Hoi An » so 1. února » MiMa

Povahy, po neúspěšném tažení do Vietnamu jsme s Věrou přijali rychlé rozhodnutí a koupili si hafana a to sice opět zlatého retrievera. Tímto si Vám dovoluji představit našeho nového člena rodina. A protože vše vzniklo díky tomu, že jsme neodjeli do Vietnamu, a moc jsme se tam těšili, tak jsme ho pojmenovali podle vietnamského města Hoi An. ( Hoi An prý patří k nejhezčím vietnamským městům. Leží na břehu řeky a kdysi bylo nejvýznamnějším mezinárodním přístavem jihovýchodní Asie. Najdeme zde pozůstatky hinduistických chrámů, ale i pagody a chrámy stále využívané. V My Son se setkáme s památkami na čamskou kulturu. Pro cestovatele a obdivovatele budhistických poutních míst jsou známé Mramorové hory. V historickém centru města můžeme obdivovat japonskou, holandskou i čínskou architekturu. Město se stalo oblíbeným cílem nezávislých cestovatelů. Vietnamskou válkou je Hoi An téměř netknuto. Město je zařazeno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.) Našeho pejska oslovujeme česky a voláme na něj Hojane! Zatím je mu to jedno.

Nová firma » po 3. února » IvČe

Ahoj, omlouvám se těm,které to vůbec nezajímá. :-o Někteří z vás se ptali,co můj syn teď dělá,tak posílám jeho nový web ». Třeba se to někomu hodí nebo ho to pobaví.

Ad vycházka Až zakokrhá motýl Viktor » út 4. února » ZuVla

Ahoj všichni, vycházku s krkolomným názvem "Až zakokrhá motýl Viktor" jsme začali v prvním a dosud jediném žižkovském pivovaru Victor. Vycházka byla totiž zároveň tajná 7. Pražská pivočára, ale nechtěla jsem dopředu naše milovnice vína strašit. Po startovacím pivu jsme začali tam, kde jsme před měsícem skončili – U vystřelenýho voka. Tentokrát jsme jen prozkoumali venkovní výzdobu a porovnali s protějšími bustami na Hartigově domě U Božích bojovníků. Oba domy se pyšní Janem z Husi, ale co to, žáku Velíšku, jak tě mohlo napadnout zobrazit Mistra Jana jako husu? A co teprve nahradit Jana Žižku Džingisthánem? Vzpomněli jsme na obrovský plakát, který vítal bleskové dobyvatele slovenských hor u rozestavěné cyklostezky (vzpomínáte? rok 2009) a vyrazili po ní dál. Ne nadlouho, do cesty se nám postavila nová vinice. Zatím zbyly prachy jen na plot a kůly. Sportovním areálem a pěšinkou jsme stoupali úbočím Vítkova. Pod námi osamělý dům – bez pavlačí, ale zanedlouho ho pohltí krásné nové Žižkovské pavlače. Festival Landscape obohatil Vítkov o mnohé artefakty. Alla si dřepla už na Czechoslovak Pixel, ale teď ne, ještě ne. Usaďte se až na Pozorovatelnu – tady totiž geodeti rozhodli, že je vrchol Vítkova. Můžete si i bouchnout a já vám zatím přečtu, jak Franta Sauer přepsal dějiny. Ale když si Žižka koleduje a vyhazuje křižáky z vinárny?!? Protestní stupínek a křídla motýla roztažená hluboko pod námi jsme spatřili, ale Český národní pivovar bohužel ne. Po nekonečných schodech (naposledy jsme na ně šplhali od tunelu při vycházce Nové spojení se Světem v roce 2013) jsme sešli do Karlína. Po, pro mnohé, objevném zjištění, že Invalidovna je čtvercová, a ten zámek před námi je obyčejná základka, byl čas na rozluštění další tajenky. V pravoúhlém Karlíně vyrostl Butterfly. Anglický název bych jim odpustila, ale že první karlínský pivovar má v neděli zavřeno – to rozhodně ne. Naštěstí je hned vedle stará Karlínská pivnice, kde nás vlídně přijali.
Po mezihospodě jsme si ukázali, kde bydlel Otík Rákosník – štukatér, ne ten závozník, a kde prodával Ozzák s odporem CDčka Helenky Vondráčkové. A pak už začal karlínský industriál. Zelený Machine House si pamatujeme z cesty Okolo světa za 2x80 minut (rok 2007), ale mezitím vyrostlo místo Šípkárny Forum Karlín, pro karlínské strašpytle namalovali nad tunel Neboj a vedle staví levitující Pragovku. Dobře utajený park Corso Court je tu už nějaký ten pátek, ale teď je obklopen jen samými krásnými kancelářemi. Tady Evropu odděluje od starého Karlína jen vysoká cihlová zeď. V liduprázdném parku, který zaplní krásní mladí lidé až v pondělí, jsme si naposled bouchli na krásný starý Karlín. Ještě jsme v karlínském Central parku nakoukli do kostela a pak už naše kroky zamířily k Hamburku. Odsud odjížděly šífy, ale čas ten se vážení, zastavit nedá. Přístav zmizel, na dvoře se teď kokrhá. Bingo! Jsme na konci tajenky i cesty. Už rok tu sídlí pivovar Dva kohouti. Taky nic pro starý, pro každý pivo se musí chodit k pultu. Ale nám se tu i tak docela líbilo. Prostě ó, ó, Karlín, překrásný Karlín.
P.S. Jestli chcete víc porozumět psanému textu, klikněte » a pokud vám stačí jen obrázky, klikněte na souborné album » Jirky, JaVora, Jirky Dušáka a mě. Fotoalbum »

