Ad Ferdinanda 3. 4. » středa 4. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, včera o nás ve Ferdinandě vůbec nevěděli. Jak se to mohlo stát? Ale pan vrchní obratem zařídil dva stoly. Naštěstí Čtrnáctka je neuvěřitelně skladná, ke dvěma čtyřmístným stolům se nás nakonec namačkalo sedmnáct, vešly se i housle (bohužel zase jen v obalu). Družná zábava, Lenka si k jízdě domů vybrala našeho šéfa. Jenže jsou mladí a neklidní, nebo se Nataše třese při pohledu na ně ruka - prostě foto je nepoužitelné. Příště, 17. dubna bude ve Ferdinandě operovat policie ČR, a tak půjdeme raději prát prachy do Pradlenky na Smíchově. Vzpomínáš si na to ještě, Michale?
Všední dny minulého týdne byly zase pestré. V úterý jsme vyrazili na posunutý víkend uprostřed týdne směr Beroun. V Třebani na nás čekali Jirka Veverka, Pavel T. a kelímky z Mašinky. Lokálkou od Lochovic, kde nás už z dálky vítal Okresní:Přebor. Tady na hřišti je na dřevěné hospodě dosud zřetelný nápis Slavoj Houslice, znalci bezpečně určili i hospodu, kde se vedení marně snažilo opít trenéra Bóžu Zenkla. Zašli jsme na hřbitov, kde už přes padesát let odpočívá Václav Hrabě (že je autorem Láska je jako večernice, bylo i pro mnohé milovníky Mišíka překvapením). V místní hospodě si většina objednala jen pivo a polévku, protože přeci už už budeme na Plešivci opékat buřty. Ovšem netušili, že nás čeká stoupání na brdský Olymp. Oheň u sombréra milionáře Vladimíra Čecha, předpovědi navzdory daleké výhledy, kořalička, pozvánka do dalšího pivovaru. Dočkali jsme se i čtrnáctého účastníka, když se téměř při našem odchodu zjevil Míra. Dolů část diretissimou, část okolo smaragdového jezírka, všichni busem z Běštína přímo kdo nalévárny Hostomického pivovaru. Tam bylo hezky! Těžko se nám odcházelo v osm na vlak. Aby nám nebylo ve vlaku smutno, zakoupila Soňa petky Fabiána. Podařilo se. Ve vlaku nám opravdu smutno nebylo!
Ve středu jsme zažili u Větrovců Comenius Day. Podle zápisu do třídní knihy přišlo šest členů pedagogického sboru a blíže neurčený počet žáků či nepřátel školy, protože se někteří dokonce do třídnice ani nezapsali. Jak se trousili, tak odcházeli - příště doporučuji zavést zvonění a odchod pouze s omluvenkou o přestávkách. Jinak moc pohodová výuka - svačiny a nápoje jsme mohli konzumovat i v průběhu vyučování. Pan profesor Větrovec nám k tomu promítal poučné obrázky: Takoví jsme byli.

Uherské lázně 2018 » čtvrtek 5. dubna » ZuVla

Ahoj, tak jsem se konečně zeptala Katalin, kdy je vlastně termín Uherských lázní, a on je překvapivě zase na 17. listopadu.
Vviz Katalin: „ Zajezd bude ctvrtek az nedele 15.-18.11 tri noci, bez nocniho prejezdu. Do konce dubna vam poslu presny program a cenu. Pak bychom hned vybraly zalohu (treba jen 1000 Kc), at mame jistotu. Jinak zajezd si chci odprovazet sama, snad do toho nic nevleze. Program tedy zatím není, ale takhle brzy jsme ho stejně nikdy neměli, ale za to Kati poslala fotky z oslavy prvních narozenin Sofinky. Byly bozi, ja jsem z ni proste uplne hotova. Je chytra a zabavna!"
P.S. A už se můžete hlásit. Platí, kdo dřív přijde, ten pojede.

