Magdaléna Tichá » ne 7. 7. » ZdeTi

Ahoj, dnes 7 + 7.2019 ve 14:14 se nám s Aničkou narodila dcera Magdaléna, shlíží na vás z výšky 50 cm a s přitažlivosti 3830 g. Obě jsou v pořádku.

61. Stezka - přihlašování, důležité upozornění, prosím čtěte » ne 7. 7. » šéf

TAK ještě jednou ahoj všem, když už jsem v tom psaní, tak bych měl jedno malé upozornění ohledně přihlášek na Stezku. K dnešnímu dni je přihlášených všeho všudy asi jen 25 lidí!!!
Psal jsem sice, že je možné se hlásit až do soboty 20. července, ale to je opravdu nejzazší termín a je lépe tak učinit dříve. A v této souvislosti ještě důrazně upozorňuji, že platná přihláška je jen elektronická přihláška » a ta je ale zase platná jen a pouze až po zaplacení zápisného (také do uvedeného data)!!
Kolik to činí, je uvedeno u elektronické přihlášky a také jsem to psal u výzvy k přihlašování 21. 5. (tady bych znovu upozornil na to, že ti, kteří na letošní jarní a malé Stezce byli v Kytlici ubytováni již od čtvrtka, mohou uplatnit dobropis ve výši 120,- Kč.
U přihlášky je sice také uvedeno, že případné dohlášky jsou možné ještě až do pondělí 16. 9., ale to jsou přihlášky jen pro pořadatele!!!, takže to berte tak, jako kdyby to tam nebylo.
Zájemci z Trasy 14 se musí opravdu přihlásit do soboty 20. 7. Je to nutné z důvodu zamluvení potřebného a pokud možno co nejpřesnějšího počtu chatiček a polopenzí v noclehu.
Abych to zkrátil, kdo se případně přihlásí (a zaplatí) až po 20. 7., bude mít nejen přihlášku o 70,- Kč vyšší, ale také si bude muset sám zajistit nocleh a stravu!!!. (a rozhodně ne na úkor řádně objednaného počtu pro řádně se přihlásivší).
Tak prosím neváhejte a hlaste se (nejlépe hned)!!!! Jinak přeji příjemný průběh léta.

Doplněk k stezkovní expedici do Severních Čech » po 8. 7. » KaKu

Ahoj všichni, protože jsem na Malé stezce zdaleka nestihl vyřídit všechno, co jsem chtěl v mém rodném koutě vlasti zvládnout, pořídil jsem o posledním víkendu malé (ale opravdu jen malé) rozšíření.
Nakoukl jsem na rezavý pramen kousek od Bad Schandau směrem na Hřensko (pamatuju ho z doby před asi čtyřiceti lety), vyjel jsem z Hřenska na Janov, po cestě spočinutí na staré německé vyhlídce s pohledem na Hřensko z ptačí perspektivy, vydrápal se na Růžovský vrch, kde jsem si ověřil, že je z vrcholu vidět ještě mnohem méně než před lety, ale zato ta magická síla!
Spustil jsem se přes Kamenickou stráň k Dolskému mlýnu u Jetřichovic, kde se natáčela epizoda z Pyšné princezny, zaznamenal zajímavost o brtnických ledopádech, aniž bych je ovšem zajel zkontrolovat. Po těch letošních vedrech z nich sotva něco zbylo. Druhý den jsem vyrazil přes Rumburk do Německa, abych se mohl podívat na Lužické hory ze strany našich sousedů. Po cestě jsem narazil na dílo blouznivců hor Lužických (vzpomínáte - Antal Stašek: Blouznivci našich hor?). Lokalita Dymník kousek před Rumburkem je ono místo zaslíbené. Btw, slyšeli jste někdo o Fotbalgolfu? Já teda né.
A pak už objezd Varnsdorfu přes Německo do Waltersdorfu, výdrap na lužickou hřebenovku a po ní celkem slušná jízda na odbočku k vrcholu Luže. Tam ustájení kola a pěšky na vrchol. Viditelnost docela slušná, Jedlová jakoby na dosah ruky. Taky Klíč nad N. Borem, Bezdězy, Sedlo, atd... Tak případně mrkněte na fotky »

Lhota » st 10. 7. » JiNa

Ahoj všem účastníkům Lhoty, Pro upřesnění posílám pár informací: Na sobotu dopoledne máme program a po něm zveme všechny na oběd. Odpoledne vám dáme volno, dle libosti: kolo, pěší výlet, bazén, či posezení u pípy. Večer pak již tradiční maso na ohni. Už se nemůžeme dočkat.

