Bouda Andělka » po 4. 2. » AlKo

Pořád Norisová a co říkáte Andelce?

Bouda Vlachovka » po 4. 2. » JiVl

já pro změnu koukám z okna sem

Stav sněhu na Brdech » po 4. 2. » PaTi

Ahoj lyžaři, v kopcích nad Řevnicemi je cca 25 cm. Dnes byly prohrnuty jen některé cesty, dalo se projet všude. Jel jsem od Skalky k dubu Třebízského a přes Paviána až na okraj Řevnic. Byla to krása – stromy zasněžené, málo lidí, stopy občas i dobré. (Nyní sotva lezu.) Na velkých Brdech je až 100 cm.

Důležité!!! Dnešní hospoda » út 5. 2. » šéf

Ahoj všem, "Hospoda v úterý 5. února jistě bude, zase buďte ve střehu, nebo zase sklípek v Blanické? "
Tak zněla první zpráva o tom co bude ve zprávě od Zuzany o minulé hospodě a Posedlostní vycházce. Nějak jsme toho měl v poslední době dost a ptal jsem se v Blanické poměrně pozdě a dost nevrlý číšník (jiný, zřejmě z druhé směny, než co nás běžně obsluhuje) mne poslal někam. Jak už jsme psal, sehnat nějakou, alespoň trochu rozumnou hospodu, je docela problém. Nicméně vypadá to na to, že se asi zadařilo. Sice na poslední chvíli, ale zadařilo. Tedy dnes večer: Restaurace U Žaludů, Na Zbořenci 5, Praha 2.
Pokud nevíte, kde to je, šli jsme okolo už několikrát při vycházkách (například, když jsme se před časem byli podívat na kapli Božího hrobu), naposled pak jsme šli poblíž 20. ledna při poslední vycházce (a pak jsme zalezli do mezihospody Karlův sklep). Takže, když půjdete od Karláku okolo zmíněného Karlova sklepa, podejdete mochomůrky (nebo co to je), visící dívku s deštníkem a mouchu lezoucí po baráku, dojdete po pár metrech ke zmíněné restauraci. Takže večer!! od 19:00. Šiřte to prosím ostatním.

Muzika » KaPr » út 5. 2. » KaPr

Přátelé, obnovujeme hraní v Salmovské literární kavárně. Kdo jste tam už byl, tak víte, o co se jedná. Kdo nebyl, tak přišel o mnoho.Tentokrát bude kapela silně improvizovaná, ale zato složená z opravdových muzikantů. Tedy kromě mě. Jedná se o akci pořádanou Géčkem, ale neorganizuje to Irena. Pro čtrnáctku, resp. pro Tak máme vyhrazeno cca15 míst. Datum konání je středa 20.února od 18.hod. Ve 22.00 se s hraním končí (to se striktně dodržuje), ale je možné zůstat ještě déle. Počítejte s tím, že se bude vybírat vstupné 100,- Kč, musí se zaplatit nájem sálu. Nepracující důchodci mají vstup zdarma. Bývá tam hodně plno. Já budu evidovat zájemce, abychom se vešli do daného počtu. Budete-li mít zájem, dejte mi vědět (mail, telefon), co nejdříve. Pokud by bylo zájemců málo, tak zbytek míst nabídnu na Taku. Výhledově je tam zamluvený ještě jeden termín - 10.4. Ale to je ještě daleko.

Ad U Žaludů 5. 2. 2019 » st 6. 2. » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se dozvěděli o změně hospody až na poslední chvíli, ale snad po Pivním klubu v Blanické bloudila jen Věra M. Ostatní se zřejmě tak těší na dnešní vernisáž, že raději šetřili síly a do hospody U Žaludů Na Zderaze vůbec nedorazili . Sešlo se nás nakonec čtrnáct přímo v lokále, protože salónek pravidelně obsazuje jiná – věkově velmi podobná parta. Namačkali jsme se k jednomu stolu, a tak jsme spolu mohli sdílet mluvené slovo a dokonce i slyšet pointy vtipů. Dobrých vtipů. Tak co nás čeká?

