Schůze TAKu 2018-09-03 » út 4. září » zápis IvŠi T4

Schůzi vedl od 18:15 Vláďa Roith
***STALO SE
** CESTA jenom tam – vydařila se (temata vlaky, chmel a pivo se dobře doplňovala)
** LPH – Jen stovka účastníků (vč. dětí). Finance dosud neuzavřeny - čeká se na fakturu
** VÍTÁNÍ LÉTA – Klasická vydařená akce
** Červencová TAKová schůze v Hlubočepích – v Besední restauraci bylo dobře, účast slušná
** CYKLOSTEZKA podél Labe (T14 aj) – Německem po proudu Labe moc kopečků nebylo. Povedená akce.
** 18. HLÍDÁNÍ tábora v Keblanech – účastníci si to dle Řezáka užili
** Děti s (pra)rodiči v Peruci – Bystřičkový duch pokračuje - referoval Řezák
** Dolomiti T13 – Petr Havránek se zmínil, že v Dolomitech byly ukončeny dotace na autousy, dotace na lanovky zůstávají
*** CHYSTÁ SE
** LESNÍ HRY - Zatím jen 23 přihlášených - Hlaste se
* STEZKA ...a 1/2 letos nebude
** 55. VÝROČÍ TAKu – Přihlášeno ca 90 lidí - posílejte peníze na účet (varsym 55xy, kde xy je č. trasy 01,02,...,26, do poznámky napište za koho je placeno). Připravte si archiválie. V sobotu výlet na Klíč. Uvažuje se o nedělním divadelním matiné.
** Herakleidy – Jirka Valda se hlásí k dalšímu pokračování.
** MARTINSKÉ POSVÍCENÍ – 16. 11. (T1) – rezervujte si termín do Svornosti v Počernicích
** Maďarské termály - T14 ve stejném termínu (přesněji prodloužený víkend)
*** RŮZNÉ
– Mirek Prokeš informoval o dopravě pro seniory 65+ (s bydlištěm v EU) v Maďarsku zdarma (s výjimkou soukromých úzkokolejek). Měla by stačit legitimace, zatímco na Slovensku je třeba mít kartičku s fotkou, kterou vystaví na počkání zdarma, a pořídit si lístek za 0 €. (Pozn. IŠ: zdá se, že se platí jízdné mezi příhraničními stanicemi. Obvykle netřeba vystupovat, protože lístek/místenku/příplatek lze koupit přes internet.)
– diskuse o GDPR (viz emaily)
… A to bylo skoro vše

Fyzkultůra + Poĺahovací raskaz » út 4. září » JiKuč

F Y Z K U L T Ů R A Českomoravského SK TURAS Praha – Brno, Ročník 40, Číslo 342, HUGO SICE NAVRHUJE TAROTŮRU I KDYŽ Z KARET NEVĚŠTÍ  ALE KDO VYLEPŠIT CHCE OSUD MŮ, ŽE CVIČIT Fyzičku a tím pádem psychičku pěstovati radno, čím víc, tím líp, jak pravil již pře mnoha tisíci lety řecký lékař Hippokrates, že.
Ozdravné Centrum - Relax Arte Sanatorium OD ŘÍJNA spouští svoji činnost ve praspěch těch, co se zlepšit či udržovat chtějí. Všemožná cvičení + masá, že - vše pod lékařským dohledem - to nemají nikde.
Středy basket od 5. 9. 19 - 20:00 opět v Gymn Josefská
Čtvrtek 6.9. od odpol. do noci VII. Betlémská kulturní noc+Prostř. stůl!
Sobota 8.9. Meda Mládková 99!
Neděle 9.9. 16-19 JAZZ V SALLE KAMPA
Pondělí 10.9. 17.-22:00 - XXIII. LITERÁRNÍ VÝLET EB – TGM
Čtvr. 13.9. 19:00 Happe vernisáž v galerii KVALITÁŘ + Prostř. Stůl. Senovážné nám. 17.
Čtvrtek 20.9. Kostel Na Prádle 17:30 Dozvuky Konference KMSSS… Od 20:00 KONCERT PRO MCTŽ – BARBARA SLEZÁKOVÁ oper. pěvkyně
Sob. 22. 9. Kampa - MALOSTRANSKÉ VINOBRANÍ-Dozvuky Horňáckých
Neděla 23.9. 15:30 -18 Ornitologická TOULKA LESEM PETŘÍNA, PRO RODIČE S DĚTMI.. sraz u Nemocnice !Psy nebrat!, DALEKOHLEDY A OBČERSTVENÍ VLASTNÍ ANO!
Stř-ne 26.-30.9. POVYTAŽENÍ „DOVINAPOVY“ Horní Uhry – jen pánové!
19.-21.10 Podzimní Pivoklát: pá vlakem do Klobuk, pak 5 km útulný Rodinný pivovar ZICHOVEC (500Kč). Sobota 12 km Pochvalov (polo-penze 100+100 Kč), v neděli Řevničov pivovar MÁŠA, + pak na vlak - LU, ŽE - MUZEUM VLAKŮ.
Pá – po 26.- 29.10. Přechod Krkonoš Mláde, že. Rasovna v neděli 28.10.
KONCEM podzimu Mikulášská v Herolticích
…taky MINICVIČENÍ… a v lednu CVIČENÍ
Kdo chce info, hlásí se na skturas@gmail.com a bude to chodit, přestane-li, obratem se přihlásí....
HOJ RAS! HOJ TURAS!