Odjezd na Poklad » pátek 6. dubna » šéf

Ahoj všem, účastníkům boje o Řevnický poklad zvláště, my, co pojedeme zítra na Poklad z hlavního (v 9:37) a co máme ještě zájem o společnou jízdenku, tak se sejdeme na obvyklém místě před střední částí pokladen před 9:25. Přesně v tomto čase pak zakoupíme společné jízdenky pro trasu Praha, Radotín - Srbsko.

Odjezd na Poklad » pátek 6. dubna » PaAd

A co my ostatní, kteří se sejdeme na Smíchově? Je nějaký čas "č"? Hezký den!

Odjezd na Poklad » pátek 6. dubna » MiMa

A co my ostatní, co pojedeme autem? Víte někdo kudy a kam? Hoj a hoj

Hlaste se na Křivoklát! » pondělí 9. dubna » JiKu

Vážení... za 11 dní jedeme… Hlásí se Vlaši, Nikotini, Roulini, JiKu&boys + girls, Merti, Kubáti, Míla, Mána, Kob, Šejci? Petr Kopp zlepšuje nohu-tak až na podzim :-(
POZOR další možné ZMĚNY na trasách tradiční akce 20.-22.4. - 90. JARNÍ KŘIVOKLÁT - opět na Křivoklátsku.
ZMĚNY: Sobotní trasa z Novéhoj Jáchymova (hotelu Diana) přes Krušnou horu a Broumy je dlouhá..:-( Takže doporučeno jít přes Žloukovice (5km), kde vlak přiváží event. odváží milovníky tras kratších. Je zde i dle Mány dobrá hospoda. (kde nás čekají na oběd) Pak 9 km nahoru lesy s ohněm a dolů do Rastok u Křivoklátu. Hotel. 90 postelí, polop. 570.- Je možnost popojet vlakem do ZBEČNA a projít se po vyhlídkách nad řekou až nad hrad Křivoklát (7km) a pak sestoupit do objednané hotelové restaurace v RASTOKÁCH. (dražší Sýkora již opraven a obsazen) Spacáky nebrat, větší děti možno,...i čelovky a něco na oheň... HOJ TURAS!

Poděkování za skvělý sobotní Poklad » pondělí 9. dubna » StDu

Milí přátelé, Boženko, Pavle, Helenko, Zdeňku, Aničko, Mirku, moc vám děkuji za skvělou sobotu, za důkladnou přípravu, organizaci, skvělé výhledy, počasí, báječné jídlo a pití. Vstřícnost. Za čas. Vše jste s úsměvem zvládli. Myslím, že nás bylo kolem devadesáti.

60. Stezka – přihlášení, cesta tam » pondělí 9. dubna » šéf

Ahoj všem, Stezkařům zvláště a těm, co pojedou v pátek odpoledne ještě více zvláště. Nedávno jsme se bavili o tom, jestli je možné poslat na Trasu více důležitých informací najednou nebo ne. Vítězil názor, že nikoliv, že většina skončí již u první informace. Přesto tak činím. Takže mám celkem TŘI věci ke Stezce:
1. Seznam řádně přihlášených » tak se přihlašování již poněkud uklidnilo, dorazily ještě nějaké opožděné platby, takže posílám aktuální seznam. Je to seznam těch, kteří se řádně a včas přihlásili a hlavně také zaplatili zápisné na Stezku (několikrát jsem psal, že přihláška je platná pouze tehdy, když jsou připsány peníze na účet!!).
Takže znovu mám prosbu, abyste překontrolovali, jestli údaje u vašeho jména jsou správné. Jakákoliv značka ve sloupci označeném názvem dne znamená, že ten den budete na Stezce v místě ubytování. Křížek nebo zkratka ve sloupci vlak znamená, že jste nárokovali místo ve zvláštním stezkovém vlaku zpět (0 znamená, že ne).
Ta kontrola je důležitá, abych mohl nahlásit do místa ubytování správné počty. A přestože jsem o kontrolu žádal již minule, tak se nikdo neozval, přestože se rozpory našly!!!
A ještě malá poznámka, pokud jste někdy někomu psali, říkali či se někam psali, že na Stezku chcete jet a v seznamu nejste, tak jen z prostého důvodu, že jste nezaplatili zápisné. A pokud tedy hodláte na Stezku přijet a třeba i jet stezkovým vlakem zpátky do Prahy, tak urychleně platbu proveďte. Velmi nerad bych zase dodatečně řešil to, že někteří se do stezkového vlaku nacpou, aniž by se starali o zaplacení (jak se to v minulosti již několikrát stalo!!).

