Na kole podél Lago di Garda, Ledro, Idro a dalších jezer a prohlídka Verony

Průzračné jezero Lago di Garda, obklopené horskými velikány, rekreační střediska s nespočtem kaváren a okolí modrozelených hladin desítek jezer nabízejí atraktivní podívanou a s podporou autobusu i snadné cyklotrasy. Pohodové sjezdy od horských jezer kolem středověkých hradů s výhledy na Gardu, krajem lesů a vinic s možností koupání a odpočinku. Také ale kdo chce, může zvolit cestu pro „drsňáky“ - náročná stoupání a prudké sjezdy do údolí. Ubytování v apartmánech a pokojích hotelu nedaleko Lago di Ledro.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den:
Praha - Lago di Ledro. Odjezd ráno z Prahy. Přes Německo a Rakousko do Itálie. Večer příjezd k Lago di Garda kde rád trénuje R. Kreuziger a jehož okolí nabízíme díky podpoře autobusu s možností volby pro začátečníky, nebo drsňáky. Autobusem dojedeme až na místo ubytování u Lago di Ledro.
2.den:
Lago di Tenno. Cyklotrasa (nebo busem s turistikou) k jednomu z nejhezčích alpských jezer Lago di Tenno, sevřeného v zeleném údolí mezi vrcholy Corno di Pichem a Monte Misone, s průzračnou tyrkysovou vodou (možnost koupání). Pro náročné přes chatu S. Giovanni k Lago di Tenno nebo na kole sedlem Ballino k Mt. Misone. Pak sjezd na kole zpět k Lago di Garda po cestě „via Mattoni“ do luxusního letoviska Riva del Garda - nazývaného gardské Monte Carlo. Koupání v jezeře, relaxace, volný program
3.den:
Verona, Riva del Garda. Autobusem výlet do města Romea a Julie Verony. Města milenců, parků a starobylé atmosféry uliček a romantických zákoutí. Typický kontrast červených cihel a bílého mramoru na náměstí Piazza delle Erbe s fontánou a středověkými měšťanskými domy. Velmi zachovalý, třetí největší Římský amfiteátr světa - Aréna z růžového mramoru v centru města. Bazilika, dům Julie s pověstným Juliiným balkonem na ulici Via Cappello, římské památky, paláce, brány do města. Starořímská městská brána Porta Borsari, která přečkala i mohutné zemětřesení a spleť úzkých kouzelných uliček naplněných krásnými starými domy za ní. Z Verony busem do "perly jezera Garda" Malcesine na břehu Lago di Garda, jehož symbolem je hrad nad ním (dnes muzeum) - s možností výhledu z hradní věže na okolní opevnění, město a jezero. Odtud se otevírá fascinující panoramatický výhled na celé jezero. Atmosféra úzkých uliček, přístav a barevné domky. Na kole podél jezera do letoviska Riva del Garda, které je perlou jezera.
4.den:
Lago d´Idro. Autobusem k alpskému jezeru Lago d´Idro s čistou vodou, ptactvem a plážemi. Jezero je dobré ke koupání, ale jako trochu větrnější také ideální pro windsurfing a rybaření. Na rozdíl od přelidněných oblastí u velkých jezer je zde výrazně menší množství motorizované dopravy. Po lehké cyklostezce po jihovýchodním břehu Lago d´Idro na sever. Z městečka Idro (Lemprato) lze dále pokračovat do hornatější části od jezera na západ na Capovalle. Nezapomeneme vyzkoušet místní skvělou gastronomii a vyhlášená vína. Pak autobusem zpět na místo ubytování.
5.den:
Lago di Ledro. Odpočinkově kolem výše položeného jezera Lago di Ledro, které oproti letovisku Gardy nabízí více klidu a možností procházek a poměrně teplou vodu. Jsou zde vybavené pláže a možnosti koupání v křišťálové vodě jezera v zeleni mezi majestátními vrcholy hor. Pro zájemce náročná královská etapa k jezeru Lago di Ledro, dále k jezírku Ampola, odtud serpentinami a průsmyky Passo Tremalzo a Passo di Nota s adrenalinovými sešupy do Riva del Garda a k Lago di Garda, nebo zpět k Lago di Ledro.
6.den:
Lago Cavedine - Lago di Garda. Autobusem na sever od Gardy ke klidnému jezeru Lago Cavedine s plážemi a mnoha cyklostezkami. Jezero je trochu níže položené, než ostatní horská jezera kolem Gardy. Cyklostezkou kolem jezera Lago di Cavedine a dále k hrádku Drena. Sjezd podél řeky Sarca mezi skalami přes vinice u Dro a Ceniga. Pro náročnější možnost projet chráněnou rezervací skal „Marocche“. Dále přes starobylé lázeňské Arco s majestátním hradem na skále do Riva del Garda. Možnost výletu do náročného stoupání pod Monte Stivo.
7.den:
Lago di Garda a Riva del Garda. Odpočinkový den u jezera s možností koupání. Prohlídka „hlavního města severu Gardy“ - Riva del Garda. Letovisko s množstvím pláží nabízí také romantické uličky a historické stavby. Barokní kostel, benátská radnice, pestrobarevné náměstí se středověkými podloubími pod horským masívem, které zve k odpočinku při kávě. Kamenná věž z roku 1220, která původně byla součástí městského opevnění. Vodní tvrz - městský hrad La Rocca. Možnost výstupu na zříceninu středověkého hradu Castello di Arco nad městem - večer romanticky nasvětlenou.
8. – 9.den:
Lago di Ledro - Trento - Praha. Autobusem podél řeky Adige od jezera Lago di Garda a z Rovereta do Trenta na kole. Válečný památník Ossario di Castel Dante nad Roveretem, mimo jiné i se jmény 150 československých legionářů a jejich hrdinného boje. Největší zvon míru na světě (Campana dei Caduti). Trento - město koncilu, náměstí Piazza Duomo, katedrála, historické domy a paláce. Čas na oběd a odpočinek ve městě. Navečer přes Rakousko a Německo zpět domů. Příjezd ráno do Prahy.

Letní cyklo zájezd
27. 7. – 4. 8. 2019Doprava, cena, jídlo, ubytování

 • cena s polopenzí » 18 190 CZK
 • cena jen se snídaněmi » 15 990 CZK
 • V ceně je
  • doprava klimatizovaným autobusem,
  • přeprava kol,
  • jen snídaně nebo polopenze (v ceně večeří nejsou nápoje (2,5 – 4 €),
  • 7× ubytování v 4 a 6 lůžkových apartmánech s kuchyňkou (každý apartmán má vlastní koupelnu s WC) nebo dvoulůžkových pokojích (s koupelnou a WC) hotelu,
  • průvodce,
  • zdravotní připojištění,
  • informační materiály
  • DPH

Další informace

 • Obtížnost: 1-3, doporučujeme MTB, cross (silniční)
 • Délka tras:
  • autobusem 2400 km,
  • na kole začátečníci: 0-160 km (případně více – možnost volby dalších tras), vrchaři: 300 km
 • Počasí:
  • vzduch 23-27 °C,
  • voda 20-23 °C