Odešel kamarád » pá 1. května » AlKo

Milá čtrnáctko.Dnes kolem 6.hodiny odpoledne zemřel náš kamarád Ivča Ivan Slavík. Jeho dcera Karolina má báječný nápad jak se s nim rozloučit. Dá vědět.

Z veselejšího soudku » so 2. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme po Čarodejnicích přepadli Ticháče. Hosté už odjeli, ale zastihli jsme úplně kompletní rodinu - viz fota. A tak jsme společně zachraňovali pivovar MMX. Chtěli jsme i Řevnice, ale ty už jsou úplně vypité, tak teď zachraňují úplně cizí pivovary, třeba Řeporyje.
Řeporyjský pivovar jsme zachraňovaly 12. dubna i my tři sestry. Viz foto na lavičkách na řeporyjském náměstí. To jsme netušily, že právě tady bude teď pomník vlasovců.
P.S. Už ani v Bulharsku nemusí nosit venku roušky. I Bulhaři za 18 dní pochopili, že je to totální pí.ovina. Po kolika dnech, měsících to pochopíme i my, chytří Češi?

V Řeži také nebylo špatně » so 2. května » AlKo

Ifča – rozloučení » ne 3. května » šéf

Ahoj všem, dnes jsem mluvil s Márinkou. Je to tak, že rodina neplánuje žádný obřad.
Takže Márinka nabízí, že bychom se s Ivanem symbolicky rozloučili v sobotu 16. května u nich na zahradě chaty ve Štěchovicích. Zatím je to předběžně domluveno tak, že bychom si v sobotu odpoledne udělali kratší výlet a v podvečer (cca okolo páté) se sešli na té zahradě a zavzpomínali. Podrobnosti ještě domluvíme.
Takže si případně rezervujte sobotu 16. 5. odpoledne a večer.

Další zachráněnej pivovar, ten se cení, co? » po 4. května » Luča

Ivča-rozloučení » po 4. května » Chapadlo

Hola! Na to rozloučení s Ivčou dorazím. Každý to asi prožíváme jinak, ale Lennon mne teď opravdu nezajímá. Já se zavrtal do archivu zpěvníků starých skoro 50 let. Proč asi? Kdo jednou viděl Ivču kreslit oběma rukama, ten na to nezapomene. Tak to chápu já a na to se nesmí zapomenout. Tady je výsledek mého zkoumání: Slavíčí píseň ze stolního muzikálu SPASu " Playboy Kolja"; Stav bez Ivi;, obálka Zpěvníku SPASu a Trasy z roku 1972 mnou neuměle kolorovaná; náš společný Copyright – asi tak 3 společné zpěvníky v samizdatu za normalizace.Ivčův autoportrét s bachraticí.
Je mi smutno až do bréče a dosud to nechápu. Chápadlo

 

Ad Admira Kobylisy 5. 5. » čt 7. května » ZuVla

Ahoj všichni, ať žije okresní přebor! Jedině hospody na fotbalových hřištích vědí, co k točenému pivu bezpodmínečně patří – totiž otevřené hajzlíky. A tak jsme si tentokrát vybrali hřiště Admiry Praha. Už v půl šesté seděli u Kácova a Holby první nedočkavci. Pak se první stůl rychle zaplnil a museli jsme obsadit i stůl druhý. Až ze staré dobré Anglie dorazila Karolína, dcera Ivči, a objednala si ve starých dobrých Kobylisích tullamorku. Museli jsme vedle ní postavit panák od griotky, aby bylo vidět, jak velkou lampu si dala. Když Karolína s Mírou dořešila chlazení sudu ve Štěchovicích, začali se spolu dohadovat, zda se jako děti někde setkali. Samozřejmě že jo. Můj dvorní fotograf byl tenkrát v devadesátom prvním gastarbeiterem v Dánsku, a tak fotografická dokumentace chybí, ale podle análů se prokazatelně potkali už 13. 4. 1991 na historicky 3. Řevnickém Pokladu. Navštívila nás i mediální hvězda ze Stromovky, tentokrát kromě nosu odhalila i ústa. Přišly nás pozdravit i spřátelené trasy – Soňa V. z T17 a Žížala ze Šestnáctky. Prostě zase nás bylo přes dvacet. Pak zapadlo sluníčko, Čtrnáctka vstala, začala podupávat (8) a hlavně se dělit na letní oblečení (Stáňa – bundička určená do Ria), podzimní, a pár těch, kteří se někde domákli, že v úterý má být nejchladněji. (Z)bylo nás pět. Ale nakonec tu vydrželi dva ledoví muži Tichých a já – museli jsme ocenit, že hospoda zavírá až v devět, a tak jsme vydrželi až do zavíračky.

