Konečně vycházka Královskou oborou až tam, kde zavilí šakali zavile vyli » ne 3. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, vycházkáři obzvláště, minulou neděli se na poctivou českou kuchyni na Mělníku i na jejich poctivé stupně piv nechalo nalákat dost zájemců. A na vycházku ještě víc. Minuli jsme divadlo ve dvoře i obchodní centrum, které se málem jmenovalo po bezdomovci Jiřím Károvi. Pod Mamahotelem bývalo seřadiště Židů, mířících bránou nádraží Praha-Bubny do nenávratna. Tak to raději půjdeme na hřbitov, kde v pokoji odpočívá spolužák Babky Brouk, naše nejlepší jazzová zpěvačka a Černý Petr. Náměstka jsme si vyfotili před nejhezčí školou Rakouska-Uherska, foto z první třídy dodal spolužák Bubu. Výstaviště otevřelo svébrány tak, že je rovnou zbouralo, ale zároveň neprodyšně zavřelo všechny své restaurace. Včetně Pražana, kde jsme v roce 2015 oslavovali XIVejt i 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Toto sviští, toto sviští, jen 14 let po vyhoření Levého křídla se už zase znova staví. Křižíkova fontána je dalším místem duchů, jenže teď je Matějská pouť, a tak rychlé skupinové foto, rychlé špunty, rychlý pohled na fontánu vody zbavené a prcháme pryč. Ale je hezky, a tak i po Stromovce se válejí šílenci z celé Prahy. Šlechtova se už už otevírá asi tři roky, tak půjdeme raději levitovat na lávku nad nově vzniklými rybníky. Na lavice mezihospody u koní jsme se kupodivu vešli. Pivo, párek, ale už je čas opustit přelidněnou Indii.
Podešli jsme novou Trojskou lávku, vnořili se do džungle a vynořili až u podzemní řeky. Odkud teče? Ze sraček. Jsme v liduprázdném parku a pod námi čistička. Tak na to si musíme bouchnout. Když jsme si dostatečně poklábosili s děžurnou, vydali jsme se přes most zpátky na pevninu. Teprve u staré čističky mnohým došlo, že nejdeme za šakaly do ZOO, ale na Šakalí léta. Minuli jsme mou bývalou práci - to všechno odnes čas a hlavně povodeň a prošli se pěšinkou podle vody. Další šakalí ulička, kde bydlel číšník Eda, teď spíš nějaký jeho šéf. Už jsme byli i na nádraží Podbaba, kde jsme ještě nebyli? V Kauflandu. Tak se nám líbil, že jsme ho celý obešli. Už i šakalí léta mají svou pamětní desku. Tak ještě si prohlédneme atrapy komínů sladovny Podbaba, Kaufland pro změnu seshora a už je tu věž a ještě jedna věž. I sem musíme vstoupit. Tedy pokud chcete vidět Stalinův pomník. A to překvapivě chtěli všichni. Dokonce spousta vycházkářů se chtěla vydrápat i na barikády. Tak tam jsem si v klidu všechny zážitky u piva a tláči dozažili. Fota z vycházky » A pro zvídavé je KPČ tady »

Bylo kino, vandřík a bude bál » ne 3. dubna » JiKuč

Vážení, 1. dubna nás, cca 100 našinců, (hlavně Přechodníků za mnoho let) a námi pozvaných kamarádů bylo v Aeru na krasném filmu “Poslední závod“. Takto mnoha naras promítnuto a prolnuto s vlastními zážitky ... moc dobrej nápad.:-) Na konto Člověka v tísni vybráno 16.390 Kč. Afteraspartyx byla nakonec tamtéž!
Sobota 2.4. měla raspoutat dle zpráv v mediích živly i ve Středním Povltaví a na Vandřík, tzv. Trampské Rascvičení vyrasilo místo hlášených 15 ti pouze sedm (bez kytar). Neúčast způsobily různé únavy, odpadlí kamarádi, opakované zlomeniny, čekání na vlak (místo busu na jiném nádraží) a plánované šílené počasí. Pravda chladno bylo, bez větru s občasnou vločkou po poledni. Trochu za okny chumelilo, když jsme si užívali kachničku U Neužilů ve Slapech. Náladu zvedla i bublanina a růžový Slapský Oplodňovák (gin s růž. tonicem:)
Pak již krasně a prohlídka Santiniovského kostela Petra a Pavla přímo ve Slapech, kousek od Středu Království českého na břehu Vltavy. Stoupání zahřálo a netřeba již bylo svetrů a dalších bund ni pláštěnek. Rassáhlé lesy s výhledy do Středních Čech. Brdy, Povltaví, Posázaví a po cca 7 mi km náhle pod lesem objednaná hospůdka (přesně ve čtyři!).
Hospodský Pavel Tater radostně vítal i prořídlý houf (narodil se bratrem Petrem na Nový rok 1952. Měli se jako první novorozenci jmenovat po prezidentech Klement a Antonín, ale matka zasáhla, že kostel ve Slapech lépe jména napovídá.... a měli z toho průšvihy na celý život.) A již nesl piva, prkénko na cibuli a mísu na Taterák z konzerv čistě hovězích a jinak všehoj, co třeba, včetně topinek. Opět se poved, měla i úžasně vyzdobená hospoda.
Dobrá káva novejm (po změření tlaku) zachutnala velmi i žádají si býti členy, dávno zrušenéhoj TURASu i s odznaky, kterých ještě několik zbývá... A když schylovalo se k busu (neb v lese již spát nikdo nechtěl) rychlá smršť k radosti Taterasa vypukla. Hopem skokem k vodě a busem na Smíchov, pak na Malou Stranu ku polévce a do Atelieru, kde většina šije a dává si žehlit. Dámy zkoušely do noci Pavlou & Olgou připravené extravagantní modely stále se ubezpečujíce, zda jsou dosti uvolněné na TURAS BÁL, že. Díky všem za vše...
Doraste všichni na Bál, by nás bylo ještě víc než v kině, že...
Druhý den po Bále uvažováno o dříve tradičních kuličkách!!!
V sobotu 9. 4. po bále na Kampě!!!
(Trasa 14 hledá od rána Poklad v lesích za Řevnicemi - info ZuVl)
Jak se vše vyjasní, hned se dozví i ti co večer přijít nemohou... A hlavně se soustřeďte na Křivo-Pivo 22. - 24. 4. 2022. Chystá se i Morava, že... HOJ ZAS, RAS, TURAS !!!

