64. STEZKA » ČESKÝM RÁJEM » st 11. – 15. 5. 2022

 • Každý jedinec hlásící se na Stezku musí vyplnit vlastní přihlášku.
 • Přihláška bude platná pouze po platbě nejpozději do středy 27. 4. 2022, platbu zasílejte na trasový účet č. 2500228174/2010
 • Poplatky: TAK 130 Kč, neTAK 190 Kč, Do stezkovného není zahrnutá cena za noclehy ani polopenze. Stezkovné činí: TAK 130 Kč, neTAK 190 Kč.
 • Stezkový vlak zpět 70 Kč
 • Zakončení – 15. 5. 2022  12:55 až 15:45 hodin. Městský atletický stadion Ludvíka Daňka – Turnov, Skálova 207, 51101 Turnov, mapa »
 • Občerstvení na stadionu otevřeno: 11:30 až 16:00 hodin. Prosíme účastníky Stezky, vezměte si s sebou plastové kelímky na nápoje, třeba ty z loňské stezky!!!
 • Parkování na Centrálním parkovišti, viz mapa »
 • Král Stezky a Myš Stezky – každá Trasa si vyrobí a přinese na zakončení dva kolíky přibližně 20 cm dlouhé, na konci seříznuté a označené číslem své Trasy.
 • Soutěž Tras – téma: „Trosky“  časový limit 90 vteřin
 • Vlak – odchod na vlak je nejpozději v 16:00 hodin, viz mapa »
 • Konečný jízdní řád vlaku a jeho zastávky: Turnov 17:12;  Bakov nad Jizerou 17:30 –17:33; Mladá Boleslav hl. n. 17:43 – 17:47; Nymburk město 18:11 – 18:13; Poříčany 18:24 – 18:34; Český Brod 18:39 – 18:41; Praha-Klánovice 18:52 – 18:54; Praha-Libeň 19:02; Praha hl. n. 19:07.

úterý 3. května

 1. celkem je nás přihlášeno 63. A jsme tak o jednoho až na druhém místě. Trumfla nás Čtyřka, kterých je tedy 64, ale tam jich dost jede na Stezku jen na dva dny , ne-li jen na jeden den, takže ve výsledku nás bude více. Nás sice také bylo 64, ale ze zdravotních důvodů se musela odhlásit Kateřina N.
 2. 0. nocleh na Malé Skále v penzionu Jizera: na středu je nahlášeno 16 lidí. V příloze je návrh na rozdělení do jednotlivých pokojů. Ještě je potřeba zmínit, že nocleh domluvil Miloš Neuman (jednou i kvůli tomu vytáhnul paní majitelku z vany)
 3. Ohledně dalších noclehů v Rovensku se nic nemění (zatím)
 4. Zakončení. bude na lehkoatletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově od 12:55. My se tam dopravíme (kromě motorizovaných odřadů) vlakem. Jede jich v průběhu dopoledne několik (tedy do Turnova, ne až na stadion). Nádraží je cca 1,5 km od ubytování. Na zakončení budou soutěže o Krále a Myš Stezky a Trasová soutěž na téma "Trosky" a to bez bližší specifikace, jen s tím, že vystoupení má trvat max. 90 vteřin. Takže kreativci již mohou přemýšlet. K soutěžím o Krále a Myš musí mít každá Trasa dva kolíky cca 20 cm dlouhé a na tupém konci seříznuté a opatřené číslem Trasy. Zhostí se prosím někdo těchto dvou úkolů? Tedy jednoho lehčího úkolu - výroba kolíků a jednoho těžšího úkolu - nezapomenout je vzít s sebou na Stezku? Jo, průměr kolíků má být přiměřený.

Případné další informace sdělíme až na Stezce, protože byste to stejně zapomněli, ovšem kromě jedné zásadní: pořadatelé vyzývají stezkaře, aby si s sebou na zakončení vzali pivní kelímky, které dostali na minulé Stezce! Těm, co loni byli a kelímky si nevyzvedli, je případně můžu vzít.