2. Vzhledem k tomu, že opět budeme do místa zakončení dojíždět vlakem, tak prosím ty, kteří na zakončení vlakem nepojedou, aby mi to nahlásili (pozor !!!! to je jiný vlak, nejedná se o stezkový vlak zpět ze Stezky!!!!!). Protože nás bude zřejmě dost, tak je potřeba předem to na ČD nahlásit, abychom měli zajištěná místa (těch pár režistů a notorických důchodců, kteří si kupují lístek sami, aby ušetřili v tomto případě cca dvě koruny znám, ti se hlásit nemusí). Je to v podstatě stejné jako loni, kdy jsme dojížděli z Čáslavi do Třemošnice.
3. Odjezd na Stezku v pátek odpoledne:
před časem se už ozvalo několik jedinců, že pojedou na Stezku v pátek odpoledne. Nevím, jestli se už někdo s někým dal dohromady. Ale mohlo dojít ke změnám, tak by bylo dobré soustředit na jednom místě tyto zájemce. Odjezdy, které přicházejí v úvahu jsou v podstatě následující: 13:11; 14:30; 14:58; 16:58 (teoreticky to jde ještě v 17:10, ale to je kombinace dvou různých dopravců). Takže prosím ty, kteří hodlají jet v pátek. 4. května po obědě, ať mi napíšou, kdy by chtěli jet. Já to dám dohromady a domluvíme se pak již jen mezi sebou. Já s největší pravděpodobností pojedu v 16:58.
No a to je vše. Vlastně ne, příloha má dvě strany!!!! A je to většinou podle seřazeno pode abecedy, kromě pár dodatečně přihlášených, ti jsou na konci seznamu. Ahoj na Stezce

Čtrnáctkový Zuzanin víkend » středa 11. dubna » KaKu

Ahoj všichni, zatímco ten obyčejný občanský víkend klepe na dveře, poslal jsem pár obrázků ze Čtrnáctkového pohodového víkendu speciál.
A byl jsem upozorněn, že označení "Zuzanin víkend" není zcela korektní, neboť pomíjí vydatný podíl ideového vedení Jirkova. Přiznám se, že takto jsem to nedomýšlel. Bral jsem to prostě tak, že snad jedinou pracující osobou při těchto skvělých výletech je Zuzana, která má čas od času víkend uprostřed týdne. My ostatní, včetně jejího chotě, kteří máme víkend kterýkoli den v týdnu, jí pomáháme se s tím chaotickým posunováním víkendu vypořádat. Samozřejmě jsme za tuto nezištnou pomoc bohatě odměněni, za což manželům Vlachovým děkujeme. Fotoalbum VUT »

Re Čtrnáctkový Zuzanin víkend » středa 11. dubna » MiMa

Ten Karel to ale umí vysvětli, že….. Prostě to zase bylo úplně super. Sourozenci Vlachovi děkujeme! A ještě jsem stihnul večer toho Žalmana a ten taky neměl chybu.