Milíčeves » st 6. května » MiNo

Ahoj kamarádi, i letos bychom vás rádi přivítali v Milíčevsi na tradičním setkání přátel – s velocipédy i bez nich. Všichni víme, že nyní je vše dost jinak, ale doufáme, že se situace bude nadále vyvíjet příznivě a že bude možné, abychom se ve dnech 5 až 7. června setkali. Každý rok vás žádáme o včasné přihlášky. Letos je to ještě důležitější. Opravdu potřebujeme znát počet účastníků. Svoji účast prosíme potvrďte brzy (nejlépe hned teď), nejpozději však týden předem, tj. do 29. 5. 2020.

Jak již oznámila TURA, VANDŘÍK bude, 23. a 24. 5. - za 14 dní, že! » čt 7. května » JiKuč

Vážení, v těchto dnech mělo vypuknout c. k. Minitažení Šrum 80. I když předpověď počasí je ideální, bezmračná: Dnes 17 °C, Zítra 19 °C,, So 23 °C, Ne 23 °C, nechtějí nás v v Pošumaví, ještě se bojí kontaktu, hospůdky zavřené atd…
V Povltaví se na nás za 14.dní těší. Nevíme zda bude se moci přírodou pohybovat více než 10 lidí anebo 2 x 10 lidí. Okénko a veranda nás cestou čekají na více místech :-) Jak píše PERTOTAMTAMTŮRA: Vandřík bude v sobotu 23. 5., do 24. 5. možno… U Taterů taky pro nás 23.5. otevřou nejen okénko, posadí i k ohni a uloží pod stříšku v lese.
Trasa Štěchovice, Ztracenka, ku Taterům do Třebenic u hráse RaSlapské. 6-8 km dle řeky a pak do kopce, možno zkrátit. Také možno jít z Pikovic od vlaku (sami vyhledejte). Anebo pro invalidy busem přímo tam. Hudební nástroje s sebou, nebo poslat přímo odpol. s opozdilci.
Bus jede od Smíchovského vlak. nádraží 9:35 (taky v 10:05) do Štěchovic. Sras bude určen přihlášeným. (Zpět jezdí do 22 hod bus přímo od Taterů na Smíchov.)
Pro ty, co zůstanou k snídani nedělní je možno jít jinudy zpět do Štěchovic. Lepší trasa lesy přes Kocábu na vlak ku Bojovu. 10 Km. Nejedná se o C. K. akci, proto raskas nebude a mohou vyrasit jak ženy tak muži všehoj věku :-). Ostudu udělat nesmíme, že. Každý již ví, co TRAMPÚSTROJOVĚ !!! obléct a na čem spát, jídlo + další podrobnosti budou sděleny přihlášeným JiKu. do středy 20. 5. HOJ TURAS!

Rozloučení s Ivčou – pozvánka » čt 7. května » JaVor

Vážení. Co nejveselejší rozloučení s Ivčou se bude konat v sobotu 16. 5. 2020 od 14 hodin ve Štěchovicích, ul. Na Buku 171. Hudební nástroje vítány. Alkohol a buřty budou, ovšem kvůli zajištění dostatečného množství alkoholu a buřtů vás prosíme o přihlášení se na adresu marinkad(at)seznam.cz.
Šéf Vláďa napíše informace o dopoledním výletu, kdybyste však přijeli až odpoledne, tady je kousek jízdního řádu autobusů od Smíchovského nádraží do Štěchovic 390 – 13:05; 360 – 13:35; 361 – 14:05; 338 – 14:35; 390 – 15:05 atd. Cesta busem trvá 38 minut, od zastávky k zahradě je to pěšky po červené značce 514 m. Časy odjezdu zpět do Prahy: 18:55, 19:25, 19:55, 20:25, 20:55, 21:55, 22:25, 22:55, 23:55, 4:55 hodin.
Všechny kamarády a přátele zve Márinka a Karolína

Sobota, či neděle? » pá 8. května » ZuVla

Ahoj, není nad vnitřní komunikaci. Na Admiře u našeho prvního stolu jsme řešili, zda uděláme výlet tuto sobotu či neděli. Dohodli jsme se mj. s Lenkou, že výlet uděláme v sobotu. Pak si Lenka odstoupla, začala se bavit s dalšími, a s těmi dohodla, že se jim víc hodí neděle. Neřekla mi to, protože si myslela, že špicluji a slyším od stolu, co si povídají deset metrů ode mne. Ona sama může jen v neděli. Právě teď mi to volala. Rozumíte tomu? Já ne. Takže teď vnáším dotaz, chcete přesunout výlet ze soboty na neděli? Na sobotu se zatím přihlásila jen Soňa V. a Chapadlo.