A to je za tím vše, ahoj odpoledne na Velehradě.

výstava 2019 » so 9. 2. » AlHo a IvHo

Milí přátelé, účastníci vernisáže naší výstavy. Oba s Ivanem vám moc děkujeme, že jste v hojném počtu přišli a jako zkušení návštěvníci (lepší než "Holubí letka") přispěli k velmi zdařilému, živému a přátelskému průběhu vernisáže. Zejména děkujeme Michalovi Martinovi, který celou výstavu nainstaloval, Vláďovi za velmi osobitý zahajovací projev, Alle za skvělý přednes náročné básně, Janě a Karlovi za skvělou fotodokumentaci, Nataše a Mileně za uspořádání bufetu a následný úklid v sálech i v kuchyňce. Také děkujeme Miladě, že se nevzdala po prvním orientačním neúspěchu, kdy zcela nečekaně skončila v Dejvicích, aby po několika kontrolních telefonátech dorazila do ulice Velehradské na Vinohradech a stihla ještě závěr vernisáže. A nesmíme zapomenout poděkovat našim věrným příznivcům vernisáží, kteří tuto zatím poslední uzavřeli v restauraci "U Vodoucha" a zde proběhlou akci nejen zhodnotili ale také důstojně zapili. A také děkujeme za záplavu květin a jiných darů.
Fotoalbum »

Norrisova bouda » st 13. 2. » MiMa

A je to tu zas! Norrisova bouda je zasypaná sněhem a láká Vás na jemné výlety a to sice v termínu od 22.2 do 24.2.2019 Zatím přihlášení Jana a Honza Menťáci, Soňa Vašicová, Jirka a Milena ( to jsou také mí kamarádi ), Pavel a Mirek Ticháčovi ( Mirek o tom ještě možná neví…) no a Věra a já,…. Tak ještě 4 místa pro otrlé a kdo dřív….ten dřív a kdo pozdějí,….tak ten ,,…. Jo a možná budeme shazovat sníh…

Cykločundr » po 11. 2. » ZuVla

Ahoj, ve středu jsem vám napsala: Ad Cykločundr 2019. Lenka mi dala tip na bezvadného známého, který má kemp v Hluboké nad Vltavou. ( http://www.krivonoska.cz ). Mezitím tam jsou noví nájemci, ale i ti nám zamluvili 20 míst v 2 - 6 lůžkových chatičkách. Je to o to cennější, že většinou všichni chtějí okolo Husa obsadit chatičky na celý týden, přitom náš Cykločundr bude oficiálně jen od čtvrtka 4. července do neděle 7. července - tedy tři noci. Chatičky jsou beze všeho, tedy - WC i sprcha mimo, ale zato nebudeme spát na palandách. Cena 210 Kč za osobu a noc. Tak se hlaste, během února mi paní pošle číslo účtu a já budu muset do konce února zaplatit zálohu.
A tipněte si, kolik lidí se přihlásilo mailem. Tři lidi. Dnes mi paní napsala, že mám zarezervovaných 10 dvojlůžkových chatiček a pochopitelně mám zaplatit zálohu. Mám obsazené čtyři chatky - a je nás totiž přihlášeno celkem osm (5 z hospody) Tak zřejmě budu muset zbylé stornovat. Přitom v Hluboké jste vlakem z Prahy s jedním přestupem za 2,5 až 3 hodiny.

