Malý psí pozdrav z MiniPivoklátu » so 1. května » MaLo

Minipozdrav a maxidík za krásný Brdský výlet. Mějte se krásně jarně

Zajímavost pro vycházkáře » ne 2. května » ZuVla

Ahoj, všichni, ale vycházkáři obzvláště, vy vycházkáři jste takoví bystří a o všechno se zajímáte, tak vám posílám jednu zajímavost, protože do podzimu ji určitě zapomenu. Když v novinách napsali, že Kellner měl pohřeb na zahradě svého rodinného sídla, tak mi to připomnělo, že na této zahradě jsem si hrála tři roky, coby frekventant mateřské školky. Na chalupě jsem vyhrabala stará alba a posílám foto, když tam jdu 1. září poprvé do školky. Kvůli ochraně osobních údajů Vám neřeknu kterého roku, ale podle státního znaku, je zřejmé, že jsme ještě oficiálně nezačali budovat komunismus. Školku ještě navštěvoval Martin v období budování raného kapitalismu a pak teprve vilu Na viničních horách 3 koupil Kellner spolu se sousedícím hotelem Praha a kanadským velvyslanectvím Na Hadovce. Z Hadovky měla být sborovna exkluzivního gymnázia, které ale nakonec Kellner nepostavil, protože mu mezitím vyrostly děti. Zato hotel Praha, postavený na školních pozemcích, kde jsme při pracovním vyučování po sobě házeli mrkev, nechal zbourat. Zřejmě ho rušili fotbalisti z nároďáku, když tam slavili prohru s prostitutkami. Kellnerovo sídlo je teď skryto za neprostupnou zdí a chráněno kamerami ze všech stran, ale můžete ho spatřit aspoň na televizních obrazovkách. V Majoru Zemanovi, v 5. díle Honu na lišku. V něm se továrník Čadek vrací domů, do Dejvic, a tehdy ještě navíc do dětství – do mateřské školky .

Čtrnáctková zahradní hospoda » ne 2. května » ZuVla

Ahoj všichni, všelidové hlasování dopadlo podle předpokladů. Hlasovaly dvě silné osobnosti a osamocený Kužel. A protože každá silná osobnost hlasovala rovnou za dva, je skóre středa versus pondělí 4:1. Takže se sejdeme ve STŘEDU v šest v Beer Garden. Vchod je z rohu ulice Koněvovy a Pod Krejcárkem. Teple se oblékněte a ještě si vezměte dvě další vrstvy, které jste si původně nechtěli vzít. Bude studený máj a hospoda zavírá, jak se sluší a patří, až v deset!!.
Úterní výlet do Únětic samozřejmě platí taky.

Milíčeves 2021 » po 3. května » MiNe

Ahoj kamarádi, i letos bychom vás rádi přivítali v Milíčevsi na tradičním setkání přátel – s velocipédy i bez nich. Letos by měl být již dvacátý ročník.
Všichni víme, že situace není zrovna ideální. Oficiálně setkání v tradičním termínu zatím nemůžeme uspořádat a netušíme, kdy se podmínky zlepší, tj. kdy rozhodnutí úřadů umožní konání akce o větším počtu účastníků. Ještě to nevzdáváme, ale pravděpodobnost, že se uvidíme v pátek 4. června, klesá. Věříme však, že letos dvacátý ročník bude – možná že později. (Foto 2019)

Žižkovská Beer Garden » čt 6. května » ZuVla

Ahoj, všichni, vítá nás Žižkovská Beer Garden. Ještě že jsem při čtvrteční rekognoskační návštěvě pořídila ilustrační foto. Jinak by mi nevěřící Tomášallové neuvěřili, že se tu normálně sedělo u stolů. Jenže tady v Čechách se nejen fackujeme, ale i udáváme. V pondělí přišla policie a všechno sezení muselo jít pod plachtu. Stáří má i své výhody. Nemuseli jsme ani mlátit o výčep občanským průkazem, byli jsme tu nejstarší. A tak když jsme si zpoza červené pásky odvlekli lavice do "závětří", nikdo si na nás netroufl. Mladí dál posedávali na pařezech, které jsme my použili jen jako servírovací stolek. Tak sezení bychom měli, teď ještě zatočit se zimou a zkrotit ukrutný severní ledový vítr. Boříci převlečení za Eskymáky si mysleli, že na to vyzráli, ale ani oblečení a la Amundsen nepomáhá, a tak se na lavicích střídáme jak na orloji. Ani v té ukrutné zimě neopouští naše chlapce zvláštní myšlenkové pochody. Vždycky když si některý stoupl, nevěřícně deklamoval: „Půjč si mě a onanuj“. V půl osmé dorazila jako poslední Ivanka P. Ale to už nastal hromadný úprk, a tak jsme na její první a zároveň poslední pivo zůstaly zase jen my dvě silné osobnosti.

Zajímavost z vycházky » ne 9. května » ZuVla

Ahoj vycházkáři, účastníci Cesty na severozápad obzvláště, pro připomenutí - od metra Kobylisy jsme došli do lomu pod Ládvím. Hodovali jsme tam a já jsem mj. říkala, že den přetím v sobotu jsem po celém Ládví marně hledala nově vztyčený Stonehenge. Tak už můžu ohlásit, magalitická stavba zhotovená z betonových prefabrikát ů silničníc h svodidel už tu je - zhruba deset metrů od nás na dostřel. Šrouby a matice nic moc, ale když podíváte na vizi, tak by jeden snad i uvěřil , že průmyslový prvek sloužící k bezpečnosti provozu bude ve vertikální pozici zajišťovat nadpozemskou komunikaci. Podle autorů svádí totiž svodidla vesmír dolů.
Na Severozápad jsme putovali dávno, dávno již tomu, před třemi měsíci, tak posílám znovu i odkaz album.
A když už vás mám na drátě, posílám ještě jedno foto jako kvíz. Jsem zvědavá, jestli uhodnete, kam mě vyvezlo moje krásné nové kolo.

Tulipány v Dendrologické zahradě v Čestlicích » po 10. května » JiKo

Zdar vespolek, byl jsem v Dendrologické zahradě v Čestlicích. Četl jsem, že tam kvetou tulipány. Čekal jsem nějaké velké záhony, ale je tam hlavně asi dvacet míst roztroušených po loukách s tulipány mnoha barev a tvarů. Od vchodu vpravo. Jednu fotku jsem přidal, ostatní jsou zazipované. Stojí za to zajít i do místa zvaného Údolíčko. Odtud je fotka "Potok". Obávám se ale, tulipány už brzy odkvetou.
Do Čestlic jedou z Opatova dva busy. 328: Opatov - Čestlice, Modletice, rychlík, výstup hned první stanice - Čestlice, aquapark 363: Opatov - Čestlice , výstup Čestlice, V Oblouku Dá se přidat 2,5 km po červené podél Botiče ze zastávky Dolnokřeslická, autobusu 213 ze Želivského. Případně z další zastávky Křeslice, začít na zahrádce "U 2 dubů" a na červenou sejít.