Pradlenka » čtvrtek 12. dubna » MiMa

Povahy, hospoda Pradlenka je objednaná. http://www.pradlenka.com ». A je situovaná tak, že osoby z T14, žijící na trati Praha – Beroun, mají takřka povinnost přijít, neb to mají nejblíže. V hospodě počítají s tím, že se bude hrát. Upozorňovali mě, že po desáté nemáme dupat… A hudbu ztlumit… Tak nedupat, jó, copak jsme králíci? Prosím Ivana, Karla, Frantu, Jirku, oba houslisty Jirky a další na které si nemohu vzpomenout, aby vzali hudební nástroje a přišli. Je to od 18 hod.

Ad Poklad a Cesta do Kytínského pivovaru » čtvrtek 12. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, dneska to udělám fikaně, nejdřív vám napíšu, co se bude dít v neděli a v úterý, abyste se nemohli vymlouvat, že jste se k tomu v záplavě slov neprohrabali a pak teprve napíšu, jak jsme se tento týden měli.

Minulou sobotu se nekonal žádný x –tý, ale 29. Poklad. (důkaz viz foto). Na Hlaváku zdvojili vlak, a tak jsme se do něj vešli a v Srbsku ho vyprázdnili. Vloni na Štěpána jsme v hospodě U nádraží obsadili v pětatřiceti všechny dostupné židle - nedovedla jsem si představit, jak se tam v šedesáti vejdeme. Ale všechny obavy byly liché, hospoda má ještě sál a navíc venku lavice, kde se při polévce a pivu alo taky moc hezky čekat na start. Potolikáté pro nás vymýšlí Pavel trasu, a pokaždé nás dokáže překvapit. Tentokrát to byl Tomáškův lom. Přímo u trati, po které jsme nesčetněkrát jeli, stojí z vlaku dobře viditelná cylindrová pec. Dlouhá chodba zadní pece, kam pronikalo světlo cihlovými oblouky, byl další téměř neskutečný zážitek. Ale ještě větší zážitek bylo drápání se do téměř kolmého svahu lomu. Když tohle zvládne Čtrnáctka, tak už zvládne všechno. Odměnou nám byly úžasné výhledy do údolí Berounky. Zato u ohně, kam jsme dorazili skoro jako poslední, to vypadalo jako po bitvě na Moravském poli - ani hledání pokladu nikoho ležícího, sedícího, spícího nepřimělo k akci. A tak Poklad našel nejmladší přítomný člen Čtrnáctky Prokop. Pak už špekáčky, cesta na vlak do Karlštejna, nájezd na výčep Mašinky v Třebani, který místní komentovali, že je to tu snad horší než v Kauflandu. Odměnou nám byl Konrád za sedmnáct a výhled ze zahrádky na několik projíždějících vlaků. Jen důrazný telefonát HoVa nám připomněl, že ve Fibichově je taky krásně. A jak! Polévky, štrůdly, dorty, nad kterými se vznášel španělský ptáček a žízeň zaháněl osvědčený Fabián. I my milovnice bramborového salátu jsme se dočkaly. Oheň a hudba zatím trpělivě čekaly, než je narvaný žaludek a přítmí pustí ke slovu. Na Vítka, Mirka a Pavla Ch. klasicky došlo, až když jsme prchali plnit roli černých pasažérů do Prahy. Zase nádherný den – nejen počasím, ale i společností kamarádů a Pokladem. Rodino Tichých, smekáme!!! Fotoalbum Pokladu »
Víkend uprostřed týdne začal neobvykle. Vystoupili jsme uprostřed polí pod Pleší a hospoda široko daleko nikde. Museli jsme se spokojit jen s konzumací velikonočních zajíčků a kořaličky. Tak žádné zdržování a přes pole, dálnici, lesy do Kytína, kde nás přivítal Kája Mařík (dřevěný). Ale kvůli němu se sem netrmácíme, hurá do pivovaru. Úplně nového pivovaru, postaveného na zelené návsi a přitom k nerozeznání od pivovarů ze století páry. Oběd a celé prosvištění pivního repertoáru. Jako třešničku na dortu jsme si dali little Little Horn. Dokonce jsme zastihli sládka Růžka, který naši volbu velmi chválil. Než jsme obešli náves se sochami, studánkou a křesly, bylo půl třetí. Tak vzhůru na hřeben. Namáhavý výstup byl odměněn hospůdkou U Dernerů. Zahrádka, slunce, dokonce i Staropramen po pivovaru náramně chutnal a Lence se po jedovatě červeném campari konečně udělalo dobře. Po letech jsme se dostali k Jezírku , poté nastal sešup po žluté. Rybníčk, lom Píšťák, ale tady to poznáváme. Ano, tady jsme v dubnu 1989 historicky poprvé hledali poklad, opékali buřty a sem pro naše PZtka přijel povoz s koňmi. Dál příloha a kronika: „Triumfální návrat do Řevnic. Děti s běloskvoucí Ivankou trůnící vzadu ve zbytcích hnoje na voze, my za vozem, Provázek doprovázel na kytaru. Koník nás dovezl až před dům Tichých.“ I tentokrát nás Pavel mobilem lákal k nim na konzumaci zbylého sudu, ale v patnácti jsme se na to necítili. Došli jsme k Rysům na zahrádku, kam za námi Pavel s Boženkou dojeli. Rys, Albrecht, Hermelín a po čtyřech dnech jsme si udělali opáčko z nákupu lístků a cestuy z Řevnic do Prahy. Povedený pivní víkend! Fotoalbum VUT »
Tak to je všechno, přijďte v neděli, ať je nás aspoň tolik jako na víkendu uprostřed týdne.

