{13836} Můra píše: Vycházka č. 14 Depo » čt 2. března » ZuVla

Můra: Vycházka od Dvou dubů původně na Barču
4 mi dělá radost. minule se nás sešlo 13 (7+4+1+1). Bernard po domácím obědě úžasně bodnul. U dvou dubů je zkrátka dobře. Cestička nás vyvedla na místní vyhlídku, hleděli jsme na štíty paneláků Jižního Města a Petrovic. Blátivou stezkou jsme se přibližovali k oněm štítům, Botič vesele bublal a dovedl nás k polovypuštěné Hostivařské nádrži. Je to docela atrakce kráčet po dně přehrady. Zastavili jsme u mola, na němž se plavci v létě opalují a popili jsme šampaňské nealko. Potom už začínala voda a pro změnu jsme hleděli na hladinu našeho malého českého moře a vzpomínali, jak jsme tam zamlada, když ještě zima byla zimou, hráli hokej. Cesta byla blátivá, ale suchá, všechny kiosky i hospody jsou v tuto roční dobu zavřené, a tak nás uvítala až Karolínka pod hrází. Tam se nám TAK zalíbilo, že jsme prohlásili vycházku za zakončenou a na slavnostní koncert na Barču, jsme dojeli tramvají.
pozn. ZuVla: Nealko šampaňské jako novinku přinesla Věra Martinová, která tím zároveň oslavila konec suchého února. Čtyři účastníci ze 14 na molu, a ještě ne na mol.
Abychom o nic nepřišli, dohoníme to příště. Sraz 7. 3. ve 13.30 bude na konečné metra A , Depo Hostivař, někde na povrchu, snad se tam najdem. Já dorazím ve 13.33, mně to jinak nejede.

{13838} 103. Posedlostní vycházka Modrá je dobrá..., ale dlouhá » pá 3. března » ZuVla

Ahoj všichni, že modrá je opravdu dobrá, i když severní vítr byl krutý, se přišlo přesvědčit 2x14 účastníků. První zastávkou byl lom pod Ládvím. Byli jsme tu před dvěma lety při Cestě na severozápad, kdy jsme marně hledali Stonehenge, inzerovaný den před tím v Metru. Teď se vize zhmotnila v silniční svodidla, o nichž nejen Kelti, ale i betonová lobby s vážnou tváří tvrdí, že ve vertikální pozici zajišťují nadpozemskou komunikaci. Na vánoční vycházce v prosinci 2014 jsme si tady zazpívali veselou písničku o doupátku v Ďáblicích. Teď jsme taky zazpívali veselou píseň, ale zároveň smutnou. Naděždo Ivanovno, byla jsi tu s námi pokaždé, budeš nám chybět. Náhlé krupobití nás zahnalo do altánku, kde jsme si povinně bouchli a ochutnali, co nám tentokrát napekla Ivče s Boženkou. Je nejvyšší čas vyrazit na Jih. Po zdolání vrcholu Ládví jsme došli ke Kobyliské střelnici. Stříleli tu do lidí nejen za heydrichiády, ale i dva dny před koncem války! Víc než funkční koupaliště zaujal vycházkáře bazének, kde všichni koupající mají příznačný výraz tupé blaženosti. Hrdinný kapitán Minařík se vetře všude - do Svobodné Evropy i do Cimrmanovy básně. Okolo pomníku téměř neznámého vědce, který málem dostal Nobelovu cenu, jsme došli na hranu Okrouhlíku. I tady už jsme byli, když jsme bloudili od čerta k ďáblu. Divočinou, ale stále po modré jsme došli k tramvajovým kolejím. Jako parašutisti jsme putovali krajinou, dohledali zvonky lidí, u kterých bychom se mohli ukrýt, sledovali atentát krok za krokem a nakonec zhlédli téměř nekonečnou řadu hlaviček - obětí heydrichiády. K pomníku atentátu teď přibyla ještě virtuální rozhledna s info panely. Ale to si nastudujete doma, jinak nestihneme oběd. Tajnou brankou jsme se vetřeli do nemocnice Bulovka. Pro mnohé bylo překvapení, že Vychovatelna byla opravdu vychovatelna, tedy polepšovna. Po letech putování po usedlostech jsem musela frekventanty přesvědčovat, že na Bulovce stojí opravdu usedlost Rokoska. A teď ten oběd v pivovaru Bulovka. Ztracená peněženka nevadí - to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou.
Tatínek nejrychlejšího hokejisty, který je pochován na libeňském hřbitově, točil pivo na Korábě. Přešli jsme dům cestujícího kováře a pak jsme chvíli sledovali zmizelé branky Libeňského slalomu, který sjížděl se svými přáteli Bohumil Hrabal. My jsme ale dali přednost výšlapu na Prosek. Co dělat?, když dobrá modrá vede zase vzhůru. Vyhlídka Emy Destinnové, Prosecká vyhlídka - stejný scénář: neobvyklé výhledy na překrásnou Libeň a Vysočany a šampaňské. Sešli jsme k vinici Máchalka. V zimě neláká, ale v létě před deseti lety jsme tady seděli po vycházce Pražský výběr. Když vypiju čtyři deci nebo víc?, jezdili jsme všichni na sousední bobové dráze jako diví. To teď nehrozí, dráha je v rekonstrukci. Pod kopcem jsme se rozloučili s modrou a zahnuli po pěšince nad tratí. Luděk nezklamal, pronesl svoje legendární: Tak tady jsem nikdy nebyl. Foto z roku 2016 ho zase usvědčilo z omylu. Tak na to si musíme bouchnout. Zkusíme udělat do plynojemu dírku, tak jemnou jako je Váš vlas. Malebné Údolí děsu nechal Náměstek zavézt sutí ze zbourané Libně, tak rychle pryč. Čeká nás s otevřenou náručí pivovar Kilián. Varny si odvezla Kolčavka, ale i tak tu bylo s Bohouškem Hrabalem alias Kiliánem moc dobře.
fotky jsou zde » a jestli vás enormně zajímá, jak přišel ke svému jménu lupič Maralík, klikněte »

