Náhodná setkání třetího druhu » čt 2. 4. » ZuVla

Ahoj, řekly jsme si, že se půjdeme podívat na Hostivařskou přehradu a hlavně na ten stánek, co doporučoval Vráťa a že mu z něj pošleme foto. Jen, co jsme si koupily pivo, objevil se zakuklený cyklista a to byl ON, našeho srdce šampión. Další setkání o hodinu později už nebylo náhodné. My tři sestry jsme zachraňovaly Hostivar II a Vráťa si nás zase našel.

Náhodná setkání třetího druhu » čt 2. 4. » VrPe

Pokud nekdo nestihl krasnou fotku, tak je zde »

Stezka a tak » so 4. 4. » šéf

Ahoj všem ve stále trvajícím nouzovém stavu. Právě jsem se vrátil z ranní vycházky ve vedlejším pokoji a než se vydám na polední výpravu do kuchyně, mám chvilku volna, tak píšu. Ale musím vás hned zklamat - nemám bohužel žádnou vtipnou fotografii ani video. Tak jen píšu ohledně organizačních věcí.
Jak už víte, Stezka je přesunutá na konec září. Jen tak mimochodem, měla by to být celkově 100. Stezka Trasy 14.
Pravda, vedou se určité spory o tom, kdy a kde byla vlastně ta první Stezka Trasy 14, někdo tvrdí, že ta stá bude až ta následující, někdo, že až ta více následující, ale stá bude prostě tato. Řečeno s klasikem, můžete o tom pochybovat, můžete o tom debatovat, můžete s tím nesouhlasit, můžete dokonce proti tomu i protestovat, ale uvědomte si prosím, že to je asi tak všechno, co proti tomu můžete dělat. Každopádně to bude padesátá Stezka od padesáté Stezky.
Ještě jednou mimochodem, pamatuje si někdo, kde jsme ji slavili?
Ale zpět k té letošní. V kempu Ejpovice nám potvrdili posun rezervace na termín 25. - 28 září. Když jsem psal o posunu Stezky, tak jsem nabízel, že vrátím zaplacené zápisné a poplatky za ubytování. Následně přišlo několik e-mailů, že je to zbytečné - vracet a pak zase platit, takže jsem zatím nic nevracel, ale pokud někdo už ví, že na podzim nebude moct jet (tedy samozřejmě někdo z těch, co se už přihlásili a zaplatili) , tak se ozvěte, já vám to vrátím.
A to je vše. S oblíbeným pozdravem těchto dnů - Buďte negativní!
PS: ta 50. Stezka byla v květnu 1995 na Malé Skále. Na fotce odznak, vydaný při té příležitosti. Takže přece jen také posílám nějaké to foto.

Roušťata a zachraňte pivo » po 6. 4. » PaAd

Ahoj, lidičky, po dlouhé době se ozývám z první zdravotní procházky, moc vás zdravím a hlásím, že já, taková pozitivní holka, jsem negativní. Hezké jarní dny

Co piju, jak žiju… » po 6. 4. » LuČa

Ahoj dn podruhe, my zachranujeme jak js psal Medlesice. Dn jim dosly zelene lahve, tak staceji do bilych.... To je takova paradni barva, jen si ne a ne vzpomenout, k cemu ji prirovnat... Maj ji , /12 st/ ale mnam !!! Jooo, jsme v poradku, brambory jsou jak je videt v radku. Cago,

Výlet » út 7. 4. » ZuVla

Tohle se nám asi už nepoštěst, íjet po Karlově mostě na kole. A jako přívažek Jirkovy dva úlovky z Lodi Pivovar.

Pivko » út 7. 4. » MaLof

Ahojky všem… Nazdraví z Bubenče, zítra přikousnu asi zázvor, držme se.

