Ad Pivní bar 1. 10. » st 2. 10. » ZuVla

Ahoj všichni, Po tradiční Stezce tradiční zpráva z hospody. Po hektickém létě, kdy bylo třeba bedlivě sledovat kdy, kde a jak se tam vlastně dostat, jsme se sešli v tradiční hospodě – v Pivním baru v Blanické. Překvapivě se nás sešlo dost, víc než kýžených čtrnáct a nakonec dorazili ještě tři Modří synkopáři. Po dvou dnech jsme si toho zase měli tolik co říct. Zážitky z vlaku se míchaly s kopci Elby a do toho přišel Gorbačov, vlastně Vláďa, co ho zná celý TAK, a bouchl dvě šampáňa – hezky buzarem o strop a Koppa. Náš šéf měl totiž narozeniny. A tak jsme to hezky oslavili, odvedle nám hezky hráli, my jsme s útratou neudělali ostudu, a tak do báááru můžeme zase přijít za čtrnáct dní. Ale mezitím toho bude ještě moc.

A pozdravuje vás všechny Kužel. Už ne z Kolína, teď rehabilituje na Proseku - to už má do domovských Letňan coby dup.

Hospoda T14 - šéf slaví, my ťukáme » st 2. 10. » MiMa

Jenom potvrzuji fotkama, že je to tak, jak to Zuzka napsala.

Foto s Karelm Gottem » pá 4. 10. » ZuVla

Ahoj, všichni se teď na sociálních sítích chlubí společným fotem s Karlem Gottem. Tak se musím pochlubit i já. Když jsme šli vloni v třeskutém mrazu vycházku Zahradními městy za výpravčím Kájou, tak jsme se s ním ve vršovické výtopně taky vyfotili. On totiž chodil občas do výtopny za dávným spolupracovníkem na oběd na brynzové halušky.

Byla retraspektivní zámecká slavnost v renesanční Radimi u Kolína) sobota 5. 10. 2019 (1610 – 1879) » po 7. 10. » JiKu

A jak to dopadlo? Ptají se ti, co nejeli… Ti co se nebáli a měli čas jet dobře ví, že zažili něco nadčasovéhoj a dlouho si to budou pamatovat, slyšet hudbu - hrála 10 hodin a nádherně, také renesanční koncert se velmi dámám povedl... A vidět naše vyšńořené postavy . Neb všichni ústroj dodrželi… (a kostýmů bylo ještě pro cca 10 a zdarma!). Povyšování za zásluhy a Ples Maršálů, díky mnoha uniformám, měly důstojný rámec. (soupis všech povýšených, z tažení i ze zámku, přinese zájemcům tajná depesche).
Vynikající jídla z černé kuchyně a nápoje vnášející jiskru. No dopadlo to tedy dosti dobře. I finančně... Pro většinu z cca 35ti to byla důstojná oslava 40 výročí Povolání na Manévry » na Faru ve Smolnici u Loun (přesně na den)... Pro některé i také konečná tečka za 40 Bálem TURASu, který se pro obavy škarohlídů na zámku v Kostelci nad Čer. lesy v květnu neuskutečnil. Mohli se pochlapit a pak bejt taky šťastný jak blechy, že... Avšak ruku na herznu, takto rasděleno to asi bylo lepší. Protože, ti co byli na Radimi, přijali náročné podmínky účasti a pak šťastni byli a jsou ještě furt, i když jim ta krasa pomalu v dáli mizí. Nedělní prohlídky se zámeckým pánem pro zbylých cca 20 nadchly. Ostatně je sem možno zajet kdykoli o víkendu... Viz raspis na netu. A ti super muzikanti z folklor tria i s kamarády zahrají ve čtvrtek 10. Října 18-22:00 na veselici na baráčnické rychtě. Nejen ta hudba stojí za návštěvu (vstupné 50 kč). Vyčkejte fotek a videí.... A taky vyprávění pamětníků, o uvítací Řeči maršála Jaraslava Rybáře z Pamětníka nemluvě, že. HOJ!