Tak sobota! » pá 8. května » ZuVla

Ahoj, většina sice psala, že je jim to jedno, ale když uvážím, že někteří čtrnáctkáři čtou maily dost nepravidelně, a tak ti by šli na výlet v sobotu. Navíc by mělo být v sobotu lepší počasí. Tak vyhlašuji:
Výlet je v sobotu, jedeme v 9:16 z Hlaváku, kdyby někdo nestíhal a jel o půl hodiny později, tak nás taky stihne, jen bude bez startovacího piva v kempu Srbsko. Pokladny na nádraží už jsou snad otevřeny, ale výhodnější je koupit si PID. Starši a pokročilí to mají 6 Kč (ale musí si lístek označit až v 9:06, neboť lístek platí hodinu), mladí za 24 Kč.

Rozloučení s Ivčou – pozvánka, sobotní předvýlet » po 11. května » šéf

Ahoj všem, jak bylo napsáno, přináším informace o sobotním výletu na "co nejveselejší rozloučení". Takže, pro ty, kdo by chtěli vzpomínku zahájit kratším výletem:
původně jsem myslel, že pojedeme okolo poledne, ale abychom to v pohodě stihli na tu cca 14 hodinu (ano, jak jinak než 14, že), tak bychom jeli vlakem v 10:54 z hlavního (11:00 Vršovice, 11:13 Braník) do Petrova u Prahy (11:48). A odtamtud pak přes Pikovice a okolo Hradišťka do Štěchovic. Jsou různé možnosti, kudy jít, nejdelší trasa je max. 8 km

Rozloučení s Ivčou – pozvánka, sobotní předvýlet » po 11. května » LuLe

Přátelé. Pro jistotu jen malé upozornění pro ty, kteří by plánovali nastoupit ve stanici Vršovice. Ne všichni možná vědí, že vlaky směr Braník tam staví na nově zbudovaném nástupišti, přístupném jen z Nuslí (ulice Bartoškova, nejbližší zastávka tram 11,14 Horky). Od hlavní budovy stanice Vršovice to není přístupné a musí se obcházet přes Synkáč (cca 15-20 min)

Výlet na Karlštejn » ne 10. května » ZuVla

Bylo nás neustále čtrnáct - buď jsme do potřebného počtu Dobíka započítávali, nebo ne. Z pivovaru Srbecký lok jsme došli ke Kubrychtce, kde nás dohonila Petra. Pak okolo studánky a Dubu sedmi bratří jsme došli do Karlštejna Pod Dračí skálu. Z Karlštejna po žluté, kterou pro nás na jaře obnovila IvČe s Mirkem, jsme došli okolo chaty Drevokocúra do country hospody v Zadní Třebani Na ostrově. Tam za námi dojel na kole Pavel. Když všichni odjeli, zašli jsme ještě přes trať do Kulturního domu. Tam jsme si bez fronty dali ještě každý dva Bobry.
V albu je vloženo i něco historických fotek. Na Kubrychtově boudě jsme byli s dětmi v září 1987. To nás Provázek protáhl z Vráže přes sv. Jana pod Skalou do Srbska. Včera jsme utrmáceni ušli 12 km, s dětmi – viz album » jsme ušli jedenáct. A to ještě v Srbsku při čekání na vlak hrály Zajíčku v své jamce.
O něco mladší fota jsou z vyhlídky mezi Třebaní a Karlštejnem. Na Pokladu 2005 jsme šli opačným směrem. Pod kopcem jsme si uvázali šátky, a na louce po rozvázání jsme uviděli Disneyland.
A nejnovější fota jsou rok stará. Na zahrádce Kulturáčku jsme při Pokladu slavili 3 x 65. Podívejte se na předposlední a poslední foto a najděte zhruba šedesát rozdílů.