101. Jarní Pivo-Křivoklát » út 5. dubna » JiKuč

Českomoravský SK TURAS Praha – Brno pořádá a zve členstvo a přátele pá – so – ne 22. 23. 24. 4. 22 na etapový pochod Před Berounsko – Pod Kladensko, 101. JARNÍ KŘIVO-PIVOKLÁT
Pátek: Vlak Loděnice (čím dřív tím lépe!) Smíchov v 16:46, 17:46 18:46…Nad návsí super stará dobrá Hospoda Na Staré, kde dobře vaří ale jen do 20:00 + … pak pár metrů Nocleh v penzionu Máj, kde jen 13 postelí á 550 Kč + spaní na zemi. Dá se posedět+ráno posnídat z vlast. zásob (Čaj a kafe uvaří)
(Je i Hospoda Století na návsi - možno také posedět až do 23:00 + MAJÍ ASI 16 LŮŽEK á 720 kč se snídaní - tel: 311 671 848- (SAMI OBJEDNEJTE). Ráno otevřeno od 08:00)
Sobota: (Vlak 8:46 Smíchov) 7 km údolím Loděnice-Kačáku pod lesy s ohněm v zahradě Dědkova pivovaru! Pak 3 km přes rashlednu Vysoký vrch, nebo rovnou 2 km do penzionu Lika v Malé Kyšici - 36 postelí á 400 Kč + večeře (+snídaně), hudba… OSLAVNÁ SCHŮZE VŠECH DOB !!!
Neděle: 6 km tajnou stezkou do Kladna. Bunkry + rashledny. Vlak do Prahy: 15:15, 15:30, 16:15
KDO SE HLÁSÍ VČAS, MÁ POSTEL! (Ostatní spacák.) Na jirkucka@centrum.cz + ZÁLOHA (pá 500+so 400 Kč č. úč: 31171310 83/0800 )
S sebou: oděv do slunce, mrasu i deště, čelovky, ev. spacáky, PSY MOŽNO, HUDEBNÍ NÁSTROJE NUTNO brát, mapy nebrat! HOJ TURAS!

Habemus papam » út 5. dubna » HaPap

Milí přátelé, dovolte abych vam představila Františka Papeže, narozeného 3. 4. 2022, radost v současné náročné době.

Silvestr » út 5. dubna » IvČe

Ubytování: Domov mládeže Jevíčko, dvoulůžkové pokoje – vždy pro dva uprostřed WC a sprcha; přízemí a 1. patro, v každém patře společenská místnost s TV, v přízemí malá kuchyňka (el. sporák s troubou, mikrovlnka, varná konev, nádobí málo).
Stravování: 2 minuty pěšky do pivnice Na dvorci u hřbitova (místními přezdívané Mrtvolka), polopenze – snídaně na talíř, večeře jednotná, jen 3 PP, silvestrovská večeře a novoroční snídaně z vlastních zdrojů.
Ceny budou jasnější v září. Tak si to zapište do deníčků.