Ad Za hranice všedních dnů » st 9. 10. » ZuVla

Ahoj všichni, vycházku Za hranice všedních dnů jsme začali těsně za hranicí Prahy na nádraží v Černošicích. Téměř domorodkyně Zuzana S. uvítala účastníky, kteří se vyvalili z protijedoucích vlaků, a mohli jsme vyrazit. Přes lávku zpátky do Prahy. Nejdříve do Dolních Černošic, adoptovaných buranů Černošic Horních. Na návsi se před námi ale všichni jejich týraní muži zamkli v hospodě, a tak jsme si museli vystačit vlastním šampaňským a ořechy získanými samosběrem. Podle Berounky a zádumčivých rybářů jsme došli do další hospody U Kubíčků. Tady už bylo všechno v pořádku - pivo, polévka, tlačenka, prostě co hrdlo ráčí. Pak jsme udělali krok stranou, tedy vlastně nahoru, abychom si prohlédli nevšedního chameleóna ukrytého v zahradě. Kdyby ten pozemek vlastnil pan Cvrk, tak tam nahňácá nejmíň sto chatiček. Ale to není nic proti panu Majerovi, který do svahu postavil celý vozový park pražských autobusů a pronajal je lidem jako chaty. Dosud tam namačkáni tráví své volné dny - to je za nejen hranicí všedních dní, ale i za hranicí mého chápání. Zašli jsme do hospody Tornádo u Pumpahomy. Tady už jsme přeci byli v roce 2010 na Pokladě s Pavlem! Jen nám tehdy neprozradil, že nás vzal na výlet do Prahy. Další piva, grogy a kafe s na zahřátí, ZSV si zahrál na Bolka Polívku v Pupendu.
Jen jeden úkrok stranou do okresu Praha-Západ pod skálu bájného Kazína a hybaj zpátky do Prahy. Uliční cedule nás nasměrovaly do osady Údolí hvězd. Její sláva už pohasla, z některých chat se staly haciendy, ze hřiště parkoviště, hospodu U drsného trampa dávno odvál čas. Ale totem a nástěnku OÚH ještě mají. Přes pole s výhledy na Prahu v dáli jsme došli do další osady Black White. Čekalo nás ještě jedno drobné dobrodružství, a to projít okolo bezdomovců a pak sešplhat strmou pěšinou dolů. Hurá, podařilo se, cesta za hranici všedních dní končí - už jsme v civilizaci v Lipencích. Před námi se otevřela brána a Zuzana a celá její rozvětvená rodina nás zve dál. Tomu nelze odolat. Připili jsme si s nimi na všechny nevšední zážitky, způsobně se rozloučili a odešli na pivo do hospůdky na hřišti. Do typické venkovské hospody. Jen to že celé osazenstvo fandilo Slavii, nám připomnělo, že jsme vlastně v Praze!
Pokud chcete vědět něco víc o anynymních buranech či Pumpahomě, klikněte », pokud se chcete podívat na fotky, zde je Jirkovo album ».
Za hranici všedních dnů jsme se dostali občas i na letošních letních zahrádkách. Můžete si je připomenout ».

Ostrava Dopravní podnik, jízdné » čt 10. 10. » ZdVě

Ještě jsem se na to díval, ale XXL je jen vnější pásmo! Čili platí ve městě to co poslala Milina (viz příloha). U papírových krátkodobých je sleva jen do 15 let, o důchodcích se nemluví. Takže to už jsou jiné počty. Zdarma lze jezdit nad 70 let, pokud máte nahraný kupon na tramvajence (jako v Praze) a nebo narození před 1.1.1946. Konec hlášení.

Pozdrav » so 12. 10. » IvČe

Zdravím Ostraváky a čekám v Tokiu na příchod supertajfunu Hagabis. Pozdrav všem.

Domov důchodců Ostrava » ne 13. 10. » JiMa

Ahoj DD, bohužel jsem nenapsal následující dříve, takže jste nemohli navštívit jedno památné místo v Porubě nacházející se na jižní straně sorelové perly „Věžičky“. Do Poruby jsme se přistěhovali v říjnu 1955 (otec tam byl „převelen“ budovat zdravotnictví v ocelovém srdci republiky). Poruba byla samé bláto, takže jsem hned dostal nové holínky. Když mě máti poslala do Věžiček pro mléko, už mrzlo. Jaká to radost pro devítileté dítě rozšlapávat skokem tenkou ledovou krustu na kalužích (a nenamočit si nohy). A právě u Věžiček byla krásná velká kaluž. Led křupnul, ale byl to dvoumetrový výkop pro lampu pouličního osvětlení. Zajel jsem tam, když jsem vyjel, tak kolem běžela ženská s křikem „synek se topí!“. Já jsem ji o pomoc nevolal, byl jsem již tehdy velmi zodpovědný a tudíž jsem při současném natahování ruček svírajících konvičku a desetikorunu na ni křičel „paní kupte mi mlíko!“. Nekoupila, nějak jsem z jámy vylezl a ploužil se domů. Skončilo to angínou a nyní při každé návštěvě Poruby se na tu lampu jdu podívat. Ještě na ní cedulka není, třeba někdy bude. Toto je ta lampa »

Gratulace Leošovi… » út 15. 10. » LuČa

Ahoj, koukal jsem na Sasu Vondru, prekliknu na CT1 a kouka na me Leos - Plzen. Vyhral soutez Kde domov muj !!! Mozno shlednout v archivu CT... Forever young!!!