Zachraň pivo » ne 10. května » EvVrl

Ahoj, dnes jsme zachraňovali kocouří pivo a taky zavzpomínali na dobu, kdy Kocour ještě nebyl ohroženým pivním druhem - před rokem na Stezce (jedna z fotek)

Na brezich reky Svratky, » po 11. května » LuČa

jak bdeli bicykliste T14 jiste dobre znaji - kvete jarni zaplava rozrazilu. Slavna Chudobinska borovice zatim celi radeni kurovce. Cela lesni stráň kolem cyklostezky na Viru vsak asi letos padne... Kdyby nebylo tak krasne jaro a vsade otevrena "okenka", je to neuteseny pohled... Viz fota z prodlouzeneho cyklovikendu.

Zítra Vyšehradské hradby » po 11. května » ZuVla

Ahoj všichni, tak zítra na ledového Pankráce kousek od Pankráce na vyšehradských hradbách. (U Fleků zlevnili jen o desetikorunu). Sraz je v půl šesté. Kdo by se chtěl projít, tak půjdeme podle Botiče od zahradního stánku Hadovka, který je přímo u stanice busu Hadovitá (č. 124, 139, 150, 196). Byli jsme tam vloni v srpnu a to bylo taky moc hezky (viz 1,2). Sraz na startovací pivo je v půl čtvrté. Kdyby měli zavřeno (ale to by byl asi konec světa), tak přímo naproti je ještě hospoda Sparta.

Norrisova bouda - zpravodajství » út 12. května » MiMa

Povahy, včera tady byla v Jizerských horách vichřice o neskutečné síle. Stromy se ohýbaly a z nebe se valily proudy vody. A dnes ráno svítí sluníčko a sudy s vodou jsou zamrzlé a všude jemný sněhový poprašek. Prostě paráda.

Dnešní panorama » út 12. května » AlKo


Ad Na vyšehradských hradbách 12. 5. 2020 » st 13. května » ZuVla

Ahoj všichni, tak asi nastal konec světa. Včera, když jsme si chtěli dát startovací pivo na Hadovce, naskytl se nám tento pohled. Místo stánku na levnou krásu holé nic. Tak jsme sešli k Botiči, pozdravili na dálku ZSV a zblízka jeho mostek a útočiště našli až U pečeného kolena. Sedm piv, jedno cinzano - prostě pohoda. Z Folimanky jsme se vydrápali až na Vyšehrad. Tam už nám vlastním tělem držel jediný volný stůl ten, co ho mám v občance. Všichni slavili otevřené hradby, Trasa 12 navíc svůj svátek (bylo dvanáctého). Zde nás zdraví její zástupce. U vedlejšího stolu zase seděla Anička z lázní, která s kamarádkou dorazila až z Bohnic. A tady je naše hlavní stanoviště. Jedno panorama už poslala Alla, tady je Milošův pohled z hradeb na hradby. Přišla nás pozdravit i spřátelená Trasa 16. A pak se najednou začali kamarádi nějak vypařovat - tohle jsou poslední zbytky slovutné Trasy 14, než jsme po osmé zbyli u stolu sami s Jirkou. To jen Stáňa si myslí, že svět se vrátil úplně do starých kolejí. Že když přijde do hospody v devět, nalezne rozjařenou společnost. Omyl. Jen prázdný stůl na ni dejchl samotou.

P. S. Minulý víkend jsme měli být na Stezce. My jsme to vzdali, ale mladá Čtrnáctka ne. Jen oni nesli stezkový prapor hrdě nad sebou. Šli plánovanou trasou přes Brdy směr Mirošov. Mirek napsal moc hezký popis, tak doufám, že ho pošle i Čtrnáctce. Jen se děti fotkařů nepotatili. Vůbec nefotili ?!? A tak posílám jen dvě Martinova z návštěvy pivovaru v Kytíně a nedělní čekání na otevření pivovaru v Hostomicích.
P. P. S. Kdybychom vydrželi Na hradbách dýl, tak jsem ten dotazník vyplnila asi stejně.

Rozloučení s Ivčou – pozvánka » st 13. května » šéf

Ahoj všem, včera Na hradbách jsme se také bavili o sobotním loučení a padl tam dotaz ohledně jedné ne úplně jasné věci. Márinka slibuje, že bude zajištěno občerstvení, ale není jasné jak to bude s nádobami na pití. Tak jsem si vzpomněl, že jsme se o tom s Márinkou bavili minulý týden na Admiře. Nějaké nádoby by být také měly, ale zřejmě nebudou v dostatečném množství, takže: kdo můžete, přibalte si prosím v sobotu do batůžku i sklenici odpovídající typu vašeho oblíbeného nápoje.

