Magdaléna Tichá » ne 7. 7. » ZdeTi

Ahoj, dnes 7 + 7.2019 ve 14:14 se nám s Aničkou narodila dcera Magdaléna, shlíží na vás z výšky 50 cm a s přitažlivosti 3830 g. Obě jsou v pořádku.

61. Stezka - přihlašování, důležité upozornění, prosím čtěte » ne 7. 7. » šéf

TAK ještě jednou ahoj všem, když už jsem v tom psaní, tak bych měl jedno malé upozornění ohledně přihlášek na Stezku. K dnešnímu dni je přihlášených všeho všudy asi jen 25 lidí!!!
Psal jsem sice, že je možné se hlásit až do soboty 20. července, ale to je opravdu nejzazší termín a je lépe tak učinit dříve. A v této souvislosti ještě důrazně upozorňuji, že platná přihláška je jen elektronická přihláška » a ta je ale zase platná jen a pouze až po zaplacení zápisného (také do uvedeného data)!!
Kolik to činí, je uvedeno u elektronické přihlášky a také jsem to psal u výzvy k přihlašování 21. 5. (tady bych znovu upozornil na to, že ti, kteří na letošní jarní a malé Stezce byli v Kytlici ubytováni již od čtvrtka, mohou uplatnit dobropis ve výši 120,- Kč.
U přihlášky je sice také uvedeno, že případné dohlášky jsou možné ještě až do pondělí 16. 9., ale to jsou přihlášky jen pro pořadatele!!!, takže to berte tak, jako kdyby to tam nebylo.
Zájemci z Trasy 14 se musí opravdu přihlásit do soboty 20. 7. Je to nutné z důvodu zamluvení potřebného a pokud možno co nejpřesnějšího počtu chatiček a polopenzí v noclehu.
Abych to zkrátil, kdo se případně přihlásí (a zaplatí) až po 20. 7., bude mít nejen přihlášku o 70,- Kč vyšší, ale také si bude muset sám zajistit nocleh a stravu!!!. (a rozhodně ne na úkor řádně objednaného počtu pro řádně se přihlásivší).
Tak prosím neváhejte a hlaste se (nejlépe hned)!!!! Jinak přeji příjemný průběh léta.

Doplněk k stezkovní expedici do Severních Čech » po 8. 7. » KaKu

Ahoj všichni, protože jsem na Malé stezce zdaleka nestihl vyřídit všechno, co jsem chtěl v mém rodném koutě vlasti zvládnout, pořídil jsem o posledním víkendu malé (ale opravdu jen malé) rozšíření.
Nakoukl jsem na rezavý pramen kousek od Bad Schandau směrem na Hřensko (pamatuju ho z doby před asi čtyřiceti lety), vyjel jsem z Hřenska na Janov, po cestě spočinutí na staré německé vyhlídce s pohledem na Hřensko z ptačí perspektivy, vydrápal se na Růžovský vrch, kde jsem si ověřil, že je z vrcholu vidět ještě mnohem méně než před lety, ale zato ta magická síla!
Spustil jsem se přes Kamenickou stráň k Dolskému mlýnu u Jetřichovic, kde se natáčela epizoda z Pyšné princezny, zaznamenal zajímavost o brtnických ledopádech, aniž bych je ovšem zajel zkontrolovat. Po těch letošních vedrech z nich sotva něco zbylo. Druhý den jsem vyrazil přes Rumburk do Německa, abych se mohl podívat na Lužické hory ze strany našich sousedů. Po cestě jsem narazil na dílo blouznivců hor Lužických (vzpomínáte - Antal Stašek: Blouznivci našich hor?). Lokalita Dymník kousek před Rumburkem je ono místo zaslíbené. Btw, slyšeli jste někdo o Fotbalgolfu? Já teda né.
A pak už objezd Varnsdorfu přes Německo do Waltersdorfu, výdrap na lužickou hřebenovku a po ní celkem slušná jízda na odbočku k vrcholu Luže. Tam ustájení kola a pěšky na vrchol. Viditelnost docela slušná, Jedlová jakoby na dosah ruky. Taky Klíč nad N. Borem, Bezdězy, Sedlo, atd... Tak případně mrkněte na fotky »

Lhota » st 10. 7. » JiNa

Ahoj všem účastníkům Lhoty, Pro upřesnění posílám pár informací: Na sobotu dopoledne máme program a po něm zveme všechny na oběd. Odpoledne vám dáme volno, dle libosti: kolo, pěší výlet, bazén, či posezení u pípy. Večer pak již tradiční maso na ohni. Už se nemůžeme dočkat.