Ad Pivní bar 4. 2. » st 5. února » ZuVla

Ahoj všichni, včera nám v Pivním baru sestavili historicky nejmenší stůl, a tak nás zákonitě přišlo historicky snad úplně nejvíc. Dokonce se tu s námi u stolu mačkali Darina a Jirka Kostrba - sice staří bardi, ale v Blanické nováčci. Museli jsme přidávat další a další židle. Když přišla Stáňa, musela stát. Ale jí to neva, jen nás bleskurychle přepočítala a už se nesou panáčci. Stáňa má totiž narozeniny. A my jsme jí ani nezahráli. A tak mně vodnáři nezbývalo, než abych taky přiznala barvu – červenou a černou.

P. S. Petr Novák mi poslal krásné deja ze Slovenských hor ´89. Tak takoví jsme byli. A když už jsme u slovenských hor. Dostal se mi do ruky Najkratší slovník slovenského jazyka. Tak musím taky poslat ». Aspoň se přesvědčíte, že nám Nikotin na slovenských jebácích správně citoval rozdíl mezi píčovinou a kokotinou či vyjmenoval všechny činnosti, které se provádějí v jebárni.
P.P.S. A na stezce spíme v Ejpovicích!

Foto z nadrazi… » pá 7. února

Ahoj vsem, znate ho???

Zítra a pozítří » po 10. února » ZuVla

Ahoj všichni, zítra je Sabině navzdory Výlet uprostřed týdne k pramenům Rio Botičo (v 9:45 z Budějovické).
A když se se nám tímto uvolnila středu, můžeme jít hned ve středu na únorový společný oběd. Tentokrát k Vejvodům. Pro jistotu adresa Jilská 4. Když vejdete do restaurace, sedí tam všichni na vysokých stoličkách - tam tam ne. Sejdete po širokém schodišti do podzemního sálu. Mají docela levné polední menu a Plzeň za 45 Kč. Sraz je ve dvanáct. A ještě bych poprosila o dochvilnost. Když někteří dojídají a jiní si teprve objednávají, tak to nelze ani při dobré vůli nazvat společným obědem.

