Schůze TAKu 2018-09-03 » út 4. září » zápis IvŠi T4

Schůzi vedl od 18:15 Vláďa Roith
***STALO SE
** CESTA jenom tam – vydařila se (temata vlaky, chmel a pivo se dobře doplňovala)
** LPH – Jen stovka účastníků (vč. dětí). Finance dosud neuzavřeny - čeká se na fakturu
** VÍTÁNÍ LÉTA – Klasická vydařená akce
** Červencová TAKová schůze v Hlubočepích – v Besední restauraci bylo dobře, účast slušná
** CYKLOSTEZKA podél Labe (T14 aj) – Německem po proudu Labe moc kopečků nebylo. Povedená akce.
** 18. HLÍDÁNÍ tábora v Keblanech – účastníci si to dle Řezáka užili
** Děti s (pra)rodiči v Peruci – Bystřičkový duch pokračuje - referoval Řezák
** Dolomiti T13 – Petr Havránek se zmínil, že v Dolomitech byly ukončeny dotace na autousy, dotace na lanovky zůstávají
*** CHYSTÁ SE
** LESNÍ HRY - Zatím jen 23 přihlášených - Hlaste se
* STEZKA ...a 1/2 letos nebude
** 55. VÝROČÍ TAKu – Přihlášeno ca 90 lidí - posílejte peníze na účet (varsym 55xy, kde xy je č. trasy 01,02,...,26, do poznámky napište za koho je placeno). Připravte si archiválie. V sobotu výlet na Klíč. Uvažuje se o nedělním divadelním matiné.
** Herakleidy – Jirka Valda se hlásí k dalšímu pokračování.
** MARTINSKÉ POSVÍCENÍ – 16. 11. (T1) – rezervujte si termín do Svornosti v Počernicích
** Maďarské termály - T14 ve stejném termínu (přesněji prodloužený víkend)
*** RŮZNÉ
– Mirek Prokeš informoval o dopravě pro seniory 65+ (s bydlištěm v EU) v Maďarsku zdarma (s výjimkou soukromých úzkokolejek). Měla by stačit legitimace, zatímco na Slovensku je třeba mít kartičku s fotkou, kterou vystaví na počkání zdarma, a pořídit si lístek za 0 €. (Pozn. IŠ: zdá se, že se platí jízdné mezi příhraničními stanicemi. Obvykle netřeba vystupovat, protože lístek/místenku/příplatek lze koupit přes internet.)
– diskuse o GDPR (viz emaily)
… A to bylo skoro vše

Fyzkultůra + Poĺahovací raskaz » út 4. září » JiKuč

F Y Z K U L T Ů R A Českomoravského SK TURAS Praha – Brno, Ročník 40, Číslo 342, HUGO SICE NAVRHUJE TAROTŮRU I KDYŽ Z KARET NEVĚŠTÍ  ALE KDO VYLEPŠIT CHCE OSUD MŮ, ŽE CVIČIT Fyzičku a tím pádem psychičku pěstovati radno, čím víc, tím líp, jak pravil již pře mnoha tisíci lety řecký lékař Hippokrates, že.
Ozdravné Centrum - Relax Arte Sanatorium OD ŘÍJNA spouští svoji činnost ve praspěch těch, co se zlepšit či udržovat chtějí. Všemožná cvičení + masá, že - vše pod lékařským dohledem - to nemají nikde.
Středy basket od 5. 9. 19 - 20:00 opět v Gymn Josefská
Čtvrtek 6.9. od odpol. do noci VII. Betlémská kulturní noc+Prostř. stůl!
Sobota 8.9. Meda Mládková 99!
Neděle 9.9. 16-19 JAZZ V SALLE KAMPA
Pondělí 10.9. 17.-22:00 - XXIII. LITERÁRNÍ VÝLET EB – TGM
Čtvr. 13.9. 19:00 Happe vernisáž v galerii KVALITÁŘ + Prostř. Stůl. Senovážné nám. 17.
Čtvrtek 20.9. Kostel Na Prádle 17:30 Dozvuky Konference KMSSS… Od 20:00 KONCERT PRO MCTŽ – BARBARA SLEZÁKOVÁ oper. pěvkyně
Sob. 22. 9. Kampa - MALOSTRANSKÉ VINOBRANÍ-Dozvuky Horňáckých
Neděla 23.9. 15:30 -18 Ornitologická TOULKA LESEM PETŘÍNA, PRO RODIČE S DĚTMI.. sraz u Nemocnice !Psy nebrat!, DALEKOHLEDY A OBČERSTVENÍ VLASTNÍ ANO!
Stř-ne 26.-30.9. POVYTAŽENÍ „DOVINAPOVY“ Horní Uhry – jen pánové!
19.-21.10 Podzimní Pivoklát: pá vlakem do Klobuk, pak 5 km útulný Rodinný pivovar ZICHOVEC (500Kč). Sobota 12 km Pochvalov (polo-penze 100+100 Kč), v neděli Řevničov pivovar MÁŠA, + pak na vlak - LU, ŽE - MUZEUM VLAKŮ.
Pá – po 26.- 29.10. Přechod Krkonoš Mláde, že. Rasovna v neděli 28.10.
KONCEM podzimu Mikulášská v Herolticích
…taky MINICVIČENÍ… a v lednu CVIČENÍ
Kdo chce info, hlásí se na skturas@gmail.com a bude to chodit, přestane-li, obratem se přihlásí....
HOJ RAS! HOJ TURAS!