Jen pro účastníky cykločundru » čt 14. 2. » ZuVla

Ahoj účastníci cykločundru, po mé opětovné výzvě se s přihláškami roztrhl pytel, a tak přihlášení jsou v příloze přesně v tom pořadí, jak se hlásili (s výjimkou Leoše a Stáni - ti přijedou později, tak mají objednanou zvlášť 11. chatičku jen na dva dny).
Tedy pro JaVor zatím ubytování nemám. Buď se mohu zeptat, zda mají další chatičku volnou nebo jestli se Javor někomu nechce nacpat na palandu. Každopádně je nás lichý počet.
Omylem jsem objednala chatičky už od středy 3. 7. Paní mi objednávku ochotně změnila na 4. 7., ale mě napadlo, jestli by někdo nechtěl přijet stejně už v tu středu. Cykločundr je vlastně jen v pátek a v sobotu, v neděli se už všichni rozjedou zase domů. My s JIrkou jedeme určitě už od středy, kdyby se někdo chtěl přidat, uvítáme to. Ale musím všechny změny včas nahlásit, pak mi paní vystaví zálohovou fakturu na polovinu ceny pobytu. Vy stejně rychle jako jste se napodruhé přihlásili, zaplatíte mně na účet. A já ji pak uhradím. Zatím to předběžně činí 13 200 Kč.
A ještě Jirka vyhrabal, že nemusíme jet rychlíkem přes Tábor na Budějovice, ale rychlíkem přes Písek, který jede 5x denně, má rezervaci na kola a hlavně se nemusí vůbec přestupovat. Stanice Zliv je 5 kiláků od Křivonosky.

Pravidelná Čtrnáctková hospoda » pá 15. 2. » šéf

Ahoj všem, návštěvníkům úterních hospod zvláště, mám dvě věci:
za prvé, abych zase nepsal až v úterý kolem poledne, tak píšu nyní. Opět, už zase a téměř uběhlo čtrnáct dnů a v úterý bude tedy pravidelná hospoda. Tentokrát, opět a zase se sejdeme v Pivním baru v Blanické na místě obvyklém a v obvyklou hodinu (19:00).
A za druhé a to důležitější - protože je tam (v té Blanické) občas poněkud těsno, horší akustika a také občas problém s rezervací, tak se hledá něco lepšího. Minule jsme byli (právě, když byl problém s rezervací v Blanické) Na Zbořenci v hospodě "U žaludů", která se velmi líbila. Je to naprostá hospodská klasika, výběr ze tří dobrých piv a dobré a levné jídlo. Problém ale byl v tom, že tam v úterý neměli a bohužel ani do budoucna nemají v úterý volný salonek (v našich termínech se tam schází nějaká cizí parta a v ty druhé úterky tam chodí Šestnáctka). Takže jsem se zeptal, jestli by neměli volné například středy, nejdříve se servírka netvářila, ale pak mne přesměrovala na pana majitele a když jsem mu řekl, že by nás chodilo tak patnáct (minimálně) a pravidelně každých čtrnáct dnů, tak řekl, že to určitě nějak zařídí.Tedy na ty středy.
Takže dávám k zamyšlení, abychom se pak v úterý domluvili, jestli nezměníme pravidelné úterky na pravidelné středy. Kdysi dávno jsme to i jeden čas také měli (když jsme měnili pravidelné pondělky). Případně pište komentáře, jestli ano, ne nebo je vám to jedno, Eventuálně dejte tipy na nějakou rozumnou hospodu na úterý (ale promyšlené tipy, ne tipy typu "mám takový dojem že tam tam by možná, případně, eventuálně to mohlo být, ale nevím o tom nic bližšího", ale tipy typu "vím a skvělé hospodě s perfektní obsluhou, výborným pivem a salonkem a hned zítra se tam zeptám"). Příjemný víkend a v úterý ahoj

Pravidelná Čtrnáctková hospoda » pá 15. 2. » JiMar

Ahoj, přidávám hlas pro hospodu U Žaludů. Náš ročník z fakulty se schází párkrát do roka a kolega, který to svolává pečlivě vybírá hospody po celé Praze s těmi parametry – pivo, jídlo, prostředí (jsme staromilci, apod.). Tato na celé čáře vyhrává. Navíc je dopravně dobře dostupná a hlavně salonek je opravdu od hospody zvukově dobře oddělen. Asi tak.