Gratulace Leošovi… » st 16. 10. » VáUr

Hola! SPAS měl to sledování skoro povinné a věděli jsme o něm již od konce léta - ale výsledek nám nesměl prozradit. Leoš se nakonec dobře umístil - a co zdvojení výhry? To už nechám jako překvapení pro ty, co si to pustí. Je to prostě náš velikán (a člen Pí-Spasu!). Dobrá reprezentace - tak to chápu já!

Ad Pivní bar 15.10. a Ostrava!!! » st 16. 10. » ZuVla

Ahoj všichni, včera nás v Pivním baru šoupli k výčepu a hudbě. Ale nezapívali nám ani obvyklí cizí muzikanti, ani Věra Martinová, která se dostavila na představení o dvě hoďky dřív a těsně před ním zdrhla, ale reprodukovaná hudba - značně hlasitá. My jsme zasedli a začali vést řeči, my čerství Ostravaci dřysty v kisně, a tak za chvíli nebylo ani slyšet, zda hudba vůbec hraje. Ke konci jsme navzájem začali ochutnávat všechny pivní speciály, co nabízeli. A jednoznačný vítěz - 14 APA z pivovaru Jungberg. Teď jsem jen zvědavá, jestli to udržíme v kisně do příště, za čtrnáct dní 29. října jsme totiž zase v Pivním baru. A pozor - je to samozřejmě úterý, ale po pondělí 28. říjnu, takže z oslav rovnou do hospody.

Konec hlášení, zde začíná fakultativní čtení: Tak jsme po devíti letech zase vyrazili do černé Ostravy. Jen jsme si v pátek dopoledne párkrát bouchli a už jsme vystupovali ve Svinově. Veronika zůstala Veronikou, ale z Schöntahlu se vyklubala Ósaka. Místo řyzku kung pao a hurá do Poruby. Tady už na nás čekal buldoček, mág Šmehlík a Pavlína s celým rozvětveným příbuzenstvem. Vše je v poho, sorela i čůrající chlapeček jsou stále na svém místě. Pak se ujal žezla ZSV a naštěstí se ho až do neděle nepustil. Dojeli jsem společně s hokejovými fanoušky Vítkovic ke Sport Aréně (vlastně Palac kultury aj sportu) a kromě pamětihodností minuli několik restaurací. Teprve U Chýlků byl povolen dotaz u obsluhy, zda nám umožní spočinout. Umožní, ale teď ne, ještě jsme neviděli Jubilejní kolonii - a to by byla velká chyba. Po slavné prohře Vítkovic (jen provokatér Luděk Č – ovšem bez brýlí - se odvážil chodit ptát vedle fanoušků, jak si vedou se Spartou), se Čtrnáctka začala nenápadně vytrácet do pelíšků. Najednou tu zbyl jen jeden dědek, sedm bab – ale přeci nejsme v Poděbradech, vyrazíme ještě na jedno malé do Výběru. A to bylo velice moudré rozhodnutí, jen co jsme dosedly, tak jsme my, silné osobnosti, dotlačily naše čutálisty k vítězné brance nad Anglií.
V sobotu jsme nejdříve v 9:14 vyrazili do centra Ostravy. Ale to je tak malé, že jsme s ním byli rychle hotovi a mohli ve stopách smutečních hostů (než to s námi definitivně sekne) vyrazit od Sikorova mostu na Slezku Ostravu. Na hřbitov a pak na Emu. My čekali dýmající haldu a zatím jsme se škrábali na zalesněný kopec. A pod námi Ostrava - ne černá, ale zelená. To důl Michal vypadal jako opravdický důl, ale nás braly mory, jestli na nás U Cingra zbyde něco k snědku. Zdeněk ví, co se v Ostravě sluší, a tak nás vzal i na Bazaly. Zelená je tráva, jenže tribuna na stání i k sezení je v trapu. A tak jsme sešli k Ostravici a zamířili si to okolo nejmenší ostravské zpěvačky do Baníku, kde se dohrával třetí poločas ligových mačů. Věrny tradici jsme si objednaly: Pět nula na rumy! Teď ještě další povinná zastávka ve Stodolní a můžeme se jako dobří holubi vrátit zpátky do Výběru.
Před devíti lety jsme v Dolních Vítkovicích poslouchali jakési fantasmagorie naší průvodkyně o kulturní hale, vyhlídkové věži a vůbec celé přestavbě VŽKG na společenské centrum. Nebyly to báchorky, ono se to opravdu realizovalo! Skoro všichni jsme si vyboxovali lístky, a tak jsme si prohlédli ocelové město (stejně jako přes milion lidí ročně) nejen zespoda, ale vyjeli jsme i šikmým výtahem na nejvyšší pec. Z ostravských Hradčan jsme žasli nejen nad městem Julese Verna pod námi, ale i čuměli, kde všude jsme se za ty tři dny byli. V plynojemu se usídlila Marilyn Monroe, před Světem techniky gorily, ale nás to táhne po černé turistické značce do Karoliny - před devíti lety jen holý plac, teď obrovské nákupní centrum. Konec procházky, naložili jsme ve Veronice na bedra své saky paky a vydali se za naším Mojžíšem na poslední putování zemí ostravskou. Že je na Smetanově náměstí divadlo Antonína Dvořáka, na Jiráskově náměstí Leoš Janáček včetně Bystroušky – no dobrá, co čekat v ďuře na severu, ale že mou malinkou Špinarovou trumfne trpaslík Kryl, to jsme Věru nečekali. Hrstka statečných ještě dojela do zahradní restaurace s poetickým názvem Na Plynární a pak už nás čekala cesta domů. Pavlína všude příbuzné má, a tak nám maminka v Olmiku šoupla do vlaku pomazánku, chleba a hlavně flašu slivovice. Ještě že měl vlak zpoždění, jen tak tak jsme ji stačili dopít. A co dodat na závěr??? Prostě Ostravááá… s třemi vykřičníky!!!

