Čerchov 1042

  65. Stezka » st 27. 9. – ne 1. 10. 2023
  Koláčová Stezka » zakončení v Domažlicích

Kemp Sycherák najdete v zalesněné krajině Českého lesa u rybníka Chobot. Stojí nedaleko obcí Borek, Stráž, Přimda, Dubec, nebo městečka Bělá nad Radbuzou.
Od restaurace Dřevák, kde točí gambrinus nebo prazdroj, je to na zastávku vlaku 700 m.

Po Stezce…

Korespondence ke Stezce

středa 27. září » šéf
TAK přece ještě jednou, na poslední chvíli, zdravím stezkaře, přišla malá informace od pořadatelů, že na zakončení se bude možnost nechat si načepovat pivo do vlastních půllitrů, takže pokud nechcete pít pivo z jednorázových plastových kelímků, tak si můžete vzít vlastní sklo nebo ty sice také plastové, ale bytelné půllitry ze zakončení Stezky v Písku.

úterý 26. září » šéf
Byl vznesen dotaz, jak je to s placením za ubytování, i když nebudou obsazena všechna lůžka v chatce hned od začátku, ale budou se postupně plnit. Tak odpovídám a posílám to pro jistotu všem.
Jak jsem psal: cena za ubytování je dohodnuta na 200,- Kč za osobu a noc, tzn. že ten kdo přijede ve středu bude platit 800,- , ten kdo přijede ve čtvrtek 600,- a v pátku logicky 400,- bez ohledu na to, kolik vás bude v chatce v jeden okamžik ubytováno. Je to takto domluveno. Když se podíváte na webové stránky RS Sycherák, tak tam je napsáno, že chatka Ivana stojí 900,- na den. Ale tím, že my bohužel přijíždíme postupně (a ne každý chce spát s kdekým) a na poslední chvíli ještě někteří účast odříkávají (což se stalo i teď), tak je to domluveno na těch 200,- za osobu a noc. Takže vlastně o 20,- Kč dráž (900:5 = 180) , než kdyby se zaplnila hned celá chatka na plný stav pěti lidí. Ale 20,- Kč nikoho nezabije a je to takto mnohem jednodušší.
Doufám, že je to jasné, eventuálně to mohu případným zájemcům ještě graficky znázornit (:-)).

úterý 26. září » šéf
ke Stezce ještě drobné informace: v noclehu se bude platit v hotovosti
večeře jsou zatím zamluveny cca na 19:00 - 19:15 (je to směrováno s ohledem na příjezd vlaku do Borku u Tachova v 18:11)
a pokud by po vás někdo chtěl při ubytovávání vratnou kauci (2.000,-) na chatku, tak mu řekněte, že je to domluveno bez kauce, protože že jsem se za vás zaručil.

čtvrtek 22. září » šéf
Zdravím stezkaře, za týden už budeme na Stezce, a tak je nejvyšší posílám poslední (či spíše téměř poslední) informace ke Stezce. Znovu opakuji, že stezkový nocleh je jenom jeden na jednom místě, a to v Rekreačním středisku Sycherák, které je na jihovýchodním okraji rybníku Chobot nedaleko železniční zastávky Borek u Tachova (nikoliv tedy na severovýchodním okraji rybníku v penzionu Sycherák!!) Cena za ubytování je dohodnuta na 200,- Kč za osobu a noc a platit ji budete hned při příjezdu! Cena za polopenzi je 270,- Kč za osobu a den (150,- snídaně a 120,- večeře) a platit se to bude každý den v restauraci Dřevák (je součástí RS). V příloze posílám dva dokumenty: v prvním je poslední seznam přihlášených. Tak to prosím ještě naposledy zkontrolujte, hlavně den příjezdu. ve druhém je rozdělení do chatek Ivana, tedy kromě těch, kteří ubytování odmítli (a Větrovcových). K tomu mám následující: celkem nás by v chatkách Ivana mělo být 48, chatky jsou pětilůžkové, takže logicky máme zarezervováno 10 chatek. Při rozdělování jsem se snažil zohlednit vaše požadavky na spolunocležníky a samozřejmě také, aby páry byly ubytovány společně, ve většině případů to bylo možné dodržet, ale u části bohužel ne (jedná se o singlisty), ti museli být samozřejmě postupně doplněni do jednotlivých chatek. Vzhledem k tomu také nemohly být dodrženy úplně všechny požadavky na spaní v přízemí (palandy v chatkách ale nejsou!!!!! a schody do podkroví nejsou nijak extrémně strmé). Také samozřejmě se ještě museli zohlednit pejskaři. Ještě upozorňuji, že v seznamu ti, kteří požadovali spaní v přízemí, nejsou nijak označeni, pevně věřím, že se dohodnete a že ti, kteří do přihlášky nenapsali, že chtějí spát v přízemí, tak že se do přízemí cpát nebudou. Takže prosím, podívejte se na to, pak napočítejte do čtrnácti a pak mi případně napište připomínky.

