Mapa našich výletů a inženýrůAd Milíčeves a expedice O2 » út 4. června » ZuVla

Ahoj všichni, ani domácí pán si už nepamatuje. Klidně Soně odsouhlasil, že je to 17. ročník, a přitom jsme byli v Milíčevsi již po osmnácté! A zase bylo báječně. Než jsme se my v pátek později příchozí vypovídali ze štrapácí, které nás potkaly před cestou a cestou, už tu byl konec hudby. A tak jen poklidné klábosení v kruhu okolo ohně. Po tradiční ranní střelbě jsme se na náměstí v Jičíně potkali s veterány, jejichž konvoj pak předjížděl náš konvoj (nás bylo víc) po celý den. Zatímco oni smrděli krajinou, my jsme se pod Čeřovkou od pana geologa dozvěděli tolik zajímavostí, že si z nich pamatuju jen to, že celý kopec je z porcelánu a že udělal u petrologa Součka zkoušku za dvě. Po obědě v Libuni nás čekalo další překvapení. Aukční síň Kodl draží Františky Kavány za statisíce a tady je mají v zaprášené faře mezi harampádím rozvěšené po celém patře. A jako bonus jeho hrob s výhledem na Trosky. Ostatně hřbitovy to je naše. Cestou jsme se stavili ještě v Mladějově u hrobu zakladatele dnešní podoby ČVUT F. J. Gerstnera. Ostatní jsme zahnali a vyfotili jsme se s ním jen my - čeští inženýři. A ještě jedno památné místo - Blata. Hospoda, kde spolužáci Mazáček a Neuman poprvé společně dunivým hlasem zpívali „Veď mě dál, cesto má!“ Každý tolik piv, na kolik se cítil, a poté podle pečlivě namalovaných map domů. Ti nejstřízlivější vláčeli kola přes rychlíkovou trať a oklikou přes Slatiny.
Letošní sobotní večer by ve znamení grilování. Mladí usilovně grilovali vše, co jim přišlo pod ruku, a my staří jsme usilovně trhali Mírovi tácy z rukou. Nejen jídlem živ jest člověk. Jana Chloupková s námi oslavila svých 4 x 15 50% kořaličkou (ještě že tak, šedesátka by nás porazila). A pak nastoupil Čtrnáctkový Honza Dušák a zaznělo sedm poctivejch ran! Tak živijóó! Když je ten Den dětí, požádal Miloš, aby nám i zahrály. Můžete obrážet sleziny a poslouchat Bednu od whisky každý týden, ale Come together uslyšíte naživo, jen když zavítá do Česka McCartney. Anebo když nám v Milíčevsi zahraje Vítek. Slyšela jsem Paula ve Vysočanech, tak mohu srovnávat. Vítek je lepší!
A už je tu nedělní ráno, posnídali jsme šampaňské a vyrazili zelenými lány na Luční horu. Zlověstný název, ale nakonec se z hory vyklubal kopeček a na něm dřevěný kostelíček. Tentokrát jsme ho mohli obdivovat i zevnitř, stejně jako zavřenou hospodu v Lískovicích - pan vrchní ji otevřel jen pro nás. Minutkový oběd tentokrát opravdu trval minuty a minuty, a naše děti (bez kydů) nejdříve dojídaly, co zbylo po nás, než se dočkaly obrovských porcí i ony. Jen co nás vrchní zkasíroval, vzal klíče - a otevřel nám svoje muzeum venkova. On totiž po večerech nosí piva a přes den shromažďuje staré zemědělské stroje a haraburdí. Má jich plnou sýpku. Před námi defilovalo celé naše dětství i mládí včetně praček, kočárků, umělohmotných tatrovek a prášků na praní. Další zapadlý vlastenec. Vrátili jsme se na zahradu do altánu a před námi, přecpanými z oběda, se objevila tlapičenka. Okamžitě zmizela. A co teprve dort, který poslala Boženka na oslavu Dne dětí. Ten ochutnaly jen ty nejrychlejší děti: Prokop a Ervín. A už odjíždí jedno auto za druhým. Loučení nemám ráda, ale vždyť co nevidět se sejdem (viz níže). Tak už musíme zase jen poděkovat Blance a Milošovi, kteří předpřipravili úplně všechno, včetně počasí a tentokrát všem jejich dětem i našim dětem, že nám celý víkend sloužily (opravdu doslova). A už se těšíme, jaká výročí vytáhne Miloš z klobouku na Milíčevsi 2020. Na obrázku Jirkova mapa našich výletů a inženýrů.

