Úterní hospoda a víkendová Stezka » po. 1. října » šéf

Ahoj všem, Mám jen dvě věci - zítřejší hospodu a Stezku:
1. Skončilo léto a tím i příjemné posezení pod širým nebem a my se tak pokorně vracíme tam, odkud jsme na začátku léta do zahradních restaurací vyšli, tedy zpátky do Prahy, do Vršovic, do Bulharské, do Ferdinandy, do .. (to už stačí, všechny informace sděleny). A pamatujte, "žíněnka" je tam sprosté slovo!
2. Stezka Všechny potřebné informace byste už měli mít, tak jen připomínám, že pro nocleh určitě budete potřebovat spacáky (ale spí se na posteli v chatkách !!)
Večerní posezení bude ve čtvrtek v hotelu Brouček (viz e-mail Honzy Dušáka z 22. 9.),
v pátek a v sobotu v místní sokolovně U Sama. Večeře domluveny pro všechny, tedy i pro ty, kteří budou spát jinde, než v chatové osadě U koupaliště.
Od pana Hrušky (to je ten, který nás bude ubytovávat) přišla dobrá zpráva pro automobilisty, že příjezd až k osadě v pátek už bude možný (případné zákazy vjezdu prý máme ignorovat). Co nebude možné, je (jak už upozorňovala Kestřa) dojet do NMnMet vlakem, protože se rekonstruují přejezdy, ale jezdí náhradní busová doprava.
Ještě k ubytování, pokud dorazíte do osady a nikdo tam nebude a vy se budete chtít ubytovat, tak máte zavolat na číslo 604 593 544 (ale volat po jednom asi nebude nejvhodnější), ale večer by tam už ubytovatel měl běžně být.
Závěrem: musím konstatovat, že o letošní podzimní Stezku je (oproti minulým letům) docela nadprůměrný zájem, chatky budou našlapané, ale naštěstí někteří přijedou až v sobotu, kdy jiní zase odjedou, takže se tam určitě poskládáme. Ahoj zítra večer nebo v pátek v NMnMet

Ad Ferdinand 2. 10. 2018 » 3. října » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se přesunuli pod střechu do Ferdinandy a podle počtu účastníků musím uznat, že letní zahrádky byly daleko atraktivnější. Anebo se čtrnáctkáři báli, že by si v hospodě popovídali a na Stezce už by si neměli co říct? Každopádně my, co se nebojíme, jsme si povídali a slyšeli!! se všichni navzájem. A když šéf z radosti, že na Stezku pojede už skoro zadarmo, objednal šampusy, tak na nás připadlo daleko víc bublinek než jen na obvyklý zdvořilostní přípitek. Ale pak se lidi začali vytrácet, dokonce i Pažout odešel dřív, než obvykle do hospody přichází. Když už jsme to chtěli skoro zabalit, objevila se v deset jako deus ex machina vysmátá Stáňa a rozjasnila celou hospodu. Nabídla Vláďovi jablko a on jak ten Adam pod tíhou jejího kouzla osobnosti nepadl, ale objednal jí ještě panáka. Tak to byla hezká Ferdinanda. Ale bohužel možná poslední. Viz dále.

