61. Stezka

čtvrtek 27. 9. až neděle 29. září 2019

 • Zakončení bude na hradu Helfenburk u Bavorova
 • Předpokládaný začátek Zakončení je v 13:30 h a konec v 15:30 h (ještě bude upřesněno)
 • Občerstvení se zajišťuje pivo Budvar, Vimperk
 • Pendl busy na náměstí (nádraží) se budou točit a harmonogram bude později
 • Stezkový zvláštní vlak » odjezd mezi 16:40 až 17:15 h. Jízdní řád bude později, předp. doba jízdy 3,5 hod. Bavorov – Číčenice – Březnice – Zdice – Praha

Korespondence ke Stezce

pátek 7. července » šéf
TAK ještě jednou ahoj všem, když už jsem v tom psaní, tak bych měl jedno malé upozornění ohledně přihlášek na Stezku. K dnešnímu dni je přihlášených všeho všudy asi jen 25 lidí!!!
Psal jsem sice, že je možné se hlásit až do soboty 20. července, ale to je opravdu nejzazší termín a je lépe tak učinit dříve. A v této souvislosti ještě důrazně upozorňuji, že platná přihláška je jen elektronická přihláška » a ta je ale zase platná jen a pouze až po zaplacení zápisného (také do uvedeného data)!!
Kolik to činí, je uvedeno u elektronické přihlášky a také jsem to psal u výzvy k přihlašování 21. 5. (tady bych znovu upozornil na to, že ti, kteří na letošní jarní a malé Stezce byli v Kytlici ubytováni již od čtvrtka, mohou uplatnit dobropis ve výši 120,- Kč.
U přihlášky je sice také uvedeno, že případné dohlášky jsou možné ještě až do pondělí 16. 9., ale to jsou přihlášky jen pro pořadatele!!!, takže to berte tak, jako kdyby to tam nebylo.
Zájemci z Trasy 14 se musí opravdu přihlásit do soboty 20. 7. Je to nutné z důvodu zamluvení potřebného a pokud možno co nejpřesnějšího počtu chatiček a polopenzí v noclehu.
Abych to zkrátil, kdo se případně přihlásí (a zaplatí) až po 20. 7., bude mít nejen přihlášku o 70,- Kč vyšší, ale také si bude muset sám zajistit nocleh a stravu!!!. (a rozhodně ne na úkor řádně objednaného počtu pro řádně se přihlásivší).
Tak prosím neváhejte a hlaste se (nejlépe hned)!!!! Jinak přeji příjemný průběh léta.

úterý 21. května » šéf
Byl jsem upozorněn, že jsem zapomněl ohledně platby na jednu věc a to, že na toto zápisné na Stezku se samozřejmě vztahuje ten dobropis 120,- Kč pro ty, kteří byli na letošní jarní Stezce v Kytlici už od čtvrtka, opakuji už od čtvrtka. Takže pro ně bude zápisné jen 100,- Kč, resp. 170,- s vlakem zpět (resp. 80,- , resp. 150,- pro členy TAKu). TAK, teď už je to snad vše a v pořádku.