Norrisova bouda - Velikonoční zpravodajství » čt 9. 4. » MiMa

Sluníčko svítí, oheň hoří, v kotli bublá guláš, Hardy je spokojený, Věra nezlobí, a Svijany chutnají výborně celý den. Užívejte si Velikonoční svátky povahy

Velikonoční zpravodajství » čt 9. 4. » VáUr

Hola! Inu - co nám zbývá, že? Proud různých pitomostí přes email. Taky se přidám. Ozývám se z Prahy, kde mne rodina se dvěma vnuky drží zavřeného. Zřídka kdy mi povolí vycházku - jsem prý ohrožená skupina 65plus. Slevu na vlak teď nevyužívám, nemám jej povolen. Na Velikonoce do přírody do Bechyně autem a pak zase zpátky do Prahy taky autem.
Jinak mi RMV se svou zjednodušující prostotou zadal nevědomky otázku, na kterou zatím nemám odpověď. Vezmu to od základů. Zásaditá voda ROYAL WATER maďarského původu je k dostání nejen od pražské dodávkové služby ROHLÍK, ale i přímým objednáním na jejich webu. V tuto dobu koronovirovou je to velmi potřebné pití, zvláště když se překyselujete pivem. A pro chabrusy - viď Slavčo - je to přímo příkaz!!! "Stříbrná" voda vzniká přidáním koloidního stříbra do konvice s vodou nebo alespoň stříbrné mince či stříbrné lžičky tamtéž. A teď ta nevědomá otázka: je "stříbrná" voda zásaditá? Inu - nevím, ale během Velikonoc změřím a dám vědět.
Zato koloidní zlato Au je netečné, na viry bez účinku a působí údajně jen na IQ - tedy přesněji jeho etherický klon Au. Dvě lahvičky mám, ale zatím jsem se to neodvážil použít. To snad chápete.
Na závěr jeden zaslechnutý příběh.
Jeden známý (č.1) potkal svého známého (č.2) a podivil se, že jakoby omládnul. Dlužno dodat, že oba jsou naší věkové kategorie, že? Inu č.1 se zeptalo a dozvěděl se toto. Č.2 bylo ve stejné nemocnici jako Mistr Gott ve stejnou dobu s podobnou diagnozou a s podobně agresivní terapií, jak jen to dnešní "lege artis" přikazuje. Zatímco Mistr to zabalil, č.2 to nejen přežilo, ale i omládnulo. Jak to udělal? Potajmu si popíjel vodu s peroxidem vodíku - začal s padesáti kapkami denně. Nejen že to přežilo, ale vyléčilo se a dokonce omládnulo?! Nikomu z lékařského personálu to č.2 ale neřeklo a teď je jimi dáváno za vzor jako vyléčený tou jejich děsivou terapií. To je zajímavé - že Ivane? Chápeš to?
Já osobně preferuji MMS a jeho ClO2 - je to slabší okysličovadlo než H2O2 neboli peroxid vodíku. Ale proti gustu žádný dišputát, že?
Tak asi tolik. Hodně zdraví a virům zmar přeje Chápadlo

Výlet » čt 9. 4. » ZuVla

Včera na Karlově mostě, dnes na skládce u bezdomovců.

velikonoční pozdrav » pá 10. 4. » IvČe

Ahoj, přejeme pohodové svátky a pro pobavení posíláme fota z dnešního značení žluté trasy Zadní Třebáň - Karlštejn. V hospodách na Karlštejně je skoro mrtvo,hostinský si pořídil Vašíka a Karlíka.

Taky veselé Velikonoce » pá 10. 4. » ZuVla a JiVl

Z naší cesty na Okoř posíláme Zápotockého v Zákolanech a Švejka v Kralupech.

„Velikonoční" beránek » pá 10. 4. » JiDu

Pěkně celá rodinka – beran, ovečka a jehně.