{13839} Co se dál bude dít, měl bys znát » pá 3. března » ZuVla

{13843} Re: Co se dál bude dít, měl bys znát !!!!!!! » pá 3. března » šéf

Také zdravím všechny, tak jsem se ohledně místa konání letošního druhého XIVejtu (v listopadu pak bude ještě jeden!) zkusil zeptat Pánbůha a představte si, že neví! Asi toho má chlapec moc. Nicméně mohu sdělit, že další XIVejt (tedy 14. března) nebude tentokrát na nějakém neobvyklém místě, ale na místě obvyklém! Tedy v Pivním baru v Blanické ulici. To proto, že časová díra v naší účasti na tomto místě způsobená prvním XIVejtem a pak koncertem pro TAK (k jeho šedesátinám) by byla moc dlouhá, nehledě na to, že pak další účast 28. 3. bude zřejmě díky vernisáži poněkud kratší. Takže pro jistotu to zopakuji: XIVejt 14. března - Pivní bar, Blanická 28, 18:00. Máme zarezervovaný celý předek!
A ještě bych doplnil Zuzanin výčet plánovaných akcí, akcí TAKu (o které jsem už psal) a to je TAKový bál, který se koná v pátek 31. 3. v Domovině na téma, které je nám všem. předpokládám, velmi blízké, a to "Starci na chmelu". Ideální příležitost osvěžit si paměť. V příloze posílám náhled vstupenky na tuto akci. Kdo tedy byste měl zájem, dejte vědět a stanete se šťastným majitelem této krásné vstupenky (tedy po zaplacení :-(). Příjemný víkend

