Letní cyklo - Labská stezka » čt 1. března některým » šéf

Zdravím příznivce letních cyklotoulek po staré, dobré Evropě. Vzhledem k tomu, že se nakonec našlo celkem dost vážných, či víceméně vážných zájemců o avizovaný zájezd, tak tímto potvrzuji, že se zájezd uskuteční. Posílám pár doplňujících informací a prosím, dočtěte až do konce. Ještě jsem lámal z cestovky nějaké bližší informace, protože někteří vznesli pár dotazů.
Takže, měli bychom spát desetkrát celkem na šesti místech, pětkrát v Jugendherberzích a jednou v kempu v chatkách. Většinou se má jednat o čtyř až šestilůžkové pokoje a někdy bude i pár dvoulůžkových pokojů, pouze na jednom noclehu (ve Spreewaldu) budou dva osmilůžkové pokoje (k tomu samozřejmě i další, menší, ne že bychom spali všichni na těch dvou osmilůžkových :-)), tedy bude to něco podobného, jako na Stezce.
Rovnou ale říkám, že na pokojích budou většinou (opakuji, většinou) palandy, ale ne všude (cestovka nám to ještě upřesní). Ale, má-li někdo problém vylézt nahoru, tak určitě se mezi sebou domluvíme (ještě před odjezdem) a dotyční (či spíše dotyčné) budou spát celý zájezd dole. Já se rovnou hlásím, že budu spát v každém noclehu, kde budou palandy, nahoře. Konec konců, někdo (Zeman, nebo tak nějak) před časem říkal, že chce být prezidentem dolních deseti milionů, takže já budu rád spát nahoře :-)).
V těch herberzích dostaneme i polopenzi. Ptal jsem se i na společenské místnosti, abychom, jak jsme zvyklí, mohli večer posedět. Tak - kemp je jasný a v herberzích jsou buď jídelny (i kvůli té polopenzi) nebo letní terasy, či případně přímo společenské místnosti.
Některé dny budeme do noclehu dojíždět autobusem (obdobně, jako jsme to v minulosti už také absolvovali). Cestovka se snažila, abychom v maximální míře do noclehů dojížděli na kole, ale ty ubytovny nejsou prostě nejsou tak hustě, takže párkrát prostě do noclehu busem dojet musíme.
Jak jste si mohli všimnout, tak poslední den budeme vyrážet z Budyšína, který není od hranic tak daleko, takže letos nepojedeme zpátky přes noc, ale až v neděli. Tady máme cestovce případně sdělit, kdy bychom nejpozději v Praze chtěli být. Jedná se samozřejmě hlavně o mimopražské, aby měli šanci se nějak rozumně dostat domů. Takže mi prosím napište, kdy nejpozději byste v neděli v Praze chtěli být.
Pokud je vám to jedno, tak psát samozřejmě nemusíte. A také mi napište, jestli opět někdo bude chtít nastupovat v Kutné Hoře (jako v minulých letech), ovšem musí vás být víc, pro jednoho nebo dva tam nepojedou.
Tak, to je asi vše, ale na závěr to nejdůležitější ! Aby nám mohli definitivně zajistit noclehy, tak cestovní kancelář potřebuje co možná nejdříve a pokud možno co nejpřesněji znát počet účastníků. Tedy v průběhu března se musí podepsat smlouva na zájezd (to za vás udělám já)a následně zaplatit záloha. A jak asi víte, tak smlouva musí obsahovat celkem tři základní údaje: předmět smlouvy (ten je jasný), termín (to je také jasné - 25. 7 - 5. 8) a cenu (a ta se odvine od počtu účastníků).
Takže: v příloze je seznam těch, kteří se v podstatě již jednoznačně přihlásili. Pokud se v tom seznamu nenajdete, tak jste se buď úplně definitivně zatím nevyjádřili (nebo jsem vaše sdělení špatně pochopil a v tom případě se velmi omlouvám, konec konců, tím, že vám posílám tento e-mail, tak předběžně s vámi počítám).
Proto prosím ty, kteří v seznamu nejsou (a chtějí s námi jet), případně ty, kteří tam jsou a naopak si to rozmysleli, aby mi nenadávali a potvrdili mi nebo opravili své rozhodnutí. A učiňte tak, prosím, nejpozději do příštího pátku 9. března. Děkuji, omlouvám se za dlouhý, nezábavný e-mail a přeji příjemný konec zimy.

Připomenutí, pozvánka, pozvánka, dotaz, připomenutí » út 6. března » šéf

Ahoj všem, Dnes bych měl pět věcí:

Ad Klokoň 6. 3. 2018 a Zahradní města » st 7. března » ZuVla

Ahoj všichni, Včera jsme se sešli v náhradní hospodě U klokoně, v téměř rohovém salónku, který jsme měli sami pro sebe. Ale nemohlo se tam hrát, a tak to byla taková běžná příjemná hospoda. Bylo nás dvacet a vedli jsme chytré řeči. Neobvyklé bylo pouze složení posledních účastníků. Když jsme odcházeli z hospody, seděla tam ještě Věra Ouř. (tam je svět ještě v pořádku), ale s ní pan Provázek s chotí. Prý se jim ještě nechce domů.
Ještě se vypořádám s vycházkou Zahradními městy za výpravčím Kájou. Už na obědě u agrárníka se mě mnozí ptali, kdy uvidí výpravčího Káju. To tak, já vám ho ukážu, a vy odjedete dvaadvacítkou domů. Nejdřív se musíme v nádherně slunečné, ale mrazivé neděli probít zahradními městy. Místo otočky tramvají, kam téměř s počátkem Zahradního Města začala jezdit veřejná doprava, se teď rozvaluje mohutná žena. Vilky původní zástavby se krčí mezi paneláky, ale i tady jsme našli své perličky u pat paneláků - koloseum, kde se natáčelo Vrať se do hrobu, lezeckou stěnu v požární nádrži, obnovený obchůdek v Jahodové, kuželnu, které za celou dobu existence nevyměnili ani kliku u dveří a park s hezkým názvem Malinová-Chrpová. A taky jsme viděli, kde bydlí Radek, kde za kalifornskými dunami bydlela IvČe, Stuhu s krycím názvem Vajíčko i hřbitůveček malý. V plánované mezihospodě z nás byli tak vytrslí, že jsme raději vycouvali a udělali si vlastní mejdlo na lavičce pod Milenci ve křoví.
Nenápadná cestička nás zavedla pod Jižní spojku a rázem jsme se ocitli v území nikoho. Došli jsme k prvním kapesním baráčkům o něco skromnějšího zahradního města - ke Slatinám. Jirka Dušák mi poslal odkaz na hezký dokument o této nouzové kolonii, a tak jsem byla ráda, že jsem mu mohla osobně poděkovat a on byl na oplátku určitě i s Ivanou šťastný, že si při výletu do Prahy místo Hradčan prohlížejí místa, kde se odehrávala Obecná škola, a na fotkách, kde se ve skutečnosti točila. Protože filmové Slatiny jsou ve Kbelích, skákací most na Zlíchově, i ten transportér stál ve stínu Loosovy vily. Jen rozvodna, byt Tranďáka a zubožená obecná škola jsou zatím na svém místě. A už jsme u další kolonie Rafandy a šesti osmidomků stojících v ulici Sedmidomky. Toho dne jsme vešli už na druhý hřbitov - vršovický. Když jsem hledala rodinný hrob Svěráků, měla jsme v ruce fotku s břízou v jeho těsné blízkosti. Obešla jsem snad všechny vzrostlé stromy, než mě zachránil hrobník. Hrob Svěráků neznal, ale vlastnoručně poraženou břízu si pamatoval. A tak jsem mohla vycházkářům triumfálně ukázat, kde spočívá malý Zdeněk Svěrák, jehož je Zdeněk Svěrák náhradníkem. A taky, kde hledá děvče na neděli Jarka Motl, rytíře Dannera, který klokanům postavil nový ďolíček, dva modré balónky nad urnou Bedřicha Nikodéma i majitele cirkusu Kludský alias Humberto.
Ale kde je ten Kája? Vyděržaj, pioněr, vyděržaj! To musíte ještě před železničním mostem zahnout, pokračovat podle kolejí, v ostrém protislunci přehlédnout zákaz vstupu a dojít až k výtopně vršovického depa. Na podnikové vývěsce už na nás mává Kája s plácačkou. Zlatý slavík tu sice netopil pod kotlem, ale chodil za kamarádem z učňáku do závodní jídelny na brynzové halušky. Návrat do civilizace jsme podnikli přes několik zrezlých i nablýskaných kolejí, perón a pešunk. Ještě jsme si z Kapitolu prohlédli prozářený vinohradský hřeben a výlet zahradními městy symbolicky zakončili v Magické zahradě, toho času dependanci pivovaru Kolčavka. Při výhledu do stmívající se zahrádky na břehu Botiče jsme společnými silami zdolali všech nabízených deset druhů piv. Joj, to byla procházka růžovou zahradou! To, co jsem četla na vycházce, je už na stránkách » . A protože album z vycházky jen tak nebude, můžete se jako náhradu podívat na album z lednové vycházky po Starém Městě – je tam všechno, co jsme viděli i neviděli ». A když se vám nechce klikat, podívejte se aspoň tady, jak to Kájovi sluší.
Všichni nás poplácávají po zádech a berou za hrdiny, že jsme vyrazili v mrazu na víkend uprostřed týdne a přitom to byla taková pohoda. Ráno narychlo změněná trasa vycházky slavila úspěch – Luděk, který nás chtěl původně jen u busu pozdravit a odjet domů do Chrudimi, neodolal a vyrazil s námi do Strančic. Mrazu jsme si moc neužili - z vlaku rovnou do hospody U Milotů, pivo, volná zábava, krátký přesun, hospoda na Staré faře, pivo, volná zábava, krátký přesun k Řípu, foto u kozlů s kozly, pivovarská hospoda, pivo, volná zábava a pak do Mirošovic do hospody U císaře, pivo, volná zábava. Nějaké ztráty byly - pan Skořepa, divadlo, Chrudim, ale myslím, že si nás všech osm statečných víkend užilo (viz přílohy).

Tak to by snad jako program na příštích čtrnáct dní stačilo. A teď výzva. Stále nevíme, kam pojedeme na letní cykločundr? Žirovnice zkrachovala na tom, že nás tam chtějí jen na celý týden, a přitom cykločundr je jen čtyři dny od středy 4. července do neděle 8. 7. A to nám ještě Jagger udělal čáru přes rozpočet, místo na cykločundr pojedu asi do Letňan. Každopádně – máte nějaký tip, kam jet?