62. Stezka - přihlášení » út 11. února » šéf

Ahoj všem, zejména těm, kteří to dočtou až do konce, děkuji těm, kteří se ozvali ohledně paland (zaregistroval jsem i přání ohledně společného obsazení chatek) a děkuji i těm, kteří poslali tipy na další ubytování v okolí.
A teď už jde do tuhého. Jana spustila na čtrnáctkových stránkách elektronickou přihlášku, takže zájemci se už mohou hlásit a nejen to, už se i může platit zápisné na Stezku (to samozřejmě na trasový účet: 2500228174/2010. Jistě nemusím připomínat, že vaše přihláška je platná až po zaplacení zápisného.
Vyplňte to prosím pečlivě, do pole "Poznámka" eventuálně uveďte nějaké upřesnění, doplnění, které považujete za DŮLEŽITÉ (třeba s kým chcete spát a tak podobně). Elektronický formulář musí samozřejmě vyplnit i ti, kteří mi už psali ohledně spaní na palandě!!!!! (to byl totiž jen takový průzkum) Zápisné – je i letos progresivní, při zaplacení do data naší pravidelné sleziny, která se bude konat 17. března činí: základní zápisné TAK: 170,- Kč, základní zápisné neTAK: 240,- Kč, jízdné za stezkový vlak zpět: 69,- Kč (to je stejné pro všechny - mladé, staré, velké malé, tlusté, tenké…).
Pokud to někdo nestihne, má ještě možnost platit i do měsíce po té, ale bude t mít o 70,- Kč dražší, tedy: TAK: 240,- Kč neTAK: 310,- Kč (cena za vlak se nemění).
A rovnou říkám, že letos už nebudu tolerovat pozdní platby s takovými výmluvami, jako "já to zaplatil, ale nějak mi to tam zůstalo viset; banka mi to zvorala; uklepl jsem se v čísle účtu; apod.) Variabilní symbol nemusíte uvádět (stejně ho vždycky někdo zvorá), jen do zprávy pro příjemce uveďte, za koho platíte.
Zároveň se zápisným můžete platit i cenu za ubytování na posteli v chatce s povlečením a s polopenzí - to dělá, jak už jsem psal, 390,- Kč za osobu a den (tedy celkem 3x390,- na celou Stezku). Chatky jsou čtyřlůžkové a musí se obsadit všechny postele (nelze si rezervovat chatku jen pro menší počet lidí).
Chatky budeme obsazovat podle toho, jak se přihlásíte (prostě, kdo dříve přijde, má postel), kdo se přihlásí pozdě a chatky budou obsazené, zamluvíme mu nocleh v blízkém okolí (polopenzi ale může mít v kempu) nebo může spát někde na zemi.
A preferovat se samozřejmě budou ti, kteří pojedou na celou Stezku, tedy už od čtvrtka. Není důvod, jezdit až v pátek, protože je státní svátek. Zamluvit se musely všechny chatky na celou dobu, abychom tam měli klid a slevu.
Na závěr opakuji základní údaje:
62. Stezka se koná od čtvrtka rána 7. května, do neděle večer 10. května Zakončení je v Hrádku u Rokycan (my tam dojedeme z Ejpovic vlakem) Pokud by někdo nechtěl spát na posteli, tak to bude mít za 257,- Kč (s polopenzí) a bude to platit až na místě!! A to je asi vše, Stezce zdar!!!

Dotaz » so 15. února » šéf

Ahoj všem, zejména ale těm, kteří se chystají na akci příští sobotu do Zlenic a vůbec nejvíc těm, kteří se tam případně chystají autem. Je někdo takový? Pokud ano, ozvěte se mi prosím. Díky

Hardy » ne 16. února » MiMa

Na Norrisově boudě je nový hlídač!