Poklad Řevnice » po 18. 2. » PaTi

Ahoj čtrnáctko a přidružení, Poklad bude 6.4.2019 (sobota). Vše bude obvyklé i neobvyklé a teprve to ladíme. Bude včas upřesněno. Těším se na Vás

Hospoda a TAKé Bál 2019 » út 19. 2. » šéf

Ahoj všem, jenom připomínám, že dnes večer je hospoda opět v Blanické a dále připomínám (už jsem o tom psal, mnozí pozvánku už dříve také dostali a účastníci čtrnáctkových hospod si o tom také mohli přečíst v Ouřadu), že letos bude opět tradiční TAKový bál.
Bohužel tedy zase těsně před Řevnickým pokladem, ale určitě se dá zvládnou obé. Zájemci se mi mohou ozvat a já jim zajistím vstupenky. Takže již míněná pozvánka od pořadatelů:

Kontrola po 10 letech
Milí TAKoví přátelé, vážení pacienti, Před 10 lety jsme vás pozvali do lázní na bál „TAK v lázních“. Tehdy jsme usoudili, že mnozí z nás nějakou léčebnou proceduru mají zapotřebí. Ti, co naši pozvánku přijali, se většinou dostavili do přijímací kanceláře s berlemi nebo francouzskými holemi, kulhali či jinak pajdali. Takhle jste tam tehdy vypadali.
Po skončení léčby všichni pacienti odcházeli bez zmíněných podpůrných pomůcek a byvše povzbuzeni na mysli byli schopni skotačit na parketu.
Nyní bychom vás rádi pozvali ke kontrole vašeho zdravotního stavu do Klubu Skotačivých Stařenek a Staříků. Přijďte proto na „Dědkovský bál, aneb Dědku uhni, mladí přicházejí“ který se bude konat 5. dubna 2019 od 19 hodin v sále Domovina, Na Maninách 32, Praha 7.
Vezměte s sebou svou partnerku či partnera a ověřte si, jak na tom jste. Váš zdravotní stav ochotně a láskyplně zkontrolují mladší rehabilitační pracovnice, které si k tomu přivedou své mladší rehabilitační partnery, a svou vitalitou a mladistvým elánem vám budou dokazovat, že stáří je pouze stav ducha a ne stav těla. Před tím ale možná ale bude lepší se objednat do servisu a nechat si zkontrolovat, seřídit a promazat svůj pohybový aparát. Počítejte tedy s tímto termínem a zavčasu se objednejte na zmíněnou servisní prohlídku. Ceny vstupenek: TAK 250 Kč, neTAK 280 Kč, Na místě 300 Kč.
Jirka a Pavel

Zima v Krušnejch » st 20. 2. » JiVl

Ahoj, posílám pár obrázku ze zimních hor v okolí Lesné. V sobotu výborná viditelnost, Klínovec a Fichtelberg ve vzdálenosti 39 km, Milešovka 33 km a Lounské Středohoří (Milá, Oblík, Raná, elektrárna Počerady, TV vysílač Jedlák) 30 km.

Poklad » st 20. 2. » PaTi

Ahoj, termín pokladu 6.4.2019 není schválnost. Jiný termín, který vyhovuje všem- rodině i čtrnácce v dubnu není. Pozdější termíny budou možné až zruším chovy drobného zvířectva. Letos bude trasa kratší- méně náročná než loni.