Poklad Řevnice 2022, upřesnění » út 5. dubna » PaTi

Ahoj přátelé, k pozvánce doplňuji:
– připravené kontroly jsou vhodné pro nejmenší děti, ale předpokládám, ze soutěžít budou všichni. Prosím potencialní vedoucí skupin o sestavení svých borců/borkyň již v předstihu.
– přesun přes zastavěnou oblast Řevnic bude bez fáborků, ty budou pouze u nultých kontrol. Popis cesty vydám vedoucím skupin.
– Na zahradě je hromada klád, nevstupujte na ni.
– po odchodu z Frant. lázní budou veškeré tekutiny z mých zdrojů, včetně piva Řeporyje 12 stupňů zdarma. Ostatní dle vašeho uvážení.
Těším se

64. Stezka » st 6. dubna » šéf

Ahoj všem, Předem varuji, že posílám poměrně dost informací, tak to prosím dočtěte až do konce. Jak už se před časem psalo, na konci první poloviny května bude Stezka. Takže, základní údaje ke Stezce jsou následující:

Jana spustila na čtrnáctkových stránkách elektronické přihlašování ». Takže prosím všechny Stezkaře o přesné vyplnění přihlášky - kdo (jméno, příjmení), kdy přijedete na Stezku (nejlépe, středa nebo čtvrtek) a jestli chcete případně jet společným vlakem ze Stezky. Ubytování v Rovensku bude v apartmánech a v pokojích turistické ubytovny (která bude celá pro nás). Tady bych si jen dovolil upozornit, že už bude problém s případným předčasným odjezdem ze Stezky a se zaplacením jen části pobytu.
Ale jak to přesně "v ráji" bude ještě pošlu, vč. cen za ubytování a polopenzi (zřejmě během zítřka), je to zatím v jednání. Ale už se můžete domlouvat, kdo s kým, kdo s kým ne (a podobně)
Závěr: od teď se můžete na Stezku hlásit a stihnout to musíte nejpozději do středy 27. dubna, ale radši to moc neodkládejte. Přihlášky zaslané poslední den ve 23:58 přímo zbožňuji.
Zároveň už můžete platit na trasový účet zápisné a případně poplatek za vlak, tedy 190,- Kč (členové 130,-), případně s vlakem 260,- Kč (členové 200,-)
Pozor! Přihláška je však platná, až po té, co přijdou peníze na účet a rovněž ty tam musí být nejpozději také toho 27. dubna !!! V minulosti to někteří ten den teprve posllai a pak se divili, že jsem pak po nich chtěl penále! Při platbě není nutné uvádět variabilní symbol, ale pokud budete platit z účtu, který není na vaše jméno, případně budete platit za více lidí, uveďte to do zprávy pro příjemce.
TAK, to je zatím vše a tak jako každý rok jsem zvědavý jestli vše proběhne bez problémů (zatím se tak nikdy nestalo), držím si palce.
Přeji příjemný den a předpokládám, že se v sobotu s většinou uvidíme.
A ještě připomínám, bohužel, ten zítřek.

Klídek a pohoda » čt 7. dubna » JiNa

Ahoj ze Lhoty zdraví vás rekonvalescenti Zdenka a Jirka. Letos si už nenecháme klídek a pohodu ničím zkazit. Rádi vás uvítáme hned po cykločundru 8. až 10.7. Bližší informace ještě včas pošlu a počasí letos určitě vyjde. Přejeme všem účastníkům pokladu krásný zážitek, my to bohužel nezvládáme. 13. nastupuji na měsíc do lázní Bohdaneč.

Ad 35. VuT Vzhůru na Hřebeny » pá 8. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, chápu, že nabídka kvalitního výletu uprostřed týdne je míň atraktivní než sobotní bramborový salát. A tak není divu, že nás ve středu vyrazilo na 35. VuT z Haloun do Dobřichovic čtyři, ano čtyři. A pak že telepatie neexistuje! Když jsme vycházeli po obědě od Dernerů a chystali se navštívit Aljašku, kde jsme zažili úžasnou vánoční nadílku v prosinci 2020, volala nám IvČe, že za námi přijede na zámek do Dobřichovic. A když se před námi otevřel pohled na krásně opravený areál Skalky, volal nám Pavel T., ať určitě navštívíme v kostelíku na Skalce čerstvě otevřenou výstavu (druhý den) . Vystavuje tu totiž ptáky syn učitele, který Pavla naučil lézt do jeskyň. Tak jsme tak učinili a byli jsme i v parádně opraveném klášteře, kde jsme byli naposled 26. prosince 2005. Tehdy nás pustili na vymrzlou chodbu na pivo a čaj. Od té doby chodíme k Medvědovi a Skalka je pro nás vzdálená jak Amerika, viz Jirkovo album »

Ještě jednou pokyny k Pokladu » pá 8. dubna » ZuVla

Ahoj hledačí Pokladu, příloha už byla poslána, ale protože někteří ji evidentně vymazali, pro jiné je text nepřípustně dlouhý, tak zopakuju nejdůležitější: odjezd 09:19 Hlavní, 09:28 Smíchov
V Řevnicích půjdeme hned do Františkových lázní, které jsou přímo na nádraží. Ale protože jsou oficiálně zavřené, nebudeme se do nich dobývat přímo z nástupiště, nýbrž vyjdeme ven z nádraží a vejdeme do nich zadním vchodem. Hostinský tam bude sám. Takže si všichni způsobně sednou ke stolu, nebudou si samostatně objednávat u pultu. Pan vrchní roznese nejdříve pivo. Neptejte se: "A jaké máte pivo?" Má Bernarda. Teprve po roznesení piv je čas na dotazy: A jaké máte suché víno atd. Je objednáno 30 polévek, tak ty se taky musí sníst.
A cestou bude oheň. Takže buřty, pro neopékače svačina s sebou. A pití a nůž. Ahoj Zuzana, protože Pavel se vás neodváží takhle sekýrovat.