Ad Ferdinand 2. 10. 2018 – dodatek » 3. října » šéf

Také všechny zdravím, ze Zuzanina e-mailu bych vypíchnul jednu věc a doplnil pár věcí k tomu, co bude.
Jestli někdo jede na Stezku a opravdu také zapomněl vyplnil přihlášku na trasových stránkách (to je ten Schindlerův seznam) tak jako Vráťa, nechť dá IHNED vědět!
Ono úplně stačí, že až po včerejším upozornění si někteří vzpomněli, že vlastně budou na Stezce kratší dobu, než uvedli do přihlášky. Někdo další zase upozornil, že nám říkal, že tam bude jinak. To je sice hezké, ale takto to může fungovat tak maximálně na Trase 18 (nic proti této Trase ale nemám), ale ne u naší Trasy, kde nás jezdí přes 60 a cca čtvrtina furt něco říká. Pokud tedy u vás nastane změna, neprodleně to prosím NAPIŠTE.
Prostě zase klasika, několik dlouhých týdnů před Stezkou klid a pár dní před ní, když potvrdíme počty, smršť změn.
Ke Stezce bych měl ještě jednu drobnost pro ty, kdo se na ní chystají odjet až v pátek odpoledne. Mně nejvíc časově vyhovuje odjezd vlakem z hlavního v 16:13 směr Hradec Králové, kde se přestoupí na bus směr Nové Město (s příjezdem v 18:57). Takže, kdybyste se někdo chtěl připojit, tak se sejdeme na nástupišti u vlaku R 931 Úpa.
A teď k tomu, co bude: akce, bych ještě doplnil o pár TAKových akcí, které se chystají na listopad:

Zvadlo na Stezku » st 3. října » JaVor

Nebyla by to pořádná Stezka, kdyby Jirka Bubeníček nevytvořil zvadlo, zde je » a Jirkovi díííky.

Úterní hospoda a víkendová Stezka » po 1. října » šéf

Ahoj všem, Mám jen dvě věci - zítřejší hospodu a Stezku:

Pro účatníky Stezky - důležité!! » út 2. října » šéf

Ahoj všem, tak jsem myslel, že je už vše jasné a vyladěné, ale na poslední chvíli se (bohužel jako obvykle) konají změny. Dnes jsem musel nahlásit počty kvůli večeřím (a také kvůli tomu, aby v sokolovně měli jistotu, že nás bude dost a můžeme to tam mít sami pro sebe) a taky bylo potřeba si ujasnit, kolik případně budeme potřebovat přistýlek v chatové osadě. V pátek bude večeře od 19:30 a hospoda otevřená pro nás od 19:00; v sobotu možná o něco málo dříve (to se ještě domluvíme v pátek). Mimochodem - v pátek bude k večeři řízek s bramborem a v sobotu hovězí gulášek.
V příloze posílám poslední verzi seznamu přihlášených na Stezku. Je to zkopírováno z netu tak, jak jste se hlásili a jsou podchyceny i změny nahlášené během posledních dnů a i během včerejška a dneška.
Jen na vysvětlenou - seznam je rozdělen na dvě části: kdo nárokoval spaní v chatkách a kdo ne (ti, kdo budou spát jinde nebo jinak jsou uvedeni ve spodní části pod dvojitou čárou)
První část je seřazena podle dne příjezdu na Stezku a následně podle abecedy. Ve třetím sloupci jsou uvedeny dny, kdy na Stezce hodláte být.
Koukněte se prosím (IHNED) na to a sdělte (IHNED) případné nesrovnalosti. Děkuji (publikováno bez přílohy).

syn našich kamarádů » čt 4. října » StDu

Ahoj všem, určitě to víte, ale je možná, že někteří ne. Na pražské kandidátce je Míša Papež. Přeji Vám štastnou ruku a také prima víkend, stezku.

syn našich kamarádů » čt 4. října » MiPa

Ahoj všem, díky Stáňo za podporu. Nejsem ale sám, na Praze 6 je také Honza vlach za Zelené.

syn našich kamarádů » čt 4. října » StDu

Ahoj, myslím, že byste také měli vědět, že Vítek Podráský je na kandidátce Prahy 17. Také jemu hodně štěstí.