Přihlášky na exkurzi - hodinky Prim NMnMet » út 4. září » JaDu

Vážení, chcete poznat co vám tiká na levé ruce a jak to vzniká. Jedinečná příležitost se naskytne právě za měsíc na Malé Stezce. V Novém Městě nad Metují má sídlo firma Prim, která vyrábí náramkové hodinky. Od chatové osady U koupaliště, kde budeme spát, to je pěšky cca 2,5 km/45 min. Vstupné pro důchodce je 30,-Kč. Brýle na blízko a optické lupy raději s sebou! Abych tam mohl vyjednat exkurzi na pátek 5. října od 11 hodin, dejte mi vědět do neděle 9.září, kdo o ni máte zájem.

Ad Malinová » st 5. září » ZuVla

Ahoj všichni, včera zřejmě došlo na "Back to School", všichni se vrátili ze svých haciend, ale místo do školy si to zamířili rovnou na zahrádku v Malinové na Zahradním Městě. Možná neměli ani čas se rozhlédnout po parku. Na Vítězný únor, v třeskutém mraze, vypadal park takto (příloha 1), teď tu vládla zurčící voda, vodotrysky a pohoda (2, 3). Stav Kuželny, ve které hrával i Vlasta Burian, zůstal nezměněn (4). Obsadili jeden stůl, pak druhý, třetí (5, 6), čtvrtý (7), pátý (8), jéžišmarjá - to bylo stolů. Po zdokumentování obsazenosti stolů dorazil ještě Pažout, cyklisté, černočerná tma a Provázkovi. A mezitím se odehrávaly lístkové orgie. Ti, co jim ujel autobus, byli na závěr odměněni. Griotkou od Pavlíny. Jen aby s námi mohla slavit, tak si vymyslela svůj svátek.

Ad Malinová - dodatek » st 5. září » MiMa

Povahy, večer v Malinové byl nádherný, teplý a rychlý a plný kamarádů a když jsme potom s Věrou seděli sami v opuštěné hospodě, tak jsem si uvědomil, že jak jsem celý večer s někým žvanil a nebo někoho poslouchal, a nebo koukal jak JiBu hledá dvacetikorunu, že jsem Vám taky chtěl říct, že: Tento víkend jsme na Norrisově boudě a v sobotu se chystáme na pěkný cyklovýlet. Z Lučan jezdí cyklobus na Jizerku a pak to přes kopečky vrátíme zpět. No a necyklisti mají v dosahu nádherné přírodní koupaliště v Lučanech, letos dokonce je tam teplá voda a funguje bufet... Já si sice plánuji práci na renovaci oken, ale v sobotu nepracuji. Večery u ohně a pokud přijede nějaká hudba, tak i řev a hlahol. Jinak normální pohoda. Toto oznámení posílám pozdě, ale přece... No a ti co se rozhodnou, že pojedou a jsou hygienicky nároční (sprchaři), tak se při cestě z hor mohou vykoupat v rybníčku u Jelení boudy. Pitná voda na chalupě slouží na 90% pro vaření a čistění zubů a vyplachování pípy, že?.
A druhá věc. Na tu je ještě trochu času....A ještě zbývá pár míst ALOHA 2019 vyplouvá v termínu 21.6.2019 a návrat je 30.6.2019 Tož užívejte života a kdo se ozvete, jste vítáni!

Ervín Daněk » po 10. září » MiNo

Přátelé, dovolte, abychom se s vámi podělili o radostnou novinu. V sobotu 8.9.2018 se naší Pavle a jejímu Martinovi narodil krásný kluk Ervín Daněk (3,25 kg, 48 cm)

Betlémská noc » pá 7. září » MiMa

My co tady žijeme, to jsme si to pěkně užili. Hoj to byla zase akce!!!

Poslední zahrádka a také Stezka » pátek 14. září » šéf

Ahoj všem, v úterý 18. 9. jsme se měli sejít na poslední zahradní restauraci Na Zborově. Naše strašnická průzkumnice (LeHni) však zjistila, že Na Zborově se už nejmenuje Na Zborově, ale Smarkand (majitelé jsou prý nějací Azerbajdžánci nebo tak nějak) a tomu odpovídají i jídla (ceny 150+). Pivo sice české, ale v cenách 40+. Takže naše průzkumnice promptně zajistila náhradu a to na rohu Strašnického divadla (ano to je tam, co jsme kdysi chodili na Cimrmany, Dvouletky 18 ») v restauraci Solidarita ». Vše ostatní zůstává stejné, tedy úterý 18. 9., 18:00, výstupní zastávka tramvaje Zborov - Strašnické divadlo. Akorát nepůjdete od stanice severním směrem, ale naopak jižním do parku a v jeho polovině vpravo to je. A dokonce je tam zajištěn pro případ špatného počasí salonek. Takže vám určitě nic nebrání v účasti.
A ještě pár slov ke Stezce: tady vše zůstává stejné, Nové Město nad Metují, termín - to se dobře pamatuje: čtvrtek čtvrtého nebo pátek pátého (šestek neexistuje, takže to už přijet nemůžete) října, ubytování: chatová osada U koupaliště.
Ale co je nového - díky Márince se nám podařilo stabilizovat páteční a sobotní večer - bude to U Sama v sokolovně. Čtvrteční frakce si jistě zajistí čtvrteční hospodu sama (možností je v NMnM dost, nebude vás tolik jako pak v pátek a v sobotu, takže jistě něco sežene).
K tomu ještě malé upozornění - U Sama budou zajištěny jen večeře, tedy o snídaně se tentokrát budete muset postarat sami (což by opět v NMnM neměl být problém).