Cyklopolabí – díky » st 1. 8. » JaVor

Ahoj skupino Ivče, moc děkuji za krásný pozdrav, samozřejmně ho oplácím všem ve vaší skupince, všem. Myslím na vás, jak se asi šlape v tom vedru, jaké je spaní, zda jste všichni zdraví.
Poněkud mě udivilo, když se 27. 7. v 17:24 objevilo na FB přihlášení Zuzany v Mnichově na stanici fixBus, snad je vše v pořádku.

Slovenské hory 2018 – zrušení » pá 3. 8. » MiMa

Ahoj přátelé, navazuji na mail od Pavla a letošní Slov. hory se nebudou konat ani v Pueblu na Norrisově boudě. Důvod je jednoduchý, sucho veliké a vody nedostatek. V některých chalupách v okolí již voda došla. Nechci riskovat, že voda zmizí i u nás. Na podzim to snad bude lepší.

Cyklopolabí – díky » po 6. 8. » NaHa

Milá Ivanko! Jménem naší skupiny (Já, Stáňa, Hanka, Blonďák, Míra, Jirka Kl., Leoš, Molekula a Atom) Ti moc a moc děkuji za špičkové vedení. Díky Tobě jsme denně v pohodě zvládali sportovní výkony, krásně jsme si to užili. Ještě jednou tisíceré díky.

XIVejt a půltá Stezka a malá Stezka » st 8. 8. » šéf

Ahoj všem, čtěte prosím vše až do konce (i mimopražští!!) Mám celkem tři (slovy 3) věci:

  1. jak jste si už jistě přečetli v dnešní zprávě od Zuzany, tak příští úterý je 14. a tedy XIVejt!!!. Včera u Landronky padaly různé návrhy, ale nějak to pořád nebylo ono. XIVejt musí být něco spíše výjimečného. Tak jsem přemýšlel jak zajistit nějaké stabilní prostředí, aby mohli hudebníci bez obav hrát (XIVejty přece jsou hudební!!!!), neboť u zahradních restaurací hrozí, že může přijít nenadálá bouřka (jako například dnes v podvečer), případně zase může být velké horko až dusno, nebo se někde nemůže hrát, aby se nerušili obyvatelé, případně tam může být velký nával a tudíž hluk nebo zase to může být bez obsluhy a musí se odbíhat k pultu pro pivo, případně tam mají malý výběr piv (a leckdy i nevhodných).... zkrátka zahradních restaurací si užijeme ještě dost. Takže stabilní prostředí! A stabilní prostředí je kde? Přece v tunelu! Takže srpnový XIVejt se ponese ve znamení tunelu. Tunelem se na místo dostaneme a (téměř) v tunelu ho strávíme.
    Na místo se tedy můžeme dostat dokonce dvěma tunely: metrovním tunelem nebo tunelem pěším. Bystřejší již tuší - ano, je zamluven hlavní sál hostince U tunelu. Poskytuje to samé výhody - již zmíněné stabilní prostředí, barák s masivními zdmi, se solidní střechou, širokým výběrem piv (dnes při rekognoskaci tam bylo na čepu šest druhů - od nealkoholického, až po čtrnáctistupňové, vše značky Konrad z Vratislavic). Ochutnal jsem polotmavé Eso a nemělo chybu. Jídlo rovněž k dispozici ve velmi pestrém rozsahu, od klasických chuťovek k pivu (utopenec, zde nazývaný neplavec) až po tatarák. Takže příští týden v úterý 14. srpna hostinec U tunelu, Thámova 1, Praha 8, Karlín (www.utunelu.cz »). Nejlepší spojení metrovním tunelem do stanice Křižíkova a pak směrem k Vítkovu cca 300 m, nebo pěším tunelem ze Žižkova (eventuálně tramvají č. 3 nebo 8, opět do stanice Křižíkova). Je to zamluvené cca na 18:30.
    Paní vedoucí slíbila, že nám udělá společné sezení, abychom neseděli po malých skupinkách u jednotlivých stolů a v koutě, že vyhradí jeden stůl pro muzikanty (dělají to tam prý běžně). Zaplatil jsem tam z trasového fondu zálohu, tak určitě přijďte!!! Je tam opravdu moc hezké retroprostředí a sqělé pivo.
  2. Půltá Stezka Na poslední chvíli se našla dobrá duše, která je ochotná zorganizovat letošní půltou Stezku. Měla by být u Sázavy v prostoru mezi Zručí a Ledčí (samozřejmě nad Sázavou) v posledním (prodlouženém) zářijovém víkendu. Aby se mohla Stezka řádně připravit, je potřeba znát (alespoň orientačně) počet účastníků. Takže, kdo byste měl zájem prožít stezkovou atmosféru i s jinými lidmi, než na běžných Stezkách, dejte mi prosím co nejdříve vědět!!!
  3. Trasová malá Stezka Jak jsem již psal, uskuteční se v prvním říjnovém víkendu v Novém Městě nad Metují. Ubytování bude na posteli v chatové osadě U koupaliště (akorát bude třeba si s sebou vzít spacák). Zajišťuje Honza Libiger. Předpokládáme, že první výsadek se vydá již ve čtvrtek. Další podrobnosti budou následovat, stejně tak i přihlašování (předpokládám, že bude opět elektronické).

