Deník z Nepálu » čt 1. srpna » VlPl

Zdravím, umístil jsem na své stránky www.vploub.cz » odkaz na deník z naší jarní cesty do Nepálu. Nikotin

Letní hraní v Modřanech - pondělí, 19.8. 2019 od 18 hodin » po 5. srpna » IrKo

Ahoj vespolek, jménem všech muzikantů, kteří přijali pozvání a jménem svým vás srdečně zveme na letní hudební večírek k nám do Modřan, který se koná v pondělí, 19. srpna 2019 od 18 hodin u nás doma v ulici Na Cikorce. Hrát budou Ivan Hořejší, Miloš Nigrin, Petr Postránecký, Karel Provázek, Tomáš Rozsíval a možná i další... Zpívat budou, doufám, všichni. Přineste si lahev oblíbeného nápoje. Jo a točený Kozel je nablízku. Aperitiv, menší občerstvení a káva s čajem budou na místě. Zájemce prosíme, aby se přihllásili předem mailem. Těšíme se na ffšechny! Irena a Ivan (Společné foto z r. 2018)

Info » út 6. srpna » ZdeMa

V neděli se Jirka vyboural na kole. Je v nemocnici. Takže svatba se odkládá. Držte mu palce, aby se co nejdříve uzdravil.

Ad Long Island 6. 8. 2019 » st 7. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme byli až na Long Islandu. Žádný Manhattan, ani Island, kam se dnes chystá Lenka, ale ten pražský v Praze na opuštěné kose mezi Rokytkou a luxusní rezidencí Docks. (viz příloha 1). Když jsme lovili na ostrově ošoupané židle s opěradlem, zrovna se nějaký milionář vracel na jachtě z práce domů (2). Začali jsme skromně u jednoho stolu (3), ale pak muly musely dovléct i stůl druhý (4), a Lenka hned začala stříhat lístky . Tohle je největší sestava Čtrnáctkářů, co se podařila zachytit – zrovna se nikdo necourá pro pivo Křižík (5). Sláva zahradních restaurací pronikla až na Dálný východ, a tak nás její zástupce přijel pozdravit (6). Když došlo v New Yorku k blackoutu, a okolní mrakodrapy pohasly, vypomohli si na Long Islandu nouzovým osvětlením (7). Nakonec se tam na popelišti sedělo docela hezky.
Příští hospodu v úterý 20. srpna vymyslela Jana Ment a její vznik umožnil ZSV. Když totiž jeho firma opravovala Michelskou ulici, dovolil, aby si budoucí nájemce vykolíkoval prostor na novou zahrádku. Jmenuje se Hadovka, ale nehledejte ji na Praze 6 ani na mapy.cz. Musíte jen najít místo, kde na Michelskou ústí ulice Hadovitá a určitě NEjít na zahrádku hospody Sparta, stánek je naproti. Na zastávku Hadovitá jedou busy od metra A ze Želivského a od céčka bus 124 z Budějovické.

Hlášení za Lhoty » po 12. srpna » JiNa

Ahoj kamarádi, Děkuji za projevenou přízeň a hlásím, že jsem od soboty doma. Sice bolavej, ale doma.

TURAS pozvánka na renesanční zámek Radim 5. října, zálohy do 5. září » čt. 15. srpna » JiKuč

Vážené paňstvo! Pojeďme na nadčasovou akci (jednou za 3 roky), která se koná místo kostýmovaného bálu v roce 40-140:-) výročí založení turas, že!
V klidu rasmyslete, kdo by se rád retraspektivně-renesančně alespoň na podvečer poměl na zámečku radim, pozvánka v přílo, že... »
Bude to zřejmě jedna z posledních možností, jak se komplet vžít do staré doby a vůbec ne smutně a draho. Vzpomínky jako vždy zůstanou nám na věkas. 
Zálohy posílejte jmenovitě + se hlaste na jirkucka(at)centrum.cz.
hoj TURAS!