čtvrtek 28. dubna
Zdravím stezkaře, V první řadě prosba: dočtěte to prosím až do konce. Včera uplynul termín pro přihlašování se na Stezku. řekl bych, že to byla opět klasika, tedy, bylo to úsměvné. Proč? vysvětlím.
Ze začátku větší počet přihlašovaných, pak pokles a ke konci opět prudší nárůst, když to vynesete do grafu, tak vám to vytvoří písmeno "U" tedy něco jako úsměv.
Dále mohu s potěšením konstatovat, že všichni včas zaplatili stezkovné a případně i vlak zpět. V příloze posílám seznam přihlášených i s uvedením dne příjezdu, požadavku na vlak zpět a případně, že to chcete bez ubytování ("o" v posledním sloupci). Takže to prosím zkontrolujte, jestli vše sedí a pokud ne, dejte mi prosím ihned, opakuji ihned vědět.
A jak jsem slíbil, tak posílám i návrh rozhození do jednotlivých typů ubytování v Rovensku (ubytování ve středu v Malé Skále je ještě v jednání). K ubytování je nutné vysvětlení:
1. Ceny (už jsem to i uváděl dříve): Apartmán: základní cena je 2.400,- Kč za noc, při obsazení čtyř lůžek (rozdělených do dvou samostatných pokojů), nad základní počet jsou možné přistýlky, až 2 na apartmán v ceně 300,- za noc (povlečení je v ceně)
Pokoje: tady se platí za lůžko a noc 330,- Kč, (povlečení je v ceně).
Chatky. 200,- za lůžko a noc (prostěradlo v ceně + případně povlečení 50,- Kč za pobyt)
V kempu máme zarezervovány tři apartmány, 7 pokojů (29 postelí) a 6 chatek, přičemž je nutné obsadit v první řadě zarezervované postele ve zděných budovách a zbytek pak v chatkách.
2. Rozdělení. Odpovědnost za rozdělení do ubytování padá jen a jen na moji hlavu! Při rozdělení musely být zohledněny následující věci:
- již zmíněné přednostní obsazení postelí v budovách
- apartmány se platí komplet na celou dobu pobytu a jedna základní cena, ať je tam jeden nebo víc, takže tam byli ubytováni ti, kteří si to vyžádali a ti, kteří přijedou dříve, než v pátek, pátečníci byli pak umístěni na pokoj, případně do chatek
- aby manželské, či tomu podobné páry byly pohromadě
- aby to bylo genderově vyvážené (u singl osob), to bylo také jedno z hlavních kritérií
- požadavky na ubytování byly zohledněny v pořadí, v jakém jste se přihlásili(y), ale některé byly protichůdné a nešlo tedy vyhovět všem
- v případě souběhů několika stejných požadavků bylo zohledněno v první řadě stezkové služební "stáří", pak pořadí vznesení a pak celkové možnosti ubytování
- samozřejmě to musí být, abych tak řekl, také "canis" vyvážené.
Zkrátka z toho plyne, že opravdu, ale opravdu nešlo vyhovět všem, Tak se na to prosím podívejte a sdělte připomínky. A hlavně to sdělte předem, případně se nějak dohodněte mezi sebou o přerozdělení, ale dejte mi to vědět, protože tam seznam pošlu předem, aby se ubytovávání na místě co nejvíce zjednodušilo a zrychlilo. Pokud se do toho nějak radiálně a nekoordinovaně zasáhne až na místě, mohou se vyskytnou dost nepříjemné problémy, které mohou mít i finanční dopady.
A ještě malé upozornění - je to Stezka, tedy naše společná společenská akce, konaná v podstatě uzavřeném okruhu lidí již mnoho let, a jen to jen na tři dny.