Další akce » čt 17. 10. » šéf

Ahoj všem, Zuzana na konci zprávy o návštěvě Pivního baru a před podrobnou zprávou o návštěvě Ostravy napsal jednu upoutávku na akci v listopadu. Já bych doplnil info o dalších akcích pro ty, kteří si to nemohli přečíst v úterý v Ouřadu:

Poslední info k 93. KřivoPivo Malešov – Zbraslavice » čt 17. 10. » JiKu

Vážení! Partička nám slábne:-( ale ještě se drží, že :-). V pátek jedou vlakem (sras vždy 20 min před u sloupů) Nikotini, Vlaši, Kopp ˜– snad již v 16 h, v 18 h Homolovi, Míla, Jiku, chce jet i Rybář & comp. 10 gulášů stačí... Další den (Merti, Dlabka, Uta, Mána, Fr.kah, Kubáti asi ne) v sobotu chtějí jet auty, ač vlak jede svižně (a pak celý den podél trasy, že), vůbec si toho nevšimli :-( Bejvalo celý leta pěkné jet spolu v coupé. A lidi s auty maj pak problém je furt přesouvat, že.
Českomoravský SK TURAS Praha – Brno pořádá již 93. etapový výlet, tentokrát ve Středním Posázaví – PODZIMNÍ KŘIVOPIVOKLÁT – 18. - 20. října 2019. Vlakem v pátek z Hl. nádraží z Prahy (i z Brna?), sras vždy 20 min před odjezdem u sloupů. Postelí s peřinami bude 15, k tomu 2 matrace bez polštáře a bez peřiny, 3 x možná karimatka - čili 5x spacák. Snídaně sami v kuchyňce nebo v krámě.
Pátek noclehy - obratem zálohou 300 kč á perasona. Účet: 3117 13 10 83/0800 + Přihláš: Telef. na 605 216143, či mailem.
Sobota 19. 10. po snídani a příjezdech opozdilců (9:30) jdeme směr jih přes hrad Sion (jako před lety) max. 14 km s ohněm. Možno v půlce jet vlakem z vesnické stanice Bahno – Bahýnko nebo až ze vsi Černíny, kde je i hostinec Na Vidláku (nevaří) …do ZbRASlavic. Kdo by chtěl exkurzi v pivovaru, tak nejpozději v 16:00, minim. 10 lidí á 150 Kč – máme nahlásit týden před. Spíme, jíme a zpíváme v salonku hotelu Hubert, kde je 25 postelí (á 500 se snídaní) + přistýlky á 300 Kč + možno na zemi)… Psi vítáni. Piva ZbRAS, vína Michlovský.
Neděle 20. 10. pěšky a vlakem třeba do Kácova…
Přihlaste se týden předem JiKu – pá večeře, event. exkurze sob. Díky. A jak vloni napsal pan Nikotin: Takže příště neváhejte a objevte se, dokud ještě můžeme, (tedy chodit) že! HOJ TURAS !