Ad Stezka a DD Liberec » út 9. října » šéf

Ahoj všem, TAK máme za sebou opět úspěšnou Stezku. Jak jsme se měli, to můžete zjistit (ti co nebyli) nebo si oživit (ti co byli) z množství fotek zaslaných v průběhu včerejška. Já bych už jen chtěl jménem Trasy poděkovat všem, kteří se o ní zasloužili (zajištěním zázemí nebo programem). Hlavně tedy Honzovi Libigerovi a Márince Davidové za výběr oblasti a zajištění noclehu a za zajištění hospody pro páteční a sobotní večer a Honzovi Dušákovi za zajištění Prim exkurze a čtvrteční hospody. Děkujeme.
No, ale je třeba už hledět do budoucnosti: poslední říjnový víkend opět společně vyrážíme, tentokrát na DD do Liberce, který je zřejmě atraktivní (nebo je blízko), protože se nás přihlásilo rekordní množství - zatím přes padesát !! V příloze posílám seznam přihlášených (má dvě strany!). Prosím o kontrolu, jestli jste tam všichni, případně jestli tam není někdo navíc. A prosím učiňte tak co nejdříve, protože místa v ubytovně se již musela zamluvit, ale drobné, opakuji, drobné změny možné ještě jsou. Je to podle abecedy, kromě těch, kteří se přihlásili až jako poslední (na zmíněné Stezce). Pro vysvětlení: křížek za jménem znamená, že jste již vyplnili všechny potřebné údaje nutné pro ubytování, "o" znamená, že nějaký údaj chybí (hlavně číslo OP), tak prosím o rychlé zaslání. U těch, co zatím žádné údaje nedodali (protože nebyli na Stezce), tak žádné znaménko není a prosím tedy o co nejdřívější dodání (jméno, příjmení, datum narození, bydliště a číslo OP). Je to nutné pro bezproblémové a rychlé ubytování.
Jen pro připomenutí: spíme na kolejích Technické univerzity v Liberci-Harcově, 17. listopadu 14 (!!), blok F, ve dvoulúžkových pokojích. Cena za osobonoc je 215,- Kč + 15,- Kč rekreační poplatek, tedy za celý pobyt 460,- Kč.
Ubytování v pátek je možné už od 14:00.
Platit se bude po akci fakturou, takže už můžete posílat příslušný obnos na trasový účet 2500228174/2010 Jako variabilní číslo uveďte číslo, které je u vašeho jména na přiloženém seznamu (manželé, či jiné páry uvedou dvě čísla - např. 1314)
Pokud jde o večery, tak díky Evě a Jirkovi Vrbových jsou již zajištěny!! páteční: Tenis Restaurant » (Fibichova 6), je to 14 minut pěšky od ubytovny. Od 19:00 je zamluvena celá jen pro nás. Pivo Svijany
Ssobota: restaurace Neptun » (Nerudovo náměstí 4;), tam je zamluveno pro nás celé 1. patro. Doprava busem č. 14+1 (tj. 15) 5 minut od ubytovny. Pivo Kozel 11.
No a to je prozatím a pro dnešek vše. Příjemné babí léto

Ad DD Liberec / Reichenberg doprava » pá 12. října » ZdeVě

Vážení, na četné dotazy odpovídám, že lístky kupovat nebudu, neb každý jede jinak a platí také jinak. Pro dopolední frakci bude stačit odjezd v 8:00 z Černého mostu na autobusové nádraží Liberec, pak přejdeme na vlakové nádraží, odkud budeme odjíždět v 10:02.
Po městě se budeme pohybovat na celodenní jízdenku pro seniory za 20.- Kč (junioři za 80 Kč) Nazpátek v neděli se jeví jako optimální odjezd ze stanice busu Liberec, Fügnerova-Blažkova v 17:30, kam autobus od kolejí přijíždí v 17:17 (předchozí 16:33, následující 18:33)
Kufry nebrat!