Proč? » út 11. června » šéf

Proč posílám následující informační text ponechám zcela na vaší inteligenci, resp. všímavosti, resp. pochopení obsahu zasílaných textů:
Půvabná, poměrně dlouhá, ale úzká ulička Horská stoupá od ulice Na Slupi do kopce podle starých hradeb Nového Města pražského až na vršek nad kostel Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově. Pod ním cestou míjí poslední věž opevnění, bastion XXXI U Božích muk, kde je nyní i parčík. První gotické opevnění zde bylo vybudováno již za Karla IV, který dal obehnat Nové Město pevnou zdí se dvěma strážnými věžemi, jedna stála patrně na Slupi u Botiče, druhá, zvaná Malířská, na Karlově. Opevnění bylo doplněno a přestavěno v 17. století, z té doby je i bastion u Horské ulice. Původní jméno ulice Ztracená znamenalo, že místo bylo velmi odlehlé.

Ad Kuželna v Horské 11. 6. » st 12. června » ZuVla

Ahoj všichni, tak už jsme v Kuželně byli po dvanácté, ano po dvanácté. Tentokrát bylo teplé spodní prádlo opravdu zbytečné, ještě při odchodu před jedenáctou bylo vedro. Ale jinak tam bylo zase fajn. Mezi tlačenkou a pivem jsme pojídali třešně a ořechy z našich zahrádek. Účastníci expedice si ještě jednou zařvali O-O-O ÓÓÓ2 a pak už se hrálo. Naštěstí. Tím, že naši hudebníci tentokrát neotáleli a začali hned hrát, vytlačili jsme Zelenáče hrát vytříbený bluegrass dovnitř ke kuželkám.

P. S. Moc lidí nezajímalo, co znamená W + W – mezi nebem a Zemí, ale kdyby přeci jen aspoň ex-post, tak klikněte ».

Vítání léta » so 15. června » šéf

Ahoj všem, posílám stručnou a oficiální informaci o tom, že letošní Vítání léta v úterý 18. 6. opravdu koná. Ještě bych jenom upozornil (a to letos opravdu důrazně) na to, že akce je určena jen a pouze pro stezkaře, nikoliv pro vaše známe, známé známých apod. Opravdu ne! A samozřejmě nezapomeňte na ústrojovou kázeň. V úterý večer ahoj

Účastnící Cykločundru, čtěte! » st 19. června » ZuVla

Ahoj, účastníci cykločundru se povinně podívají do přílohy. Tam je seznam účastníků. Ti očíslovaní mají zamluvenou chatičku přese mě a zaplatili mi zálohu. Takže opravdu všichni jedete? Dále mne zajímá - ti tučně vytištění přijedou už ve středu 3. 7. Platí to? Když tak přiobjednám ještě jednu chatičku od středy. Děkuji za pozornost.

Klídek a pohoda ve Lhotě » pá 21. června » JiNa

Zdravím přátele Lhoty, V příloze zasílám seznam přihlášených s uvažovaným rozdělením ubytování. Prosím, kdyby jste se tam někdo nenašel, tak se ozvěte. Letos jsme inzerovali překvapení, nicméně pár info posílám. V sobotu dopoledne jsme totiž všichni pozvaní na lhoťáckou svatbu pro pokročilé. Patřičné odění a veselá nálada vítány. Prosím o hudebníky, aby si nástroje naladili na svatební notu. Večer pak bude následovat další překvapení.