Rozloučení s Ivčou – pozvánka » st 13. května » MirTi

Vážení přátelé, sud a chlazení a půllitry (pokladové) na pivo tam dovezeme my, takže nádob tohoto typu bude dostatek...  Vínné a jiné sklínky nee, ale i víno se dá pít z půllitru, že.

Velká Stezka 2020 Brdy » čt 14. května » MirTi

Vážení přátelé, krátký souhrn naší výpravy v rámci náhrady Stezky
62. VS TAK Praha, Hrádek u Rokycan, se bohužel v tomto termínu nekonala, Koronavirus bohužel stále trvá a hospody jsou zavřené, ubytování nefunguje a tak se rozhodlo o přesunu na podzim. Nicméně my zatím ještě mladí jsme vyrazili na čundr po předpokádané trase, jako by to bylo naostro. Protože zakončení je tak blízko Prahy, rozhodli jsme se že vyrazíme na Stezku pomocí pražské MHD. Samože bez 300+. No a směr, kam vyrazíme? Rokycany jsou na kraji Brd, tož 129tkou na Baně... konec Prahy, nikde nikdo, hurá po červené na první úsek cesty.
Čtvrtek: Vyrazili jsme po 16:00, ale nějak jsem se na začátku hned rozpili a rozkecali, po rozloučení jsme vyrazili po červené na kopec. První vrcholový tábor a vyhlídka na Štěchovice, dál a dál, nestíháme, takže na Jíloviště jsme došli pozdě a pivovar byl už uzavřen. Sakra. Vedlejší pekárna a cukrárna funguje, zásoby máme, tak hurá zatábořit, potoky na tohle strašný sucho docela tečou, našli jsme si jeden pěkněj a tak táboříme, kytaříme a popíjíme vesele.
Pátek: Dále po červený, nahoru na Černolické skály, krásné výhledy, pár kamarádů tu prý ještě nebylo, přitom je to tu takové krásné. Po známých místech, okolo Trojáku, Žlutých skal dál, na Skalce zavřeno, svačíme, kocháme se výhledy na kapličky tedy dolů do Kytína okolo studánky, přírody, ovečky. Slunce, horko, tady naštěstí mají okýnko v pořádku, popíjíme několik jedenapůllitrových piv, nakupujeme na večer a tak. Nebezpečné. Pokračujeme k RioNegro, ale všechny kempy jsou obsazené, tolik trempíků s malými dětmi jsem tedy neviděl. Né, že by nebylo dobře brát děti do přírody, pravda, je prodloužený víkend, tak co se divím, že. Inu založili jsme si Seedcorpův Totemový kemp kousek od Trampského korýtka, které dodává parádní vodu. Drazli i Aleš s Vosákem. Další veselý večer, troška kořky a tak.
Sobota: Obešli jsme voznický potok, návštěva kultovního Zlatého Dna, objevili spoustu dalších krásných kempů, všude lidi, tady spíše oldboys, telátka, usárny, ale přátelsky pohovoříme, pokocháme se a jdeme dál, že. Původně jsme chtěli dojít až na Plešivec, ale tím jak jsme se toulali a zdržovali, například u styku čtyř katastrů vesnic, takzvaného Čtyřmezí, tak za Kuchňkou nás to přestalo bavit, otočili jsme do údolí Chlumavy, zarostlé, zapadané polomy a prořezávkami, zato volné fleky. Ten první ovšem nebyl nikterak vábný, v boudě spinkalo polorozložené prase. Ale dále už to bylo lepší. Konečně spíme na klasickým brdským kempu, rošt, pánev, lavičky, všude hodně dřeva, smažíme dobrůtky, popíjíme zbylé zásoby a čaj s rumem z kančárny…
Neděle: Kemp dostal jméno Chloupkův Mls, oficiální jméno jsme nenašli, ani placka ani kempvka, tak podle snídaně jednoho z nás, rozpečený eidam třicítka s popelem na spálené topince... ale co bys nechtěl po třetím kritickém dni a bujarém večírku. Hehehe. Dojídáme poslední chleba topinkový, poslední zásoby, obdivujeme kytičky a nalehko šplháme na Babu, moc krásná keš, další na Malé ještě lepší, poděkujeme Fabiánovi za vlídné přijetí a hurá dolů do Hostomic. Bohužel jsme tu moc brzo, pivovar otvírá až za půl hodiny. Nu, místní wětew má sváču a pixlu Nákup lahví, piknik na náměstí, odjezd domů, ve Třebáni má mašinka zavřeno komplet, tak ve společenským pár Bobrů. Přišla nás navštívit nejmladší členka Magdalenka, konzumujeme pivo na hřišti. Už aby otevřeli i zahrádky... Jdeme s celou partou do Řevnic, vyndavám pořádnou kytaru místo pádla (31) a paříme dál u nás. Přepadává přeháňka, dobře jsme to vychytali. Nu a závěr, já už doma jsem, kamarádi odcházejí na vlak...
Bylo to velmi poetické.. Díky všem za super společnost a na podzim Ahoj. Fotky Z, M, A. » Celkově: M+Z+PaCh+PeCh+MV+A+V, To máme přesně 14/2...