Zítřejší hospoda » po 15. října » šéf

Ahoj všem, jak jste se mohli dočíst ze zprávy od Zuzany o poslední hospodě v pivnici Ferdinand, tak další hospoda je ve hvězdách.
Už není. Protože není jednoduché sehnat nějakou "rozumnou, normální" hospodu (aby to nebyl sportbar, pizzerie, nemělo to exotického majitele s exotickým sortimentem, nebylo to super, super luxusní, nebyla to ratejna, nebylo to jen pro 40…), byl tam alespoň trochu oddělený prostor, aby tam neočekávali útratu jako na svatbě a hlavně, aby tam měli volno, a také, aby se toho někdo ujal, případně, aby na to ujmutí někdo měl čas, tak to prostě chvíli trvá.
Abych to zkrátil - zítra se vrátíme na jedno místo, kam jsme docela dlouho chodili – ke Karlovi IV do Neklanovy 5.
Je to zamlouvané na poslední chvíli, takže nebudeme sedět nahoře v salonku, jak jsme sedávali, ale dole v suterénu (to je tam, kde jsme také svého času poslouchali sofistikované recenze na Lenkou vybraná divadelní představení pro Klub věčně mladých diváků). Takže zítra v 19:00 tam

Nová holka Anabelka » út 16. října » MiMa

Hola Povahy, tak včera ráno se má žena Věra stala už počtvrté babičkou.
A Lucka podruhé maminkou a má krásnou holčičku.
Anabelka se narodila tak rychle, že ani přesně nevíme kolik měří a váží.

Písnička Zlatovlasá Anabela » st 17. října » IvHo

Ahoj, pro Martinovic čerstvou vnučku posílám odkaz na jedinou písničku o Anabele, zpíval Josef Zíma v roce 1960 »

1Ad U Karla IV. a Na hraně taky IV. » čt 18. října » ZuVla

Ahoj všichni, V úterý jsme se po deseti letech sešli v podzemí U Karla IV. (vzpomínáte?, viz příloha 1). Teď tu místo obsluhy co chvíli řádil kompresor, ale situace s lístky se nezměnila. Lenka rozdávala lupeny pro Klub věčně mladých diváků jako divá. A taky jsme slavili vnučku Anabelu rozličnými likéry, víny a hudbou! Ivan H. se snažil procpat její jméno do všech hraných písní, když si pamětníci vzpomněli, že Anabella přeci už dávno píseň má. Pepíček Zíma ji oslavuje už od roku 1960. Pro pivo jsme se museli šplhat po schodech, a tak se před námi vršily prázdné půllitry, ale zase na druhou stranu nikdo neodcházel. Až když jsme se vylezli z brlohu nahoru k fotbalovým fandům, dali jsme si závěrečná malá piva. Klasicky s Věrou Ouř. a netradičně se Stáňou. Tak kam půjdeme zavzpomínat příště?
V babím létě je každá vycházka krásná. Nejinak tomu bylo i v neděli. Hospoda U Žabáka, kde jsme ještě nedávno na závěr vycházky Z Hanspaul City do Rocky Mountanins slavili jedny bezvýznamné narozeniny, se proměnila v Nebu Art Food Pub. Tady už s Čechy nepočítají - obsluha mluví jen anglicky. Tak jsme jim aspoň sehráli divadlo při skupinovém fotu. Obkroužili jsme kostel a prohlédli si opět po letech stavbu roku 2001. Zarůstá zelení, okna zakrývá nějaký lajntuch. I další prosklená vila od Stanislava Fialy bojuje se sluncem zataženými záclonami. Vyhrabali jsme se na hranu a podívali se z výšky na americký nebušický satelit. 3Papík si umí vybrat, kdy s námi jít na vycházku - Gabrielka se mohla pokochat svou usedlostí, nám jezdecký klub Gabrielka zajistil divácký ochoz a koně, bublinky jsme si dodali sami. Bylo tu tak hezky, nejmenovaná Alla dokonce navrhovala neodcházet. Ale to bychom neviděli Truhlářku. Jeden dědek, sedm bab to je kouzlo vycházky před patnácti lety - jen tu sedmou babu jsme nebyli schopni identifikovat2 (příloha 2).
V zahrádkářské kolonii Jenerálce stříleli na mládežnického bosse, a tak tu jsou teď jablka střeženější než Alcatraz. Obešli jsme kolonii a mezi barevnými lesy na nás vykoukl kostelíček u sv. Matěje. Krása, ale i tento pohled už známe - došli jsme sem z Houslí přes rozbahněné pole (3). Od Božích muk vede do Lysolají pohodlná poutní cesta úvozem. 4Ale když se vykašlete na pohodlí a půjdete okrajem pole nad ní, uvidíte všechny krásy Prahy. Zarazil nás až tunel Blanka II. Ne, není to tunel (jen na peníze magistrátu), ale budoucí přerostlé dětské hřiště. Okolo soch v parku Kaménka přes lysolajské údolí jsme vystoupali na další hranu. U domu astroložky jsme si kladli otázku, zda je astrologie opravdu tak výhodný business. Ale zřejmě za vším hledej muže - zámožného. Tak ještě jeden geologický ústav s jeho neúnavným propagátorem, a teď už přijde ta opravdická hrana. Nejdřív se před námi otevřel pohled na druhý břeh, a když jsme prolezli zavřenou branou a došli ke křížku, celičká Praha. I tady jsme byli - viz foto 4. Výhledy jsou úžasné, ale žízeň je žízeň. Seběhli jsme pěšinkou, schůdky, brankou, dvorečkem okolo Lábusovy vily u rychlíkové trati, ještě jednou brankou - a hurá už jsme venku. A co víc, hned u přívozu je Útulna a v ní ráj. Umělecký dojem z vycházky ještě umocnila závěrečná Luďkova klobása.
Jestli se chcete dozvědět, za koho se astroložka výhodně provdala, klikněte zde »