Ještě jednou pokyny k Pokladu » pá 8. dubna » šéf

Také zdravím hledače Pokladu a dovolil bych si podpořit a doplnit Zuzanu (hřeším na to, že Pavel čte e-maily jen občas). To, že je pro některé text nepřípustně dlouhý svědčí i to, že jsem byl několikrát dotázán, jestli tam náhodou nebude také nějaká oslava. Bude. Je to stručně a jasně napsáno v poslední větě pozvánky (no a v tom to právě je, že je bohužel poslední). Tak si prosím bedlivě přečtěte vše, co je v té větě napsáno a zachovejte se podle toho. S tím souvisí moje malé doplnění, abyste odpoledne ve Fibichově ulici nebyli překvapeni - bude tam ještě jeden "boj" o "poklad" a bylo by fajn, kdybyste se v tu dobu odtrhli od prostřených stolů a naražených sudů a u tohoto "boje" asistovali. Zítra ahoj. A ještě jednou si prosím bedlivě přečtěte, co napsala Zuzana. Má naprostou pravdu.

Doražte, jsme na vás připravený » pá 8. dubna » PaTi

64. Stezka - ubytování » pá 8. dubna » šéf

Zdravím Stezkaře, myslím, že už uběhla dostatečně dlouhá doba od předchozí informace ohledně sobotního Pokladu, abych mohl poslat další informaci ke Stezce.
Jak už jsem psal, tak posílám bližší informace k ubytování v campingu v Rovensku (a čtěte prosím až do konce!) Trvalo to trochu déle, než jsem avizoval to poslat, protože jsme se trochu déle domlouvali (poněkud mne totiž vypekli, protože mi přislíbili nakonec méně postelí, než jsme se původně domlouvali, takže se to muselo doladit). K dispozici tedy budou:
3 apartmány po šesti (4 + 2 přistýlky) v ceně 3.000,- Kč za jeden celý apartmán a noc (tedy 500,- za osobu, ale platí se za celý apartmán najednou!)
Pokoje ve zděné budově v následujícím složení:
2 x 6ti lůžkový pokoj
1 x 5ti lůžkový pokoj
2 x 4 lůžkový
1 x 3 lůžkový
a 1 x jednolůžkový
Tady je cena 330,- za lůžko a noc (včetně povlečení). Když to spočítáte, tak to dělá jen 47 postelí. Pro zbytek jsou zamluveny:
Chatky, které jsou sice čtyřlůžkové s palandami, ale je domluveno, že můžeme obsadit chatky jen po dvou, aby se nemuselo na palandu. Cena je pak 200,- za lůžko a noc a můžete spát ve vlastním spacáku nebo si připlatit 50,- Kč za povlečení. Chatky jsou ale bez elektřiny.
Bližší podrobnosti k jednotlivým ubytováním si můžete přečíst na jejich webových stránkách »
Pak se tam ještě platí místní poplatek 20,- Kč za osobu a den a případně i za auto!!
Je zamluvena i polopenze (večeře a snídaně) za 280,- na den.
Ceny za ubytování se budou platit v hotovosti na místě, polopenze se bude platit v restauraci a je nožné to platit i kartou, jakožto i další konzumaci.
Tak se nějak zkuste domluvit kdo kde chcete spát. Napište to nejlépe do poznámky v přihlášce, případně mi to pošlete e-mailem. Hlavně musíme obsadit ty apartmány a pokoje, chatky by se měly obsazovat až nakonec.
Takže se hlaste (co možná nejdříve) a plaťte stezkovné, případně vlak zpět na trasový účet - pro jistotu číslo: 2500228174/2010

Poklad vyhrál Pavel » so 9. dubna » MiMa

Byl TURAS bál » ne 10. dubna » JiKuč

Zlehka, začaly hrát Slipy "v civilu" avšak Arnošto na piano se saxofony rasjel muziku i tanec, takže lidi, co přicházeli později (i z Plesu P1) jen koukali…
Parket i salonky zaplněny (cca 110 celkem).
Uvolněný oděv se vyplatil neb tanec stíhal tanec a Slipy ve slipech (a parukách) dokázaly vše ještě více vytočit, že i lustr rashoupal se nejebezpečně, že!
Prastě Jekyllovy slipy + cca 50 Jankových Papasů nezklamalo...
A podprdy fanynek do půlnoci létaly vzduchem.
Po úklidu všeho přesun do Šatlavy a později ještě do Legendy.
(Někteří nespali vůbec a ve 14:00 v sobotu pomohli otevřít Kafe Karolinka (v místě zastaveného Času). Taky dobrot plno i muziky...)
Takže spolu s Aerasem vvyburcováni byli skoro všichni Lyžníci všech dob… A to je dobré, že.
Takže příště HOJ RAS, TURAS, ZAS A ZAS!