TURAS – NEWADIKTURA » pá 16. srpna » JiKuč

„N E W A D I K T Ů R A“ Českomoravského SK TURAS Praha – Brno, Ročník 41, Číslo 358
Vychází jako žhavé TURAS INFO, nikoli pouze na podporu Řimsologů, bojujících alkoholem proti alkoholismu... Natož by se snažila něco někomu diktovat, kdyby třeba do hor anebo na místobálovou kostýmovku nechtěl. V minul. dnech C. k. Štábu již šla: DEPESCHE VIII/19:
PORADA (4. VIII/19 NA TÁBORASU) MARŠÁLŮ (JIKU, ZDENÁL), KAPITÁNŮ (PAPIK, JARAS, OB, MACH, JON), ST. DŮST. DAJA, JIKU, PIPOŠ-ODEŠLI I ODJELI,+ ML. DŮST. (MAVOJ TANČÍ, KEPRT SPAL): URČILA SMĚR TAŽENÍ (4 DNY) DO OBLASTI HORNÍCH UHER, TERMÍN ODJEZDU STŘEDA VEČER 25. IX/19. PROJEDNALA I TERMÍN - SOBOTA 5. X. /19 „KOSTÝMOVKY“ několika staletí - 22 HOD NA ZÁMKU. SRAS NEJEN DŮSTOJNÍKŮ S DÁMAMI TÝLU S HUDBOU, ZPĚVEM, HRAMI, TANCEM, HOSTINOU, POVYŠOVÁNÍM. Jistí JiKu, JaRyb, ZdeVoj, LuVoj, JiNet
Doporučuje TURAS TRIKA SE ZNAKEM hlásit JIKUst,
A co nás čeká:

HORSKÁ PORADA II – byla v úterý 13. srpna 18-21 h NAD MAPAMI spojená s degustací velejemných masných specialit. Tržiště 6, Malá Strana-Masný krám (Cech řezníků a uzenářů) studený i teplý úsek, mají vlastní super pivo Boršov, upřesněno Tažení 25-29.9. + pozvánka na Zámeček (5.10.), pokračováno jemně U Glaubiců, vyřešeno téměř vše. Na Tažení přihlášení: JiKu, Hába, Zdenál, JuHo, Vaska, Pupas, OKu, OB, JaRas, JonMer, ZdeH, JiNet a RomHav! (Brno i Beskyd se přinapojí)
Kdo chce informace dostávati, hlásí se na skturas(at)gmail.com a bude to chodit, přestane-li, obratem se opět přihlásí ....
HOJ RAS! HOJ TURAS! HOJ HORAS! HOJ KAISER, GOTT UND VATERASLAND !

Ad Hadovka 20. 8. » st. 21. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se sešli na Hadovce. První snímek je pro ty nevěřící Provázky, kteří tvrdili, že na Michelské proti Spartě žádná zahrádka není. Je a dokonce se stříškou. Ta se ukázala jako klíčová pro úspěch hospody. Začali jsme se pomalu scházet, nejdřív dorazila Milada se ZSV, díky kterému jsme přes most u Sue Ryder do hospody vůbec mohli dojet, dorazila i akční Stáňa, která má hospodu přímo ve své ulici. Nakonec nás bylo deset malých černoušků. Pak jsme, jak už to v detektivce bývá, začali postupně ubývat. Ale my zbylí jsme koukali zpod stříšky na Rozmarné léto a měli dobrou náladu.

Pro ty, kterým přišla hospoda Hadovka příliš z ruky, mám zprávu zlou. Příště pojedeme ještě dál. Dokonce je doporučeno jet vlakem. V úterý 3. září pojedeme z Hlaváku na zastávku Horní Měcholupy, (pro jistotu - je to trať na Benešov). Tam je přímo u zastávky a zároveň golfu pivovar Hostivar 2. Už při jarní Pivočáře s tím měly některé dámy problém. Tedy Hostivar 2 není rozhodně Hostivar 1, ve kterém jsme už byli v roce 2014 viz http://usedlosti.ctrnactka.net/pos51a.htm , i když jsou oba v předlouhé Hornoměcholupské ulici a jsou si k nerozeznání podobni. Kromě vlaku (zadarmo) se do hospody dostanete i busem (třeba 183, 154, 240), ale rozhodně musíte dojet až do stanice Nádraží Horní Měcholupy. Tak jeďte jednou do hospody na šestou, v osm už ve tmě netrefíte a my dochvilní nebudeme muset vlastními těly držet stoly.

TURAS – doplněná pozvánka na Radim » ne 25. srpna » JiKuč

TURAS 140 let (minimálně).
Retraspektivní zámecká (renesanční Radim u Kolína). Sobota 5. X. 1610 – 1879 Bááječné postavy našich dějin: jemně zpustlé Paňstvo + c.k. soldateska, kikánoláger + pěvci. Z podzámčí + rastikální čeládka. Vůně koní i podzimu. ((Nejen 40 let (přesně) od „války na faře!“)) Pozvánka »