Přihlášky na exkurzi - hodinky Prim NMnMet » út 4. září » JaDu

Vážení, chcete poznat co vám tiká na levé ruce a jak to vzniká. Jedinečná příležitost se naskytne právě za měsíc na Malé Stezce. V Novém Městě nad Metují má sídlo firma Prim, která vyrábí náramkové hodinky. Od chatové osady U koupaliště, kde budeme spát, to je pěšky cca 2,5 km/45 min. Vstupné pro důchodce je 30,-Kč. Brýle na blízko a optické lupy raději s sebou! Abych tam mohl vyjednat exkurzi na pátek 5. října od 11 hodin, dejte mi vědět do neděle 9.září, kdo o ni máte zájem.

Ad Malinová » st 5. září » ZuVla

Ahoj všichni, včera zřejmě došlo na "Back to School", všichni se vrátili ze svých haciend, ale místo do školy si to zamířili rovnou na zahrádku v Malinové na Zahradním Městě. Možná neměli ani čas se rozhlédnout po parku. Na Vítězný únor, v třeskutém mraze, vypadal park takto (příloha 1), teď tu vládla zurčící voda, vodotrysky a pohoda (2, 3). Stav Kuželny, ve které hrával i Vlasta Burian, zůstal nezměněn (4). Obsadili jeden stůl, pak druhý, třetí (5, 6), čtvrtý (7), pátý (8), jéžišmarjá - to bylo stolů. Po zdokumentování obsazenosti stolů dorazil ještě Pažout, cyklisté, černočerná tma a Provázkovi. A mezitím se odehrávaly lístkové orgie. Ti, co jim ujel autobus, byli na závěr odměněni. Griotkou od Pavlíny. Jen aby s námi mohla slavit, tak si vymyslela svůj svátek.

Ad Malinová - dodatek » st 5. září » MiMa

Povahy, večer v Malinové byl nádherný, teplý a rychlý a plný kamarádů a když jsme potom s Věrou seděli sami v opuštěné hospodě, tak jsem si uvědomil, že jak jsem celý večer s někým žvanil a nebo někoho poslouchal, a nebo koukal jak JiBu hledá dvacetikorunu, že jsem Vám taky chtěl říct, že: Tento víkend jsme na Norrisově boudě a v sobotu se chystáme na pěkný cyklovýlet. Z Lučan jezdí cyklobus na Jizerku a pak to přes kopečky vrátíme zpět. No a necyklisti mají v dosahu nádherné přírodní koupaliště v Lučanech, letos dokonce je tam teplá voda a funguje bufet... Já si sice plánuji práci na renovaci oken, ale v sobotu nepracuji. Večery u ohně a pokud přijede nějaká hudba, tak i řev a hlahol. Jinak normální pohoda. Toto oznámení posílám pozdě, ale přece... No a ti co se rozhodnou, že pojedou a jsou hygienicky nároční (sprchaři), tak se při cestě z hor mohou vykoupat v rybníčku u Jelení boudy. Pitná voda na chalupě slouží na 90% pro vaření a čistění zubů a vyplachování pípy, že?.
A druhá věc. Na tu je ještě trochu času....A ještě zbývá pár míst ALOHA 2019 vyplouvá v termínu 21.6.2019 a návrat je 30.6.2019 Tož užívejte života a kdo se ozvete, jste vítáni!

Ervín Daněk » po 10. září » MiNo

Přátelé, dovolte, abychom se s vámi podělili o radostnou novinu. V sobotu 8.9.2018 se naší Pavle a jejímu Martinovi narodil krásný kluk Ervín Daněk (3,25 kg, 48 cm)

Betlémská noc » pá 7. září » MiMa

My co tady žijeme, to jsme si to pěkně užili. Hoj to byla zase akce!!!