Re Poklad » čtvrtek 12. dubna » MiMa

Zuzko, hezky jsi to napsala. Tak jsem se koukal na tu fotku a za tebou stojí Aleš Neuman… Je to možné?

Re Poklad » čtvrtek 12. dubna » ZuVla

Je to tak. To je cestování v čase. V roce 89 táhlo Milošovi na 34, a letos je Alešovi kolik? Také mu bude v prosinci 34.

Letní cyklo » úterý 17. dubna » šéf

Zdravím Trasu, bohužel potkala nás na Trase nějaká zranění a hnusné nemoci, takže se uvolnilo několik míst na letním cyklozájezdu Trasy podél Labe. Takže, bychom potřebovali nějaké náhradníky. Již jsem o akci něolikrát psal, ale radši znovu posílám v příloze program zájezdu » a základní informace: termín - středy 25. července - neděle 5. srpna, cena 17.190,- Kč. V ceně zájezdu je doprava autobusem, vč. přepravy věcí mezi noclehy (jede se tedy nalehko), polopenze (snídaně, večeře), ubytování v mládežnických ubytovnách na posteli (tedy není potřeba stan ani spacák). Takže, pokud byste někdo dodatečně měl zájem, ozvěte se, budeme rádi. Případně můžete i oslovit nějaké své známé mimo Trasu. Děkuji a přeji příjemný den