DD Liberec » út 23. října » šéf

Zdravím účastníky víkendového DD v Liberci a posílám poslední informace ohledně ubytování, ostatní (zatím) jen zdravím.
V příloze posílám poslední stav přihlášených. Kde budeme ubytovaní, už jsem psal. Znovu připomínám, že budeme ubytovaní ve dvoulůžkových pokojích a to (pokud jste si to už sami nepřečetli na stránkách Kolejí Technické univerzity Liberec »), ve dvoulůžkových pokojích tzv. buňkového typu. Buňku tvoří dva až tři dvoulůžkové pokoje, kuchyňka a sociální zařízení. Kuchyňky jsou vybaveny lednicí, elektrickým vařičem a je možnost si bezplatně půjčit rychlovarnou konvici.
Tak se prosím (pokud jste tak už sami neučinili) rozdělte, tedy ne jen do pokojů (to určitě není složité), ale i do jednotlivých buněk.
Jak si můžete všimnout v seznamu přihlášených, tak je nás lichý počet. To znamená, že na jednom pokoji budou muset spát tři (jedna osoba na přistýlce a za nižší peníz, konkrétně o 50,- Kč za noc). A měl být někdo z posledních přihlášených - tj Hanka Pavlíčková nebo Mucka. Tak se prosím i v tomto dohodněte.
A připomínám, že je nutné zaplatit za pobyt předem na trasový účet 2 × 230 Kč, tj 460 Kč (za přistýlku pak tedy 360 Kč). V pátek ahoj.

Promítání Kanada » st 24. října » IvČe

Ahoj, zvu vás na promítání Kanady. ve čtvrtek ,8. listopadu 2018 od 17:30 v pracovně Aj ZŠ a MŠ nám. J. z Lobkovic 22, Praha 3 – Vinohrady, vstup přes sportovní areál. Těším se na vás.