Myslím, že jsem toho už napsal dost, tak končím a těším se, že se v úterý Čtrnáctého U tunelu setkáme v počtu hojném a hlavně s hudebníky!!!!
Příjemný večer/den/ráno (nehodící se, škrtněte).

Ad Ladronka 7. 8. 2018 » st 8. 8. » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se dostali na Ladronku se Čtrnáctkou už potřetí. Poprvé v roce 2004 při vycházce "Po stopách squatterů". To už se je podařilo vystrnadit (příloha 1) a Praha 6 ji začala opravovat (2 - listopad 2004). O půl roku později na Víkendu uprostřed týdne jsme se už nestačili vyhýbat bruslařům (3 - září 2005). Tenkrát jsme seděli v bufíku z boku (4). Včera bylo takové úmorné vedro, že se dali blázniví bruslaři spočítat na prstech jedné ruky. A první příchozí si sedli rovnou do restaurace na dvorku (5). Bylo tam chladněji a hlavně jen tam točili pivo Heyl (6, 7), kvůli kterému jsme porušili tradici a šli do nějaké zahradní restaurace podruhé. Časem jsme se rozrostli (8) a pokud nebylo tématem vedro, bylo tématem Německo a vedro. Jak už je téměř tradicí: Stáňa si koupila staronové šaty, a tak jsme podzimní květinové děti vyfotit prostě museli (9). Poslední mohykány zvěčnil ochotný a snaživý číšník - výsledek je zde (10). Ale ani on, ani já jsme nenašli blesk, on navíc pevnou ruku - a to byl takový šikovný a asi o 30 let mladší.

Cyklopolabí » st 8. 8. » MiMa

Hola cyklisti, Děkuji Vám všem za pohled z Vaší daleké cesty po Německu. To je podpisů, to Vás tam byla pěkná hromada.

Ad Ladronka 7. 8. 2018 » st 8. 8. » šéf

Ještě jednou ahoj všem, v dnešní zprávě o včerejší Ladronce také bylo: „včera jsme se dostali na Ladronku se Čtrnáctkou už potřetí. Poslední mohykány zvěčnil ochotný a snaživý číšník - výsledek je zde (10). Ale ani on, ani já jsme nenašli blesk, on navíc pevnou ruku - a to byl takový šikovný a asi o 30 let mladší.“
Z důvodu, že nemohli najít ten žádoucí blesk, poskytl jsem číšníkovi svůj fotoaparát s již aktivovaným bleskem. Nicméně pevnou ruku opět nenašel, ale jedna fotka přece jen je ucházející, takže posílám doplněk k fotu č. 10, kdy by už postavy měly být zřetelnější.

