Opožděný vánoční dárek » út 2. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, posíláme už téměř historickou, protože loňskou fotku, konkrétně z 29. prosince. Na ní Chval 2,5 roku a Lada, přesně 14 hodin stará. Zdraví babička a dědeček Vlachovi

Poděkování za silvestrovský Jeseník » út 2. ledna » StDu

Přeji všem jiskřivý nový rok a děkuji Ivance Černohorské za bezvadné zajištění silvestrovského pobytu v Jeseníku, Jirkovi Vlachovi za skvěle naplánované výlety do okolí, Zuzce za dobrý nápad rázu silvestrovského večera a Alle za aktivní vstupy a muzikantům za skvělé hraní. Vše bylo bezchybné, vše klaplo. Ještě jednou děkuji.

Návštěva Tondy» út 2. ledna » LuČa

Ahoj, jak js predeslal, stavili js se pri navratu ze Silvestra v Chocni za Tondou. Byl doma. Vyridil js pozdravy a pozval ho na nejakou pristi akci 14-tky. Vypada lepe nez minule, zadny monokl, ma fousisko jako sef Lada a mohutnou kstici -prehazovacku na hlave. Pravil, ze postu castecne sleduje a je na emailu. Tak mu zajemci/kyne muzete napsat.... Joo a na dotaz, jestli uz ma vpredu novy zub /pres bibra to neslo zjistit/ pravil, ze jeste ne !!

Norrisova bouda 2. – 4. února » st 3. ledna » MiMa

Hola Povahy, první Norrisova bouda v roce 2018 se koná v termínu 2. – 4. února. Přípravný výbor může přijet již 1.února. Program tohoto náročného víkendu je příprava tlačenky. Další bod programu je tlačenku sníst. No a když zbude čas, tak můžeme jít na běžky, že? Hlaste se rychle.

PFšem, i dosud neobjeveným nováčkům, PŘÍSNĚ TAJNÉ info o Novoročním povyražení (Cvičení - již 35 let!), klidně se nahlašte, že!" » st 3. ledna » JiKu

Vážení, nikdy nevíme, kdo zatouží po letech nadějných informací vyrasit. Proto všem i dosud neobjeveným nováčkům, zde PŘÍSNĚ TAJNÉ info o Novoročním povyražení (Cvičení - již 35 let!), klidně se nahlašte, že! Starodávní zájemci dostali již i raspis možných pátečních pozdních přinapojení... neb se hlásí i noční opožděnci... HOJ TURAS!

PŘÍSNĚ TAJNÉ! STRENG GEHEIM! PODROBNOSTI KU CVIČENÍ „NOC VETERÁNŮ“ Pá – ne 5. - 7. ledna
Vzhledem k dosud neprasraseným, dle sil rasdílným trasám a již praslýchajícím četným puffům počet hodlajících uposlechnout narastl. Pánů zatím jede věkem starších max. 18 + věkem mladších asi 7, včetně Brna a dvou Kadetů … Dámy Týlu hlásí počet 11, včetně Brna a asi 3 novicek...
(Staří Veteráni & Kumpanie marodů mají v pátek jak známo střechu nad hlavou, tímto se neočekává ostudný příjezd těchto v sobotu s Týlem.)
Díky puffům, které laskominami komplikují Cvičení v pátek večer, v sobotu dopoledne, v sobotu odpoledne a večer, v neděli ráno a v poledne, zásob k ohni je třeba jen v pátek v noci a v sobotu v poledne.
RUŠÍ SE NAŘÍZENÍ O MNOŽSTVÍ MENÁŽE – STAČÍ PŮL, I NÁPOJŮ! (A KOLKY PŘIPRAVENY JSOU V MÍSTĚ.)
TOTO PLATÍ: Dámy Týlu v sobotu v poledne zdravě zapraví zelenou menáží předcházející dietní chyby a excesům in Bakchó učiní přítrž. By všichni ve zdraví se sešli, ...cestou necestou, ku sobotnímu Tříkrálovému čepobití, kde Novatschci budou doporučeni a obhájí si své okolkované žádosti dle raskazu...
Spořádaný nedělní odchod a odjezd z doby(pi)téhoj území včas přistaveným trenem jest nezbytný, neb voj jest očekáván ...v neděli 7. ledna od 17:00... (ne od 16:00!) u Vokýnka O´SUDEM Kozorohů. HOJ KAISER GOTT UND VATERASLAND! HOJ TURAS!

Norrisova bouda » čt 4. ledna » MiMa,

Hola, hola, Norrisova bouda jest plná pro zimní provoz. Ti rychle přihlášení: Čáslavci 2×, Marčelína, Michak 2×, Soňa, Stáňa, Tiší 3×, Vlaši 2×.

