62. Demarkační Stezka 2020

Celé zakončení bude laděno do roku 1945 - konce války. Vstupem do areálu zakončení se se ocitnete v jiné době.
Vaším úkolem bude, posunout demarkační linii. Zda to bude na stranu Ruska či Ameriky, to už bude jen a jen na vás.

O Rokycanech
Rokycany jsou známé jako město ležící na tzv. demarkační linii, která na konci druhé světové války oddělovala území osvobozené a kontrolované Americkou a Rudou armádou. Dne 7.5.1945 vstoupily do města první americké obrněné transportéry. 9. května zde byl zatčen prchající německý pohlavár K. H. Frank a téhož dne vstoupily do rokycanského předměstí Borek i první průzkumné obrněné jednotky Rudé armády. Lze tedy konstatovat, že 9.5.1945 došlo k prvnímu setkání armád protifašistické koalice - Rudé a americké armády v Československu. Toto setkání připomíná památník postavený v roce 1996 na demarkační linii mezi Borkem a Rokycany a také Vojenské muzeum na demarkační linii v Rokycanech.

Jménem všech pořadatelů z 20. trasy zdraví a těší se na vás Veronika Jiravová

Dopisy s pokyny a informacemi

úterý 11. února
Ahoj všem, zejména těm, kteří to dočtou až do konce, děkuji těm, kteří se ozvali ohledně paland (zaregistroval jsem i přání ohledně společného obsazení chatek) a děkuji i těm, kteří poslali tipy na další ubytování v okolí.
A teď už jde do tuhého. Jana spustila na čtrnáctkových stránkách elektronickou přihlášku, takže zájemci se už mohou hlásit a nejen to, už se i může platit zápisné na Stezku (to samozřejmě na trasový účet: 2500228174/2010. Jistě nemusím připomínat, že vaše přihláška je platná až po zaplacení zápisného.
Vyplňte to prosím pečlivě, do pole "Poznámka" eventuálně uveďte nějaké upřesnění, doplnění, které považujete za DŮLEŽITÉ (třeba s kým chcete spát a tak podobně).
Elektronický formulář musí samozřejmě vyplnit i ti, kteří mi už psali ohledně spaní na palandě!!! (to byl totiž jen takový průzkum).
Zápisné je i letos progresivní, při zaplacení do data naší pravidelné sleziny, která se bude konat 17. března činí:
základní zápisné TAK: 170,- Kč
základní zápisné neTAK: 240,- Kč
jízdné za stezkový vlak zpět: 69,- Kč (to je stejné pro všechny - mladé, staré, velké malé, tlusté, tenké…)
Pokud to někdo nestihne, má ještě možnost platit i do měsíce po té, ale bude t mít o 70,- Kč dražší, tedy:
TAK: 240,- Kč
neTAK: 310,- Kč
(cena za vlak se nemění).
A rovnou říkám, že letos už nebudu tolerovat pozdní platby s takovými výmluvami, jako "já to zaplatil, ale nějak mi to tam zůstalo viset; banka mi to zvorala; uklepl jsem se v čísle účtu; apod.) Variabilní symbol nemusíte uvádět (stejně ho vždycky někdo zvorá), jen do zprávy pro příjemce uveďte, za koho platíte.
Zároveň se zápisným můžete platit i cenu za ubytování na posteli v chatce s povlečením a s polopenzí - to dělá, jak už jsem psal, 390,- Kč za osobu a den (tedy celkem 3x390,- na celou Stezku). Chatky jsou čtyřlůžkové a musí se obsadit všechny postele (nelze si rezervovat chatku jen pro menší počet lidí).
Chatky budeme obsazovat podle toho, jak se přihlásíte (prostě, kdo dříve přijde, má postel), kdo se přihlásí pozdě a chatky budou obsazené, zamluvíme mu nocleh v blízkém okolí (polopenzi ale může mít v kempu) nebo může spát někde na zemi. A preferovat se samozřejmě budou ti, kteří pojedou na celou Stezku, tedy už od čtvrtka. Není důvod, jezdit až v pátek, protože je státní svátek. Zamluvit se musely všechny chatky na celou dobu, abychom tam měli klid a slevu. Na závěr opakuji základní údaje: 62. Stezka se koná od čtvrtka rána 7. května, do neděle večer 10. května Zakončení je v Hrádku u Rokycan (my tam dojedeme z Ejpovic vlakem) Pokud by někdo nechtěl spát na posteli, tak to bude mít za 257,- Kč (s polopenzí) a bude to platit až na místě!! A to je asi vše, Stezce zdar!!!