{13847} Přechod Krkonoš 2023 » út 7. března » MiMa

Povahy, tak jsem s TURasem absolvoval Přechod Krkonoš 2.3 – 5.3.2023 a bylo to super viz níže:
Přechod Krkonoš 2023 byl rychlý, intenzivní, pohodový, málo spavý s nočními přesuny, bez významných zranění a takřka bez bloudění a nádherným počasí, jaké se jen tak nevidí a neustálou muzikou, buď z repro a nebo piano a kytary a řev a tanec, hospody fungují a od piva si nyní musím trochu odpočinout, protože ho bylo velmi, takřka nad hlavu a ani to asi nedokážu vyjmenovat, tak jenom pokus, Krakonoš, Rohozec, Plzeň, Paroháč, Kolínský speciál, Zlatý bažant, Kaštan a ještě určitě něco a na Luční boudě se asi pomátli, mají zavírací dobu pro veřejnost v 17 hodin a déle pouze pro ubytované hosty, ale my jsme jim v tom trochu udělali guláš až se nestačili divit, najednou tam bylo plno i po 18 hodině a Dvorská bouda je pořád stejná, děsná, pokojíčky malinkaté se sociálkou na chodbě, ale personál ochotný a úslužný, večeři podávají zpozdilým příchozím i v půl dvanácté v noci a noční klid není vyhlášen a tak hudební produkce až asi do 4 do rána, ale druhý den ráno v 10 hodin jsme již v bufetu a borůvka, no to je lahůdka a zapít pivem Kaštan a sluníčko svítí, ale na hřebenech je již vidět, že se tam něco děje a tak kolem dvanácté vrcholové foto a pryč přes Lyžařskou, Lesní a Kolínskou boudu a odtud již zase odcházíme takřka za tmy, tak čelovky nasadit a na Hoffmanovy boudy přijíždíme již za černočerné noci a tady už není sníh, tak pivo a běžky na ramena šlapeme do Rudníku a hospoda U Trejbalů – Amálka poslední pivko a už si to hrneme na RASovnu, no v půl dvanácté v noci jsme tu, sud je naražený, zelňačka uvařená a zábava začíná a montuje se kladivo a na poklici stojí nováčci a sekyra lítá v hrnci jak splašená a zábava pokračuje dlouho a dlouho, až takřka do rána, … no tak to byl Přechod Krkonoš

{13848} Přechod Krkonoš 2023 » út 7. března » LeJa

Vidím to před sebou, super. Před 20 léty bych to asi ještě dal. Michal je borec.

{13850} Úterní vycházka » út 7. března » KaKu

Ahoj lidi, neřekli byste, kolik lidí ze Čtrnáctky buď zůstalo doma nebo šli/jeli někam úplně jinam. A tak jsme se sešli u konečné metra Depo Hostivař ve skupince skrovné, ale odhodlané. Za vůdcem Můrou jsme vyrazili do míst, kde snad nikdo z našeho hloučku nikdy nebyl. Odkaz je #zde »

{13851} Ad Úterní vycházka s Můrou » st 8. března » ZuVla

Ahoj, nedá mi to nereagovat na Kuželovo prohlášení: "Tady snad nikdo z našeho hloučku nikdy nebyl." Stejně jako si Saturnin založil s dědečkem Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru, tak já si založím kancelář pro uvádění na pravou míru prohlášení: Tady jsem nikdy nebyl.
V Trianglu jsme byli s Můrou téměř přesně před rokem 1.3. 2022 viz mapa. Šli jsme od metra Strašnická, Honza Slabý nám zajistil prohlídku strašnického kostela a přes Triangl a hospodu U Milionu jsme došli ke Karolince. Vloni tam byla většina Čtyřkařů přítomných i včera.
A samozřejmě jsme tu byli i na Posedlosti před Vánoci 2015 s názvem Bohatství a miliony jsou tam za tratí. To jsme kličkovali podle trati od hostivařských fabrik k Milionu a skončili jsme v Šatlavě na Solidaritě. Viz dosvědčující fota. Zuzana, ředitelka KUPMPTJNN

{13852} Ad ještě úterý » st 8. března » ZuVla

Ahoj, a ještě jsem dostala výtku od svého muže, že jsem nenapsala, že v Trianglu v rybníčku, u kterého nikdo nikdy nebyl, pramení Slatinský potok. Jak název napovídá protéká nouzovou kolonií Slatiny. A leží na něm Cimrmanovy bahenní lázně, které jsme navštívili v listopadu při putování po stopách Obecné školy, vzpomínáte?