Ad Dvůr Kobylisy 9. 7. » st 10. 7. » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se sešli na zahrádce ve Dvoře Kobylisy. Přes den se tu prodávají biopotraviny, ale vzadu za všemi těmi ovčími sýry, brokolicemi a croissanty se ukrývá stánek, kde čepují Žatec. Tam jsme obsadili stůl a ještě jeden stůl (viz 1, druhý stůl se mi do záběru nevešel) a chodili si ke stánku pro pivo a přes ulici do Alberta pro jídlo (salám dostal přednost před rukolou). A pak přišel čerstvý dědeček, po něm hodný strejda a nakonec i šťastný tatínek. A mohlo se slavit (2, 3). Pijeme na Magdalenku, na 7. 7. a na 14:14. To to těm mladým všechno tak krásně vychází! Pak se setmělo, společnost se zvolna začala ubírat domů. Zbyl tu jen tatínek, strejda a zasloužilý tatínek (viz 4). A Věra, já a zrádný Sedmý schod.
Cykločundr v kempu Křivonoska máme zdárně za sebou. Jen co jsme se dokodrcali v neděli večer do Prahy a sedli k telce, zažili jsme dèja vu. Prázdninový inspektor na Nově se totiž taky právě vrátil z Hluboké.

Cesta na slezinu » st 10. 7. » JiJi

Ahoj, Myslím, že nejjednodušší je vzít to od zastávky na Milady Horákové k Zemědělskému muzeu a hned za ním je ta slibovaná Zuzanina restaurace. Já vím, že si poradíte i beze mě, ale používám to jako záminku, abych připomněla, že z budovy muzea je krásný výhled na Prahu ». Možná už mezi námi bude i někdo, koho potěší, že občané 70+ to mají zadarmo. Já jsem se poctivě přiznala, že až v prosinci, ale mladík u pokladny to odmávl, jako nepodstatné. Holt těm 30- to připadá, že už je to jedno
A když už budete mít cestu kolem Zemědělského muzea, podívejte se na zahrádku – pokud neznáte. Je tam hezká růžová zahrada, „americká houpačka“, kterou mohou použít i dospělí a kromě volně běhajících slepic a kohouta mají ve voliéře chlupaté slepice. Prý se to jmenuje „hedvábnička bílá“ a ještě ke všemu má modré uši.

Cesta na slezinu - oprava Jiskry » st 10. 7. » ZuVla

Ať napíšu, co napíšu, stejně si to vyložíte po svém. Moje Výletná je mezi Letenským zámečkem a Stalinem. Jiskřina doporučovaná hospoda je za Zemědělským muzeem. Je taky hezká, ale jmenuje se ZÁLETNÁ. A zavírá v osm. A houpat se jen do osmi je k ničemu.
Takže znova: Výletná a Záletná jsou od sebe zhruba vzdušnou čarou jen 100 metrů, ale jsou mezi nimi ty tenisové kurty, které musíte právě obejít okolo kolotoče, Letenského zámečku, konečné stanice jezdících schodů a pak už si musíte dávat pozor, abyste nedošli až k hospodě Na baště, protože to už jste Výletnou přešli. Dobro došli ».

Cesta na slezinu – poslední slovo » st 10. 7. » JiJi

Tak se omlouvám z celého srdce a to Zuzaně a všem ostatním. Ale našla jsem to na mapy.cz a ať se koukám jak chci, pořád je to Výletná vedle tenisových kurtů na adrese Letenské sady 32. A dokonce se mi zdá, že je to mezi Letenským zámečkem a restaurací Na Baště, zatímco Záletnou nevidím vůbec. Ale řekla bych, že to je ta restaurace, která je přímo součástí Zemědělského muzea – no a tam mají ty chlupaté slepice. Je to Kostelní 44.Ale tím jsem nemyslela, že tam máte zůstat!!! Pokračujte dál a na druhé straně Muzea jsou ty kurty a ta správná restaurace.
Takže: když jdete od Milady Horákové, je Výletná ZA Muzeem. Když jdete Letenskými sady je PŘED Muzeem. A ta vyhlídka na střeše Muzea vážně stojí za to.
A teď už vážně nevím, jestli se v tom někdo vyzná. Prostě držte se Zuzaniných instrukcí a mě můžete vyčinit až v srpnu, protože v inkriminovanou dobu jsme v Dolomitech. Přeji hezké léto.

Pohoda ve Lhotě » ne 14. 7. » KaKu

Ahoj, lidi, posílám odkaz na pár fotek ze superpohodového víkendu. Prní čtyři fotky jsou spíše informací pro cyklisty ohledně zrady na trase L-L (Letňany-Lhota). Pro češtináře je zajímavý odborný termín "ohlaví". A pak už vítězný boj Čtrnáctky s nepřízní počasí, dvě oslavy a hody hody do... nikoli provody, ale do vyčerpání kapacity žaludků. Nakonec jsem si dovolil jednu zajímavost: Od zakoupení navigace v dubnu 2016 se moje sbírka kilometrů přiblížila číslu 20.000, což je polovina obvodu Země. Řekl jsem si, že je príma, že tu cifru naplním během tohoto víkendu. Docela jsem zkoprněl, když jsem se podíval na navigační počítač: Po příjezdu na chalupu oslavenců jsem měl PŘESNĚ 20.000! Tak jsem to musel vyfotit.