Ad 31. Poklad » po 11. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, nebudu to víckrát opakovat, ale když je Poklad, tak přeci nemůže pršet! A tak jsme se přesně podle instrukcí vylodili na nádraží v Řevnicích, dobyli Františkovy lázně obchvatem zezadu a než jsme se stačili usadit způsobně ke stolu, vyjedli polévku. Můžeme vyrazit. Stáňa jako sčítací komisařka hanebně selhala, ale podle dodatečného sčítání hlav na fotografiích nás bylo víc, než kolik je dnešnímu oslavenci. Děti se párkrát sklouzly a už je tu lesní bar. Tak poprvé živijó! Úkoly na kontrolách byly těžké, moc těžké, ale to jsme si dovolili říkat, až když hledal poklad nášhorský vůdce. Teď se rozdělal oheň a vyhlásily výsledky. Boj o poklad skončil téměř bojem o klíče, ale obsah zlaté bedýnky si šestnáctihlavá smečka nakonec spravedlivě rozdělila. Nejen vyhodnocení se dá podmazat i Chilkootské sedlo. Jeho dobývání se zvrhlo v boj o holý život či aspoň důstojnost. Přes zelené pláně rovnou do zahrady rajských potěšení. Hody, hody a zase hody. Apríl nás vyvedl dvakrát. Ale když viděl, že i v osmdesáti se před kroupami a deštěm do domu Wykoupení hravě vejdeme, přestal trucovat a pak bylo hezky až skoro do tmy.
Už 33 let pro děti a teď už pro děti našich dětí připravuje Pavel bojovky. Tak teď se ukaž Ty! Teprve při bojovce po důvěrně známé zahradě poznal náš vůdce na vlastní kůži záludnosti otázek a pokynů. Když si nevybavil ani datum vlastní svatby, pomůžu mu aspoň s odpovědí, kolikátý to byl vlastně Poklad, viz příloha ». Ale nakonec i on našel bedýnku, klíče, garáž a poklad, který se hodí jen k tomu, aby mohl zase více a lépe pracovat. Ale teď ho čeká jiná práce - krájení dortu a bouchání šampaňských. Tak živijó, živijó!
Společnost zvolna řídla, a tak když potřetí udeřil apríl, už jsme se do kuchyně pohodlně vešli. A začal poetický večer. Posuďte sami. Každý den do Kolbenky, mladší ženský a můstek – ovšem že platinový. Je tu krásně, ale už musíme. Nádraží je far far away a po dni plným kamarádů a dětí rozhodně nechceme, aby na nás dýchlo samotou.
P. S. Jirkovo album z Pokladu » je monotematické, šli jsme totiž s dětmi. Byli jsme sice jen dva na dva, zatímco Irena hrdinka byla sama na čtyři. Ale zase její čtyři holčičky nebyly dohromady tak špinavé jako jedna Lada.
P. P. S. Strýček Google se zlobí, že je příloha větší než 8 M, tak posílám přes mailovou skupinu T14, kam jsem přidala i maily našich dětí (samozřejmě dočasně)

Poklad 2022 » po 11. dubna » PaTi

Ahoj přátelé, děkuji za bohatou účast, bojovného ducha při bojovce a zvláště za vytvoření dobré nálady. Samozřejmě i za dary a zahradní moji bojovku.
Také chci zdůraznit pomoc VO a NH při pátečních přípravách. V nich však hrála prim BT a další T. DĚKUJI!
Po akci mi zbylo: dobrá nálada, černá menší termoska, žlutá bunda s nápisem Chval, zelená prošívaná bunda, v kapse žlutý kulich a plena, růžová láhev na vodu, rukavice pletené, pruhované. Možná i něco dalšího co jsme ještě nenašli. Můžu přinést do zítřejší hospody, zájemci ozvěte se!

Kde se stala chyba? » po 11. dubna » MiMa

Tak jsem dnes pomáhal Věře péct Velikonočního beránka a nějak jsem se zamyslel. Vůbec tomu nerozumím, kde jsem udělal chybu.

Velikonoce » po 11. dubna » MaDa

Přeji hezké prožití velikonočního týdne.

Kde jste? » út 12. dubna 18:29 » ZuVla

My se tu v Blanické s Allou bojíme být samy.

Blanická » st 13. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, stačil zoufalý osamělý výkřik: Kde jste? a dobří holubi se začali slétat – tu z vernisáže, tu z jógy, od pana Skořepy, z týpí, odevšad. A proč? Protože jsme se už tři dny neviděli! Dozažili jsme letošní báááječný Poklad, Pavel udal žlutou vestu a barevné rukavice a zbylé poklady si zase odvezl domů. Přišla Jana Ch., a tak jsme připili Radkovi na rychlejší nebeské koně. Na Radka zavzpomínal i jeho jmenovec hostinský Radek.

