Hlaste se na Křivoklát! » pondělí 9. dubna » JiKu

Vážení... za 11 dní jedeme… Hlásí se Vlaši, Nikotini, Roulini, JiKu&boys + girls, Merti, Kubáti, Míla, Mána, Kob, Šejci? Petr Kopp zlepšuje nohu-tak až na podzim :-(
POZOR další možné ZMĚNY na trasách tradiční akce 20.-22.4. - 90. JARNÍ KŘIVOKLÁT - opět na Křivoklátsku.
ZMĚNY: Sobotní trasa z Novéhoj Jáchymova (hotelu Diana) přes Krušnou horu a Broumy je dlouhá..:-( Takže doporučeno jít přes Žloukovice (5km), kde vlak přiváží event. odváží milovníky tras kratších. Je zde i dle Mány dobrá hospoda. (kde nás čekají na oběd) Pak 9 km nahoru lesy s ohněm a dolů do Rastok u Křivoklátu. Hotel. 90 postelí, polop. 570.- Je možnost popojet vlakem do ZBEČNA a projít se po vyhlídkách nad řekou až nad hrad Křivoklát (7km) a pak sestoupit do objednané hotelové restaurace v RASTOKÁCH. (dražší Sýkora již opraven a obsazen) Spacáky nebrat, větší děti možno,...i čelovky a něco na oheň... HOJ TURAS!

Poděkování za skvělý sobotní Poklad » pondělí 9. dubna » StDu

Milí přátelé, Boženko, Pavle, Helenko, Zdeňku, Aničko, Mirku, moc vám děkuji za skvělou sobotu, za důkladnou přípravu, organizaci, skvělé výhledy, počasí, báječné jídlo a pití. Vstřícnost. Za čas. Vše jste s úsměvem zvládli. Myslím, že nás bylo kolem devadesáti.

60. Stezka – přihlášení, cesta tam » pondělí 9. dubna » šéf

Ahoj všem, Stezkařům zvláště a těm, co pojedou v pátek odpoledne ještě více zvláště. Nedávno jsme se bavili o tom, jestli je možné poslat na Trasu více důležitých informací najednou nebo ne. Vítězil názor, že nikoliv, že většina skončí již u první informace. Přesto tak činím. Takže mám celkem TŘI věci ke Stezce:
1. Seznam řádně přihlášených » tak se přihlašování již poněkud uklidnilo, dorazily ještě nějaké opožděné platby, takže posílám aktuální seznam. Je to seznam těch, kteří se řádně a včas přihlásili a hlavně také zaplatili zápisné na Stezku (několikrát jsem psal, že přihláška je platná pouze tehdy, když jsou připsány peníze na účet!!).
Takže znovu mám prosbu, abyste překontrolovali, jestli údaje u vašeho jména jsou správné. Jakákoliv značka ve sloupci označeném názvem dne znamená, že ten den budete na Stezce v místě ubytování. Křížek nebo zkratka ve sloupci vlak znamená, že jste nárokovali místo ve zvláštním stezkovém vlaku zpět (0 znamená, že ne).
Ta kontrola je důležitá, abych mohl nahlásit do místa ubytování správné počty. A přestože jsem o kontrolu žádal již minule, tak se nikdo neozval, přestože se rozpory našly!!!
A ještě malá poznámka, pokud jste někdy někomu psali, říkali či se někam psali, že na Stezku chcete jet a v seznamu nejste, tak jen z prostého důvodu, že jste nezaplatili zápisné. A pokud tedy hodláte na Stezku přijet a třeba i jet stezkovým vlakem zpátky do Prahy, tak urychleně platbu proveďte. Velmi nerad bych zase dodatečně řešil to, že někteří se do stezkového vlaku nacpou, aniž by se starali o zaplacení (jak se to v minulosti již několikrát stalo!!).