Sobotní výprava » st 7. března skoro všem » šéf

Ahoj téměř všem, jak už víte (z Ořadu, z e-mailů a naposled i z dnešní zprávy od Zuzany), tak tuto sobotu se vydáme pod vedením Pavlíny od 14:14 vzpomínat na to, co slavného se také událo na jaře 1968, viz příloha ».
Jak jsme se včera v hospodě dohodli, posílám předpokládaný scénář trasového blahopřání. který jsme, také včera, ještě doladili. Tedy: ponese se to v duchu hasičského bálu z filmu Hoří, má panenko, ovšem hned zkraje podotýkám, že na závěr žádnou chalupu zapalovat nebudeme, ale bude tombola a bude i soutěž o královnu krásy. Účastníci by si měli vzít alespoň kravatu, účastnice, pokud možno, něco příšerného (alespoň na horní část těla), co se nosilo v šedesátých letech. A dámy (nemusí všechny) ještě jednodílné plavky pro soutěž královny krásy. Tady hned podotýkám, že ty plavky nebude natahovat na nahé tělo, ale přes oblečení (čím vytahanější plavky budou, tím lépe). A ještě podotýkám, že tohle včera vymyslely samy čtrnáctkové dámy!!
Kromě soutěže o královnu krásy bude ta zmíněná tombola. Nevíme sice, jak v cíli putování v Třebonicích vypadá, ale představa je následující: na stůl s nápisem TOMBOLA po příchodu odložíte své individuální dary. Já následně budu prodávat lístky do tomboly (tím se vybere na trasový dar). Následně v průběhu večera budete své dary POSTUPNĚ a NENÁPADNĚ odebírat (prostě jednotlivé ceny tomboly budou postupně mizet, jako to bylo ve filmu) až tam zbyde pár krámů (jestli máte někdo nějaké příšernosti, jako sádrového jelena nebo něco podobného, vemte to s sebou !). Mezitím se bude dělat sbírka lístků do tomboly, abychom jako měli dar pro Pavlínu. Následně se zjistí, že sice máme lístky, ale v tombole nic (téměř nic) není. Takže klasika jako ve filmu: bude výzva k navrácení s tím, že se zhasne, zmizí i ty poslední krámy. Pak ještě jedna výzva a podruhé se zhasne. Tady doufám, že se podaří přemluvit Filipa, aby po rozsvícení tam něco nesl nazpátek. Pak ještě jednou zhasneme a už se tam objeví trasový dar (budou to dvě lahve s velmi kvalitní slivovicí). A to je vše. Je to jen takový základní nástin, upřesní se to na místě podle podmínek daných prostorem.
Jo, ještě jsem zapomněl - před tím zhasínáním a tak, bude Pavlína podrobena testu ze znalostí hasičské terminologie a hasičského slangu. Nebojte už žádná sémantika nebo konotativní edukace z platformy aperiorní gnozeologie už nebude.
Takže tak, v sobotu ahoj a máte-li někdo doma nějakou naprostou ptákovinu, či přímo pí***inu, vezměte to s sebou. A máte-li někdo k tomu nějaký podnětný návrh, sem s ním. Děkuji

Alla » čt 8. března skoro všem » ZuVla

Ahoj skoro všichni, nečeká nás jen Pražské jaro, ale taky téměř Vítězný únor - v úterý jdeme k Alle. Ivan Hořejší a Karel Provázek nacvičili texty všech písní, které Alla složila pro čtrnátkové oslavence od svých posledních významných narozeniny v roce 2008. Než bychom vše přezpívali, byl by skoro celý večer pryč. A tak pánové vybrali vždy z každé písně jen několik slok. Posílám 10 písní », které si vytiskněte, přečtěte a zkusíte aspoň v duchu přezpívat. A samozřejmě vezmete s sebou (ne abyste text zapomněli na tiskárně) k Alle ve středu 14. března v 18 hodin.
Jako poslední, jedenáctá je připojena píseň Linda od Ivana Mládka. Na Čtrnáctce se zrodila nová textařská hvězda, a to IvČe. Sama od sebe napsala text a já věřím, že její AlluLindu budeme zpívat opravdu všichni.
P.S. A ještě něco. IvČe navrhuje, že bychom každý mohl přinést Alle jednu růži. Bude to hezké a spoustě lidí by mohl odpadnout problém, co koupit za osobní dárek.

50 » ne 11. března » PaAd

Milé kamarádky, milí kamarádi, to vám bylo tak báječné, že se to ani popsat nedá :) Všem moc děkuju a těším se na další akcičky s vámi ;o) Hezký den.
P. S. Dárky jsem rozbalovala celé dopoledne. Byly tekuté i v pevném skupenství, praktické i šílené, úsměvné i rozčilující (kdo si zase dělá psinu z mé tělesné konstituce :D), petrklíče už zdobí balkon, vzpomínková fota jsou již umístěná tam, kam patří, hodiny, kterým nerozumím taky visí... Dárky kupované i vlastnoručně vyráběné, prostě paráda!!! Děkuju všem, vážně moc! Fotoalbum »