Poslední zahrádka a také Stezka » pá 14. září » šéf

Ahoj všem, v úterý 18. 9. jsme se měli sejít na poslední zahradní restauraci Na Zborově. Naše strašnická průzkumnice (LeHni) však zjistila, že Na Zborově se už nejmenuje Na Zborově, ale Smarkand (majitelé jsou prý nějací Azerbajdžánci nebo tak nějak) a tomu odpovídají i jídla (ceny 150+). Pivo sice české, ale v cenách 40+. Takže naše průzkumnice promptně zajistila náhradu a to na rohu Strašnického divadla (ano to je tam, co jsme kdysi chodili na Cimrmany, Dvouletky 18 ») v restauraci Solidarita ». Vše ostatní zůstává stejné, tedy úterý 18. 9., 18:00, výstupní zastávka tramvaje Zborov - Strašnické divadlo. Akorát nepůjdete od stanice severním směrem, ale naopak jižním do parku a v jeho polovině vpravo to je. A dokonce je tam zajištěn pro případ špatného počasí salonek. Takže vám určitě nic nebrání v účasti.
A ještě pár slov ke Stezce: tady vše zůstává stejné, Nové Město nad Metují, termín - to se dobře pamatuje: čtvrtek čtvrtého nebo pátek pátého (šestek neexistuje, takže to už přijet nemůžete) října, ubytování: chatová osada U koupaliště.
Ale co je nového - díky Márince se nám podařilo stabilizovat páteční a sobotní večer - bude to U Sama v sokolovně. Čtvrteční frakce si jistě zajistí čtvrteční hospodu sama (možností je v NMnM dost, nebude vás tolik jako pak v pátek a v sobotu, takže jistě něco sežene).
K tomu ještě malé upozornění - U Sama budou zajištěny jen večeře, tedy o snídaně se tentokrát budete muset postarat sami (což by opět v NMnM neměl být problém).

Dnešní, poslední, venkovní hospoda » út 18. září » šéf

Ahoj všem, jenom připomínám, že dnes se koná (od 18:00) poslední letošní zahradní restaurace - restaurace Solidarita, Dvouletky 18. Výstupní stanice tramvají 5 nebo 7 - Zborov, Strašnické divadlo, kousek zpátky, vlevo okolo Šatlavy (kde jsme byli v loňském roce), šikmo vpravo přes park a jste tam. Ahoj večer

Nová kniha naší kamarádky » st 19. září » StDu

Ahoj všem, myslím, že byste měli vědět, že Hana Papežová napsala a včera slavnostně pokřtila svou novou knihu o anorexii a bulimii. Dle mých informací, křest byl - mj. i za účasti prof. Cyrila Ho"schla a Gabriely Koukalové - velmi vydařený. Milá Hanko, gratuluji.
PAPEŽOVÁ, Hana et al. Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání: interdisciplinární a transdiagnostický pohled. První vydání. Praha: Mladá fronta, 2018. 607 stran. Edice postgraduální medicíny. ISBN 978-80-204-4904-7.

Nová kniha naší kamarádky » st 19. září » MiPa

Mohu potvrdit, povedlo se to. V knize jsem se ale dostal jen k předmluvě a obsahu, jak jsem viděl kapitolu noční přejídání, hned jsem knihu raději zavřel.

Ad Solidarita 18. 9. 2018 » st 19. září » ZuVla

Ahoj všichni, Včera jsme si vydupali ještě jednu zahradní restauraci - a byl to šťastný nápad. My čekali v půlce září zimu, a zatím přišlo babí léto. Ti včas příchozí ještě zažili Vilíka, kterého jsme před rokem v Šatlavě téměř nespatřili za medvědem (1). Teď už před ním nejšťastnější babička musela chránit svého utopence (2). Zatím platí kluci s klukama a holky s holkama (3). Nejšťastnější dědeček na světě nám za chvíli objedná panáky na Ervína (4), a to nás ještě čeká runda na inženýra s anorexií. Seděli jsme u čtyř stolů - mělo to drobnou nevýhodu, že někteří účastníci si všimli kamarádů až při odchodu nebo přesednutí. Hra na Vlacha... (chvíle nechápavého mlčení - je to zasednutí zdánlivě prázdné židle) se praktikovala často, a tak jsme se dozvěděli, i co se probírá u jiných stolů (5, 6). Policejní hodinu ve Strašnicích ještě nezavedli, museli jsme se o půl jedenácté vyhodit sami. Povedená hospoda!