2. Vzhledem k tomu, že opět budeme do místa zakončení dojíždět vlakem, tak prosím ty, kteří na zakončení vlakem nepojedou, aby mi to nahlásili (pozor !!!! to je jiný vlak, nejedná se o stezkový vlak zpět ze Stezky!!!!!). Protože nás bude zřejmě dost, tak je potřeba předem to na ČD nahlásit, abychom měli zajištěná místa (těch pár režistů a notorických důchodců, kteří si kupují lístek sami, aby ušetřili v tomto případě cca dvě koruny znám, ti se hlásit nemusí). Je to v podstatě stejné jako loni, kdy jsme dojížděli z Čáslavi do Třemošnice.
3. Odjezd na Stezku v pátek odpoledne:
před časem se už ozvalo několik jedinců, že pojedou na Stezku v pátek odpoledne. Nevím, jestli se už někdo s někým dal dohromady. Ale mohlo dojít ke změnám, tak by bylo dobré soustředit na jednom místě tyto zájemce. Odjezdy, které přicházejí v úvahu jsou v podstatě následující: 13:11; 14:30; 14:58; 16:58 (teoreticky to jde ještě v 17:10, ale to je kombinace dvou různých dopravců). Takže prosím ty, kteří hodlají jet v pátek. 4. května po obědě, ať mi napíšou, kdy by chtěli jet. Já to dám dohromady a domluvíme se pak již jen mezi sebou. Já s největší pravděpodobností pojedu v 16:58.
No a to je vše. Vlastně ne, příloha má dvě strany!!!! A je to většinou podle seřazeno pode abecedy, kromě pár dodatečně přihlášených, ti jsou na konci seznamu. Ahoj na Stezce

Čtrnáctkový Zuzanin víkend » středa 11. dubna » KaKu

Ahoj všichni, zatímco ten obyčejný občanský víkend klepe na dveře, poslal jsem pár obrázků ze Čtrnáctkového pohodového víkendu speciál.
A byl jsem upozorněn, že označení "Zuzanin víkend" není zcela korektní, neboť pomíjí vydatný podíl ideového vedení Jirkova. Přiznám se, že takto jsem to nedomýšlel. Bral jsem to prostě tak, že snad jedinou pracující osobou při těchto skvělých výletech je Zuzana, která má čas od času víkend uprostřed týdne. My ostatní, včetně jejího chotě, kteří máme víkend kterýkoli den v týdnu, jí pomáháme se s tím chaotickým posunováním víkendu vypořádat. Samozřejmě jsme za tuto nezištnou pomoc bohatě odměněni, za což manželům Vlachovým děkujeme. Fotoalbum VUT »

Re Čtrnáctkový Zuzanin víkend » středa 11. dubna » MiMa

Ten Karel to ale umí vysvětli, že….. Prostě to zase bylo úplně super. Sourozenci Vlachovi děkujeme! A ještě jsem stihnul večer toho Žalmana a ten taky neměl chybu.

Pradlenka » čtvrtek 12. dubna » MiMa

Povahy, hospoda Pradlenka je objednaná. http://www.pradlenka.com ». A je situovaná tak, že osoby z T14, žijící na trati Praha – Beroun, mají takřka povinnost přijít, neb to mají nejblíže. V hospodě počítají s tím, že se bude hrát. Upozorňovali mě, že po desáté nemáme dupat… A hudbu ztlumit… Tak nedupat, jó, copak jsme králíci? Prosím Ivana, Karla, Frantu, Jirku, oba houslisty Jirky a další na které si nemohu vzpomenout, aby vzali hudební nástroje a přišli. Je to od 18 hod.

Ad Poklad a Cesta do Kytínského pivovaru » čtvrtek 12. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, dneska to udělám fikaně, nejdřív vám napíšu, co se bude dít v neděli a v úterý, abyste se nemohli vymlouvat, že jste se k tomu v záplavě slov neprohrabali a pak teprve napíšu, jak jsme se tento týden měli.