Cykločundr 2020 » po 17. února » ZuVla

Ahoj všichni, obzvláště účastníci cykločundrů, tak dlouho jsem chtěla napsat na Křivonosku, až je skoro pozdě. Takže teď je ještě volných 11 chatiček, které jsme měli vloni. Bez příslušenství s dvěma palandami, kde pan správce Hůna počítá, že budeme spát jen dole. Takže 22 míst. Pak jsou ještě další chatky, ale taky rychle ubývají. Takže napište ASAP (tedy hned), kde chce jet a rovnou utvořte dvojice. Letos jen zarezervuji, ale pak si každý bude zálohu a poté doplatek za chatičku platit zvlášť.
Základní termín je od pátku 3.7. do pondělí 6.7. (v pondělí je totiž ještě svátek). Můžete si samozřejmě pobyt protáhnout, my třeba s JIrkou pojedeme už ve čtvrtek.
P.S. Pro případné nováčky Křivonoska je u Hluboké

Blanická a také 62. Stezka » út 18. února » šéf

Ahoj všem, mám jenom dvě věci:

  1. přihlášení na Stezku utěšeně přibývají a místa v chatkách v kempu ubývají. už zbývá jen posledních pár míst. Pokud tedy nechcete spát na zemi nebo mimo kemp, neváhejte s přihlašováním! Přesněji řečeno, pokud vůbec chcete být na Stezce někde ubytováni, rozhodně neváhejte. Potřebujeme znát počet účastníků Stezky co nejdříve. Je totiž možné, že pokud se přihlásíte pozdě, neseženeme poblíž už vůbec žádné ubytování. Děkuji.
  2. A za druhé jenom připomínám, že dnes večer je opět zamluven stůl v Pivním baru v Blanické (dnes už by měl být opět v normálním uspořádání).

Blanická a také 62. Stezka » út 18. února » VrPe

Ahoj, vcera jsme se dohodli, ze budeme v chatičce: Peřina, Staněk, P. Tichý, Pažout. Pozn. Cim bliz k toaletam, tim lepe. Dekuji.

Ad Pivní bar v Blanické 18. 2. » st 19. února » ZuVla

Ahoj všichni, kvituji s povděkem, že jsme se včera začali scházet už v půl sedmé. Pak se zastavil čas a přísun hostů – skoro to vypadalo, že náš obvyklý velký stůl bude zbytečně velký. Ale pak začali chodit Čtrnáctkáři jako apoštolové, nakonec jsme seděli ve dvou řadách. Věra dokonce opustila chudinku Hardyho, jen aby s námi oslavila svoje narozeniny. A pak povstal JiKo a oslavil své zmrtvýchvstání. To už jsou Velikonoce? A pak? Pak už jsme jen družně řvali.

Pokyny pro přihlašování na Cykločundr 2020 » st 19. února » ZuVla

Ahoj, tak máme zarezervováno 8 chatek s palandami pro dvojice a dvě 4 lůžkové chatky. Tady je soupis obsazení chatek, jak jste se sami navolili. Jen plonkovou Sonju jsem se souhlasem Luďka šoupla k Ledvinům do té větší chatičky. Větrovcovi se přihlašují sami.
Chatička s palandami stojí 230 Kč za lůžko a den, ta druhá 260 Kč za lůžko a den. Povlečení 50 K.
Teď vždy jeden z dvojice napíše na kemp@krivonoska.cz » panu správci info, odkdy do kdy chce pobyt (základní je od pátku 3.7 do pondělí 6.7.), ale může se přijet už ve čtvrtek 2.7., zatím to avizovali Vlachovi, Alla, Naďa, Lenka a Javor.
A pak hlavně napíšete, že patříte ke mně a že už máte udělanou rezervaci na tu kterou chatku. Asi za 14 dní ode dneška vám pošle pan správce zálohovou fakturu, kterou ten vybraný jedinec z dvojice (případně trojice) uhradí. A to je vše. Jakékoliv další změny už budete řešit s panem Hůnou, já už budu řadový zákazník jako vy.