{13857} Můra píše: Vycházka č.15 Housle » st 8. března » ZuVla

Můra píše: Minulá vycházka byla bídně obsazená 9 (5+3+1) a vy co jste nešli, jste o hodně přišli. Prohlédli jsme si hostivařské depo plné vláčků, tramvají a autobusů. Chvilku jsme se vymotávali z hustého provozu, ale pak jsme byli najednou v lese a tam je nám nejlíp. došli jsme až na Triangl, což je takové podivné místo, ohraničené železničními tratěmi ze tří stran. Uprostřed je jezírko a všude stopy po bezdomovcích. Místo je to úředně památeční. Normální lidi se tam prý bojí chodit. No. my se nebáli a navíc nás bylo 9. Pak jsme se přesunuli Na Kačabku, kde proběhlo občerstvení a ztráta několika účastníků vycházky. Přes starou Hostivař, podle Botiče, jsme se vydali na Hamerák, kde jsme skončili v jeskyni. Úžasný podnik s příjemnou obsluhou. pozn ZuVla: V Hamerském sklípku jsme končili vycházku Obená škola - viz příloha Škoda, že už jsme tam zbyli jen 4. Večer jsem tady prohlásil za kecací slezinu a vůbec se nám nechtělo domů a hlavně jsme za tmy netrefili k civilizaci. Nakonec jsme museli povolat domorodkyni Janičku, kterážto nás vyvedla. Příští vycházka bude velká změna území. Sraz v úterý 13.30 na Bořislavce, metro A u st. busu č. 356 (stanice je na Evropské), odjíždí do stanice Pučálka ve 13.35. Směr Horoměřice, Statenice. Komu by to ujelo, ve 13.45 jede další. Mějte se fajn a polepšete se

{13859} pátek 10. 3. kino místo divadla » st 8. března » StDu

Pěkně Vás všechny zdravím, právě jsem se s Lenkou domluvila, že jak nabízela případně kino za představení, které tento pátek odpadlo, že by třeba i další z Vás mohl zaujmout dobrý film Muž jménem Otto, 126 min, komediální drama dle světového bestselleru Muž jménem Ove. Otta alias Oveho hraje Tom Hanks. Vstupné 159 Kč, sraz u pokladny Lucerny od 17,45 h. Začátek v 18 hodin. Každý si lístek kupuje sám.

{13860} Otevírání studánek - ÚČAST » čt 9. března » ZuVkla

Ahoj všichni, studánkáři obzvláště, příští sobotu 18. 3. je Otevírání studánek. Oběd bude v Novém Kníně v hospodě U Mikulášků. Tam v zimě běžně o víkendech nevaří. Pan hostinský by uvařil nějaké neutrální jednotné jídlo, ale musí vědět, kolik nás tak přibližně bude. Tak VŠICHNI, co mají v plánu jet, ať mi hned napíšou. Zítra mu budu volat.

{14_list_13866} XIVejt a další akce » so 11. března » šéf

Ahoj všem, měl bych pár připomínek a sdělení: Za prvé bych chtěl připomenout, že před několika desítkami minut zbývalo již jen 4x14 hodin do začátku druhého letošního XIVejtu!!
K tomu připomínám, že to tentokrát bude v domovské základně, tedy v Pivním baru v Blanické 28. Máme zamluven celý předek, tak prosím přijďte včas a zejména, pokud možno s hudebními nástroji!! Vepředu je lepší akustika než v zadní místnosti a také to není nějaká dlouhá nudle a když všichni přijdete včas, tak tam budeme měli sedět sami a toho čtrnáctého uctíme tak, jak je potřeba!!
Za druhé připomínám, resp. zvu na 50. bál TAKu, který bude v poslední březnový pátek, tedy 31. 3. v Domovině a na nám velmi blízké téma - "Starci na chmelu". Nějaké lístky na naší Trase jsou už prodány, tak nemusíte mít strach, že byste tam z Trasy byli sami! A závěrem bych ještě chtěl sdělit, že o měsíc později (po bálu) bude naše trasová, tedy Malá Stezka. Tedy 28. 4. - 1.5. Místo se ještě upřesňuje. Příjemný víkend

{13870} Otevírání studánek - poslední výzva » po 13. března » ZuVla

Ahoj všichni, sice razím heslo, nebudu to víckrát opakovat, ale tentokrát jde o jídlo, tak udělám výjimku. Tuto sobotu 18. března jedeme z Hlavního v 8.55 do Malé Hraštice, odkud půjdeme do Nového Knína na oběd. Zkrácená trasa vede rovnou z Knína, kam dojede bus 361 ze Smíchovského nádraží v 10:05.
A o to právě jde. Objednala jsem u Mikolášků jednotné vepřo knedlo zelo v počtu 22. Pevně doufám, že ti, co si neobjednali a přijedou rovnou do Knína, nesežerou oběd kamarádům, kteří si ho řádně zabukovali.
P.S. Ještě budu zítra panu hostinskému objednávku potvrzovat.