Minulou sobotu se nekonal žádný x –tý, ale 29. Poklad. (důkaz viz foto). Na Hlaváku zdvojili vlak, a tak jsme se do něj vešli a v Srbsku ho vyprázdnili. Vloni na Štěpána jsme v hospodě U nádraží obsadili v pětatřiceti všechny dostupné židle - nedovedla jsem si představit, jak se tam v šedesáti vejdeme. Ale všechny obavy byly liché, hospoda má ještě sál a navíc venku lavice, kde se při polévce a pivu alo taky moc hezky čekat na start. Potolikáté pro nás vymýšlí Pavel trasu, a pokaždé nás dokáže překvapit. Tentokrát to byl Tomáškův lom. Přímo u trati, po které jsme nesčetněkrát jeli, stojí z vlaku dobře viditelná cylindrová pec. Dlouhá chodba zadní pece, kam pronikalo světlo cihlovými oblouky, byl další téměř neskutečný zážitek. Ale ještě větší zážitek bylo drápání se do téměř kolmého svahu lomu. Když tohle zvládne Čtrnáctka, tak už zvládne všechno. Odměnou nám byly úžasné výhledy do údolí Berounky. Zato u ohně, kam jsme dorazili skoro jako poslední, to vypadalo jako po bitvě na Moravském poli - ani hledání pokladu nikoho ležícího, sedícího, spícího nepřimělo k akci. A tak Poklad našel nejmladší přítomný člen Čtrnáctky Prokop. Pak už špekáčky, cesta na vlak do Karlštejna, nájezd na výčep Mašinky v Třebani, který místní komentovali, že je to tu snad horší než v Kauflandu. Odměnou nám byl Konrád za sedmnáct a výhled ze zahrádky na několik projíždějících vlaků. Jen důrazný telefonát HoVa nám připomněl, že ve Fibichově je taky krásně. A jak! Polévky, štrůdly, dorty, nad kterými se vznášel španělský ptáček a žízeň zaháněl osvědčený Fabián. I my milovnice bramborového salátu jsme se dočkaly. Oheň a hudba zatím trpělivě čekaly, než je narvaný žaludek a přítmí pustí ke slovu. Na Vítka, Mirka a Pavla Ch. klasicky došlo, až když jsme prchali plnit roli černých pasažérů do Prahy. Zase nádherný den – nejen počasím, ale i společností kamarádů a Pokladem. Rodino Tichých, smekáme!!! Fotoalbum Pokladu »
Víkend uprostřed týdne začal neobvykle. Vystoupili jsme uprostřed polí pod Pleší a hospoda široko daleko nikde. Museli jsme se spokojit jen s konzumací velikonočních zajíčků a kořaličky. Tak žádné zdržování a přes pole, dálnici, lesy do Kytína, kde nás přivítal Kája Mařík (dřevěný). Ale kvůli němu se sem netrmácíme, hurá do pivovaru. Úplně nového pivovaru, postaveného na zelené návsi a přitom k nerozeznání od pivovarů ze století páry. Oběd a celé prosvištění pivního repertoáru. Jako třešničku na dortu jsme si dali little Little Horn. Dokonce jsme zastihli sládka Růžka, který naši volbu velmi chválil. Než jsme obešli náves se sochami, studánkou a křesly, bylo půl třetí. Tak vzhůru na hřeben. Namáhavý výstup byl odměněn hospůdkou U Dernerů. Zahrádka, slunce, dokonce i Staropramen po pivovaru náramně chutnal a Lence se po jedovatě červeném campari konečně udělalo dobře. Po letech jsme se dostali k Jezírku , poté nastal sešup po žluté. Rybníčk, lom Píšťák, ale tady to poznáváme. Ano, tady jsme v dubnu 1989 historicky poprvé hledali poklad, opékali buřty a sem pro naše PZtka přijel povoz s koňmi. Dál příloha a kronika: „Triumfální návrat do Řevnic. Děti s běloskvoucí Ivankou trůnící vzadu ve zbytcích hnoje na voze, my za vozem, Provázek doprovázel na kytaru. Koník nás dovezl až před dům Tichých.“ I tentokrát nás Pavel mobilem lákal k nim na konzumaci zbylého sudu, ale v patnácti jsme se na to necítili. Došli jsme k Rysům na zahrádku, kam za námi Pavel s Boženkou dojeli. Rys, Albrecht, Hermelín a po čtyřech dnech jsme si udělali opáčko z nákupu lístků a cestuy z Řevnic do Prahy. Povedený pivní víkend! Fotoalbum VUT »
Tak to je všechno, přijďte v neděli, ať je nás aspoň tolik jako na víkendu uprostřed týdne.

Re Poklad » čtvrtek 12. dubna » MiMa

Zuzko, hezky jsi to napsala. Tak jsem se koukal na tu fotku a za tebou stojí Aleš Neuman… Je to možné?

Re Poklad » čtvrtek 12. dubna » ZuVla

Je to tak. To je cestování v čase. V roce 89 táhlo Milošovi na 34, a letos je Alešovi kolik? Také mu bude v prosinci 34.