Milíčeves 2018 » ne 11. března » MiNo

Milí cyklisté i pěšáci, již posedmnácté se sejdeme v Milíčevsi první červnový víkend, letos je to 1. až 3. června, na tradičním setkání přátel s velocipédy i bez nich.
Program bude zaměřen obdobně jako v minulých letech na pěkná a historicky zajímavá místa v okolí Jičína. Letos bude možná trochu souviset s výročími tohoto roku. Větší část tras bude po zpevněných cestách, ale když to počasí dovolí, vyrazíme i mimo silnici. Délka etap bude uměřená – všichni to zvládnou. Předběžně je domluvena účast pěší sekce, takže ti, kteří se s kolem nekamarádí, nemusí váhat s účastí. Večerní program bude takový, jaký si ho uděláme. Určitě bude oheň, dobrá muzika jako obvykle a příjemná společnost.
Ubytování: Ve vlastním stanu na zahradě, omezený počet míst v domě bude přednostně rezervován pro osoby hodné zvláštního zřetele či sportovce, kteří přijedou v pátek na svém bicyklu.
Stravování: Na večerní posezení bude jako obvykle zajištěno pivo, víno i nealko pití a rovněž něco k zakousnutí. Příspěvky k zpestření tabule a ukázky kulinářského umění přítomných dam nebo i pánů jsou vítány. V sobotu i v neděli se stavíme na oběd v hospůdce.
Doprava: Určitě víte, jak se k nám dostanete. Případné nováčky budeme na vyžádání informovat individuálně.
Pro sobotní i nedělní výlet obdrží zájemci popis tras a černobílé kopie map.
Svoji účast potvrďte pokud možno brzy (třeba hned teď) na mail milos.neuman×at)ujv.cz nebo telefonicky. Již se těšíme! Neumanovi + Daňkovi

50 » po 12. března » MaLo

Milá Pavlíno, opožděně, ale s láskou a upřímně všechno nejlepší k Tvým krásným narozeninám a vítám Tě též do KLUBU Moudrých žen -sátek… -cet bylo fajn, ale bylo toho dost, hihihi… No co nám zbývá, že…
Já jsem se o víkendu prala s havárií vody....lepší zábavu si fakt na víkend nelze představit…
Krom přání Ti dlužím ještě předání cestovní Trofeje, určené právě k tomuto životnímu jubileu… Tak snad brzo.

Letní cyklo - Labská stezka, platba zálohy » po 12. března » šéf

Zdravím účastníky zájezdu, tak už nám přišla smlouva na zájezd. Program, který jsem vám posílal je potvrzen, jen s malou úpravou - poslední den vyjedeme z Budyšína už někdy kolem poledne, abychom byli v Praze nejpozději do půl páté, aby mimopražští účastníci měli čas se ještě rozumně dostat domů. V příloze posílám seznam všech přihlášených a seznam noclehů (stručný popis, jak by to tam mělo vypadat).
Jak si můžete v seznamu všimnout, je nás momentálně celkem 36 a tím se i podařilo trochu snížit cenu zájezdu, nyní činí 17.190,- Kč Aby nám cestovní kancelář mohla definitivně noclehy objednat (jedná se totiž o poněkud jiný případ, než když se zajišťují noclehy pod stanem v kempech). tak už musí provozovatelům zaplatit zálohu. Z toho důvodu potřebuje, abychom také my jim zaplatili zálohu co možná nejdříve (v minulosti jsme to většinou platili až do poloviny dubna). Takže teď to nejdůležitější: Zálohu ve výši 5.672,- Kč (pět tisíc šest set sedmdesát dvě koruny) je potřeba zaplatit nejpozději do příští středy, tj. do 21. března.a to na trasový účet č. 2500228174/2010. Proč je to zrovna takováhle nezaokrouhlená částka, nevím. Ale je to celkem jedno. Nemusíte uvádět žádný variabilní symbol, jen pokud budete platit za víc lidí (nikoliv ale jen za manžela nebo manželku), tak uveďte do zprávy pro příjemce, za koho celkem platíte. Do zprávy pro příjemce uveďte také své jméno, pokud zálohu nebudete platit z účtu, který je na vaše jméno. Jinak tedy nic uvádět nemusíte.
Dášu prosím, aby to sdělila i svým kamarádům, na které nemám spojení. Dík. Zbývající částka se bude platit tak, jako obvykle, zhruba ve druhé polovině června vám přijde každému domů složenka spolu s dalšími potřebnými pokyny od cestovky. A to je prozatím vše.

Stezka - první den » po 12. března » JiVl

Ahoj, posílám návrh, jak by mohl vypadat první den Stezky.
Pá 4. května – Časný ranní odjezd rychlíkem Slovácký expres směr Luhačovice, Praha hlavní 6.58 Uherský Brod 10.53. Dejte si pořádnou svačinu ve vlaku. Ihned po výstupu v Uherském Brodě bychom šli na exkurzi do pivovaru Janáček (v 11.30?). Prohlídka 100 Kč, s hodinovou ochutnávkou na staré varně 150Kč pro 10-40 osob. Kdo nechce do pivovaru, může na oběd nebo prohlídku města, jak kdo chce.
Poté přesun busem Uherský Brod - Vlčnov - odjezdy 12.25,13.35, 14.20, 14.44 atd… Vlčnov - pozdní oběd (bude-li čas, asi nebude), poté procházka a prohlídka na trase » Vlčnov (UNESCO) - pálenice - Vlčnovské búdy - rozhl. Hráběcí - Havřice 6,5 km. vlak Havřice 18.03 18.52 - Bojkovice 18.34 19.18
Projevte do konce týdne zájem.
1. kdo chce jet ranním rychlíkem, objednám skupinovou jízdenku a místenky, cena cca 300 Kč za jednoho
2. kdo chce na krátkou exkurzi do pivovaru
3. kdo chce exkurzi s ochutnávkou
Čau Jirka

Víkend uprostřed týdne již začal » út 13. března 11:37 » MiMa

Víkend uprostřed týdne » st 14. března » JiVl

Ahoj, včera byl další (už 16.) víkend uprostřed týdne. 12 účastníků, 2 hospody, 14 km.
Příští víkend bude opět v úterý 27. března s tématem Vzhůru na Plešivec. Odjezd z Praha-hlavní v 8.37 směr Beroun.