{13872} XIVejt, hospody a platby » út 14. března » šéf

Ahoj všem, jako téměř vždy mám několik věcí:
1. jenom lehce připomínám, že už jenom něco málo přes deset hodin zbývá do zahájení letošního druhého XIVejtu, tak pevně doufám, že se (a hudebníci zvláště) pochlapíte (zdravím feministky) a dorazíte.
2. a propos hospody: teď nedávno se stalo, že po odchodu z restaurací a hospod zůstala docela vysoká sekera!! Po minulém XIVejtu něco přes 400,- Kč a pak v Želivárně (po obřadu) něco přes 500,- Kč. Zřejmě něco bude padat na vrub hospody (to už je bohužel v těchto zemích takový "obyčaj"), ale něco určitě také ne. Takže prosím, dávejte si při placení pozor.
3. a s tím souvisí i třetí věc, Z trasové pokladny se muselo (nebo ještě bude muset) zaplatit docela dost. Kromě výše uvedeného se ještě platilo za doménu (www.trasa.ctrnactka.net) a také za trasovou kytici (při loučení). Suma sumárum to dělá skoro 4.000,- Kč.
Něco v pokladně díky příjmům ze Stezek od TAKu v minulých letech je, takže nejedeme na dluh. Ale stejně by bylo fajn, kdybyste na to něco přispěli, aby tam byla zase nějaká větší finanční rezerva. Neurčuji tedy částku, to ponechám na vás. Nejlepší to bude zaslat přímo na účet: 2500228174/2010, případně to můžete udělat v hospodě. Ahoj večer (dnes)

{13874} XIVejt, hospody a platby » út 14. března » MiMa

Vláďo, pokud je potřeba doplnit kasu, tak řekni pevnou částku na hlavu a myslím, že každý rád na provoz T14 přispěje. Platební demokracie mi nepřipadá OK.

{13875} Platby do kasy » út 14. března » šéf

TAK ještě jednou zdravím, dostal jsem několik připomínek, že moc demokracie škodí a že by se měla určit konkrétní částka. Inu, naivně jsem se domníval, že má každý dostatek rozumu, že třeba podle uvedené částky a podle toho, kolik nás tak celkem je (dá se to celkem dobře odhadnout podle počtu lidí na Stezkách) si tak zhruba odhadne částku, kterou by měl přispět. A také totiž není úplně potřeba pokrýt hned celou částku, nějaké rezervy tam jsou. Takže asi tak, nicméně pro ty, kteří přece jen potřebují trochu vést za ručičku, tak je možné uvést částku, řekněme zaokrouhleně, 5 x 14,- Ale nemusíte to brát jako dogma, každý příspěvek je vítán.

{13877} Platby do kasy » út 14. března » AlKo

Takže já bych to zaokrouhlila na 100.

{14_list_13882} Ad XIVejt Blanická 14. 3.2023 » st 15. března » ZuVla

Ahoj všichni, myslím, že mi všichni přítomní dají za pravdu, že včerejší XIVejt se vydařil. A taky uznají, že v doupátku vepředu je výborná akustika. Naši hudebníci a Ctirad j. h. dokázali ovládnout celé podzemí a přezpívat i štebejebot na druhém konci stolu. Takže chci moc poděkovat Františkovi, Karlovi, Ctírovi, Michalovi a našim houslistům Jirkovi a Jirkovi, že přišli, a hlavně že celý večer neúnavně hráli písničky, které jsme třeba už desítky let neslyšeli.

