Slíbený recept na buchtu » út 1. června » MiŠk

Na přání mnoha účastnic víkendových oslav posílám opětně recept na moučník,který slaví tak veliký úspěch. S pozdravem "buchtám zdar!"
Mirkův jablkový perník

Pořádně rozmíchat a vzniklé lité těsto vylít do vymazaného pekáče. Na plech jsou potřeba 2 dávky. Peče se na 200 st. cca 20 min, kontrolovat špejlí!.
Po vychladnutí opatřit polevou

Přeju dobrou chuť!

Stezka » út 1. června » KaPr

Ahoj, posílám fotky ze stezky. Musím říci pár slov na vysvětlenou. Snažím se fotit bez blesku a v sále byly tentokrát nějaké divné poměry - červené stěny, k tomu zářivkové osvětlení. Zkrátka automatika tentokrát poněkud zklamala a výsĺedky byly barevně všelijaké. Barevné úpravy mi moc nejdou a proto jsem nepovedené fotky z interiéru raději převedl na černobílé. Zkrátka jsem volil menší zlo. Tak se nedivte tomu barevnému mišmaši.
V sousedním kempu jsme čistě náhodou natrefili na sraz starých felicií. Byla to hezká připomínka našich mladších let. Řekl bych, že jezdily ještě v době, když naše trasa vznikla.
Všem oslavencům ještě jednou všechno nej a zase někdy na viděnou.

Dozvuky 50. čtrnáctkové Stezky » út 1. června » JaVor

Ahoj všem, aby dokumentace nebylo moc málo, posílám svoje fotky z Volduch.
Ještě jednou děkuji Vláďovi a vám všem za krásný narozeninový den, který mám sice 5. října, ale oslavit jsem ho směla až nyní. A jsem šťastná, že s vámi, přátelé, se svojí skoro rodinou. TAK zase brzy ahoj.

Dozvuky 50. čtrnáctkové Stezky » út 1. června » VáUr

Taky děkuji všem. Tolik dárků jsem nedostal ani na jakékoliv Vánoce...

Co nás čeká » st 2. června » ZuVla

Ahoj všichni, protože spousta účastníků báááječné Stezky ve Volduchách ani nevěděla, že Vojanky budou, napíšu hlavně, co nás čeká.

O lavoru vím díky tomu, že my účastníci vycházek s Můrou jsme byli pozváni na včerejší zdolání K2. To nelze popsat slovy. Tak jen foto dokumentace. Přístupová cesta, pohled z horní terasy dolů, zezdola nahoru a pohled do dáli. Čtyřková hudba, tanec, západ slunce. Nakonec Čtrnáctka neudělala ostudu, na závěr večera zůstaly síly Čtyřky a Čtrnáctky zcela vyrovnány. Metro v Nepálu nejezdí, a tak Lenka už zase hledá noční spoje.

Ještě ke Stezce - ne fotografie » st 2. června » šéf

Ahoj všem, neposílám už žádné fotografie, jen v příloze pár věcí k proběhlé "soutěži".
Posílám mapu ČR », do které se měla zakreslovat místa zakódovaná do přesmyček. Zelenými kolečky je vyznačena jejich přesná poloha, červenými křížky pak tipy soutěžících (tedy v drtivé většině Jirky Vlacha). Zkuste si jen tak odhadnout, jak moc přesní byste byli vy.
Přesmyčky jednotlivých míst jsou pak uvedeny na třetí stránce v souboru „Soutěž »". Schválně tam, kromě příkladu, nejsou uvedeny správné názvy, aby si to mohli případně i ti, kteří na Stezce nebyli, vyzkoušet (jedná se o názvy zeměpisných míst, které mají určitý vztah ke Čtrnáctce - názvy vesnic, měst, hor, kopců, řek .....). Ale pro jistotu je to uvedeno na poslední stránce.
Dále posílám tabulku „Co na to Čtrnáctka »“. se všemi neutříděnými odpověďmi na anketní otázky, které jsem posílal speciálním e-mailem 13. května, tj. všem, kromě oslavenců.
Na otázky odpovědělo celkem 58 lidí (těm samozřejmě velmi děkuji). Všechny odpovědi jsem probral, sloučil podobné odpovědi do jedné (například odpověď "kořalka", "rum", "slivovice", "tekutý kartáček na zuby" do jedné souhrnné - "kořalka") a vyhodnotil nejčastější odpovědi. Výsledek je pak na prvních dvou stránkách v souboru "Soutěž". Jsou tam uvedeny všechny otázky, tedy ne jen ty čtyři, které jsme probírali na Stezce. Pod nejčastějšími odpověďmi jsem ještě uvedl takové "rarity", tedy odpovědi, které mi připadaly zajímavé nebo poněkud ulítlé.
V souboru "Soutěž" jsou za přesmyčkami ještě uvedeny otázky, které se dávaly soutěžícím na závěr, jeden tým si měl tipnout počet a druhý pak říct, jestli si myslí, že je to víc nebo míň.
Odpovědi jsou až na další stránce, aby si mohli ti, co na Stezce nedávali pozor nebo to už zapomněli a případně i ti, kteří na Stezce nebyli, zkusit svůj odhad.

Co nás čeká - třeba Blanická » st 2. června » šéf

Ahoj všem, Zuzana dnes, mj., napsala. „Už nám otevřeli hospody i uvnitř. Tak před letními zahrádkami bychom mohli a měli navštívit naši domovskou hospodu v Blanické. V úterý 8. 6. je Medarda, jestli půjde vše podle plánu, bude pršet a my budeme rádi, že máme střechu nad hlavou. Když tak v šest, ať můžete jít už v půl osmé domů.“
Netuším, jestli bude na Medard pršet, ale střechu nad hlavou bychom měli mít. Pivní bar v Blanické je na příští úterý zamluven a to na místě obvyklém. Jen je potřeba, abychom měli s sebou potřebná potvrzení a alespoň se tvářit, že dodržujeme povolený počet míst u stolu. Zamluveno je to od 17:30.

Stezka očima oslavence » čt 7. června » JiBu

Taková je Čtrnáctka!
"Ať ty roky kráčej klidně dál. Se Čtrnáctkou kdo by se jich bál!"
Borci, chtěl bych vám všem poděkovat za množství dárků a za fantastický večer, který jste mně a dalším oslavencům připravili.