Milíčeves 2022 » čt 14. dubna » MiNo

Milí cyklisté i pěšáci, rádi bychom vás první červnový víkend přivítali v Milíčevsi na dvacátém prvním ročníku setkání přátel – s velocipédy i bez nich. Letos to bude ve dnech 3. až 5. června.
Plánovaný program je zaměřen obdobně jako v minulých letech na pěkná a historicky zajímavá místa v okolí Jičína. I tentokráte navštívíme půvabnou krajinu, uvidíme přírodní zajímavosti, historické památky, technické unikáty minulých věků i pěknou lidovou architekturu. Stále je co objevovat. Kdo bude chtít, absolvuje výlet na kole. Jako obvykle očekáváme také účast pěší/automobilové sekce, takže ti, kteří se s kolem úplně nekamarádí, nemusí váhat s účastí.
Večerní program bude takový, jaký si ho uděláme. Určitě bude oheň, dobrá muzika a příjemná společnost.
Ubytování: Ve vlastním stanu na zahradě, omezený počet míst v domě bude přednostně rezervován pro osoby hodné zvláštního zřetele či sportovce, kteří přijedou v pátek na svém bicyklu.
Stravování: Na večerní posezení bude zajištěno pivo, víno i nealko pití a rovněž něco k zakousnutí. Příspěvky ke zpestření tabule a ukázky kulinářského umění přítomných dam nebo i pánů jsou vítány. Na obědy se vždy stavujeme někde v restauraci.
Doprava: Určitě víte, jak se k nám dostanete. Případné nováčky budeme na vyžádání informovat individuálně.
Pro sobotní i nedělní výlet obdrží zájemci popis tras a kopie map.
Svoji účast prosíme potvrďte brzy (nejlépe hned teď), nejpozději však týden předem, tj. do 27.5.2022.

Velikonoční pozdrav ze Sauny na Hukvaldech » po 18. dubna » MiMa

Hoj, to jsme si užili… Doporučuji

64. Stezka, přihlašování » út 19. dubna » šéf

Ahoj všem, stezkařům zvláště, už příští středu končí možnost přihlášení se na Stezku. Když jsem loni v prosinci na vánoční slezině říkal, že jsme na 63. Stezce v Písku nebyli největší Trasou, tak bylo všeobecné podivení. Teď to (zatím) vypadá, že budeme až někde na začátku druhé poloviny!
Je to tedy docela bída. Ještě jsme neobsadili ani již zarezervovaná lůžka ve zděných budovách a to ještě chce řada spát v chatkách, které byly domluveny jen jako rezerva, kterou jsem v kempu avizoval jako nutnou, protože nás přece jezdí přes šedesát! "Jak si to vlastně představujete, zarezervovat nám jen 47 míst?" A zatím je přihlášených jen 41!
Co se děje? Covid už neomezuje, zima v nevytápěných chatkách nehrozí (pokud dotyčný sám nechce), palandy nejsou, spí se na jednom místě, takže se nemusíte vláčet přes den s plným batohem, na zakončení se dá dojet vlakem ....... Jednodušší se to už vymyslet nedá.
V příloze posílám seznam přihlášených (je nich tam celkem 42, ale jeden přihlášený - Zdeněk Tichý - nebude s námi v ubytování, proto jen 41). A z toho ještě šest nemá zaplaceno (takže přihlášených je vlastně jen 35!!!) a jedna osoba zaplatila o celou stovku méně.
Takže předpokládám, že víte co máte (nejlépe teď hned) udělat (radši napovím - řádně se přihlásit na Stezku). Ahoj na Stezce