Ad Pivní bar 19.2. » st 20. 2. » ZuVla

Ahoj všichni, včera se s tím Věra nemazala. V sedm - hned jak přišli s Michalem, bouchla první šampus. Normálně sice má narozeniny v létě kvůli hrníčku od Adventury, ale teď slavila opravdické narozeniny. Pokaždé když přišel nový příchozí, tak jsme si znova a znova ťukali, jenom abychom si proboha nenaštěkali do boudy. A do toho ještě přijel Vláďa z Ostravy s botama od sněhu. Nerozumíte? My zpočátku taky ne, ale Nataša a bublinky nám vše vyjasnily. Moc krásná oslava, jen vůbec nevím, jak jsem se dostala domů.
Minulé úterý se na víkendu uprostřed týdne sešla slušná sestava: 14 účastníků a jeden externista ze Čtyřky a navíc mimořádně příznivý poměr mužů a žen: na deset mužů připadlo jen pět žen. Nejvíc to klouzalo na nástupišti v Jílovém, pak už pohoda. Zjistili jsme, že Pepř je nejen zlatý důl, ale i rozhledna. Jen jsme štrejchli město Jílové a poobědvali v Lázních na jeho okraji. Pak už jsme si to zamířili do středu Čech - tentokrát geometrického. Zřejmě už naši předci uměli zavěšovat vystřižené Čechy na provázek, protože těžiště Čech se nachází přímo na vrchu jménem Ďábel. To jsme samozřejmě museli zapít. A protože krávy byly většinou někde zalezlý, šli jsme pak loukami téměř diretissimou přes všechny možné ploty a ohrady - trasa tím byla mimořádně zkrácena na 13 kiláků. Nad Davlí výhled na čerstvě natřený most u Remagenu. Dost dobrý, ale hospoda Remagen ještě lepší. Žatecké pivo i tlačenka jedna báseň, přesto pozvolný ústup ze Sedmého schodu do všedních dní. Nakonec nás zbylo jen pět, paní hostinská a hygienik. Podle závěrečné sestavy to vypadá, že pivu ve Čtrnáctce víc holdují ženy (2:3 v náš prospěch), v každém případě to byla moc příjemná závěrečná hodinka.

Ad Pivní bar 19.2. » st 20. 2. » šéf

Také zdravím všechny, já bych jen doplnil informaci ohledně další hospody. Opravdu bude v úterý 5. března a o5 v Pivním baru v Blanické. Pokud jde o další hospody, tak průzkum ohledně změny místa na hospodu U Žaludů a termínu na středu (jak jsem o tom psal minulý týden) dopadl, řekněme, nerozhodně, byly hlasy pro, byly hlasy proti, byly hlasy výrazně pro a byly i hlasy velmi vehementně proti (zejména s odůvodněním, že pokud budou pít uprostřed týdne, tak už nebudou mít šanci pít i jiný den v týdnu).
Takže to zatím necháváme na Pivní bar (včera nám tam bez problémů i dali rezervaci na to úterý 5 března). Kromě toho tam včera byla najednou i nějaká lepší akustika, celkem jsme se kupodivu všichni navzájem dobře slyšeli. Shodli jsme se, že to s největší pravděpodobností bylo hlavně díky těm čtyřem šampusům. Takže, kdo má narozeniny příště? (:-):-))
PS: ještě k té poznámce "...abychom si nenaštěkali do boudy...", řekl bych, že "naštěkat si do boudy" není možné, jen "naštěkat" nebo "mít naštěkáno" I když možná ba to možné bylo, ale v každém případě to pak ale nebude ono.

Ad Pivní bar 19. 2. » čt 21. 2. » IvHo

Ahoj, ještě doplňuji 2 fotky z hospody, Věra zamluvila 4 lahve šampusu na oslavu svých narozenin, což bohatě stačilo na rychlé povzbuzení nálady v salónku.

Necekana navsteva » čt 21. 2. » LuČa

Ahoj vsem, tohle jsem dnes vyfotil v nasi ulici - u nas na venkove…

Krkonoše » út 26. 2. » LuČa

Zdravim, uz jste videli novou vytunenou Petrovku??? Pro Michala - to je ta bouda za Verou. Jeste maji zavreno... Na Medvědim potoku - pod M. boudou je krasna zima jako v Kanade.