Pohoda ve Lhotě » ne 14. 7. » MiMa

Super fotky!!! Tím pádem netřeba k akci ve Lhotě nic dodávat. Fotky řekly všechno. Prostě pohoda a kamarádi.

Lhota » po 15. 7. » JiNa

Milí kamarádi, příznivci Lhoty, Všem účastníkům svatby ve Lhotě ze srdce děkujeme za úžasný čas strávený s vámi. Zvlášť děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě a pomáhali v průběhu akce.
Bylo to skvělé, úžasné, nádherné a hlavně klídek a pohoda. Díky, díky,díky Zdenka, Jirka, Zuzanka, Matynka

Lhota je uspesne za nami... » po 15. 7. » LuČa

Ahoj, diky - predevsim Zdene a Jirkovi, ze nas "vzali" do party a taky ostatnim kamaradum, kteri prispeli svoji ucasti, pripadne se aktivne podileli na pohodove atmosfere probehlych oslav. Byla to parada!!!

Aloha 2019 » st 17. 7. » MiMa

Povahy čtrnáctkové, někteří jedinci se mě ve Lhotě ptali, jak že jsme se to měli na kololodi ALOHA. Tak abych předešel dalším dotazům a zbavil Vás nevědomosti, tak níže připojuji zprávu, která plavbu jemně popisuje. Pod ní jsou připojeny nádherné fotografie od Karla Provázka. Tož si to užijte.
ALOHA 2019 je za námi a bylo to náročné a bylo toho dost a to nejen jídla, které bylo proklatě dobré a tradičně v obrovském množství, tak že jsme se vždy s obtížemi doplazili na horní palubu, ale hlavně tomu předcházely podle Kačky mírná stoupání a příjemné sjezdy a občas šotolinka ale pohodová a nebo makadam a my tam vždy potili krev a říkali si, zítra bude lépe a druhý den zase byla ta šotolinka ale mírná a my tomu zase uvěřili a zkusili to a zase to z nás stříkalo a vždy se objevil STUDENAC a nebo jiný konzum, či hospůdka a jsme zachráněni a rychle konzumujeme a nabíráme sílu a hrneme se k moři a koupání to nemá chybu, jedna z našich divoženek nemá plavky a tak vzniká sodidárnošč a všechny baby jdou do vody bez plavek a voda je teplá a průzračná a holkám dělá dobře ta slaná voda a slunce pálí jak ďas a za krátký čas je tu zase konzum a ráno koupání v moři a nebo vycházka na pobřeží a to je nebezpečné a Štěpánka radostně pobíhá po lodi, že se ztratil Petr a Petr nám mává z pevniny a kapitán pro něj otáčí loď a večery na palubě, kdy je pořád teplo a sedíme zde v triku a Karel hraje krásné plyšárny a Ježkoviny a nebo halekáme Hutkovu píseň „Co je nejkrásnější …“ a další podobné a taky přichází vtipy o uších a do toho nám řehtá kůň, no to je takový zmatek a výčep dole funguje a funguje dlouho do noci a potom na konci zájezdu se všechno sečte a jdeme platit a zíráme, co jsme všechno vypili a pak už jenom ty úrazy a sestra Ivoše si odřela nohu a sestra Jirky si také odřela nohu, no ale nejhůře Vlasta po domácím násilím vypadá, jako by spadla z kola přímo na čelist, no to jsou barvičky, které se táhnou přes celý krk a Vlasta svědomitě leduje a pak cesta domů a v Brně se loučíme s našimi průvodci Katkou a Jarkem za zpěvu dojemné písně: „ Jděte do … lidí máme dost“ Katka zamačkává slzu, zkouší něco s ušima ale Jarek se drží a je to fuč.

Lhotecka hymna… » čt 18. 7. » LuČa

Ahoj vsem, posilam, jak js predeslal, text nove hymny. Hezky den.

Klídek ve Lhotě

Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,
klídek svůj ve Lhotě mít,
víc po ničem netoužit.

Jen pro ten dnešní den, snad pro úsměv váš,
se život změní v sen,
ten den, kdy ve Lhotě pobýváš…

Nesmíš se ptát, co bylo včera - bude zítra zas,
jen klídek uchopit a pochopit,
že nejkrásnější den je dnešní den. Text s akordy »

Vzpomínka na cykločundr » pá 19. 7. » ZuVla

Ahoj, Ivan H. poslal fotky z Cykločundru. Tak se podívejte na setkání na Labi, vlastně na hrázi rybníka a pak na foto z terasy Křivonosky. Je vzácné, protože v čele sedí praesident SPASu, který přijel, pozdravil nás pravicí a odjel. Snad už je mu líp.