čtvrtek 6. února
jak už si mohli účastníci Pivního baru v úterý přečíst v Ouřadu a ostatní pak ve středeční zprávě od Zuzany, tak na letošní jarní Stezce bychom měli spát v kempu v Ejpovicích.
K tomu posílám nyní důležité informace (potencionální účastníci Stezky čtěte prosím až do konce!!):
62. Stezka se bude konat od čtvrtka 7. května do neděle 10. května. V pátek 8. 5. je státní svátek, takže nic nebrání v tom, jet na celou Stezku, resp. na všechny noclehy. Zakončení bude v amfiteátru v Hrádku u Rokycan. Pořadatelem 62. Stezky je Trasa 20.
A teď to nejdůležitější - ubytování.
Na jarní Stezku jezdí vždy více lidí a je, bohužel, čím dál větší problém sehnat kapacitní nocleh. V dané oblasti je to velká bída. Zapojil jsem do toho i Leoše jarena, který to probral docela důkladně a jediným rozumným řešením se ukázal nocleh v chatičkách v kempu Ejpovice. Nabízela se ještě jedna možnost, ale to jsou chatky bez ložního prádla mimo civilizaci a v podstatě mimo hospodu a nemůžu se tam nyní mimo sezónu dovolat.
V kempu v Ejpovicích mají k dispozici celkem 14 (!) čtyřlůžkových chatek, tedy dohromady 56 postelí. Zkoušel jsem ještě zamluvit ubytování v penzionu B&B v Ejpovicích, kde mají 14 (!) lůžek, ale je to zřejmě takový penzion Na mýtince, když jsem s nimi mluvil, tak mi řekli, že je to ještě za dlouho takže nevědí, jestli budou mít volno a že tedy ne. Když jsem jim řekl, že tomu poněkud nerozumím, že chci přece zamluvit na tři dny celou jejich kapacitu už nyní. A že když tvrdí, že nevědí, jestli budou mít volno, tak jestli tedy mají nějakou stálou klientelu nebo dávají přednost celotýdennímu ubytování, nebo jestli preferují jiný druh klientely, tak už se neobtěžovali mi neodpovědět..
Pak jsem ještě našel nějakou ubytovnu v Dýšině (to je kousek od Ejpovic směrem na sever), tak tam mi zase řekli, že jsou dělnická ubytovna a také nemají zájem.
Takže nám zbývá kemp Ejpovice, kde jsou vstřícní. Tam mi ještě řekli, že provozují kemp u Butova u Hracholuské přehrady, který je kapacitnější, ale ten kemp je na severní straně přehrady, je tam strašně špatná doprava (kromě vlastního auta) a hlavně, tam nic v okolí není (nejsou tam ani turistické značky), není tam kam chodit a nejbližší vlak je 4,5 km daleko.
Takže opravdu zbývá jen ten kemp Ejpovicích. Tam jsou ochotni nám rezervovat celou kapacitu s polopenzí, je tam hospoda na večerní posezení a ubytování s polopenzí by stálo 390,- Kč za osoboden.. A pokud by nás přijelo víc, tak je případně možnost spát v chatce na zemi ve spacáku na vlastní karimatce za symbolický peníz, ale to je možné jen, když zaplníme celou kapacitu postelí Ovšem!!!! jak asi už tušíte, v každé chatce jsou dvě palandy, takže na posteli dole může spát jen 28 lidí a je tak potřeba sehnat 27 lidí (dvacátý osmý jsem já), kteří by byli ochotni spát nahoře. Jak to v chatce vypadá, můžete vidět na obrázku. Takže prosím, aby se mi co nedříve ozvali ti, kterým spaní na palandě nevadí. Děkuji.
Jinak, pokud jde o vlastní přihlašování na Stezku, tak bude v dohledné době opět spuštěna elektronická přihláška na čtrnáctkových stránkách. A to je zatím vše,

62. Stezka
7. – 10. 5. 2020

  • Zakončení v Hrádku u Rokycan» Lesní divadlo »
    • zahájení zakončení ve 14:00 areál včetně občerstvení otevíráme již ve 12:00 hodin
    • soutěž myší a králů (oba by měli být pohybliví)
    • trasová soutěž – spíše intelektuální, zadání očekávejte na Velké Radě
    • 16:30 - 17:00 přesun k vlaku
  • Pořadatel » Dvacítka »
  • Stezkovné do 20. 3. 2020 (řádný termín, storno 0 Kč)
    • TAK stezkovné 170 Kč
    • neTAK stezkovné 240 Kč
    • vlak všichni 69 Kč
  • Stezkovné do 20. 4. 2020 (s přirážkou 70 Kč, storno 70 Kč)
    • TAK stezkovné 240 Kč
    • neTAK stezkovné 310 Kč
    • vlak všichni 69 Kč (bez přirážky)
  • Stezkovné od 20. 4. do 10. 5. 2020 (s přirážkou 70 Kč, storno v plné výši
  • V ceně stezkovného je
    • tradiční odznak
    • poukázku na jídlo v hodnotě 50 Kč
    • árek v hodnotě 30 Kč
  • Trasové noclehy » Tabu »
  • Stezkový vlak zajišťuje Zdeněk Moureček
    • nádraží je od Lesního divadla vzdáleno cca 1,5 km
    • odjezd z Mirošova cca v 17:50 (Praha cca 20:00) » ještě bude upřesněno
    • těšit se můžete na taneční vůz, kde se bude čepovat i pivo
    • Zkuste letos nechat auta doma, na vlak je to ze zakončení jenom kousek a cena vlaku je příznivá
  • Trasa vlaku » Mirošov, Rokycany, Zdice, Beroun, Praha Smíchov, Praha Hl.n. 

Důležité informace pro Čtrnáctku!

Přihlášení účastníci