Veselé Velikonoce všem! » pá 10. 4. » ZdeHá

Veselé Velikoronoviroce » so 11. 4. » RoTa

Taky přeji za celý SPAS hlavně hodně zdraví i bez potřeby různých koloidních kovů, byť jsou sebedražší!!! *RMV* tč.IV. a VI. praes SPASu

Velikonoce - jak jste na tom? » ne 12. 4. » MiMa

XIVejt » ne 12. 4. » šéf

Ahoj všem, koukám, že aktivně a s humorem trávíte letošní velikonoce, to je samozřejmě naprosto v pořádku, ale také do budoucnosti je třeba hleděti, konkrétně na den hned po velikonočním pondělí!!
Nevím, jestli jste si to uvědomili, ale toto úterý je první letošní XIVejt!
Nouzový stav má vlastně i svým způsobem klady, alespoň jsme nemuseli shánět vhodnou hospodu :-). Ale určitě není možné ho nechat jen tak projít bez povšimnutí!
Takže bychom mohli v jeden konkrétní čas pozvednout sklenici s dobrým mokem a se zvoláním "Čtrnáct, Čtrnáct, Čtrnáct" připít na zdraví Trasy.
A v kolik by to mělo být? XIVejt začíná vždycky v šest, chvilku trvá, než se sejdeme, takže si myslím, že v takových 19:36 by to mohlo být tak akorát.
Vzpomínáte si na minulý rok a Stezku v Kytlici? A na to, jak nám to tam hrálo na číslo 14 a na poloviny čísla 14, tedy 7? Když použijeme letos něco podobného, například, že číslo 14 vynásobíme dvěma jeho polovinami, tedy 77 a k tomu připočteme opět číslo 14 vynásobené tentokrát jen jednou jeho polovinou, dojdeme k číslu 1176. No a když to budeme považovat za minuty uplynulé od půlnoci SELČ, tak dojedeme právě k času 19:36.
To je blbost, co?
No ale k napití se přece důvod vždycky najde! Takže v úterý 14. 4. v 19:36 Na zdraví T 14!!
A můžeme si pak třeba poslat autoportrétíčka, tedy vlastně "selfíčka", jak si připíjíme.
Příjemné prožití velikonočního pondělí a v úterý večer ahoj

Velikonoce - jak jste na tom? » po 13. 4. » ZuVla

Hoj a hoj, tak kde jsi? My tři sestry jsme připraveny i s výslužkou.

Ještě to stihnu » po 13. 4. » JaVor

Přátelé, ještě kousek dobré velikonoční pohody a rozjímání vám stihnu popřát. Vím, dlouho jsem nikde nebyla, jsem v jakési nedobrovolné karanténě už dost měsíců, takže mi současná samota zas tak vevadí, ale přeci jen mi scházíte. Opatrujte se.

XIVejt » út 14. 4. 19:36 » AlKo

Když XIVejt,TAK 14% cyklo vino

XIVejt » út 14. 4. 19:36 » JiVl

Ahoj, přesně před pěti lety byl taky XIVejt. Někteří začínali už dopoledne v Roztokách, všichni jsme se pak sešli večer na Jenerálce. Album je zde »

XIVejt » út 14. 4. 19:36 » JaMet

Tak 14ko, na zdraví!

XIVejt » út 14. 4. 19:36 » JaVor

Ať žije Čtrnáctka!

XIVejt » út 14. 4. 19:43 » MirTi

Hurá XIVejtu, připíjíme s rodinou Zeleným pivem pivovaru Řeporyje, moc dobré. Předtím jsme ještě měli zeleného Konráda a Permona GreenAle, také fajn. Tak na zdraví!

XIVejt » út 14. 4. 19:37 » VěMa

Tak, dnes mimořádně Šampáňo!

XIVejt » út 14. 4. 19:37 » VrPe

Ahoj, pripijime vsem pivem Hostivar a vinem od Novaku z Hagiboru.

XIVejt » út 14. 4. 19:43 » šéf

TAK Čtrnáct, Čtrnáct, Čtrnáct !!!!