Poslední pradlenka » středa 18. dubna » MiMa

Ad Pradlenka 17. 4. a 5. pražská pivočára » středa 18. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, včera se náhradní Pradlenka ohromně podařila. Obsadili jsme skoro celou hlavní místnost, a tak jsme si vlastní hudbu rušili jen my sami. Ale ne moc. Naše Hudba Praha a přilehlé Řevnice hrály tak úžasně, že otevřeným oknem přilákaly i okolo jdoucího náhodného houslistu. Tím se naše účast vyšplhala na hezkých kulatých 2 x 14. Krásný jasný večer se překulil do tmy, kterou neustále křižovaly vlaky a tramvaje... a najednou vám koukám, je půlnoc a do skel bubnují kapky - ale, ne to jen Ivan H. ohlašuje kempaře. Ale ještě jsme si střihli jako poctu Miloši Formanovi Chuligána z Lásek jedný plavovlásky a pak po desáté zazněla malá noční hudba. Už je to dlouho, co nám Péťa Kopp hrál úplně sám. Ani jsme nešpitali, natož dupali.
V neděli jsme absolvovali už Pátou Pražskou pivočáru. Sešli jsme se na zahrádce Pivovarské restaurace v Uhříněvsi. Od naší poslední návštěvy Pražským pohraničím před šesti lety se toho změnilo hodně. Místo činy se sněhovou vánicí jsme se hřáli na zahradě ve slunečních paprscích a hlavně místo průmyslových patoků jsme vychutnávali místní pivo Alois. Jen co jsme opustili zahradu rajských potěšení, už nám Lenka nabízela lístky na představení U2 (sorry, na divadlo U22). Parostrojní pivovar, kde pan Alois vařil pivo před sto lety, teď září novotou a hlavně opět voní vařeným pivem. Na břehu Nadýmače jsme zezadu nakoukli do domu Ivety Bartošové a sledovali její poslední cestu k rychlíkové trati. Prošli jsme úhledným parkem Vodice, podešli trať a rázem se ocitli v o hodně divočejším parku Prknovka. Jen co si mi podařilo mobilem dohledat zadní voj a pozdravit Honzu Papeže, který se s rodinkou ubíral opačným směrem po opačném břehu Říčanky, přední voj se vydal na vlastní pěst někam do neznáma. Tak to ne, vraťte se, bez techovičské kapličky nelze žít. Hlavní kolovratskou třídou jsme došli k Boudům, kde jsme poobědvali. Nenápadnou uličkou jsme po schodech sešli k Říčance a došli k nenápadnému Návesnímu rybníku. Teď byl opuštěný, ale v létě se tu prohání Kolovratský parník a žije to tu (viz přílohy).
Nově vysazenou alejí jsme došli na Císařskou cestu. Na bývalé hlavní tepně jsme se občerstvili cukrovím a bublinkami a vyrazili na další významnou komunikaci. Silnici z Kolovrat do Lipan totiž projektoval náš ZSV. Bitva u Lipan se sice odehrála jinde, ale i tady se odehrávala zdlouhavá a taky prohraná bitva sedláků o svá hospodářství. Přečetla jsem vycházkářům příběh Bohumila Řeháka ze statku č. p. 1, který pro Paměť národa zaznamenal náš investigativec Kužel. A ještě se ani nedutající posluchači dozvěděli, že ve statku na návsi se narodila matka Antonína Švehly, že deset mladých mužů ukradlo Švehlovu sochu, odstraněnou komunisty v Říčanech, tajně ji převezlo sem do Lipan a že socha zůstala ukryta ve studni celých čtyřicet let (a pak že tady se všechno rozkecá, jak tvrdí inspektor Ledvina). Podle dalšího, Pitkovického potoka jsme došli k mostku a podruhé v dějinách vycházek jsme opustili hranice Prahy a došli do Nupak. Je to taková díra, ale má pivovar. Vzdor keltskému názvu Gwern moc keltsky nevypadá, ale poctivé pivo vařit umějí. Zahrádka vypadala skoro obsazeně, ale přidali jsme pár židlí, něco kolařů při našem příchodu raději opustilo bojiště, a tak jsme se nakonec krásně vešli. Desítka, dvanáctka, ale kdo neochutnal téměř flekovskou šestnáctku, ten Gwern nezažil. Jen ty dvouhodinové takty příměstského autobusu jsou nešťastné. Jakmile se přiblížila šestá, do Čtrnáctky jako když střelí. Ale pravda, pravověrných pivařů bychom na letošní Pivočáře špendlíčkem hrabali. Více se dozvíte zde ».

Na Zakončení Stezky » středa 18. dubna » AlPo

Dobrý den, milí autostezkaři, obracím se na Vás s prosbou. Jsem účastníkem vystoupení na závěr letošní stezky. Vzhledem k tomu, že trasa 14 má ubytování hodně daleko a já bych potřebovala být na zakončení v Kyjově jaksi s předstihem, chtěla bych Vás požádat o autodopravu. Zakončení by mělo vypuknout v úterý 8.5. ve 13 hod. Dík za zprávu.