Byl (asi) 101. Křivo-pivoklát » ne 24. dubna » JiKuč

Po všech šílenejch blázincích, nemocech oslavenců, vymlouvání Moravy a pražských muzikantů a lenost větší skupiny malostranské, byla účast dosti slušná, i to počasí…
V pátek nádražní Muzeum i Ostře sledovanejch vlaků (v Loděnici se to částečně filmovalo) pak knajpa Na staré, kde se postupně šest dobře najedlo i pak v nabobaném Století posedělo. (Na dálku Míle popřáno :-) Pension mnoha schody udolal všechny hned a spali a spali.
Snídaně ve svahu dole super a pak do Stoleti zas, kde již dalších cca 13 přijelo. Pěkné údolí i s lesními krpály i hospůdkou dovedlo nás ke Srubu hospodě a pak Dědkovu mlýnu pivovaru, kde již další čtyři čekali. Posezení v odpoledním slunci venku s pívem a mísou super tence nakrájenéhoj - bavorské šunky i bůčků… Netřeba bylo Sálu, který nám připravili i pro dvojnásobný počet.
Celkem se objevilo 22, některé ale zmizly kvečeru.
A pak již penzion Lika v Kyšici, večeře, rasjezd Zdenálem, pak i Michalem i Káčou - postupně se připojili s nástroji. Opět přáno Míle a urychlena (zpětným zimním časem) oslava Jiříků.
A pak všem milá vonička písní křivoklátsko medických v podání JiKu. Závěrem štíhlý Niko odhalil na triku malovanou píseň...(Na Kristinku vzpomenuto až ráno). Personál zkorumpován o další hodinu by i Káča mohla svůj repertoir uplatnit.
Ráno část zdrhla předčasně na dávno domluvenou trasu, aniž by večer úmysl sdělili,... škoda takových podrasů, že. Další seděli a odvoz autem pilovali, jiní honem před deštěm na bus do Berouna, snad ku Medvědu, desítky km dál od Prahy.
Konec dlouho chystaného Křivo Pivo tedy rastříštěn značně. (jak se na společné, již dosti ojedinělé akce nesluší).
Ani na Štábní poradu nedošlo, jen krátká řeč nastínila možnosti, (se kterými jistě ještě třeba lenora i počasí zamávají).
Trasa úplně prvních Křivoklátů Mediků a stavařů, některými jen překřížena (došli snad do Kladna do pivovaru...).
Další šli deštěm údolím Loděníce a dorasili na zvěřinové hody do hospy ku prastarému mlýnu pod Keltským hradištěm. (Kanci stíhali nadívané křepelky, dorážené trhanci se žahourasem a domácí šlehačkou).
Tato krasná hospoda je v Poteplí U netopýra. (Spali jsme tam u kamen před 47 lety). Nyní rasšířená o starodávný myslivecký sál a pokojíky. Těší se na nás, až třeba jednou vlezem do té základny vedle. Zbytkem pak nově zvolen pochod proti trase dávných, původních Křivoklátů.
Nouzov...Unhošť (pivovar nepracuje ale stojí). Posledních 7 km v silném jarním deštíčku. Že, HOJ...a snad někdy, na podzim?... ZAS!

Hospoda a 64. Stezka » út 26. dubna » šéf

Ahoj všem, mám dvě věci:
1. připomínám, že opět uplynulo čtrnácte dnů a večer se tedy sejdeme v Pivním baru. K tomu jenom malé upozornění, V místnosti, kde se obvykle scházíme by měla dnes probíhat nějaká soutěž ve stolní kopané, takže bychom měli sedět v první místnosti, co je výčepní pult.
2. Stezka Ano, je to opět klasika, jak se blíží konec přihlašování, tak se mnozí najednou probouzejí a začínají se hlásit. V příloze posílám seznam přihlášených (pozor, má to dvě stránky). Není to seznam řádně přihlášených, takže jsou tam uvedeni i ti, kteří dosud nezaplatili stezkovné a případně poplatek za vlak zpět (ti mají v posledním sloupci červené číslo). Pokud příslušný poplatek nebude zítra na účtu, tak je bohužel budu muset vyřadit. Pokud se budou chtít dostat zpět na seznam přihlášených, budou to mít ale už o 60,- Kč dražší. Červené číslo tam může mít i ten, kdo zaplatil, ale zaplatil málo, ale to kdyžtak vyřešíme až na Stezce. Prosím, zkontrolujte si ten seznam, jestli je u vašeho jména vše v pořádku, pokud ne, dejte prosím ihned (!) vědět. Zřejmě zítra nebo ve čtvrtek ještě pošlu, kde kdo by měl být ubytovaný.

Blanická 26. dubna » st 27. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, včera zase příjemná hospoda. A co si budeme pamatovat? Naďa nám přivedla ukázat sestřenici (mladou!!) z Humenného, která hovoríla plynule po česky - tedy pokud ji Naďa pustila ke slovu. A když sokol Jiří docvičil, zapil cvičení se spolucvičenci a dorazil k nám do doupátka, chtěl hned zase slavit. Tak jsme přítomné Jiříky zapili kontušovkou.
Příští úterý 3. května je v dalším příjemném podzemí - U Vodárny v Korunní koncert Míly Fuxy a jeho Unavených koníků. Od osmi. Tam se vejdou všichni příchozí.
A teď přišlo poštou ranní, že ve stejný den 3. 5. je literární výlet s Eugenem Brikciusem a Alešem (Mikulášem). Sraz je v 17 hodin v Mlýnské kavárně na Kampě. Kdo chce slyšet Koníky, bude muset oželet pivo nebo víno na Strahově.

Blanická 27. 4. » st 28. dubna » MiMa

A po té zdařilé hospodě se hrnu Vinohradskou ulicí dolů a pak po schodech do Metra a šlapu si to sám a najednou cítím, jako by se mi někdo dotknul batohu a tak jsem zařval a prudce se otočil a jednozubý mládenec odlétl a začal koktat, kudy autobusem na hlavní nádraží a má tu ještě kolegu a už makají po schodech nahoru ven z podchodu. Asi jsem měl kliku, že to byli takoví poseroutkové…