Ad Dvůr Kobylisy 9. 7. » st 10. 7. » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se sešli na zahrádce ve Dvoře Kobylisy. Přes den se tu prodávají biopotraviny, ale vzadu za všemi těmi ovčími sýry, brokolicemi a croissanty se ukrývá stánek, kde čepují Žatec. Tam jsme obsadili stůl a ještě jeden stůl (viz 1, druhý stůl se mi do záběru nevešel) a chodili si ke stánku pro pivo a přes ulici do Alberta pro jídlo (salám dostal přednost před rukolou). A pak přišel čerstvý dědeček, po něm hodný strejda a nakonec i šťastný tatínek. A mohlo se slavit (2, 3). Pijeme na Magdalenku, na 7. 7. a na 14:14. To to těm mladým všechno tak krásně vychází! Pak se setmělo, společnost se zvolna začala ubírat domů. Zbyl tu jen tatínek, strejda a zasloužilý tatínek (viz 4). A Věra, já a zrádný Sedmý schod.
Cykločundr v kempu Křivonoska máme zdárně za sebou. Jen co jsme se dokodrcali v neděli večer do Prahy a sedli k telce, zažili jsme dèja vu. Prázdninový inspektor na Nově se totiž taky právě vrátil z Hluboké.

Cesta na slezinu » st 10. 7. » JiJi

Ahoj, Myslím, že nejjednodušší je vzít to od zastávky na Milady Horákové k Zemědělskému muzeu a hned za ním je ta slibovaná Zuzanina restaurace. Já vím, že si poradíte i beze mě, ale používám to jako záminku, abych připomněla, že z budovy muzea je krásný výhled na Prahu ». Možná už mezi námi bude i někdo, koho potěší, že občané 70+ to mají zadarmo. Já jsem se poctivě přiznala, že až v prosinci, ale mladík u pokladny to odmávl, jako nepodstatné. Holt těm 30- to připadá, že už je to jedno
A když už budete mít cestu kolem Zemědělského muzea, podívejte se na zahrádku – pokud neznáte. Je tam hezká růžová zahrada, „americká houpačka“, kterou mohou použít i dospělí a kromě volně běhajících slepic a kohouta mají ve voliéře chlupaté slepice. Prý se to jmenuje „hedvábnička bílá“ a ještě ke všemu má modré uši.

Cesta na slezinu - oprava Jiskry » st 10. 7. » ZuVla

Ať napíšu, co napíšu, stejně si to vyložíte po svém. Moje Výletná je mezi Letenským zámečkem a Stalinem. Jiskřina doporučovaná hospoda je za Zemědělským muzeem. Je taky hezká, ale jmenuje se ZÁLETNÁ. A zavírá v osm. A houpat se jen do osmi je k ničemu.
Takže znova: Výletná a Záletná jsou od sebe zhruba vzdušnou čarou jen 100 metrů, ale jsou mezi nimi ty tenisové kurty, které musíte právě obejít okolo kolotoče, Letenského zámečku, konečné stanice jezdících schodů a pak už si musíte dávat pozor, abyste nedošli až k hospodě Na baště, protože to už jste Výletnou přešli. Dobro došli ».

Cesta na slezinu – poslední slovo » st 10. 7. » JiJi

ak se omlouvám z celého srdce a to Zuzaně a všem ostatním. Ale našla jsem to na mapy.cz a ať se koukám jak chci, pořád je to Výletná vedle tenisových kurtů na adrese Letenské sady 32. A dokonce se mi zdá, že je to mezi Letenským zámečkem a restaurací Na Baště, zatímco Záletnou nevidím vůbec. Ale řekla bych, že to je ta restaurace, která je přímo součástí Zemědělského muzea – no a tam mají ty chlupaté slepice. Je to Kostelní 44.Ale tím jsem nemyslela, že tam máte zůstat!!! Pokračujte dál a na druhé straně Muzea jsou ty kurty a ta správná restaurace.
Takže: když jdete od Milady Horákové, je Výletná ZA Muzeem. Když jdete Letenskými sady je PŘED Muzeem. A ta vyhlídka na střeše Muzea vážně stojí za to.
A teď už vážně nevím, jestli se v tom někdo vyzná. Prostě držte se Zuzaniných instrukcí a mě můžete vyčinit až v srpnu, protože v inkriminovanou dobu jsme v Dolomitech. Přeji hezké léto.