Cykločundr 2018 » st 14. března » ZuVla

Ahoj, na výzvu kam na letošní cykločundr se ozval Honza Brádka a zajistil ubytování v autokempu Šterberk » od středy 4.7. do neděle 8.7.. Je to na Moravě, na rozhraní podhůří a roviny, kousek je rychlíková trať Praha - Olomouc, takže možno dojet i vlakem.
Honza píše, že zamluvil tři chatičky typu OKAL, kde jsou dvoulůžkové a třílůžkové pokoje - dohromady 20 lůžek. Z toho sice nedokážu určit, kolik je dvoulůžáků a kolik třílůžáků, ale každopádně. Kdo chce jet, ať mi HNED napíše. Podle počtu Honza upraví rezervaci a při té příležitosti se určitě zeptá, jak to s těmi lůžkami vlastně je :-).

Dr Alla operuje » čt 15. března » IvHo

Ahoj kamarádi, takhle zvesela Alla uzdravuje naše uši. Pozdrav z vydařené oslavy posílá Ivan

Ad oslavy a víkendy » čt 15. března » ZuVla

Ahoj všichni, nebudu to víckrát opakovat, ale stejně to musím znovu opakovat. To byla krááásná oslava! Na Andělku, k Andělce, u Andělky se nás postupně nasoukalo ke čtyřiceti kusům, a protože Alla má nejen obývák, ale i andělské schody, tak jsme se všichni vešli. Pivo, víno, žraut. Za základ oslavy jsme vzali Allinu tvorbu od posledních kulatých narozenin - tedy sebrané spisy za deset let. Karel s Ivanem texty prokrátili, vyštrachali i melodii Bylo-li by libo papirosku a secvičili. Bezvadně. Tak že my všichni jsme s nimi těch deset písní přezpívali, a Alla se nestačila divit, jaké nám připravila krásné chvilky. Jako jedenáctou jsme přidali od IvČe Allu-Lindu. Pak už se pilo zásadně jen šampaňské. Musím to znovu zopakovat. Byla to krááásná oslava! A číslovka? Nezbývá než citovat nejnovější Allin opus: "Ať ty roky kráčej´ klidně dál. Se Čtrnáctkou kdo by se jich bál!". Sebrané spisy Ally (v nezkrácené podobě a zahrnující i tvorbu do roku 2008) už včera kolovaly, teď je posílám v příloze ».
Při posunutém víkendu uprostřed týdne jsme šli z Jílového přes hory doly (i ty hornické). Jen milovníka traversů Zdeňka jsme poslali po naučném traversu a nebyla to, jak tomu ostatně většinou bývá, dobrá volba. I ve středních Čechách jsou na vrstevnicích vývraty. Sešli jsme se až v Medníku U Holubů, kde se úterý ukázalo jako výhoda (ve středu zavírací den). Bylo tam tak hezky, že Luděk oželel auto v Pardubicích a dal si s námi kafe s malým. Pak přes hory doly do údolí Librajdy. Minule jsme se brodění zalekli, ale na dolní tok vynález mostků už dorazil. A tak suchou nohou až k vyhlídce Orlík - zdolána stezkou pro kamzíky. Z ní letecký výhled na most u Remagenu i hospodu Remagen, kde bylo taky báječně. Ostatně dá se tam zajet i po práci, jak nás přesvědčil Mirek Tichý. Pivo ze sedmého schodu - jedna báseň. A protože byla zase výluka (ráno lehké drama, jak se dostat z Hlaváku do Vršovic), vystoupili jsme raději hned v Braníku. Je to stále bezpečné, nádražka zavírá v osm.
Nebudu to víckrát opakovat, ale stejně to musím znovu opakovat. V sobotu to byla krááásná oslava! První letošní zahrádka na terásce pivovaru Lužiny. Poté lehkou chůzí do nedaleké Kuželny - mladí a hraví káceli gorodky, my jsme na sluníčku kibicovali u piva. Hezkou procházkou do Třebonic do hasičárny. Dokonce dvě pitomboly. Jednu pro nás připravila Pavlína. Že neuhádnete, co vyhrála Naďa? Zubní kartáček! A pak že nejsou všechny tomboly zmanipulovaný :-). A pak druhá tombola, klasicky rozkradená. A jak se na správný hasičský bál sluší, byla i volba královny krásy. Vypadalo to, že porota bude mít těžkou volbu, všechny dámy v plavkách se úžasně vlnily. Jenže pak se zjevil Bořík v plavkách, korálech a s kytkou v zubech a bylo po soutěži! Poté tanec mezi hasičskými vozy, hudba, radost. Musím to znovu zopakovat. Byla to krááásná oslava! Fotoalbum »
Tak jsme se viděli v sobotu v hasičárně, v pondělí na Šedesátkách, v úterý na víkendu, ve středu u andělské Ally. Teď si dáme od sebe trochu pauzu, ale v neděli, už tuto NEDĚLI je Otevírání studánek a výčepů. Sraz je v 10:20 hodin na Hlavním nádraží před pokladnami, odjezd v 10:37, v 10:44 ze Smíchova. Výstup v Černošicích. Studánky jsou zajištěny, teď jen, aby se nám podařilo otevřít i nějaké výčepy a dojít do Prahy.