Kréta 2018 » čt 20. září » AlKo

Nejen pekárny a uzeniny…

Čtvrtek 4. října večeře, NMnMet, Husovo nám., hotel Brouček » so 22. září » JaDu

Nazdar vážení, vyzobaní z přihlášených s příjezdem na Malou Stezku do Nového Města nad Metují ve čtvrtek 4.října – hladem, ani žízní trpět ve výše uvedený čtvrtek nebudeme. Salonek tamní vinárny jsem pro nás zamluvil od 18. h. Jeho kapacita je 30 míst při stolovém uspořádání, abychom se všichni vešli (při sražených stolech by to nebylo pro 30 možné). Hudební produkce z našich řad je možná. Jídla dle jídelního lístku. V mapce pěší trasy od Chatiček u koupaliště, kde spíme, na Husovo náměstí k hotelu U Broučků to koštuje cca 1 km a do 20 minut chůze.
Abyste věděli, do čeho půjdeme, koukněte na Hotel U Broučka » se všemi záložkami (začněte třeba hned odleva). Popř. na Cafe restaurant Dům č. 14 »

Cesta na Stezku - čtvrtek odpoledne » st 26. září » ZdeTi

Ahoj, čtvrteční odpolední sekce už má naplánovaný odjezd z Prahy? Jako nejvhodnější vlak se mi jeví vlak R 931, 1 přestup: Praha hl. n. 16.13, Strakoč 18:30 – 19:24, NMnM 19:39.
Navrhuju jet tímto vlakem, můžu objednat společnou jízdenku. Proto potřebuju vědět, zda-li pojedete a je-li vám více nebo méně než 65.
Zároveň platí co psal Jirka o cestě již dříve: dejte mi vědět, zda je Vám více nebo méně než 65. Cena pro starší 65+ je 63 Kč, tam žádná skupinová sleva není. Cena pro mladší je 222-165 za jednoho (při velikosti skupiny 2-5). Pokud bude mladších méně než 6, stačí koupit skupinovou jízdenku ve středu třetího. V opačném případě (což nepředpokládám) je třeba skupinovou jízdenku objednat už v neděli 30. září.

Cesta na Stezku - čtvrtek odpoledne » st 26. září » Kestř

Pozor, zjistěte si, zda vlaky jedou. Jsou tam vytrhane koleje.

TURAS » Eventůra, že! » st 26. září » JiKuč

EVENTŮRA Českomoravského SK TURAS Praha – Brno, Ročník 40, Číslo 343
Taky by to mohla být PTŮRA, neb není jasné do poslední chvíle, kdo kam a kdy nepojede. Eventuálně se objeví, když již odřekl. Jev je to čím dál častější nikoli naschvál, že.
Tak se pořád ptáme těch našich, zda jedou, a když jo, tak taky i my chceme víc bejt u tohoj. No lepší už to nebude, ale furt ještě o tomto podzimu se mockrát uvidíme, event. se tzv. h.vno stane, že. Tedy zatím, když nám to rádo furt ještě chodí a zpívá.
Středy basket od 5. 9. 19 - 20:00 opět v Gymn Josefská
Stř-ne 26.-30.9. POVYTAŽENÍ „DOVINAPOVY“ Horní Uhry, zakončení v neděli na Střeláku v deset večer u ohně!
12-14.10 RASVÍN? 19. - 21.10. (91.)
PODZIMNÍ PIVOKLÁT 19.10. Vlakem do Klobuk (ku menhiru Pastýři asi nestíháme), pak 5 km útulný hotýlek + Rodinný pivovar ZICHOVEC (500Kč). Sobota 6km Milý s hosp. a lesy i kolem Smolnického - FARASkého potoka celkem 12 km, nocleh a hosp. Pochvalov (polopenze 100+100 Kč), v neděli Řevničov pivovar MÁŠA v super pizzerii, pak celkem cca 8 km na vlak. Již se hlásí cca 15 lidí i se psy a většími dětmi. SPACÁKY NEBRAT!
Pá – po 26.- 29.10. Přechod Krkonoš Mláde, že. Rasovna ned. 28.10. Kratší trasu JiKu zkouší. Delší JaRas, hlaste se...
KONCEM podzimu Mikulášská v Herolticích …
taky MINICVIČENÍ…
a v lednu CVIČENÍ… ...
A V KVĚTNU - V SOBOTU 4. 5. 2019 BUDE 40. TURAS BÁL -
ŠTÁBNÍ C.K. PLES V ZÁMKU V KOSTELCI NAD ČERNÝMI LESY A V PIVOVARU! HOJ RAS! HOJ TURAS!