Liberec - poslední varování! » čt 25. října » ZdeVě

Vážení důchodci a potencionální důchodci! V pátek půjdeme na SEVER a do terénu, v sobotu na jih, ale bude horší počasí, v neděli budeme v centru, ale počasí bude pod psa! Počítejte s tím!
Nepočítejte, že uvidíte: lanovku na Ještěd, bílé tygry, Bílé tygry
Jinak je možné ledacos
Pro ty co se ztratí nebo naopak dodatečně najdou, mezisraz v pátek bude u mrakodrapu Krajského úřadu (U jezu 2a) cca ve 14:14

Deník ze Střední Ameriky » ne 28. října » VlPl

Zdravím Vás, konečně se mi povedlo dorazit deník z naší cesty zdárně do konce, takže je na něj odkaz na mých stránkách » nebo přímo Středoamerická mozaika »

Liberec / Reichenberg naposledy » středa 31. října » ZdeVě

„Severní vítr je krutý, počítej traso má s tím“ bylo úvodní motto a jeho pravdivost nám dokázal i zasněžený Ještěd.
Ale díky ideovému záměru a zajištění campu od dua Roith, lokální podpoře a cateringu od dua Vrba, soundtracku od našich zkušených bardů a na závěr i handlingu od dua Dušák+Neumann to i naše duo přečkalo v pohodě. Hlavní je, že drtivá většina účastníků pochopila, že DD je o přicházení, odcházení a opětovném přicházení
Myslím, že to nemělo chybu (až na tu oblohu nad Libercem a na neoblohu u Neptuna) Díky, zsv (s podporou MV)

Ad pivní bar 30. 10. a DD v Liberci » středa 31. října » ZuVla

Ahoj všichni, tak jsme včera byli zase v nové hospodě. A oproti předpokladům se nás sešlo hodně, ochotný personál musel pro nás lovit další a další židle. Pili jsme Chotěboř, ale jako třešinku na dortu jsme ho prokládali různými speciály. Ze Čtrnáctky se snad stanou pivní fajnšmekři?!? A taky mezi nás plebs do sklípku přišla jedna z 99 osobností Českého rozhlasu. Miloš z knihy popsal trnitou pouť od Jiřího Dimitrova, rybářů, pekáren a mlýnů až k Hostu do domu a Stáňa nám zato objednala panáky. Nevím, kolik Kužel jako poslední platil hermelínů, ale uvedli jsme se dobře. Příště 13. listopadu budete moct pít Stewarda z Hangáru i vy.
Teď vám napíšu, co nás čeká, protože nemůžu dopustit, abyste znaveni popisem DD v LB se nedozvěděli, kam určitě máte přijít nebo jet. A pak si fakultativně můžete přečíst Reichenberg.