Nejbližší akce » pá 5. ledna » ZuVla

Ahoj,

Promítání Peru 24.1. od 18. hod » út 9. ledna » MiNo

Vážení přátelé, ve středu 24.1.2018 budeme na tradičním místě turistických přednášek v ZŠ nám. Jiřího z Lobkovic 22,Praha – Vinohrady povídat a promítat fotografie ze své cesty do Peru. Vstup je opět přes sportovní areál (vpravo od vchodu do školy v ulici uprostřed), promítání je v 1.patře. Těší se na vás

Poklad Řevnice » út 9. ledna » PaTi

Ahoj všichni, Poklad Řevnice bude letos 7. dubna. Trasu a další zatím ladím.

Ad Ferdinanda 9. 1. » st 10. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, jestli platí jak na Nový rok, tak po celý rok i u hospod, tak zažijeme letos báječnou hospodskou jízdu. Ve Ferdinandě jsme byli potřetí, potřetí nás bylo hrozně moc a potřetí nám hrála hudba. A jak! Ivan, Roulin, Michal dokázali přeřvat celý lokál a Jirka Souček si střihl do rocknrollu takové houslové sólo, že mu Naďa vlepila na čelo opravdickou stovku. A taky jsme slavili, my s dědečkem Ladu a Ivan, že má narozeniny přesně v den, kdy je slezina. Není divu, že mám závěr v mlhách. Na papírku jsem dnes ráno objevila poznámku: čtvrtek 25. 1. Balkán. Má to snad znamenat, že je Čtrnáctka zvána na hraní do zahrádkářské hospody? Pamatuju si jen, že nám s Věrou Ouř. sice malé závěrečné pivo nenalili, ale že nějakým záhadným způsobem jsme ho pak pily U Klokoně.
Cesta vlakem na Silvestra splnila očekávání. Třikrát jsme si bouchli, otevřenými kupé prokolovalo kuře a bábovka a už jsme vystupovali v Zábřehu. Pak už následovala cesta do hor bez jakýchkoliv známek přírodního sněhu. Po ubytování jsme vyjeli busem do lázní a oddali se kultu Priessnitze. Budovy, sochy, hrobky, dokonce i pivo se předháněly, kdo ponese jeho jméno. Ale zase zřejmě poprvé v životě jsme se i bez lázeňského poukazu dostali do místního Puppu na věž a do lázeňské kavárny. Pak už vzhůru dolů vyrabovat ponožkárnu, vinotéku a mládežnickou jídelnu. Je to neuvěřitelné, ale do pivovaru na opačném konci města jsme po večeři vyrazili jako jeden muž a co je ještě neuvěřitelnější jako jedna žena. Jestli je ještě něco dál než Jeseník, tak je to určitě Javorník. A tak jsme tam v pátek vyrazili. Cesta vlakem, občerstvení v jediné otevřené, ale určitě nejvstřícnější restauraci ve městě a už si to šineme na zámek čnící nad městem a poté po hřebínku na hrad Rychleby. Oběd na hradě, přípitek v nádherně opravené Tančírně - obé z vlastních zásob. Ještě jsme si zopákli návštěvu restaurace Bukurešť s uherskými záchody a jedeme ve vlaku. Večer už jsme strávili všichni společně v útulné jídelně při zpěvu. A máme dobrou náladu, protože pijeme celý den na Ladu!
V sobotu jaro. Vystoupali jsme zase okolo něco Priessnitzů na Křížový vrch. Máme stále dobrou náladu, a tak nám ji nemůžou nějaký pitomí číšníci zkazit. Konečně jsme se dostali do výšek, kde je led, a tak se dělíme na frakci Somrákův traverz a zteč Zlatého Chlumu. Všichni jsme se poté vmáčkli na oběd do Čertových kamenů a někdo dokonce mezi řetězy i na ně. Na Silvestra jsme jeli navštívit Aloise Nebela do Bílého Potoka. Ale zamkl se před námi v muzeu, a tak jsme vzali zavděk dalším slavným rodákem a vyrazili po stezce Schrotta, který věren svému jménu léčil nemocné vínem. Ale bohužel jsme jeho metodu nemohli nikde aplikovat, všechny hotýlky na vyhlídkové stezce zavřeli. Až když jsme vstoupili do hájemství jeho úhlavního nepřítele Priessnitze (léčil vodou - blbec) a zablácenými pohorkami vstoupili na tlustý peršan, mohli jsme si opět dát Priessnitze (v podobě piva) a víno. Velice příjemná lázeňská kúra při klavírním recitálu. Rozkaz na silvestrovský večírek zněl jasně - večerní róba nebo tepláky. Druhou variantu zvolila z žen jen Stáňa. Ale protože z mužů měl úbor blížící se teplákům jen Kopp, který místo šukání na pokoji chodil raději kouřit ven, Stáňa ostrouhala a musela s námi slavit a tančit v lázeňské jídelně. Nový rok slavíme tradičně výstupem na nějaký kopec. Ani letos jsme neporušili tradici. Jen místo výstupu jsme po schodech sestoupili do Pradědu a dopřáli si čočkovou polévku, abychom měli novoroční zvyky definitivně z krku. Zbylé chlebíčky a ulité láhve Bohemek pak už dokolovaly mezi šťastnými majiteli místenek v narvaných vlacích do Prahy. Moc hezký Silvestr a moc velké díky Ivče, která nám celý lázeňský pobyt zařídila.
Štábní cvičení první víkend roku nedokončil náčelník TURAUSu Petr Kopp, jak píše JiKuč - možná, že ze špitálu Rakovnickeho popíše vše v dalším čísle zpravodaje nazvaného FRAKTŮRA... Každopádně dnes za Péťou jede do Rakovníka Náměstek s Natašou a dobíječkou, takže teď už bude Kopp snad dostupný a bude ochotně přijímat naše SMS.