Gratulace Leošovi… » čt 17. 10. » LeJa

Hola, za gratulace děkuji. Pomohlo štěstíčko. A členům T14 vzkazuji: Přihlašte se. Vždyť máte prochozené a projeté Česko křížem krážem. Já moc ne. Obzvláště ZuVla a JiVla, organizátoři akcí, by to dali levou zadní.

Smutná zpráva » so 19. 10. » AlHo

Přátelé, s velkou lítostí vás musím požádat, abyste ze všech dalších krásných čtrnáctkových akcí omluvili Ivana, který v pátek 18. října v 5 hodin ráno podlehl nemoci, s níž tak statečně bojoval.
Poslední rozloučení s Ivanem bude ve čtvrtek 24. října ve 13 hodin v Ústřední obřadní síni na Olšanských hřbitovech (nejedná se o Strašnické krematorium).

Fotky » pá 25. 10. RoTa

Všechny zdravím. Níže je uveden odkaz na Rajče, kde posílám pár fotek z pohřbu ». Jsou to fotky ryze dokumentární a proto nehleďte na kvalitu. Zachycují většinou jakousi tryznu za Ivana, kterou jsme, jak se sluší ve jménu staroslovanské tradice, uspořádali spontánně v hostinci U Bergnerů. Myslím, že i Ivan by si to tak přál. Všimněte si např., že se zúčastnila i bývalá šéfka Trasy Jitka Chocholová, kterou jsem já osobně už léta neviděl. Bůh je někdy nespravedlivý a povolává si k sobě lidi až příliš brzo. Asi potřeboval banjistu do své nebeské kapely. Budeme si muset zvyknout na Trasovní kapelu bez Ivana a držet palce Alence aby se se ztrátou Ivana vyrovnala, v čemž jí členství v trasovním kolektivu jistě pomůže.

Fotky od Bergnerů » pá 25. 10. » JaVor

Ahoj, Rosťa napsal nejen o včerejšku moc hezká slova, takže mě nezbývá, než jen poslat odkaz na moje fotky »

Ivan Hořejší a Vlašim » ne 27. 10. » JiVl

Ahoj všichni, při projevu na pohřbu zaznělo, že Ivan měl významný podíl na obnově Vlašimi, promítlo se i foto vlašimského Žižkova náměstí. To nám připomnělo, že jsme letos v březnu v rámci Víkendu uprostřed týdne ve Vlašimi byli. Šli jsme z Trhového Štěpánova (náměstí je taky Ivanovo dílo) do Vlašimi. Viděli jsme jak náměstí, tak obnovený zámecký park, Pampelišku, starostovy koule a odjížděli jsme z Ivanova nádraží. A když jsme v Domě dětí a mládeže prozradili, že jsme Ivanovi kamarádi a Alena jeho žena, všechny přítomné zaměstnankyně se úplně rozzářily. Ivan totiž navrhl obnovu domu, ve kterém se jim moc dobře pracuje a dětem tráví volný čas. Podívejte se na fotky »

Život jde dál a tedy hospoda » po 28. 10. » šéf

Ahoj všem, jenom bych chtěl připomenout, že zítra je opět zamluven prostor v Pivním baru (o tedy byl zamluven i minule, ale personál na to nějak zapomněl). Takže přijďte, ještě bych poznamenal, že kytary (i jiné nástroje) vítány (asi nemusím připomínat proč). Tedy zítra - Blanická 28, 19:00

Pozdrav z lázní « út 29. 10. » MiMa

Povahy, posílám Vám pozdrav z lázeňského pobytu v Třeboni společně s malým kvízem. Najdi 7 rozdílů.

Ad Pivní bar 29. 10. » čt 31. 10. » ZuVla

Ahoj všichni, v úterý jsme se opět sešli v naší domovské hospodě v Pivním baru. Ač tentokrát napsal šéf adresu hospody úplně správně, bloudil František s Věrou ulicemi Sázavská, Budečská, než se konečně do útulného doupátka v BLANICKÉ trefili. Chvíli jsme si povídali, ale poté, co František s Milošem vybalili kytary, už se jen hrálo, ani jsme nedutali. Byl to moc hezký večer.