64. Stezka » čt 28. dubna » šéf

Zdravím stezkaře, V první řadě prosba: dočtěte to prosím až do konce. Včera uplynul termín pro přihlašování se na Stezku. řekl bych, že to byla opět klasika, tedy, bylo to úsměvné. Proč? vysvětlím.
Ze začátku větší počet přihlašovaných, pak pokles a ke konci opět prudší nárůst, když to vynesete do grafu, tak vám to vytvoří písmeno "U" tedy něco jako úsměv.
Dále mohu s potěšením konstatovat, že všichni včas zaplatili stezkovné a případně i vlak zpět. V příloze posílám seznam přihlášených i s uvedením dne příjezdu, požadavku na vlak zpět a případně, že to chcete bez ubytování ("o" v posledním sloupci). Takže to prosím zkontrolujte, jestli vše sedí a pokud ne, dejte mi prosím ihned, opakuji ihned vědět.
A jak jsem slíbil, tak posílám i návrh rozhození do jednotlivých typů ubytování v Rovensku (ubytování ve středu v Malé Skále je ještě v jednání). K ubytování je nutné vysvětlení:
1. Ceny (už jsem to i uváděl dříve): Apartmán: základní cena je 2.400,- Kč za noc, při obsazení čtyř lůžek (rozdělených do dvou samostatných pokojů), nad základní počet jsou možné přistýlky, až 2 na apartmán v ceně 300,- za noc (povlečení je v ceně)
Pokoje: tady se platí za lůžko a noc 330,- Kč, (povlečení je v ceně).
Chatky. 200,- za lůžko a noc (prostěradlo v ceně + případně povlečení 50,- Kč za pobyt)
V kempu máme zarezervovány tři apartmány, 7 pokojů (29 postelí) a 6 chatek, přičemž je nutné obsadit v první řadě zarezervované postele ve zděných budovách a zbytek pak v chatkách.
2. Rozdělení. Odpovědnost za rozdělení do ubytování padá jen a jen na moji hlavu! Při rozdělení musely být zohledněny následující věci:
- již zmíněné přednostní obsazení postelí v budovách
- apartmány se platí komplet na celou dobu pobytu a jedna základní cena, ať je tam jeden nebo víc, takže tam byli ubytováni ti, kteří si to vyžádali a ti, kteří přijedou dříve, než v pátek, pátečníci byli pak umístěni na pokoj, případně do chatek
- aby manželské, či tomu podobné páry byly pohromadě
- aby to bylo genderově vyvážené (u singl osob), to bylo také jedno z hlavních kritérií
- požadavky na ubytování byly zohledněny v pořadí, v jakém jste se přihlásili(y), ale některé byly protichůdné a nešlo tedy vyhovět všem
- v případě souběhů několika stejných požadavků bylo zohledněno v první řadě stezkové služební "stáří", pak pořadí vznesení a pak celkové možnosti ubytování
- samozřejmě to musí být, abych tak řekl, také "canis" vyvážené.
Zkrátka z toho plyne, že opravdu, ale opravdu nešlo vyhovět všem, Tak se na to prosím podívejte a sdělte připomínky. A hlavně to sdělte předem, případně se nějak dohodněte mezi sebou o přerozdělení, ale dejte mi to vědět, protože tam seznam pošlu předem, aby se ubytovávání na místě co nejvíce zjednodušilo a zrychlilo. Pokud se do toho nějak radiálně a nekoordinovaně zasáhne až na místě, mohou se vyskytnou dost nepříjemné problémy, které mohou mít i finanční dopady.
A ještě malé upozornění - je to Stezka, tedy naše společná společenská akce, konaná v podstatě uzavřeném okruhu lidí již mnoho let, a jen to jen na tři dny.

Lásky čas a smutné výročí » so 30. dubna » RoTa

Blablabla. Tradičně v předvečer nějaké události ji připomínám.
Zítra je den veselo-smutný. Začíná Máj-lásky čas ale taky už je to dva roky, co nás opustil náš milovaný a nezapomenutelný Ifča Pták Slavík. Pokud půjdete zítra na pivo – a třeba půjdete, věnujte mu tichou vzpomínku inspirovanou jeho posledními slovy, které jsem od něho slyšel přes vymoženost zvanou WhatsUp. Pokud si vzpomínáte, zněla: "Sfoukni pěnu a zadívej se do dálky". Tož tak to na jeho památku učiňte.
Zdraví *RMV* alias Rosťa. tč.I. a IV. praes SPASu

PS. V příloze posílám něco Ptačích výroků sebraných z jeho majlů v průběhu věků a určených převážně pro SPAS. Ale snad jeho nenapodobitelný způsob psaní pobaví i Čtrnáctkovou veřejnost. Namátkou pro lepší srozumitelnost vysvětlím něco pojmů:
** Přechod neboli klimakterium je SPASem letos už po 43 pořádaná lyžařská akce na Šumavě. Teď k stáru už se ovšem moc nepřechází ale spíše pobývá v chalupě na Svojši a chlastá ale taky už míň :-(.
** Pastouška je přezdívka mého šindelem krytého domečku v Krumlově Českém
** Narážky na digitální nohu a jiné zdravotní potíže souvisí s mojí endoprotézou a též se stavy, které Ifča zažíval po své těžké autonehodě.
** Slepice,Chapadlo a Tata jsou přezdívky některých členů SPASu. Vlastička přezdívku nemá-je to prostě naše Vlastička.