Ad Pražské Beverly Hills » út 27. 2. » ZuVla

Ahoj všichni, když jsme v neděli dorazili na oběd do Ráje, vítali nás Adam a Eva převlečení za Jirku s Ivanou. V jednu se na místo srazu v Suchdole dotrousili účastníci ze všech světových stran a mohli jsme začít. Nejdříve zleva tanky Rudé armády a zprava britský padák. Před vchodem se vznešeným názvem Česká zemědělská univerzita (pro nás pamětníky Dycky hnojárna!) zapózovali přítomní absolventi a mezi ně se vnutili i rodinní příslušníci absolventů. Vzdušným areálem jsme došli na náměstíčko. Stáňa vyhrabala z archivů nejen svou diplomku a index, ale i fotku, která dokazovala, že Sluneční hodiny byly fotogenické už za dob jejího studia. Tak jsme se museli taky vyfotit. Pak se před námi objevovaly další a další nové budovy fakult a mezi nimi názorné pomůcky – protože i absolvent potřebuje znát, jak vypadá krmelec či posed. Libosad byl zavřený, ale potěšili nás lamy a vepři boubelatí. A pak famózní výhled na Prahu za branami areálu. Na vyhlídce na Lysolaje jsme se dozvěděli, že obec vděčí za svou školu Járu Cimrmanovi a taky jsme měli opravdický důvod k oslavě – zapili jsme úplně čerstvého člena Čtrnáctky s prozatímním názvem Jonáš Brádka. V sevřeném údolí Lysolají jsme okolo Špačkovy galerie (vernisáž JiMiho v roce 2007 – vzpomínáte?) došli k první přerostlé vile. Majitelé se tak altruisticky starali o lidi s Alzheimerem, až jim zbylo na tuto vilu. Mezihospoda Na Břetislavce už měsíc klame názvem – nyní je to Fresh Food a ceny odpovídají názvu. Ostatně jsme na začátku Beverly Valley - tak už vlastně máme, co jsme chtěli. Ale zahrádka zůstala, a tak jsme už na sv. Matěje! zahájili éru zahradních restaurací.
V roce 2006 jsem při vycházce „Jednadvacet oko bere“ (ano, přesně tolik bylo navštívených usedlostí) podrobně popisovala, v jaké slohu byla kde která kůlna v Šáreckém údolí postavena. Účastníci to trpělivě snášeli. Teď jsem jako hlavní informační zdroj použila Blesk a vida - intelektuálky ožily. A nejen ožily, dokonce vydržely až do konce! Třeba za nenápadnou cedulkou Vítkovi se v Okolce skrývá Radovan Vítek. I když teď už se neskrývá, protože odkoupil panství od Ringo Starra a ex-Beatles byl nucen emigrovat do skutečného Beverly Hills. Okolka i vedlejší Pulkrabka patřily pánům popraveným na Staroměstském náměstí. O majetek jde vždycky až v první řadě, takže Tichá Šárka byla vlastně Beverly už před Bílou horou. Okolo nepovedeného podnikatelského záměru postavit ze Žežulky pivovar jsme došli k Sanytrovce. Hrabě Ledóchowski se musí v hrobě obracet, v jeho kapli se teď modlí iránský velvyslanec k Alláhu. Squattery na střeše Šatovky jsme už nezastihli, stejně jako Rakařku. Místo ní a koupaliště, kam jsme se s Allou chodily souběžně koupat, bude určitě nějaká nová úhledná usedlost. Ale třeba jo, vilu Emilku taky zbourali a postavili k nerozeznání podobnou té původní. Cesta údolím už je nuda, a tak jsem zvolila terénní vložku. Aspoň jsme viděli Heřmanův dvůr seshora a přírodní divadlo za jeho vraty. A taky všude na svazích čerstvé a ještě čerstvější obrovské vily. Naši milionáři dokážou všechno - třeba vystřílet v chráněném území do skály tunel, aby měli kam uložit láhve s vínem. A když někdo vystřelí na ně, obehnat všechny zahrádkáře i s chatičkami ostnatým drátem. Okresní přebory si mohou nechat o nových šatnách zdát, teď si místo nich postavil vrchní Sazkař Orlí hnízdo. V Dubovém mlýně žijí pospolu kanadský velvyslanec a Milan Baroš a za plotem nespokojená důchodkyně. I Rónův Stisk je jen pro vyvolené v Top rezidenci. Tak ještě jedno překvapení na závěr – cihelný tunel pod Horoměřickou, nad kterým jsme nesčetněkrát jeli a neměli o něm tušení. A už je tu závěr – téměř normální hospoda Jenerálka. Intelektuálky odkvačily do divadla, my jsme si dřepli pod televizi a sledovali naživo, jak se Baroš hádá místo se sousedkou s rozhodčím. Popíjeli jsme pivo a byli rádi, že nemusíme ve sklípku vybírat jednu z 8000 lahví vína a simultánně sledovat, zda nejsme někomu na mušce. A navíc příště už nebudeme muset kličkovat mezi přerostlými vilami, ale budeme si to štrádovat rovnou :-) do pivovaru.
Další zajímavosti z Blesku jsou na pos84.htm »
P. S. Posílám ještě snímky Emilky v průběhu posledních let, dále jak se z malého domečku ve stráni staví sen majitele Sazky a v neposlední řadě Žežulku, viděnou z oken Základní umělecké školy cca v roce 1997. Vše je od mého Martina.
P. P. S. A nezapomeňte, dnes do Vietnamu a zítra na Ostře sledované vlaky!