úterý 19. dubna
Ahoj všem, stezkařům zvláště, už příští středu končí možnost přihlášení se na Stezku. Když jsem loni v prosinci na vánoční slezině říkal, že jsme na 63. Stezce v Písku nebyli největší Trasou, tak bylo všeobecné podivení. Teď to (zatím) vypadá, že budeme až někde na začátku druhé poloviny!
Je to tedy docela bída. Ještě jsme neobsadili ani již zarezervovaná lůžka ve zděných budovách a to ještě chce řada spát v chatkách, které byly domluveny jen jako rezerva, kterou jsem v kempu avizoval jako nutnou, protože nás přece jezdí přes šedesát! "Jak si to vlastně představujete, zarezervovat nám jen 47 míst?" A zatím je přihlášených jen 41!
Co se děje? Covid už neomezuje, zima v nevytápěných chatkách nehrozí (pokud dotyčný sám nechce), palandy nejsou, spí se na jednom místě, takže se nemusíte vláčet přes den s plným batohem, na zakončení se dá dojet vlakem ....... Jednodušší se to už vymyslet nedá.
V příloze posílám seznam přihlášených (je nich tam celkem 42, ale jeden přihlášený - Zdeněk Tichý - nebude s námi v ubytování, proto jen 41). A z toho ještě šest nemá zaplaceno (takže přihlášených je vlastně jen 35!!!) a jedna osoba zaplatila o celou stovku méně.
Takže předpokládám, že víte co máte (nejlépe teď hned) udělat (radši napovím - řádně se přihlásit na Stezku). Ahoj na Stezce

pátek 8. dubna
Zdravím Stezkaře, myslím, že už uběhla dostatečně dlouhá doba od předchozí informace ohledně sobotního Pokladu, abych mohl poslat další informaci ke Stezce.
Jak už jsem psal, tak posílám bližší informace k ubytování v campingu v Rovensku (a čtěte prosím až do konce!) Trvalo to trochu déle, než jsem avizoval to poslat, protože jsme se trochu déle domlouvali (poněkud mne totiž vypekli, protože mi přislíbili nakonec méně postelí, než jsme se původně domlouvali, takže se to muselo doladit). K dispozici tedy budou:
3 apartmány po šesti (4 + 2 přistýlky) v ceně 3.000,- Kč za jeden celý apartmán a noc (tedy 500,- za osobu, ale platí se za celý apartmán najednou!).
Pokoje ve zděné budově v následujícím složení:
2 x 6ti lůžkový pokoj
1 x 5ti lůžkový pokoj
2 x 4 lůžkový
1 x 3 lůžkový
a 1 x jednolůžkový
Tady je cena 330,- za lůžko a noc (včetně povlečení). Když to spočítáte, tak to dělá jen 47 postelí. Pro zbytek jsou zamluveny:
3) chatky, které jsou sice čtyřlůžkové s palandami, ale je domluveno, že můžeme obsadit chatky jen po dvou, aby se nemuselo na palandu. Cena je pak 200,- za lůžko a noc a můžete spát ve vlastním spacáku nebo si připlatit 50,- Kč za povlečení. Chatky jsou ale bez elektřiny.
Bližší podrobnosti k jednotlivým ubytováním si můžete přečíst na jejich webových stránkách »
Pak se tam ještě platí místní poplatek 20,- Kč za osobu a den a případně i za auto!!
Je zamluvena i polopenze (večeře a snídaně) za 280,- na den.
Ceny za ubytování se budou platit v hotovosti na místě, polopenze se bude platit v restauraci a je možné to platit i kartou, jakožto i další konzumaci.
Tak se nějak zkuste domluvit kdo kde chcete spát. Napište to nejlépe do poznámky v přihlášce, případně mi to pošlete e-mailem. Hlavně musíme obsadit ty apartmány a pokoje, chatky by se měly obsazovat až nakonec.
Takže se hlaste (co možná nejdříve) a plaťte stezkovné, případně vlak zpět na trasový účet - pro jistotu číslo: 2500228174/2010

64. Stezka
Českým rájem
11. – 15. 5. 2022

 

Noclehy a pokyny

 • 0 nocleh » penzion Jizera », Malá Skála 217
 • 1. – 3 nocleh » Camping v ráji » Liščí kotce 10, Rovensko pod Troskami
 • Všechny noclehy jsou na posteli s povlečením a s polopenzí

Přihlášení