Odešel kamarád » pá 1. května » AlKo

Milá čtrnáctko.Dnes kolem 6.hodiny odpoledne zemřel náš kamarád Ivča Ivan Slavík. Jeho dcera Karolina má báječný nápad jak se s nim rozloučit. Dá vědět.

Z veselejšího soudku » so 2. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme po Čarodejnicích přepadli Ticháče. Hosté už odjeli, ale zastihli jsme úplně kompletní rodinu - viz fota. A tak jsme společně zachraňovali pivovar MMX. Chtěli jsme i Řevnice, ale ty už jsou úplně vypité, tak teď zachraňují úplně cizí pivovary, třeba Řeporyje.
Řeporyjský pivovar jsme zachraňovaly 12. dubna i my tři sestry. Viz foto na lavičkách na řeporyjském náměstí. To jsme netušily, že právě tady bude teď pomník vlasovců.
P.S. Už ani v Bulharsku nemusí nosit venku roušky. I Bulhaři za 18 dní pochopili, že je to totální pí.ovina. Po kolika dnech, měsících to pochopíme i my, chytří Češi?

V Řeži také nebylo špatně » so 2. května » AlKo

Ifča – rozloučení » ne 3. května » šéf

Ahoj všem, dnes jsem mluvil s Márinkou. Je to tak, že rodina neplánuje žádný obřad.
Takže Márinka nabízí, že bychom se s Ivanem symbolicky rozloučili v sobotu 16. května u nich na zahradě chaty ve Štěchovicích. Zatím je to předběžně domluveno tak, že bychom si v sobotu odpoledne udělali kratší výlet a v podvečer (cca okolo páté) se sešli na té zahradě a zavzpomínali. Podrobnosti ještě domluvíme.
Takže si případně rezervujte sobotu 16. 5. odpoledne a večer.

Rozloučení s Ivčou – pozvánka » čt 7. května » JaVor

Vážení. Co nejveselejší rozloučení s Ivčou se bude konat v sobotu 16. 5. 2020 od 14 hodin ve Štěchovicích, ul. Na Buku 171. Hudební nástroje vítány. Alkohol a buřty budou, ovšem kvůli zajištění dostatečného množství alkoholu a buřtů vás prosíme o přihlášení se na adresu marinkad(at)seznam.cz.
Šéf Vláďa napíše informace o dopoledním výletu, kdybyste však přijeli až odpoledne, tady je kousek jízdního řádu autobusů od Smíchovského nádraží do Štěchovic 390 – 13:05; 360 – 13:35; 361 – 14:05; 338 – 14:35; 390 – 15:05 atd. Cesta busem trvá 38 minut, od zastávky k zahradě je to pěšky po červené značce 514 m. Časy odjezdu zpět do Prahy: 18:55, 19:25, 19:55, 20:25, 20:55, 21:55, 22:25, 22:55, 23:55, 4:55 hodin.
Všechny kamarády a přátele zve Márinka a Karolína

Zítra Vyšehradské hradby » po 11. května » ZuVla

Ahoj všichni, tak zítra na ledového Pankráce kousek od Pankráce na vyšehradských hradbách. (U Fleků zlevnili jen o desetikorunu). Sraz je v půl šesté. Kdo by se chtěl projít, tak půjdeme podle Botiče od zahradního stánku Hadovka, který je přímo u stanice busu Hadovitá (č. 124, 139, 150, 196). Byli jsme tam vloni v srpnu a to bylo taky moc hezky (viz 1,2). Sraz na startovací pivo je v půl čtvrté. Kdyby měli zavřeno (ale to by byl asi konec světa), tak přímo naproti je ještě hospoda Sparta.

Dnešní panorama » út 12. května » AlKo

Ad Na vyšehradských hradbách 12. 5. 2020 » st 13. května » ZuVla

Ahoj všichni, tak asi nastal konec světa. Včera, když jsme si chtěli dát startovací pivo na Hadovce, naskytl se nám tento pohled. Místo stánku na levnou krásu holé nic. Tak jsme sešli k Botiči, pozdravili na dálku ZSV a zblízka jeho mostek a útočiště našli až U pečeného kolena. Sedm piv, jedno cinzano - prostě pohoda. Z Folimanky jsme se vydrápali až na Vyšehrad. Tam už nám vlastním tělem držel jediný volný stůl ten, co ho mám v občance. Všichni slavili otevřené hradby, Trasa 12 navíc svůj svátek (bylo dvanáctého). Zde nás zdraví její zástupce. U vedlejšího stolu zase seděla Anička z lázní, která s kamarádkou dorazila až z Bohnic. A tady je naše hlavní stanoviště. Jedno panorama už poslala Alla, tady je Milošův pohled z hradeb na hradby. Přišla nás pozdravit i spřátelená Trasa 16. A pak se najednou začali kamarádi nějak vypařovat - tohle jsou poslední zbytky slovutné Trasy 14, než jsme po osmé zbyli u stolu sami s Jirkou. To jen Stáňa si myslí, že svět se vrátil úplně do starých kolejí. Že když přijde do hospody v devět, nalezne rozjařenou společnost. Omyl. Jen prázdný stůl na ni dejchl samotou.