Cyklopolabí – čumkarta – díky » pá 10. 8. » JaBá

Milí přátelé, děkuji za čumkartu z daleka, alespoň z fotek jsem si to také užil, ani  jsem se při tom tolik nezapotil. Snad příště. ... A přeji hezké prosluněné dny.

XIVejt » po 13. 8. » šéf

Ahoj všem, jenom připomínám, že zítra vpodvečer bude letošní první a zároveň poslední XIVejt (loni byly hned tři, letos pouze jeden). A připomínám, že to bude v hospůdce U tunelu (Thámova 1, Karlín) od 18:30 (určitě přijďte včas).
A sejdeme i přesto nebo spíše právě proto, že se ve světě dějí bohužel i kruté věci (pokud jste se ještě nedívali tak… »)
Ahoj zítra večer

Ad 20. XIVejt U tunelu 14. 8. » čt 16. 8. » šéf

Ahoj všem, tak se nás v jediné letošní úterý, které připadlo na čtrnáctý den v měsíci, sešlo postupně až něco ke třiceti (při pětadvaceti jsem to přestal počítat)) a nakonec jsme celou hlavní místnost hospody opanovali. V hospodě, kde byla drtivá většina poprvé a byla pro ně příjemným překvapením. Dokonce padl názor, že bychom tam mohli chodit pravidelně, ale usoudili jsme , že Ferdinanda je Ferdinanda. Stáňa rozdávala dárky na všechny strany, ostatní nevěděli, které pivo si mají dát dřív a které později (a zřejmě i proto si ne každý při placení vzpomněl, co vlastně vypil). Při tom jsme probrali vše, co život v poslední době přinesl…
Kromě nás se tam ve výsledku sešlo ještě celkem pět kytar a dvoje housle, takže ve druhé polovině večera došlo i, vzhledem k náladě, na poklidné hraní písní lyričtějšího rázu (dokonce si nás další hostě z druhé části restaurace fotografovali a jedna slečna i natáčela).
Okolo desáté jsme se pak postupně začali s hospody na konci ulice, která, jak někdo podotknul,, připomínala množstvím lidí a hlavně hospod ostravskou Stodolní, vytrácet do přilehlých tunelů…
Příští úterý, jak už vám psala minulý týden Zuzana, půjdeme na kraj Prahy do zahradní části Besední restaurace v Hlubočepích (do jedné z mála hospod, do nichž můžete téměř vjet vlakem. V minulých dnech jsem udělal podrobnější revizi a pořádek v trasové pokladně a zjistil jsem, že tam máme nějak moc peněz,. A Besední restaurace nabízí možnost opékání klobás a buřtů na ohni přímo v jejích prostorách, tak jsem se rozhodl, že tuto možnost objednám (a to i přesto, že jsme z trasového fondu U tunelu dopláceli celkem dost piv - celých čtyři a půl!!) Takže, kdo příští týden přijde, bude si moci zcela zdarma opéct buřtíka. nebo klobásku. Tedy, pokud zákaz rozdělávání ohňů nebude v pondělí platit i pro zahradní restaurace.
A ještě pár slov k tomu co nás čeká dál. Hlavně připomínám Stezku (malou), která bude první víkend v říjnu v Novém Městě nad Metují. V dohledné době bude spuštěno přihlašování. Vzhledem k tomu, že jsou určité "problémy" se zajištěním dostatečně kapacitní hospody na večerní posezení, tak je nutné znát dostatečně předem pokud možno co nejpřesnější počet účastníků, proto vás žádám, abyste se na Stezku hlásili co nejdříve. S ubytováním naopak problémy nejsou - postelí je dost, jen si budete muset vzít, jak už jsem psal, spacáček.
To je zatím vše, když se k tomu dokopu, tak pošlu, jak jsme putovali v horkých dnech podél Labe a podél Sprévy.

Poděkování » čt 30. 8. » FrOu

Milá Čtrnáctko a přátelé! Chtěli bychom vám všem poděkovat za vaši podporu a soustrast. Věřte, že v našem bezbřehém zoufalstství a smutku nad ztrátou Honzíka jste nám byli všichni oporou a vzpruhou. Ještě jednou děkujeme Ouředníci