Bylo a bude… Pošlte fotky odevšad! Díky » pondělí 23. dubna » JiKu

HOR+HEROL+KŘIVOKLÁTŮRA – Informační meziTůra Českomoravského SK TURAS Praha – Brno, Ročník 40, číslo 338
HEROLTICE 14.4. - Bylo krasně na Moravě - Titěrka, Harry, Báďa a Laďa maj už taky 60 za sebou. Tolik kytar a houslí tu snad ještě nebylo. Za super těžký (pro Bobry, Jeleny a Sokoly) TV-Lidlo quiz byl Harry po zásluze odměněn bílým Českomoravským operačním týmem, (jinak by do DD neprošel, že -:) Vyšetřen doktorkou Marcelou, a doktorem JiKu za dohledu zřízenců - zdravotjebratrů MiHo a LuVoj byl operován drem Zdenálem. Odstraněny klobásky - 20 kg v pase, řízečky naštěstí vleže nevyhodil.. Málem skončil na Jiebce avšak pan farář NiKo s pomocí všech jej podržel, že! Ostatní hubení oslavenci prošli… a ž na Tiťerku ze které stříkala krev všude kolem :-) Pod povrchem Heroltických oslav s hojností papu i moku (nepochopitelně ráno v neděli odstaven sud, s podivem, že nedopit ač např. farář Niko žízní padal???!!!)… vykrastalisovaly další přesuny v terrainu.
Do měsíce nutno absolvovat MINITAŽENÍ !!! Kontaktován i Čmoud quli trasám Brdským. .Termín dle možností max. počtu důstojníků určen na 11.- 13. května Týl bude radostně povolán – opět připuštěn neb DLE PŮVODNÍHO TŮRASPISU PŮJBE O MINITA, ŽENÍ...
Předběžně se hlásí již pánové JiKu, JuRa, MiHo, HáBa, JaRas, MaŠam, HeRle, OBo, Bídy, Čmoud, dámy Máma, Háňa, VerMul, DaFi. Hlásí se u vědomí náročnosti výcviku...Zaminované území nás nemine... Výpad trenem předběžně již v pátek brzy odpoledne (jak stačí voje moravské se přiblížiti vozbou.) Přesuny středně dlouhé - 2 dny v horách lesnatých, starými hrady protkaných, 2x spaní u ohňů pod vlastní stříškou + menáž váhy mírné...Vše ostatní obejme následný raskas. !OBRATEM hlašte schopnost vyrasit.Seznam jmen OBRATEM!
90.JARNÍ KŘIVOKLÁT na Křivoklátsku 20.-22.4. (23 LIDÍ, 25 KM) V pátek lidí 12 různými trasami spočinulo v náruči hotýlku bohyně Diany, včetně spolužáků Mány a Niko -takže bez hraní povídáno do půlnoci. I dva kluci ušli cca 12 km se zarostlými palci. :-( Dopoledne přenádhernými lesy, pak dle potoků ku Berounce a do známé hospy Žloukovic.. Postupně další až celý počet 23 + 2 psi pojedli kachen a řízků… Aby pokročili vlakem do Zbečna. Prozkoumány podniky snad veškeré i oheň pod altánem. Starostky dům i kiosek u řeky.. Stále krasně. Část lesem nahoru a s vyhlídkami, část dle řeky opadnuvší, by odhalila pěšinu. Postupně s večerem sešli se všichni v hospůdce nad hradem pak i v hotelu v Rastokách. (Jen Herle se skulil)… Pěkné posezení po večeři, postupně se zpěvy rušeno jen zavírací půlnocí, avšak po načerpání všeho zpěvy venku do tří… Potěšeni všichni. V neděli vlaky odevšad do cílů domácích…
BYLO TO SUPER! HOJ ZAS! HOJ TURAS!