P. S. Minulý víkend jsme měli být na Stezce. My jsme to vzdali, ale mladá Čtrnáctka ne. Jen oni nesli stezkový prapor hrdě nad sebou. Šli plánovanou trasou přes Brdy směr Mirošov. Mirek napsal moc hezký popis, tak doufám, že ho pošle i Čtrnáctce. Jen se děti fotkařů nepotatili. Vůbec nefotili ?!? A tak posílám jen dvě Martinova z návštěvy pivovaru v Kytíně a nedělní čekání na otevření pivovaru v Hostomicích.
P. P. S. Kdybychom vydrželi Na hradbách dýl, tak jsem ten dotazník vyplnila asi stejně.

Rozloučení s Ivčou – pozvánka » st 13. května » šéf

Ahoj všem, včera Na hradbách jsme se také bavili o sobotním loučení a padl tam dotaz ohledně jedné ne úplně jasné věci. Márinka slibuje, že bude zajištěno občerstvení, ale není jasné jak to bude s nádobami na pití. Tak jsem si vzpomněl, že jsme se o tom s Márinkou bavili minulý týden na Admiře. Nějaké nádoby by být také měly, ale zřejmě nebudou v dostatečném množství, takže: kdo můžete, přibalte si prosím v sobotu do batůžku i sklenici odpovídající typu vašeho oblíbeného nápoje.

Rozloučení s Ivčou – pozvánka » st 13. května » MirTi

Vážení přátelé, sud a chlazení a půllitry (pokladové) na pivo tam dovezeme my, takže nádob tohoto typu bude dostatek...  Vínné a jiné sklínky nee, ale i víno se dá pít z půllitru, že.

Zítra » po 18. května » ZuVla

Ahoj všichni, kdo by se chtěl před zítřejší střechou Kotvy projít, tak máme sraz v půl čtvrté na zahrádce Vozovny Střešovice. Na rozdíl od Hadovky je prokazatelně otevřená. Jede tam tram 1, 2, 25 a spousta busů. Půjdeme okolo liduprázdného Hradu a poté po hraně Letenskými sady. Budeme se kochat výhledy tak, abychom se o půl šesté narvali do výtahu via T-Anker. I vy, co nemáte na vycházku čas, zkuste přijít taky na ten čas.

Promor na Norrisově boudě » út 19. května » MiMa

Informace k akci. Většinu času strávíme na kolech, nebo na vycházkách a hlavně v Pueblu, kde bude probíhat zásadní PROMOR. Jinak zkráceně – lehká cykloakce s PROMOREM v Pueblu. Zatím přihlášeno 10 PROMORŮ – dva tiší, dva Menti, Stáňa, Marčelína, dva vlaši a my.
Na sobotu je v plánu cyklo směr Královka a v neděli směr Černá studnice. Jídlo, viz níže, zajistím a pak to rozúčtujeme. Pivo na 90 % přiveze Mirek z Řevnice a vypadá to na klasický sud 100 piv. Je potřeba přijet s pivem včas, abychom plán hladce splnili, že… Toť vše.
pátční večeře – maďarský kotlíkový guláš, sobota snídaně – párek v rohlíku, oběd asi ze svých zásob, večeře – maso na desce, neděle snídaně z vlatsních zásob, oběd – špízy na ohni. Sud bude

Ad Kotva 19.5. 2020 » st 20. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme si před Kotvou střihli ještě vycházku z Vozovny Střešovice. Na zahrádce nás sice všude vítaly Tři sestry, ale nakonec nás čekali jen staří Kozli - k pití samozřejmě. Cestou jsme objevili na garáži Kurta Gebauera Český rybník. Původně se dámy rochnily v roce 1986 v rybníčku ve Vojanových sadec. Ano v tom, kde každé Vítání léta dřepí vodník Můra. Připomněli jsme si i náš Český rybník, který jsme zrealizovaly na Cykločundru o patnáct let později. Sbírku doplňuje Český rybník 2020.
Po famózních výhledech na hraně Letenských sadů jsme dorazili na střechu Kotvy. Exkluzivní stoly už byly obsazeny, tak jsme se chodili kochat výhledy jen ve stoje. To je fotografická dokumentace stolů ze začátku večera, u posledního stolu sedí Hujeři – info pro ty, co nejezdí do Uherských lázní. Pak přicházeli i další účastníci, celkem nás dorazilo do T-Ankeru 22, ale ty si musíte domyslet, protože my už jsme se věnovali jen výborné Kamenické desítce.