61. Stezka » po 22. 7. » šéf

Ahoj všem, Stezkařům zvláště, v sobotu bylo 20. července a skončila tak lhůta pro přihlášení se na Stezku vč. platby zápisného a případně vlaku. Byly na to dva měsíce!!
A jak už jsem také psal, přihláška je platná pouze po zaplacení. Takže jsem provedl kontrolu elektronických přihlášek a kontrolu plateb na účtu. V příloze je seznam těch, kteří vše učinili tak, jak měli. Pokud tam nejste, tak jste se přihlásili buď pozdě nebo platba od vás na účet nedorazila.
Vzhledem k tomu, že do konce týdne musím podat trasovou přihlášku, tak pokud chcete být do té doby do seznamu doplněni, máte na nápravu už jen asi tak tři dny. A ti, kteří se přihlásí, či přihlásili po 20. 7., tak zápisné mají o penále ve výši 70,- Kč dražší. Jenom připomínám, že základní zápisné je 220,- Kč + případně 70,- Kč za stezkový vlak, tedy s penále 290,- (+ případně 70,-). Ty pořádné pak prosím, aby překontrolovali údaje uvedené v přiložené tabulce, zejména datum příjezdu na Stezku, ale jinak by vše mělo být správně, protože údajům odpovídají i platby, tedy kromě Zuzany Brádkové, u které předpokládám, že se uklikla u stezkového vlaku (nebo ho nezaplatila).
Jinak křížek ve sloupci "ubytování" znamená, že si dotyční nocleh nenárokují. To je vše, zítra večer ve Výletné!

Ad Výletná 23.6. a Svatební Lhota » st 24. 7. » ZuVla

Ahoj všichni, tak jsme se včera snad všichni šťastně sešli na Výletné (viz 1). První stůj jsme obsadili hned (2), druhý se uhnízdil až po několikerých šachových rošádách (3). Stali jsme se členy klubu a jako takoví jsme měli právo stát ve frontě na všechno. Dokonce byly i kytary, ale ty majitelé vytáhli, až když už jsme byli zase jedna rodina, tedy jeden stůl (4). A pak JaVor s Michalem hráli až černočerné tmy a posledních objednávek (5). A ještě dvě fota. Chápu, že ti, kteří usilovně hledali Výlevnu, neměli energii se pídit ještě po lanovce. Tak ještě posílám včerjší stav konečné stanice lanovky, pozdějších jezdících schodů na hraně Letné (6 ,7)
Lhota posedmnácté jinak. Už šestnáctkrát jsme byli ve Lhotě, pokaždé byla pohoda, klídek, maso, bazén, šampaňské. Co tu ještě vlastně nebylo? No přeci, svatba pro starší a pokročilé. Jenže když jsme se v pátek večer shromáždili na terásce s novým zastřešením (jak se hodilo!), ex-profesor Luděk do nás začal hustit aritmetiku. A to jen proto, aby nám dokázal, že ať dělá, co dělá, vždycky mu z toho vyjde, že má s Věrou narozeniny. Dokonce se kvůli tomu chtěl i oženit! Ale nejde to. Věra mu připomněla, že už se vzali - v magické datum 14. května 2014. A tak jsme i v pátek nečekaně místo narozenin slavili novomanžele.
Sobota už patřila Zdeně a Jirkovi. Shromáždili jsme se u slavnostně vyzdobeného altánku, snoubenci se svědky, družičkou a družicí prošli špalírem a starosta převlečený za šéfa je oddal. A pak byl slavnostní přípitek, svatební foto, svatební svíčková, svatební dort a svatební dar – lože pro novomanžele. Jen místo svatební cesty šel novomanžel rožnit, novomanželka mýt nádobí a my ostatní střízlivět do hospody v Dřevčicích. To se nám nepovedlo, stejně jako vyhladovět. Kýta byla nad naše síly.
V neděli jsme se rozutekli do okolí (Martinské stěny - poprvé zespoda, Ráj, Kokořín), abychom se všichni sešli v bazénu v Beverly Lhota. Dokonce se nám v sobotu nepodařilo vystřílet všechny špunty, a tak i šampaňské bylo. Prostě bylo to zase krásné a všeho bylo dost. Tak hodně štěstí a zdraví, naši báječní novomanželé!!!

P.S. Jestli si ještě vzpomínáte, jak jsme před třemi lety ve Lhotě zpívali Allinu verzi "Že kočka není pes" a dokonce jestli si pamatujete, že to byla písnička Elvise Presleyho z roku 1956, tak dneska večer se můžete na písničku a další podívat téměř naživo. Na Artu ve 20:20 bude Elvis - Léto 1956 i s jeho lascivními pohyby.