XIVejt na Červeném vrchu » út 14. 4. 19:55 » ZuVla

Ahoj, taky jsem si na XIVejt chtěla připít Velikonoční čtrnáctkou z Řeporyj, ale včera jsme ve Vozovně ve Stromovce narazili na tuto ceduli. Zhruba před rokem otevřeli nový pivovar U Supů v Celetné. Za půllitr černého piva k nerozeznání od flekovského (stejný sládek) tu chtějí 69 K. Z hlediska poznání jsme museli ochutnat, bylo výborné. A teď jsme ho objevili ve Stromovce. Točené za 60, ale PETka v akci za 30 K!!! Takže teď piju výborné flekovské pivo půllitr za 15. A to se vyplatí!

XIVejt 2015 – vysvětlení » út 14. 4. » JiVl

Ahoj, přišel mi dotaz, co tam dělá Sigmund Freud. Také nám ten obří portrét v horoměřické Sokolovně nebyl jasný, a proto jsme se zeptali číšníka. Ten nám odpověděl: "Tady se každej rozkecá".

XIVejt » út 14. 4. 20:12 » EVrlLib

14, 14, 14! E, J

Konečně Jirka zahrál na XIVejtu » út 14. 4. » AlKo

Potká se chripkovy virus s coronavirem.
Chřipka se vytahuje: „já mám vyšší úmrtnost!“
Corona opáčí: „Já mám zas lepší marketing!“

XIVejt » út 14. 4. 20:39 » Kestř

Na zdraví!!

XIVejt » út 14. 4. 22:28 » RoTa

Taky připíjím při VIVejtu sklenkou červeného Merlota. Viru zmar
PS. Vyfotil jsem se mobilem a poslal si fotku do gmajlu abych Vám to mohl přeposlat. Jenže neumím do přeposlaného mailu zadat předmět. A to jsem býval ajťák :-( Neposrali byste se z toho? No překousnu to :-)

Pozvánka do divadle » so 18. dubna » MiMa

Povahy, tak jsme s Věrou strávili příjemný večer na Norrisově boudě a shlédli jsme neskutečné divadelní představení v režii Ivče Černohorské a to sice Slzy v zatvrzelé tvrzy atd... a protože se nám to líbilo velmi, tak jsem Vám celé představení poslal přes Úschovnu a níže přeposílám odkaz a je to teda porce a stahování Vám chvíli potrvá, ale ten následující zážitek z výkonu herců, byť kvalita záznamu není valná, tak ten stojí za to a tož si teda užijte!

V úterý » so 18. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, příští úterý 21. dubna sice není termín naší pravidelné hospody, ale má být hezky. Tak bychom si mohli střihnout krátkou návštěvu hospody. Zjistili jsme, že na hřišti Sokola Bílé Hory nejen točí pivo, mají klobásy, párky v rohlíku a další, ale hlavně se tam dá sedět! Vyřešili to tak, že stoly a lavice od výčepu přesunuli zhruba o padesát metrů dál k dětskému hřišti. Takže se dá pohodlně sedět tam nebo na tribuně. Tam je tolik sedaček, že bychom mohli mít i dvoumetrové odstupy, jen bychom si zřejmě museli vzít naslouchátka, abychom se slyšeli. V příloze je situační foto ze středy. Takže asi jediný problém je, že to je pro mnohé z ruky. Každopádně pokud ne, tak sedněte na tram 22 nebo 25 a dojeďte na stanici Malý Břevnov. Hned u stanice vpravo začíná ulice Moravanů, která vás dovede až k hřišti a hospodě přímo u zdi obory Hvězda. Sraz je v šest, v osm oficiálně zavírají. Kdo by chtěl dojít do hospody pěšky, máme sraz s Lenkou ve čtyři na Pohořelci u stanice tramvaje.
P.S. Foto je z dnešní návštěvy Řevnicích. Dojídali jsme Poklad a dokonce jako výslužku dostali Modré vosy. A snad mohu prozradit, že ještě toho z Pokladu hodně zbylo a že Pavel s Boženkou rádi uvítají další návštěvníky Pokladu (ovšem per partes).