{13885} Můra píše : Vycházka č.16 Baba » čt 16. března » ZuVla

Zpráva z vycházky do Houslí: Minulá vycházka byla silně obsazená. 17 účastníků (5+6+4+1+1) a to ještě Honza s Alenkou dorazili tradičně pozdě a na Pučálce vyrazili opačným směrem, páč už jim bylo blbý zase volat, kde jsme. My všichni ostatní jsme vyrazili správně na sever do dlouhého kopce a na vrcholku cestou mezi poli nám byly odměnou úžasné výhledy na všechny možné hory. Milešovka, Lovoš, Říp, Bezděz a dokonce i Ještěd. To by člověk nevěřil, co všechno se dá z Prahy zhlédnout! A TAK jsme se rozhlíželi a najednou přišly Housle. Je to takový přírodní útvar ve tvaru hádejte čeho. Vprostřed se nachází rokle s jeskyní, kterou jsme všichni díky Soně zhlédli. Ale je zamřížovaná. Odtud už byl jenom skok do Lysolají a hned na kraji nás uvítala hospůdka U Valentů, kde jsme se příjemně občerstvili, někteří i 2x. V hospodě nás přepadl déšť, a tak jsme museli čekat. Po dešti jsme prošli celou vesnicí, ale protože silně namoklo, nikomu se blátivou cestou do kopce nechtělo, tak Baba zůstala nezdolána. Plánovaná zastávka v hospodě Paťanka se taky nekonala, protože hospodu zavřeli a v mapě to není. Tak jsme popojeli busem ku Praze a cestou jsme se poztráceli. Někomu byla zima, jiní spěchali na slezinu, a tak jsme do závěrečné hospůdky Na Barikádách dorazili jen 3. Ale i tak jsme to krásně zhodnotili a já vyrazil na slezinu, kde bylo tentokrát plno a krásně hráli.
Pozvánka na úterý 21. 3. A protože jsme na Babu nevylezli, polezem na ni příště. Příští sraz je v úterý v 13.30 na stanici metra A Hradčanská a bus č. 131 nás odveze k Matějovi. Zastávka je za kolejemi, TAK se shlukujte někde tam.

{13892} Otevírání studánek a výčepů 18. 3. 2023 » ne 19. března » ZuVla

Ahoj všichni, letošní Otevírání studánek a výčepů začalo velice komorně – na Hlaváku se nás sešlo šest. Kdo těch 36 objednaných obědů proboha sní? Ale na každé zastávce se do narvaného vlaku ještě někdo vecpal, a tak nás v Malé Hraštici vystoupilo z vlaku už osmnáct. Naše dilema zda do nového Knína přes cukrárnu nebo Ctiradovu chatu vyřešil Ctíra tak, že si pro nás prostě na nádraží došel. A tak jsme začali den hezky česky s panáčkem na terásce. U Mikulášků restauraci totálně obsadila autobusová frakce, naštěstí tu mají pro pocestné i výčep. Historicky první Otevírání studánek se uskutečnilo v roce 1979. Kdo z dvou přítomných otců zakladatelů mohl tušit, že nás po 44 letech půjde takové procesí? Ale zázračné Lurdy a Kučeras zřejmě zajistili hojnou účast. Navíc byla cestou u Kocáby studánka Všech přání a vzápětí Kouzelná. Obě jsme řádně otevřeli a navzájem si popřáli. A už tu jsou skalní Lurdy. Jsme v Čechách, a tak se mezi svaté obrázky vloudil i chlast. Seděli tři dřevorubci v lese na kládách. Já jsem jich tedy napočítala asi čtyřicet. Je to fifty-fifty. Malá Strana nám vyjedla vepřo knedlo zelo, my jsme jim zase důrazně nesdělili, že hodláme slaňovat k Plechhamru. Kdysi vodní hamr na výrobu plechu, poté výletní restaurace, po podpálení hajným (chodili mu tam lidi) už jen zřícenina. Ani hráz už nestojí a mapy.cz klidně naplánovaly trasu přes vodu. Čto dělať? Naštěstí my dřevorubci máme po ruce vždycky nějakou tu kládu. Prosluněnými pláněmi jsme došli ke stolu. Stolečku, prostři se! Ale všichni jsou už v Mexiku. Buenos dias, tak my už taky jdem. V Pueblu jsme si osedlali Mustangy a učili se vyslovovat enchiladas a quesadillas. Velikána Čapka jste mi při úprku do Mexika zatrhli, ale druhého místního velikána Cimrmana vám při úprku na vlak ukázat musím. Všichni důvěrně známe dům kloboučníka Lešnera v Liptákově čp. 12, kde byla nalezena Cimrmanova truhla. Jenže dům ve skutečnosti stojí tady ve Staré Huti. čp. 12, kam jezdil za vnučkou obchodníka Lešnera Zdeněk Svěrák. A zde se Smoljakem vymysleli Járu Cimrmana. Na zdi domu je teď busta tohoto velikána. I v naprosté tmě jsme rozeznali nejvýznamnější citát JC: „Chlast – slast!“, který se stal i mottem dnešního výletu. V lokálce Paříž-Dobříš se po deseti minutách kruh v Malé Hraštici uzavřel. Už jen slabou hoďku a jsme v Prase. Ať žije Otevírání studánek a výčepů! Album fotek »