Vietnam – promítání a příprava závitků » st 27. 2. » MiMa

Tak, kdo tam byl tak potvrdí, že to bylo prima, ale kdo tam byl až do konce, tak ten mi potvrdí, že to bylo úplně SUPER. Ivče pro nás připravila výuku jak se vyrábí jarní závitky a jak se to balí do rýžového papíru. NO TO BYLA DOBROTA. Až z toho mám šikmé oči. Ivče díky

Vietnam – promítání a příprava závitků » st 27. 2. » Hpap

Tentokrát mi to nedá, musím se připojit k Michalovi. Super! Díky Ivanko.

Trasové letní cyklo! » čt 28. 2. » šéf

Ahoj všem, A je to tady. Někteří to už zaslechli, jiní ještě ne. I v letošním roce plánujeme pravidelný letní cyklozájezd. Letos je to na jih (obdobně jako předloni, ale trochu více na západ), konkrétně do oblasti severoitalských jezer (Ledro, Garda …. ) a do Verony.
Vzhledem k tomu, že si loni drtivá většina pochvalovala ubytování na posteli, bude to i letos zase na posteli. Ubytovaní budeme na jednom místě - u jezera Lago di Ledro. Pokud jste se někdo díval včera na ČT2 na poslední díl pořadu "Alpami nejen za sněhem", tak jste se dozvěděli, že místo má nádherné okolí a hlavně je klidné, leží stranou největšího turistického ruchu. Není tam takový blázinec, jako u Gardy (ale tam se podíváme také)
I přesto se však jedná o turisticky atraktivní oblast a typy ubytování a ceny jsou zde poněkud vyšší. V příloze najdete program s dalšími potřebnými údaji », z nich uvedu jen ty hlavní:
termín: od soboty 27. července do neděle 4. srpna (kratší termín je z důvodu přání většiny pravidelných účastníků) Tam se už nepojede přes noc, ale přes den, abychom na kola vyráželi odpočatí po noci na lůžku. Zpět se ale pojede opět přes noc. Ubytování bude luxusnější, než bylo loni, bude se spát jen ve dvoulůžkových pokojích (ubytovny, jako byly loni v Německu, v oblasti nejsou).
Je však možnost volby: ubytování s polopenzí nebo jen se snídaněmi (tomu pak odpovídá cena). V ubytování v apartmánech jsou k dispozici kuchyňky (ale poměrně skromně vybavené - rychlovarná konvice a mikrovlnka, ale prý je možnost si s sebou vzít vlastní plynový vařič).
Nemějte obavy, že budete muset šlapat do nějakých velkých kopců (tedy pokud sami nebudete chtít), na kopce vás vyveze autobus. Takže, kdo máte zájem opět letos vyrazit na trasový letní cyklozájezd, dejte mi prosím co nejdříve vědět a při přihlašování uveďte, jestli chcete polopenzi nebo jen snídaně.
Letos jsem (po neblahých zkušenostech se sháněním zájemců v minulých letech) objednal zájezd pro menší počet (proto také je i cena o něco vyšší), tak neváhejte. Zkuste se, pokud možno, přihlásit do týdne. Děkuji. Cyklistice zdar!!