Ad Ta naše Bílá Hora » st 22. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, nebyla jsem si jista, zda Čtrnáctková hospoda na bělohorské pláni je dobrý nápad - 400. výročí bitvy se nebezpečně blíží. Z Pohořelce jsme ve čtyři vyrazily jen čtyři. A hned jsme se zasekly ve Strahovském klášterním pivovaru na víně (pivo mají ti křesťani nekřesťansky drahé). To víno a výhledy nás tak zdržely, že jsme přišly na fotbalové hřiště až v půl sedmé. Nikdo nás nesháněl, tak jsem se domnívala, že v tomto počtu zůstaneme i na pláni. Ale co to? Stůl obsypaný zakuklenou Čtrnáctkou, s námi už nás bylo hodně přes čtrnáct!. A všichni v družném hovoru. Naše doktorka na všechno Alla nás vehementně přesvědčuje, že nošení roušek venku je blbost. Ale stejně při pokusu o skupinové foto (8) vyzněl souboj roušky-neroušky tak nějak nerozhodně. Pak nás ještě přišli zkontrolovat hasiči, ale ani tehdy žádná pokuta nepadla. Je vidět, že Čtrnáctka teď necourá po šesté venku. Jinak by zjistila, že přísloví o dubnu a kamnech má něco do sebe a nenavlíkla by na sebe lehké letní bundičky. Takže v sedm začal postupný úprk a nakonec zbyla u ohradní zdi jen hrstka statečných Moravanů. Nepadli jsme, a tak považuji Bílou horu za docela dobrý nápad!
Důkazem je to, že si účastníci vyžádali další čtrnáctkovou hospodu. Takže jestli počasí vydrží i příští úterý 28. 4. – to znamená, že nebude pršet – mráz, jak jsme si vyzkoušeli, skoro nevadí, bude další hospoda. Frakce Praha 5 a okolí si vyžádala Klamovku. Dá se tam dojet tramvají 9, 10, hospoda je v parku nad stejnojmennou stanicí. A sejdeme se už v půl šesté, ať dáme šanci i těm bez teplého spodního prádla.
A zároveň mějte oči otevřené a koukejte, kam bychom mohli jít příště. Podmínkou kromě točeného piva jsou aspoň lavičky, kde možno spočinout a křoví, kam lze odskočit.

Vrbenské rybníky - Křivonoska » st 22. dubna » JiVl

Ahoj, účastníci loňského cykločundru v kempu Křivonoska znají, po hrázích rybníků jsme se projeli poslední den v neděli. Letos se k Vrbenským rybníkům z Křivonosky opět vydáme a věnujeme tomu více času. Rozhodně nevynecháme minipivovar Kněžínek jako vloni.

Nečekané setkání » čt 23. dubna » ZuVla a JiKuč

A tak jsem si dovolila taky jedno foto. Od cca roku 1980 se Vlaši počítají do TURASu, že… :-)
Rokytka zřejmě potok pražský, že. Tedy se nejedná o tzv Rock-kytku na Moravě, kde bylo před mnoha lety překrasné Minitažení NETŘESK. Snad bude brzy další. HOJ ZAS!

Pivní pozdrav z Nových časů zasílá Nikotin » ne 26. dubna

Zítra je Klamovka » po 27. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, naši meteorologové mění názory asi jako Prymula, jednou má být v úterý sluníčko, jednou pršet. Teď už hrozí jen bouřkami. Ale všem navzdory se stejně sejdeme! Takže o půl šesté na Klamovce - tram 9, 10, 15, 16.
Kdo by se chtěl předtím projít, je sraz o půl čtvrté (15:30) na stanici metra Nové Butovice. Z jedné strany hlavní ulice jsou stanice busů, z druhé takové náměstíčko. Tam je taky restaurace PUB. Nabízí jídlo s sebou, tak by nám snad mohli natočit i startovací pivo. Takže přesné souřadnice srazu je hladové okénko the PUB.