Pohov, teď už čtení dobrovolné. Tak máme za sebou další parádní DD, tentokrát v Liberci. Přesně čtrnáct nás v pátek dopoledne převážel transborder tam a zpět přes Nisu, pak jsme se rozrostli na stádo padesáti kusů. A v neděli vpodvečer u dr. Šamánka, do kterého se děti (včetně naší nedělní průvodkyně) strefovaly zbytky od oběda, už nás zase zbylo jen čtrnáct lehce provlhlých černoušků. Představte si, představte si, co jsme všechno viděli mezitím? Hrad Hamrštejn, vilu (tu jen v představách), kde cpali do arcibiskupa Berana afrodisiaka, Kousek piva, libereckou nádražku. Přesně v 14:14 jsme páternosterem vyjeli do 16. patra - celý Liberec pod námi, ale Ještěd nespatřen. Zato jsme poté viděli Labutí jezero a díky Nataše i Johnyho Hallydaye těsně předtím, než po něm v amfiteátru začaly liberecké máničky házet židle. Rozhledna Lidové sady, skromný "šumperák" architekta Hubáčka, něco přerostlých vil, půlhoďka na ubytování v kolejích (přímo nad pivovarem Hroch) a rychle, ať nezmeškáme Henleinovu vilu a vilu, kde bydlel K. H. Frank, než se odstěhoval za lepším. Večeře U tenisu dopadla nakonec výtečně, když uvážíme, že se o nás - v pátek večer už v plné síle - dozvěděl nový personál od Vrbů až týden předem. Radostné vítání, čekání na guláš, zpěv.
Den druhý - sobota. Nejdřív jsme Liberečákům vyfoukli historickou tramvaj, která nás silou vůle vyvezla nad Vratislavice. Pak (podle Ally v ďábelském tempu) následoval pivovar Konrad, rodný domek Ferdinanda Porsche (povoleny jen záchodky) a Henleina, který určitě netušil, že ten obrovský pivovar za humny se jednou bude jmenovat jako on. Kovral z Bytexu měl doma určitě každý - tak jsme si prohlédli vilu zakladatele impéria, knihovnu, kterou mu postavili na zahradě a vybydlenou továrnu (zauhlovací věž - to je nějaká blbost, ne?). Oběd v Babylonu, krematorium, neúspěšný pokus o převrácení na víru v kostele sv. Vincence z Pauly a pak už následovalo hájemství továrníka Liebiga. Jeho fabrika dostala, jak je to v Liberci obvyklé, na frak, ale jeho městečko a obzvlášť vila byla jak stvořená na recepci v trávě. Podle polovyschlé přehrady na otočku domů a už silní jedinci opět vyrážejí v závěsu za svým vůdcem na univerzitu, něco vil a pozůstatků výstavy 1906. To musíme i do nemocnice? Musíme - je tam totiž vestavěn heliport, který projektoval náš šéf, tentokrát čtrnáctkový. Shodou okolností měl s sebou Vláďa i něco obrázků. A teď už můžeme k Neptunovi. Hudba postupně v obou místnostech, nejvytrvalejší tanečnice Bára zavírala lokál.
Neděle. Je slavný 28. říjen a je hnusně. Naštěstí na radnici mají otevřeno a zdraví nás primátor Tibor Batthyány (sním či bdím - to už jsme v Uhrách?) Zastávku Snídani obrů jsme zmodifikovali do snídaně šampiónů. Z rodného domku Vlasty Buriana je ruina, tak mu raději vybudovali centrum na zelené louce. Konečně opravená továrna, jen se tu netočí stroje, ale Plzeň. Z největšího náměstí na světě, které sahá od Nisy až k Dunaji, jsme vyrazili k bývalé Ypsilonce, libereckému zámku, za dalšími, dalšími vilami. Hrstka statečných však udolána jest, od dalších vil v dešti nás zachránil Jirka Dušák, který naložil na koleji do auta všechny naše saky paky a přivezl je k Lázním. Paráda, v lázních je překvapivě sucho a teplo, nemusíme ždímat plavky, jen si prohlížet obrazy.
A to je všechno - vlastně ne. Náš velitel ZSV nás v Liberci neomylně navigoval přes hory a doly (MOC DĚKUJEME!!!), ale když jsme přijeli do Prahy na Černý Most (mnozí za pouhých 25 K), museli jsme mu ukazovat, z kterého nástupiště metra se vlastně dostane domů.
P. S. Jestli si chcete zavzpomínat, jaké jsme prožili kulturní léto, samozřejmě převážně v hospodách, tak klikněte zde »

Výzva k osvětové činnosti » středa 31. října » MiNo

Ahoj, jako doplněk k víkendové prohlídce zauhlovací věže ve Vratislavicích posílám její obrázek a také odkaz na informaci, k čemu je to zauhlování a zauhlovací věž potřebná.
Poznámka v informaci od ZuVla: "zauhlovací věž - to je nějaká blbost, ne?" byla, předpokládám, pojata jako výzva k osvětové činnosti.
Zauhlování je součastí technologického zařízení každé uhelné elektrárny. Ono se to uhlí z venkovní skládky, kde je na hromadě, popř. někde rovnou z dolu do kotle nějak dostat musí. Docela názorně je to ukázáno v krátkém filmu, který je možný vidět zde »
Autoři historické budovy ve Vratislavicích výhodně spojili dvě budovy (zauhlování a vodojem) do jedné.