Ad oslavy a víkendy » čt 15. března » MiMa

Oslava byla super a ta knížka od Zuzky je fantastická. Nemá chybu. Jediné, co mě z té oslavy mrzí, že se mi při tanci nepodařilo Allu přehodit.

Ad oslavy a víkendy » čt 15. března » AlKo

Mne to teda vůbec nemrzi. Aspoň budu mít příležitost oslavit nějaké další.
Velkých růží bylo 25, z toho se jedna ulomila a jedna byla ráno napůl uschlá, ještě ji oživují. Diky! 
A děkuji, že jste přišli. Byl to krásný večer. Krom jiného padlo 17 lahví šampaňského.

Ad oslavy a víkendy » čt 15. března » MiMa

Tak ještě jsem objevil jednu píseň Ally, patřící do Zuzčiny knihy, pro Věru v roce 2009. Kniha »

90. Jarní Křivo - Pivo Klát 2018 » čt 15. března » JiKu

Českomoravský SK TURAS Praha – Brno pořádá pro své členstvo a přátele 90. JARNÍ KŘIVO-PIVOKLÁT (Potštejn, Litice, Dlouhá ves, Rychnov)
Pátek vlakem dle raspisu z Prahy i z Brna
Kdo chce vidět kvečeru okolní hrady, jede dřív, ráno čas nebude. Ostatní jdou rovnou do hotelu Slavie. Z de je až 27 lůžek 280 - 380 Kč, když přiobjednáme (zatím máme 20).
Pivovar je hned vedle! Posezení se připravuje!
V sobotu po snídani cca 14 km přes Litici hrad, lesy, říčky až do Vsi, kde je hotel Weldis - 25 postelí (polopenze 672 Kč – več. řízek, brambor a okurka)
V neděli cestou nad Rychnovem nebo městem 5 km do Pivovaru, kde oběd s malou exkursí v poledne... 1,5 km nádraží, zastávka je blíže - vlaky viz raspis.
NOVINKA! Do úterý 20. března nutno zaplatit zálohu cca 12 000! Proto sím pošlete každý zálohu 500 á perasona IHNED (na oba dva dny) na účet - …1083/0800 se jménem (a mailem kontrolně jméno na jirkucka(at)centrum.cz)
Dle počtu záloh budou objednána lůžka!
TOŽ SE HLAŠTE, HOJ TURAS, ŽE!

Dnešní vycházka » po 19. března » JiVl

Ahoj, bylo čtvrté obnovené Otvírání studánek a výčepů. Bylo nás 14 + 1 pe a byli jsme úspěšní. Otevřeli jsme hospodu U Růžičků v Třebotově a našli dvě studánky v Černé rokli. Fotoalbum »

Slezina » po 19. března » šéf

Ahoj všem, jenom připomínám, že zítra je o5 pravidelná hospoda a o5 bychom se měli sejít u Ferdinanda (je to tak, Lenko?). A malá noticka pro návštěvníky z minulé středy: dovolil bych si lehounce upozornit, že jsme minulou středu 14. 3. neprodávali lístky do tomboly (ono to snad ani v tom přeplněném prostoru nešlo), takže bych v podstatě stejný obolus (či obolos) vybral zítra večer. Od těch, co nepřijdou, bychom tak učinili další hospodu, případně bychom to vyřídili na Stezce, tedy nebojte se, určitě na vás dojde.

Slezina » po 19. března » šéf

TAK ještě jednou ahoj všem, dostalo se mi výtky, že bych měl TAKé nabízet pro Trasu lístky na TAKový bál. Ovšem, ti (ty - aby to bylo genderově vyvážené) co jsou pořádní (pořádné) a vědí, že hospoda není holubník, ale místo, kam se chodí pravidelně, tak si už několikrát v Ouřadu mohli (mohly) o bálu přečíst a přihlásit se. A také ti (ty), kteří (které) poctivě čtou e-maily (a pamatují si - to hlavně), tak si jistě vzpomenou, že jsem 6. března už pozvánku na bál psal.
Nicméně, tedy znovu připomínám: pátek 6. dubna, Masarykovy koleje, TAKový Řemeslnický bál, 280,- Kč za pozvánku s právem vstupu (250,- členové) a vyzývám (vyzívané i nevyzívané) zájemce (ba i zájemkyně) o návštěvu pravidelného TAKového bálu, aby buď zítra zapsali (zapsaly) svůj požadavek do Ouřadu, případně mi ho e-mailem sdělili (sdělily, aby to bylo genderově vyvážené).
Prostě: čtěte Ouřad, www.trasa.ctrnactka.net », www.takpraha.cz » , tam to všechno je. TAKže TAK!

Slovenské hory 2018 » po 19. března » PaTi

Ahoj příznivci hor pěšky a s batohem, lokaci hor mám zatím v hlavě. Termín je však důležitý. Určil jsem termín čt 16. 8. 2018 až út 21. 8. 2018. Prosím potencionální účastníky o případné námitky a odvážné o předběžné potvrzení zájmu.