Na léčení v Jeníkovicích » pondělí 23. dubna - Kestř

Pozvánka na 60. Stezku » úterý 24. dubna » JiBu

Vážení borci, připravil jsem pro nás opět pozvánku, letos na jubilejní 60. VS. TAK ahoj na Stezce. Pozvánka ke stažení »

60. Stezka – mapy tras » středa 25. dubna » JiVl a JiBu

Přátelé, posílám mapy » zpracované Jirkou Vlachem k všeobecnému použití.

Zakončení Stezky » pá 27. dubna » šéf

Ahoj všem, posílám pokyny pořadatelů Stezky ohledně zakončení v letním kině v Kyjově. Pokud jde o trasovou soutě6, tak ve středu na víkendu uprostřed týdne její účastníci už začali něco vymýšlet. Pokud už to máte nějak vymyšlené a hodláte to uskutečnit a potřebujete k tomu zajistit nějaké věci od ostatních nebo ode mne dejte vědět. Ale pokud jste myšlenku opustili, tak také dejte vědět. Ostatní účastníci mohou případně přemýšlet. Jinak ahoj na Stezce.

Kamarádi a kamarádky, vážené a milé šéfové, ctění šéfové !

Po jedenácti letech vás opět zveme do letního kina v Kyjově, tentokrát na zakončení
už 60. Jubilejní Stezky.
Letní kino je v Urbanově ulici (viz plánek). Zahájení zakončení je ve 13 hodin.
Snažte se přijít na zakončení včas !
Občerstvení bude v areálu v hojném množství (sortiment v příloze), i pití bude dost.
Občerstvit se bude možno již od 11:30 hod.  Parkování případných vozidel nezajišťujeme.

Jak to půjde za sebou – čili Program :
Ve 12:49 pozveme na podium intertrasovou kapelu, vlajkonoše a majitele
Ve 13 hod zazní Žížaličky a majitel zahájí zakončení
Ve 13.15 pár slov Republiky a Mocnářství k Jubileu.
Ve 13.25 se představí Akvabely
Ve 13:40
Trasová soutěž a Soutěž o „Prezidenta/prezidentku“ a „První dámu/prvního pána“
Trasa má za úkol připravit a předvést transparent s heslem vztahujícím se ke konci mocnářství a vzniku republiky.
Použijte poskytnuté akrylové barvy (dají se ředit vodou a po zaschnutí jsou deštiodolné), případně i další malovací či zkrášlovací prostředky a předměty.
Transparent předvede trasový tým sestávající se :

V trasové soutěži se hodnotí hlavně vtip a provedení transparentu.
Do soutěže trasy nastupují postupně v pořadí : 18, 20, 23, 26, C, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 a 17.
Soutěž o „Prezidenta/prezidentku“ a „První dámu/prvního pána“.
Probíhá  současně s  předvedením trasového transparentu. Představí se nominovaná dvojice a kandidát na „Prezidenta/prezidentku“ přednese „inaugurační“ projev sestávající se maximálně z 18 slov (porotě bude projev předán v písemné a čitelné podobě při nástupu trasy s transparentem).

Ve 14:30 Vyhodnocení soutěží
Budou postupně vyhodnoceny obě soutěže a vyhlášeni a odměněni vítězové, druzí a třetí.

Ve 14:45 Závěr
Píseň  Stezka žije !!!  (pětková kapela)
a v jejím závěru odeslání Pozdravu účastníků Stezky do výšin nebeských …...
Vyhlášení konce zakončení a  věcí organizačních.
Volná zábava do 15:45 pak odchod na vlak – asi 700 m – viz plánek
Zatím nevíme přesný čas odjezdu stezkového vlaku – odjezd i odchod na vlak upřesníme po obdržení konečného jízdního řádu.

Vaši Devětačtyřicátníci (Ivan, Karel, Láďa, Michal, Petřík a Petrof).