Ad Klamovka 28. 4. » st 29. 4. » ZuVla

Ahoj všichni, tentokrát jsme do úterní hospody zamířili na Klamovku. Alena H. nám slibovala točené pivo z okénka, k sezení lavičky v parku a sociální zařízení - keříky. Když jsme o půl šesté dorazili vycházkou, byly v téměř letním odpoledni všechny lavičky obsazeny. To jako budeme celý večer stát a sedneme si jen v TOI-TOIkách, které mezitím operativně přivezli? Naštěstí ne. V letní zahrádce se zákazem vstupu seděl jediný člověk – nám povědomý renomovaný právník. Tak to si přisedneme, to by bylo, aby nás z toho nevysekal. U našeho prvního stolu sedí Luděk - jediný muž, který se odvážil zúčastnit dámské jízdy z Nových Butovic. Za chvíli už Čtrnáctka obsadila stoly čtyři, kromě centrálních stolů, kde nás bylo vzorně deset, stůl na levoboku a pánský na pravoboku. Pak tu ještě postával dámský debatní klub a neustále někdo ve frontě na pivo. Sčítací komisař Stáňa absentovala, ale sešlo se nás nejméně 23. A ještě dvě momentky ze závěra večera. Obě dokumentují, že se zákaz plastů na jedno použití se EU tak nějak vymknul z rukou.
Lenka nemůže do divadla, a tak si žádá hospody každé úterý.
Tak jo. Příští úterý už v máji 5. 5. se sejdeme se na fotbalovém hřišti Admiry Kobylisy. Dojedete metrem do stanice Kobylisy a pak okolo Katastrálního úřadu dojdete pěšky do Chaberské ulice, kde je hlavní vchod do hospody. Nebo od metra pojedete ještě dvě stanice tram č. 17 do stanice Líbeznické. Vrátíte se kousek zpátky a zabočíte doprava právě do stejnojmenné ulice. Hned na prvním rohu se vpravo objeví hlavní vchod na fotbalové hřiště. Spuštěnou závoru hravě obejdete a vlevo od hřiště už uvidíte lavice.
Tak zase v půl šesté. Remcalům, kterým připadá, že jsou zvolené hospody moc daleko nebo se nelíbí kvalita piva (zde mj. Kácov za 28 Kč), vzkazuju, že čtvrtý odboj si žádá určité oběti. Řadový člen Čtrnáctky Luděk L. měl třeba bezvadný tip na hospodu Na hradbách (vyšehradských). Jenže celý plac u hradeb je ohrazený páskou, u stánku si můžete jen nakoupit a pak vypadnout na venkovní hradby, kde bychom stáli u zábradlí a chodili čurat někam za rotundu. To v Admiře je ráj, zavírá ve 21 hodin, jsou tam stoly, lavice a čistý záchody, jak to má rád František. A pokud se vám stýská po nějakém společném výletě, rezervujte si sobotu 23. května. Více příště.
P. S. V poslední době se tu vyrojilo několik fotek Karlova mostu. Tak si dovolím poslat ještě jednu s naším Chvalem. Když musíš, tak musíš.

I Karel Pr. chodí pro pivo » čt 30. dubna » AlKo

Slavný nejen Leoš… » st 29. dubna » VaUr

Ahoj! Tak mám dnes za sebou první vystoupení v polské TV POLSAT News. Leoš to měl lepší, ten vyhrál penízky. Je to polsky a má to 100 MB. Kdyby to někdo chtěl viděl, tak ať se ozve. Pro ostatní jen fotka z Polska. Virům zmar Chápadlo

I Karel Pr. chodí pro pivo » čt 30. dubna » KaPr

No tak to vidíte, jak se snadno člověk mediální hvězdou. Přiznám se, že jsem si toho fotografa všiml, protože měl na krku pověšenou zrcadlovku s dlouhatánským teleobjektivem. Stál na druhé straně ulice, opíral se ležérně o sloupek semaforu a když jsem se na něj podíval, tak se snažil tvářit nenápadně. Pak už jsem mu nevěnoval pozornost. Mějte se všichni krásně