Ferdinand 30. 3. a Studánky » st. 21. března » ZuVla

Ahoj všichni, včera byla hudba přítomna ve Ferdinandě jen v podobě nevybalené kytary. Ale i tak to byl příjemný večer. Namačkalo se nás postupně ke stolu skoro 2×14, dorazila i čerstvě uzdravená zlomenina a čerstvá zlomenina, jedna sedmnáctka a venkovani ze Lhoty. Ještě doznívaly oslavy u hasičů a u Ally - počítaly se vypité flašky, zimní Studánky, ale už jsme se dívali jaru, Stezce, cykločundru a Slovenským horám vstříc.
V neděli jsme zažili čtvrté obnovené Otevírání studánek a výčepů a zároveň v celkové historii asi čtvrté na sněhu. Čtrnáct Eskymo Welzlů a jeden polární pes vystoupili v Černošicích v jedné minutě ze dvou protijedoucích vlaků a téměř okamžitě zapadli do restaurace na Zimním stadiónu. Na otevírání jsme se posilnili vesměs kachnou a vyrazili jako Krejčíř vzhůru do lesů. V Třebotově jsme obhlédli tvrz a zavřenou hospodu U Růžičků (otevírá až za hodinu, v 15 hodin). Nevadí, otevřeme na zahrádce třináctý pramen, výhru z hasičské tomboly v Třebonicích. Když jsme přesně ve 14:14 naplnili kalíšky, otevřely se dveře a hospodská nás pozvala dovnitř. Takže otevření výčepu je splněné, teď ještě tu studánku. Otevřenou krajinou (před námi se tudy brodili sněhem jen blázen a dítě) jsme došli do Kosoře a teprve když jsme se zanořili do Černé rokle, jsme téměř na poslední chvíli objevili i studánku. Sportovci jsou naše záchrana. I v Radotíně jsme objevili otevřenou hospodu - u Sokolů. A tak jsme zde po zimní procházce přivítali jaro aspoň Zlatou Velikonoční třináctkou. Fotoalbum »

Sborník oslavných písní Ally » st 21. března » ZuVla

Ahoj všichni, ač jsem se snažila vyhledat všechny Alliny oslavné písně, chybička se vloudila. Krásné Jizerky krásné a krásný pobyt u Věry v Lučanech i Janově unikly mé pozornosti (je to vůbec možné?). Nicméně Michal hbitě píseň i s foty doplnil, a tak teď už je píseň chronologicky zařazena do sborníku. Sborník zde »
P.S. ještě vím o textu Ta Lhotecká plovárna má krásné okolí, zpívaná v červenci 2010 v rámci divadelní hry, ale po té se slehla zem. Nebo ne?

Ohybatůra » st 21. března » Jiku

O H Y B A T Ů R A – ročník 40 Českomoravského SK TURAS Praha-Brno číslo 336
Tak ten Devadesátej KřivoPivo nutno ohnout a to ku hradu Křivoklátu, neb lidi do Orliček se nehlásí. Asi i quli velkým akcím moravským těsně před. Taktéž je třeba rashodnout o Minitažení v květnu. Chceme-li Brdy, tak Čmoud může až 11-13.5. v původním termínu 5.-6.5. bychom jeli bez Brdského vůdce, třeba jinam. Schůze bude nejpozději na Křivoklátě.. PIŠTE KDO, KDY A KAM (JINAM) CHCETE, ŽE! Díky..:-)

Kdo chce info, hlásí se na skturas@gmail.com a bude to chodit, přestane-li, obratem se přihlásí.... HOJ TURAS!

Stezka » pá. 23. března » JaVor

Ahoj, máme mezi slovutnými borci Trasy slavného Jiřího Staňka, jeho návrh na plakát 60. Stezky zvítězil!!!

60. Stezka » neděle 25. března » šéf

Ahoj všem, 60. Stezkařům zvláště, výrazně se přiblížil termín odevzdání trasové přihlášky. V příloze posílám seznamy přihlášených. Na prvním je seznam těch, kteří již zaplatili (resp. od kterých přišla platba na účet). Na druhém seznamu (N) jsou "hříšníci", kteří ještě nezaplatili.
Na obou seznamech je u každého přihlášeného uvedeno, kdy na Stezku přijede (křížek v příslušném sloupci, (případně, kdy odjede). Pokud je tam místo křížku "o", tak jste si nenárokovali postel.. V posledním sloupci je uvedeno, jestli pojede Stezkovým vlakem zpět a kam (křížek nebo zkratka města) nebo jestli ne (0).
Pokud je v prvním seznamu nějaké jméno červené, znamená to, že nebyla zaplacená správná částka (byla menší). Tak to prosím pečlivě zkontrolujte, a oznamte mi prosím OBRATEM všechny nesrovnalosti. Je to taky velmi důležité pro správné objednání noclehů. Jde o to, abychom zbytečně neobjednávali postele a jídlo, případně, aby se toho neobjednalo málo. Kdo ještě nezaplatil, tak má šanci ještě do středy 28. 3. (ovšem to už platba musí být na účtu !!). Znovu opakuji, že přihláška je platná až po zaplacení stezkovného (a případně "vlakovného"). Děkuji