Františkovy lázně 25. 6. 2019 v 18:00 » po 24. června » PaTi

Ahoj všichni, iformace však pouze pro ty, co jdou do hospody v Řevnicích. Hospodu najdete pokud neopustíte prostor nádraží. Zahrádka je ve dvoře, kam se můžete též dostat z ulice i autem. Základní pivo je Bernard za 25 Kč ,dalších cca 5 druhů jsou již dražší. Jídlo je omezené na picu a nějaké studené utopence apod. Vlak tam jede každou chvíli - do 20:00 čtyřikrát do hodiny, pak vždy ve 20 a v 50 (z hlavního) Zpět jedou také často, později v 21:36, 22:07, 22:36, 23:07, 23:36 (ten poslední je na Smíchově 00:04). Těším se na vás

Klídek a pohoda ve Lhotě » po 24. června » JiNa

Ahoj, posílám doplňující info ke spaní : ještě jsou možnosti spaní na sluncem vytápěné půdě, kde jsou čtyři válendy a spousta místa a matrací na zemi. Těší se Zdenka, Jirka, Zuzanka a Matynka

Klídek a pohoda ve Lhotě » po 24. června » AlKo

Mile damy.Vy ktere se ucastnite akce klidek a pohoda ve L hote Nezapomente vzit tentokrat slusivy klobouk ci kloboucek. A panove motylka nebo motyla.

Františkovy lázně 25. 6. 2019 v 18:00 » po 24. června » PaTi

Ahoj všichni, iformace však pouze pro ty, co jdou do hospody v Řevnicích. Hospodu najdete pokud neopustíte prostor nádraží. Zahrádka je ve dvoře, kam se můžete též dostat z ulice i autem. Základní pivo je Bernard za 25 Kč ,dalších cca 5 druhů jsou již dražší. Jídlo je omezené na picu a nějaké studené utopence apod. Vlak tam jede každou chvíli - do 20:00 čtyřikrát do hodiny, pak vždy ve 20 a v 50 (z hlavního) Zpět jedou také často, později v 21:36, 22:07, 22:36, 23:07, 23:36 (ten poslední je na Smíchově 00:04). Těším se na vás

Ad Františkovy lázně 25. 6. » st 26. června » ZuVla

Ahoj všichni, zpočátku to vypadalo, že tři zamluvené stoly jsou zbytečný přepych, ale nakonec k Mohamedovi, tedy pardon k Pavlu Tichému, do Františkových lázní dorazilo dobře přes dvacet Čtrnáctkářů. V pravidelném taktu vyplivoval vlak do stinné zahrádky skupinky vyprahlých žíznivců. Dokonce ani Pažout nebyl poslední, po něm ještě přijeli rovnou z opravdických Františkových Lázní opravdický František s Věrou a jako poslední Jirka Staněk se Stáňou. Zatímco do hospody jezdili všichni na pivo zásadně bez helmy (včetně Mirka Škrabálka), Stáňa dorazila bez kola zato s helmou. A nejen to. Ve vlaku odchytla ex-starostu Řevnic a dovlekla ho k našim stolům. Tak tu sedím se Všeradem, ex-starostou a Medvědem (ano i Honza M. po téměř neúspěšném boji s označovačem lístků dorazil) a nenadáváme jako jeden. Je nám totiž spolu moc dobře.

Višně » čt. 27. června » IvČe

Ahoj, v Dobřichovicích nám přebývají zralé sladké višně. Nechcete si někdo přijet zítra odpoledne nebo v sobotu natrhat? Bezvadné jsou na marmeládu a na bublaninu. Pokud ano, volejte. Ostatním se omlouvám za nezajímavý mail.;-) Krásný den.

Rasrok – Konečně spolu 26. – 28. 7. 2019 » čt 27. června » JiKuč

RAS & spolek RAS si vás dovolují pozvat jako svatební hosty na RASROK KONEČNĚ SPOLU 26. – 28. 7. 2019 Pátek - loučení se svobodou Sobota v poledne - sňatek z rasumu, neuchopitelný svatební akt spojující zdánlivě nespojitelné RAS & spolek RAS Sobota odpoledne - svatební hostina, průvod svatebčanů s fotem Sobota k večeru - darasy + dividla Sobota večer - hraje charlie slavík revue Hoj ras na věkas! P. S. jak je zvykem na svatbě, finanční darasy vítány, jídel dosti, nápoje – každý svého vína, soudek + pivo na čárky