, ALE je možnost přespat na místě do neděle, ovšem je nutné si přinést vlastní vybavení! (stan, širák, .....)
A teď to nejdůležitější. Protože Hanka by ráda věděla, kolik nás přijde, je potřeba, abyste projevili zájem o účast. Usoudil jsem, že nejlepší to bude, podobně jako u přihlášek na Stezku, vyplněním formuláře ».
Zájem o účast projevíte vyplněním jména (a příjmení) a e-mailu. Kromě toho ještě prosím uveďte, jestli a jakých soutěží (her) se případně zúčastníte a jestli budete chtít přespat na místě do druhého dne. Případně ještě prosím vyplňte poslední položku (ale ta není povinná).
A učiňte tak prosím nejpozději do konce června (ale čím dříve tak učiníte, tím lépe). Pokud se nezúčastníte, tak samozřejmě formulář NEVYPLŇUJTE. No, a to je vlastně vše.

{14054} Setkání v Milíčevsi » ne 21. května » MiNo

Ahoj kamarádi, již brzy se s mnohými z vás uvidíme v Milíčevsi, a tak posíláme připomenutí a pár technických informací:

Velmi se těšíme (i na vaše případné kulinářské příspěvky)

{14059} APALUCHA 2023 na Norrisově boudě » st 24. května » MiMa

Minulý víkend jsem byl na srazu školy v Ústí u Staré Paky po spoustě let a v té době mí synové uspořádali na Norrisově boudě víkendovou akci APALUCHA – ( tátové s dětmi bez maminek ) a na akci bylo 13 tatínků a 27 dětí a udělali z toho malý videozáznam a kupodivu přežili všichni bez větších zranění.

{14060} Ad Blanická 23. 5.2023 » st 24. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera byla hospoda. Kdo byl, tak ví, že bezvadná.

{14061} Oprava termínů » st 24. května » ZuVla

Ahoj všichni, Velká říjnová revoluce byla v listopadu a Jarda Pařízek hraje v Michnově paláci sice v úterý, ale 30. 5. Teď jsem dostala mailem pozvánku, tak přeposílám.
A tudíž ve středu není Den dětí, ale 31. 5. takže na golf půjdeme už v květnu.

ZVEME VÁS NA KONCERT VĚNOVANÝ SWINGU Z OBDOBÍ 20-40 LET MINULÉHO STOLETÍ
VSTUP DO MICHNOVA PALÁCE – HLAVNÍM VCHODEM DO TyRŠOVA DOMU ÚJEZD 450/40, PRAHA 1 - MALÁ STRANA
ÚTERÝ, 30. KVĚTNA 2023 OD 19:00 HOD
DOSPĚLÍ VSTUPNÉ 100 KČ, DĚTI MAJÍ VSTUP ZDARMA
KONCERT V RÁMCI PROJEKTU DO SOKOLA ZA KULTUROU
Modrá Synkopa je člen České obce Sokolské, příslušná k jednotě T. J. Sokol Kampa
Koncert Modré Synkopy je pořádán pod laskavou záštitou: www.sokol.eu

{14064} Ra - Pl už jede » st 25. května » MiMa

Jsme v Plzni první.

{14072} Hraní v Modřanech - pozvánka » ne 28. května » IrKo

Ahoj vespolek, sladit termíny není jednoduché... Přijďte se potěšit krásnou muzikou v podání známých a osvědčených, jakož i nových a slibných. Koná se v úterý, 6. června od 18 hodin u nás v Modřanech. S sebou lahev oblíbeného nápoje, vše ostatní na místě. Účast raději potvrďte mailem. Těšíme se na vás, Irena a Ivan

{14073} Ra - Pl už jede » st 25. května » MiMa

Ranní rozcvička při východu slunce