Pozvánka na Poklad 2018 » po 26. března » MirTi

Zveme všechny přátele z Trasy 14 a přidružené jedince z jiných tras či spolků na x-tý Poklad Řevnice.
Sraz v sobotu 7. 4. v Srbsku na nástupišti vlaků ve směru Beroun v 10:21.
Vlak odjíždí: Praha hl. n. - 9:37, Praha Smíchov - 9:44, Řevnice - 10:10, Zadní Třebaň – 10:13, Karlštejn – 10:18, Srbsko 10:21
Program: Odchod do místa startu na zahrádce restaurace U Nádraží (U Hulanů). V restauraci je objednáno 30-40 porcí polévek a startovací pivo Staropramen nebo Plzeň. Terén mírně i prudce kopcovitý, silnice, cesty, pěšiny, louky, pole, místy křovinatý podrost i nadrost. Součástí bude prohlídka neosvětlených průmyslových podzemních prostor. Terén je nevhodný pro kola, kočárky. V místě hledání pokladu bude oheň, jídlo a pití z vlastních zásob.
Následuje pochod směr Karlštejn, odjezdy vlaků do Zadní Třebaně 15:11, 15:41…. Předpokládaný příchod do Fibichovy ul. čp. 775 v Řevnicích je v 16:30. Zde obvyklé procedury spočívající zvláště v zahánění žízně, hladu, opět oheň, doufám hudba, zpěv.
Předpokládá se páteční účast osvědčených pomocníků při ochutnávce, ladění a přípravách (nováčky zaškolíme). Omezený počet karimatek, spacáků, postelí a sena k dispozici.
Automobilistům doporučuji přijet ráno do Řevnic a auta zde zanechat.
S sebou nezapomeňte tužky, dobrou obuv, kalhoty, hole, čelovky, prášky…..…. kdo bude chtít sestoupit do propasti lano, karabiny… Na výlet je zakázán přístup v obleku, plesových šatech, střevíčkách, lakýrkách nebo obdobném ustrojení.
Zpět do Prahy jedou vlaky z Řevnic v 20:18, 20:48 … 23:48 a poslední v 01:45 hod. Pozor! Některé vlaky vyjíždějí z Řevnic (přijede z Prahy a za chvíli jede zpět).
Pavel T. zve společně s B+M+Z+A+H

Vikend uprostřed týdne » út 27. března » MiMa

Dnes přijdeme později, viz foto z Nalévárny hostomického pivovaru. Fotoalbum »

Oběžník č. 14 k provedení akce Comenius Day » út 27. března » MiVě

Všem účastníkům jest se dostaviti v řádném a čistém oděvu na uvedenou adresu. K dopravě lze užíti linky tramvajové č. 18 od metra C - Pražské povstání do stanice Na veselí či linky autobusové č. 188 od metra C - Pankrác do stanice Jezerka.
Před vstupem jest (vzhledem k absenci funkčního zařízení zvonícího) třeba použít přístroj mobilní a ohlásit se nejlépe na číslo 261…, bude vám zabzučeno.
Do budovy je nepřípustné donášet nápoje alkoholické a potravu odporující tzv. pamlskové vyhlášce jakož i předměty nesouvisející s výukou.
Vstup jest volný, rovněž tak i výstup, takže lze si eventuálně dopřát účast i na dalších akcích v onom večeru probíhajících.
Vrchní školní inspektor Jan Amos v.b. (vlastním brkem)
Přiložen jest text pozvánky originální: U příležitosti Dne učitelů ve ve středu 28. 3. 2018 koná v orlím hnízdě Na veselí 44 již 2. tradiční Setkání bývalých žáků, učitelů, rodičů a dalších nepřátel školy. Kavárenská terasa se otevírá od 16 hod. Další podrobnosti budou plynule upřesněny oběžníkem.

Vzhůru na Plešivec » st 28. března » JiVl

Ahoj, včera byl další víkend uprostřed týdne, trasa obvyklých 14 km, nakonec nás bylo 14 účastníků. Fotky jsou zde »

Cesta na Stezku » st 28. března » JiVl

Ahoj, je objednána skupinová jízdenka do Uherského Brodu pro 16 přihlášených (Alla, Milena T., Ivan a Alena, Nataša, Lenka, Pavel Horský vůdce, Zuzana a Jiří, Naďa, Jiří a Kateřina, Ifča, Nikotin a Marcela a extra Náměstek). Odjezd 4. května v 6.58 z hlavního nádraží. Máme místa 71-88 (4 stolky) v prvním voze 368 ». Do 15. dubna pošlete na můj účet …3112/2010 za každého (kromě náměstka) 236 Kč. Kdo posílá z cizího účtu, dejte do zprávy své jméno.
O pivovar není dost zájemců, takže exkurze nebude.

Pacienti » čt 29. března » AlKo

Tak jsem teď uzavírala tři pacienty za sebou - Klika, Šilar, Slavík – nejsou ze 14.

Ad: Comenius Day » čt 29. března » ZsV

Vážení, byli jsme potěšeni bohatou účastí na oslavě tak významného mezinárodního svátku, jako je Den učitelů. Mnozí se nenechali odradit nepřízní počasí, našli si okénko ve svých přeplněných kalendářích, dorazili z blízkých i vzdálených končin a již od časného odpoledne plynule přicházeli a odcházeli, někteří za psem, jiní za kulturou. Jediným stínem na průběhu akce byla nekázeň některých účastníků, kteří neváhali porušit zákaz vnášení alkoholu. Proto budeme nuceni uspořádat v dohledné době (jakmile to povětrnostní podmínky dovolí) akci na jeho likvidaci.
Všem přejeme veselé Veselé velikonoce a těm, kteří byli omluveni ze zdravotních důvodů, přejeme brzké uzdravení.