[TAK] Stezka zakončení » út 19. září » Trasa 23
Ahoj stezková veřejnosti, posílám vám informace k zakončení 65. Stezky.
Letos se sejdeme v letním kině v Domažlicích https://mapy.cz/s/dopehapecu. Areál bude otevřen v 11:30 a s ním i občerstvení.
Pro zdárný průběh zakončení je třeba, aby si každá trasa vybrala jednoho, pokud možno toho nejlepšího, dudáka či dudačku.
Dále bude pro všechny trasy připraveno též několik malých soutěží, které se budou konat v areálu. Za plnění úkolů budete odměněni lístky do tomboly. Každá trasa se jedné soutěže zúčastní právě jednou, ale každé soutěže se může (nemusí) zúčastnit někdo jiný z trasy. Soutěže končí s koncem soutěže dudáků.
Parkování je možné před letním kinem a na dalších parkovištích v okolí.
Program zakončení

 • 11:30 - otevření areálu + zahájení malých trasových soutěží
 • 12:23 - zahájení zakončení
 • 13:00 - trasová dudácká soutěž
 • 14:00 - tombola
 • 15:00 - zakončení zakončení a postupný odchod na vlak

Vlak letos jede na Smíchovské nádraží! V případě jakékoliv změny vás budeme informovat.
Domažlice 16:10 » Staňkov 16:27 » Nýřany 16:51 » Plzeň, hl. n. 17:03 - 17:10 » Rokycany 17:24 - 17:26 » Kařízek 17:36 - 17:45 » Zdice 18:02 - 18:04 » Beroun 18:11 - 18:13 » Zadní Třebaň - 18:24 - 18:26 »Praha,Smíchov  18:48

středa 24. srpna » šéf
Tak se uzavřelo přihlašování. Po rozpačitém úvodu se to nakonec rozjelo a mělo by nás být zase celkem dost. A spotěšením mohu konstatovat, že i všichni zaplatili to, co měli.
V příloze posílám seznam přihlášených pro poslední kontrolu, měly by tam být i dodatečné změny, které jste nahlásili.
Jen pro upřesnění - v posledních dvou sloupcích je co nechtějí ubytování a případně polopenzi "0". Tak to prosím ještě znovu všechno překontrolujte a případně dejte vědět.

středa 16. srpna » šéf
Ahoj všem, Stezkařům zvláště, včera jsem, mimo jiné, psal ohledně přihlašování se na Stezku. Chválil jsem, že se přihlašování i platební morálka zlepšily, ale pořád to ještě není ono a již tuto neděli by měl vypršet termín přihlašování. V příloze posílám seznam přihlášených (přes formulář na čtrnáctkových stránkách) doplněný o již provedené platby. Pokud v posledním sloupci je u vašeho jména prázdné políčko, tak platba na trasový účet zatím nedorazila (jedná se o stav k dnešnímu večeru) a je tedy potřeba to co nejrychleji napravit.
Pokud někdo máte problém se dostat na přihlašovací formulář (a slyšel jsem, že někdo ten problém má), tak pak postačí poslat příslušnou částku rovnou na trasový účet a do zprávy pro příjemce napsat potřebné údaje. Třeba takový Míra Šilar tak učinil, ale zase zapomněl napsat bližší údaje (zejména kdy na Stezku přijede).
Podívejte se prosím na přiložený seznam, překontrolujte údaje, jestli je vše v pořádku. Případně dejte co nejdříve vědět.
Ještě poznámka k dodatečnému přihlášení, možné to samozřejmě je, ale kvůli ubytování na stezkovém noclehu je potřeba tak učinit nejpozději 14 dnů před Stezkou, ale počítejte s tím, že stezkovné bude dražší.

pondělí 19. června » šéf
Podzimní Stezka: přijet již ve středu hodlá celkem dost lidí, takže nocleh objednám již od středy. V rekreačním středisku budeme mít k dispozici chaty Ivana, ve kterých je celkem pět lůžek, které jsou ve třech místnostech (je to bez paland, ale některé postele jsou v podkroví). Tak, než spustíme přihlašování, tak si rozmyslete s s kým byste chtěli být ubytovaní.

Informace a odkazy

 • K 30. 9. 2023 je přihlášeno 684 osob, z toho 130 je členy TAKu. Vlakem chce jet 314 lidí.
 • Základní stezkovné musí být s hromadnou přihláškou uhrazeno do 31. 8. 2023 (24:00)
 • Dodatečné přihlášení je samozřejmě možné. Kvůli ubytování na stezkovém noclehu je potřeba tak učinit nejpozději 14 dnů před Stezkou a počítejte s tím, že stezkovné bude dražší.
 • Stezkovné (po uzávěrce dražší)
  • TAK 190 Kč
  • neTAK 260 Kč
  • vlak 130 Kč pojede přes Plzeň a Beroun, cena je stále stejná, ať jedeš kamkoli

Informace a odkazy

 

 • Sycherák » kemp »
 • Ubytování » Pětilůžková dvoupatrová chata Ivana s vybavením Celkem 13 těchto chat leží v borovém lese. Chata má 5 lůžek – 2 v přízemí, 2 v patře v pokoji a 1 v předpokoji v patře. Chata je vybavená kuchyňkou s vařičem a lednicí, varnou konvicí, nádobím, elektrickým přímotopem. U chaty je venkovní sezení a ohniště. WC a sprchy jsou společné, nacházejí se v blízkosti chat a slouží jen pro chaty Ivana.
 • Účastníci 14 » přihlášení »
 • POZVÁNKA » od JiBu a JiVl