úterý 21. května » šéf
Jedna Stezka nám nedávno skončila a je tedy potřeba již myslet na další. A to již na 61. Stezku TAKu. Zakončení bude na hradu Helfenburk u Bavorova. Konat se bude na konci září, konkrétně od čtvrtka rána 26. 9. do neděle 29. 9. V brzku bude nejen maso, jak sliboval soudružkám v šedesátých letech Antonín Novotný, ale i spuštěno Janou elektronické přihlašování na trasových stránkách. Tam je potřeba vyplnit vše, jako obvykle: - jméno (+ příjmení :-)) - kdy na Stezku přijedete - jestli chcete jet Stezkovým vlakem zpět- jestli patříte do kategorie 65+ - a jestli chcete společnou dopravu z noclehu na zakončení - viz dále.
Přihlášení je nutné stihnout nejpozději do 20. července (ale pokud možno to prosím neodkládejte). K tomu důležitá poznámka - přihláška je platná až po zaplacení zápisného!! Zápisné je letos velmi vstřícné: TAK: 150,- Kč, neTAK: 220,- Kč. Stezkový vlak je za jednotných 70,- Kč (a to ať je vám víc nebo míň - ten údaj o kategorii 65+ je ale nutný pro pořadatele pro konečné vyúčtování vlaku!!!, tak to prosím vyplňte) Platbu za Stezku proveďte do stejného data, jako vyplnění přihlášky. Platí se samozřejmě opět na trasový účet 2500228174/2010. Variabilní symbol uvádět nemusíte (stejně to vždycky někdo popletl), jen pokud nebudete platit z účtu, který je na vaše jméno, tak do zprávy pro příjemce napište, za koho platíte. Po výše uvedeném datu se zápisné zvyšuje o 70,- Kč
Noclehy: vzhledem k tomu, jak jsme velká Trasa, tak je v dané oblasti velký problém najít dostatečně kapacitní nocleh. Nicméně se zadařilo, ale budeme spát po celou dobu na jednom místě a to: v chatkách v kempu Podroužek u Netolic. Nocleh je tedy na posteli a bez spacáků, ale s polopenzí. Ve čtvrtek večer tam budeme společně s Trasou 8.
Prostým pohledem do mapy zjistíte, že je to docela daleko od místa zakončení (sehnat nocleh blíže nebylo možné, protože se ještě ten víkend v Bavorově konají nějaké cyklistické závody a všude v okolí je prostě plno). Takže se budeme muset v neděli dopoledne pod Helfenburk nablížit busem. Abychom zajistili autobus správné velikosti, tak prosím vyplňte ten poslední sloupec. Jde o to, aby to nedopadlo jako loni cesta do Kyjova, kdy se zase kupovalo zbytečně moc jízdenek. A to je vše. Nuže vzhůru do jižních Čech

úterý 14. května » šéf
A tím se dostávám k následující, podzimní 61. Stezce. Bude v termínu od čtvrtka 26. do neděle 29. září. Zakončení bude na hradu Helfenburk u Bavorova. K tomu spustíme v dohledné době opět elektronické přihlašování. Ale máme zatím problém s noclehy. Měl jsem vytipováno několik míst (bohužel jich moc není, protože najít ubytování za přijatelný peníz pro cca 60 lidí je dost problém, ono vlastně i za ten nepřijatelný peníz). Z nich mi buď vůbec neodpověděli (nebo nebrali telefon), nebo mi sdělili, že ukončují činnost nebo, že moc a moc děkují za zájem, ale že už nemají v daném termínu dostatečný počet volných míst. Stezkový nocleh má ještě jedno omezení, musí být někde poblíž železniční trati, abychom mohli v neděli dopoledne dojet do Bavorova. Takže bychom možnosti a tipy měli probrat dnes večer, případně se zkuste zamyslet, jestli byste o něčem v dané oblasti nevěděli (nejlépe tak Vodňany, Prachatice a podobně) a dejte nám tipy. Něco už zkouší prověřit Vráťa, ale čím více toho bude, tím lépe. Ještě jednou opakuji, kapacita tak 60 míst (nedejte se zmást právě proběhlou Stezkou, kde nás bylo okolo 80, byly oslavy narozenin a také na jarní Stezky jezdí vždy více lidí, než na podzimní, i když, kdo ví). Takže tak. Jsou chvíle, kdy neskonale závidím Trase 18.

Podmínky přihlášky

 • Přihlášky řádné do středy 20. 7. 2019 24:00
  • TAK 150,- czk
  • neTAK 220,- czk
 • Dohlášky do pondělí 10. 9. 2019 24:00
  • TAK 220,- czk
  • neTAK 290,- czk
 • Odhlášení mezi 1. 8. – 16. 9. 2019 24:00 oproti stornu 70 czk, pak není odhlášení možné
 • Přihlášení až na Zakončení
  • TAK 220 czk
  • neTAK 290 czk
 • Stezkový vlak zpět je za jednotných 70,- czk
 • Příslušný poplatek zasílej na trasový účet 2500228174/2010 do středy 17. 7.

...