Zítra » po 18. května » ZuVla

Ahoj všichni, kdo by se chtěl před zítřejší střechou Kotvy projít, tak máme sraz v půl čtvrté na zahrádce Vozovny Střešovice. Na rozdíl od Hadovky je prokazatelně otevřená. Jede tam tram 1, 2, 25 a spousta busů. Půjdeme okolo liduprázdného Hradu a poté po hraně Letenskými sady. Budeme se kochat výhledy tak, abychom se o půl šesté narvali do výtahu via T-Anker. I vy, co nemáte na vycházku čas, zkuste přijít taky na ten čas.

Promor na Norrisově boudě » út 19. května » MiMa

Informace k akci. Většinu času strávíme na kolech, nebo na vycházkách a hlavně v Pueblu, kde bude probíhat zásadní PROMOR. Jinak zkráceně – lehká cykloakce s PROMOREM v Pueblu. Zatím přihlášeno 10 PROMORŮ – dva tiší, dva Menti, Stáňa, Marčelína, dva vlaši a my.
Na sobotu je v plánu cyklo směr Královka a v neděli směr Černá studnice. Jídlo, viz níže, zajistím a pak to rozúčtujeme. Pivo na 90 % přiveze Mirek z Řevnice a vypadá to na klasický sud 100 piv. Je potřeba přijet s pivem včas, abychom plán hladce splnili, že… Toť vše.
pátční večeře – maďarský kotlíkový guláš, sobota snídaně – párek v rohlíku, oběd asi ze svých zásob, večeře – maso na desce, neděle snídaně z vlatsních zásob, oběd – špízy na ohni. Sud bude

Ad Kotva 19.5. 2020 » st 20. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme si před Kotvou střihli ještě vycházku z Vozovny Střešovice. Na zahrádce nás sice všude vítaly Tři sestry, ale nakonec nás čekali jen staří Kozli - k pití samozřejmě. Cestou jsme objevili na garáži Kurta Gebauera Český rybník. Původně se dámy rochnily v roce 1986 v rybníčku ve Vojanových sadec. Ano v tom, kde každé Vítání léta dřepí vodník Můra. Připomněli jsme si i náš Český rybník, který jsme zrealizovaly na Cykločundru o patnáct let později. Sbírku doplňuje Český rybník 2020.
Po famózních výhledech na hraně Letenských sadů jsme dorazili na střechu Kotvy. Exkluzivní stoly už byly obsazeny, tak jsme se chodili kochat výhledy jen ve stoje. To je fotografická dokumentace stolů ze začátku večera, u posledního stolu sedí Hujeři – info pro ty, co nejezdí do Uherských lázní. Pak přicházeli i další účastníci, celkem nás dorazilo do T-Ankeru 22, ale ty si musíte domyslet, protože my už jsme se věnovali jen výborné Kamenické desítce.

Promor na Norrisově boudě – zpráva » po 25. května » MiMa

Hardyho zpráva. Je deštivé pondělní ráno a Hardy chodí po chalupě a hledá, hledá kde ti Promoři jsou a bylo jich celkem 11 a kde je chyba, jak to že je nemůžu najít a znovu prohlíží kumbál, kde strávil hezkých dlouhé chvile mazlení s Marčelínou a dole veselé chvíle s Dobíkem a musí se smířit s tím, že mu zbyla Věra a já na okusování a spousta vzpomínek co vše v průběhu víkendu zažil a z psího pohledu ne úplně pochopil, no protože ti Promoři pořád hovoří a pořád se smějí a překřikují se a chodí k nějakému sudu a z toho teče něco žlutého a oni to chytají do skleněných nádob a pak to lijí do hlavy a jakmile to do té hlavy vylijí všechno, tak už tam běží znovu a pak ještě ti Promoři vezmou takou zelenou flašku namíří jí do neba a ozve se obrovská rána z lahve vyletí nějaký kus měkkého dřeva a všichni volají „ Ať žije Jana“ a „ Na zdraví“ no a taky „Kdo hodně ťuká, málo šuká“ to je děsný řev, ale ono je to baví a taky pořád jedí něco dobrého a mně dají akorát granule a všichni sedí venku v Pueblu a pak je jim zima, tak se přesunou dovnitř a tady je to pořád stejné Promoři pořád hovoří a pořád se smějí a překřikují se, no tohle dělají dva večery za sebou a naštěstí přes den se mnou šli projít a to sice jednou na Bramberk a v neděli na Bukovou horu a pak bylo krásné koupání v rybníčku u Jelení boudy akorát nevím, proč si všichni Promoři přivezli kola, když na kolo vyjel v sobotu akorát Mirek asi se jim v tom deštivém počasí nechtělo a to se jim nedivím a sobotu pozdě v noci, místo aby šli spát tak řvou z plna hrdel něco o nějakém Džekovi a jeho děsným smíchu a vzbudila se Jana a je spokojená, že mohla přerušit spaní a potom Pavel volá „Došel sud, poslední pivo!“ a všichni jsou smutní, ale jenom chvilku a pak tu žlutou vodu pijí z lahví a zase pořád hovoří a pořád se smějí a překřikují se a ještě hrají na kytary, no děsný, aby bylo to děsně prima snad ještě přijedou haf a snad Jirka pošle nějaké foto. Hoj to byl promořený víkend!

Ad Stalinův pomník » po 25. května » ZuVla

Ahoj všichni, vycházáři obzvláště, když jsme šli minulé úterý na střechu Kotvy Letenskými sady, tak u Metronomu padl dotaz, jak byl Stalinův pomník vlastně vysoký. První odpověď byla: hodně. Ale pak jsme zagooglili a našli, že sousoší mělo rozměry 15,5 metrů do výšky, 12 metrů šířky a 22 metrů délky. Ve frontě na maso stáli kromě dělníků, rolníků a rudoarmějců i Julius Fučík a V. I. Mičurin. Teď jsem našla zajímavé info. Kyvadlo Metronomu je vysoké stejně jako vrchol Stalinova pomníku. Takže teď už úplně přesně víme, co to hodně obnáší.
P.S. Tak zítra v půl páté na terase U prince a od šesti v Blanické.

Ad U princů a Blanická 26. 5. » st 27. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme úterní hospodu zahájili na terase U princů. Tu krásu nelze popsat slovy - Staroměstské náměstí jako na dlani, Pražský hrad a všude okolo nás záplava staroměstských střech. Nemůžeme se vynadívat. Povinné skupinové foto – autor Luděk L. Máme celou terasu jen pro sebe. Že bychom si bouchli? Ale ne, nakonec jsme se spokojili jen s pivem, vínem a camparim. Pak jsme se metrem přesunuli do Blanické. Po skoro třech měsících. Tady se naštěstí nic nezměnilo. Ani kamarádi. Kromě těch, které jsme viděli v „zahradních“ restauracích či Ivčovi, vystoupil z ilegality nově Náměstek. Jana M. se rozhodla, že má vlastně svátek i narozeniny, a tak slavíme. Při ťukání zatím z ilegality vystoupil jen Náměstkův nos.

Norrisova bouda – Apalucha » so 30. května » MiMa

Hola, zdravíme z Hukvald a pro ajímavost Vám přeposílám fotky z akce, která v současné době probíhá na Norrisově boudě – APALUCHA. Pro ty co neví co to je za akci, tak je to dle filmu „S tebou mě baví svět“ a jedná se o víkend tatínků s dětmi bez přítomnosti maminek. Na fotkách jsem napočítal 15 dětí, 1 štěně. Dospěláky jsem nepočítal. Nevím, jak se všichni do Norrisovy boudy vejdou…