Norrisova bouda 2. - 4. února 2018 » pá 12. ledna » MiMa

Hola, Další bod programu je promítání divadla » na plátno veliké. Tož si opakujte texty.

U Petra » st 17. ledna - IvČe

Ahoj, dnes jsme navštívili v Rakovníku zraněného Petra Koppa.¨Daří se mu dobře,na pokoji má televizi a se zájmem sleduje téměř všechny pořady. Je po druhé operaci,noha ho skoro nebolí a už zkouší chodit o berlích. Pokud bude všechno OK,v pondělí ho převezou domů,do Hostivice. Pochutnal si na přivezeném pivu a už se těší,až si bude chodit o berlích do vinotéky pro víno. Zatím nekouří,absťák nemá,ale doma má zásoby cigaret,tak přestat nehodlá. Mobil má stále vypnutý,prý aby se mu nevybil:-P/nabíječka mu funguje/. Slíbil,že doma už bude i na mobilu i na mailu.

Běžky hoří i když padá » čt 18. ledna » JiKu

Vážení, včera večer volal LuVoj, že je přihlášeno zatím jen 10 (jména ?) Zdenál, Hába,...Brno??? Mnozí jet chtějí ale čekají zřejmě, až se chatky zruší, že...:-( Přihlásí se ještě JiKu, MiHom, jak dámy přechodowe není známo... Papik ni Jaras nejedou... TAK,ŽE SDE RYCHLE HLAŠTE na Pá – ne 2. – 4. 2. BĚŽKY Vysočinou LuVoj zadal ubytování pro 30 na Třech Studních. Kdo chce jet, přihlásí se rychle na www.mytinka. Zálohy do pol. ledna bude nutno platiti...Sníh už padá! O dopravě se domluvíme...

Pozdrav z Krkonoš » čt 18. ledna » MiMa

Po celodenním lyžování zasloužený relax ve výřivce. Jáson s námi není

Dočasný marod » pá 19. ledna » PeKo

Ahoj, právě jsem s vrátil nikoli z Hradu alebrž z nemocnice v Rakovníku. Doma, o berlích. Na první kontrolu do Rakovníka ve čtvrtek 25.1. Děkuju za návštěvy a projevy přízně. Projevy přízně - přečetl jsem Michala Martinu, neb je na začátku. Jinak na mě doma čekalo 74 nepřečtených mailů, tak to bude chvilku trvat. Koukám, že je tam jakási kapitola o Polsku, jak tam přitvrzuje nebo co, tak to bude čtení. Ivče a Mirku, představte si, že velkou část toho piva od vás jsem nakonec dovezl domů - šetřil jsem si ho a nakonec věci nabraly nečekaný spád. I nákup v Coop se povedl.

Dozvuky vycházky » po 22. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, včerejší vycházkáři obzvláště, jednak vám dlužím fotku fasádníků ze Světáků. Je to opravdu ten dům, který je nyní stejně jako v roce 1969 v lešení, v pozadí je vidět filosofická fakulta.
A druhak. Jak se nás Vráťa snažil přesvědčit, že v UMPRUMu, v kavárně Času dost je osmý pivovar na naší trase, a sice Kail, tak jsem zagooglila. A výsledek? Kail je opravdu asi nejmladší pivovar v Praze, protože začal vařit 7.12. 2017, ale sídlí v Lahovičkách ». Nejdůležitější info: Pivovar se nachází v Praze Lahovičkách v přímém sousedství s Chuchelským dostihovým závodištěm. Pivovar Kail v současnosti našel svůj hlavní domov v restauraci Času dost, kde je na čepu neustále. Můj dotaz zní, kdy ho půjdeme ochutnat? V muzejní restaruaci vaří, sice draze, ale mají od úterý do pátku polední menu.

Mobil » st 24. ledna - PeKo

Ahoj, děkuju za projevy přízně a Alle za dodání její nabíječky mobilu prostřednictvím Nataši a Náměstka. ALE, Nataša a Náměstek byli svědky toho podivného nabíjení nenabíjení za svícení červeného nepřerušovaného světla. Nabíjel se mobil?, obávám se, že ne, byl plně nabitý eště z domova. Když se teď v neděli opravdu vybil po nepřetržitým puštění, moje vlastní nabíječka se pak chovala přesně jako Allina (tentokrát modré nepřetržité světlo, žádné blikání a nabíjecí ikona jako dřív). Po 48 hodinách se v pravém horním rohu objevily 4 čárky, víc nelze dosáhnout.
Vypadá to, že se můj mobil po těch experimentech v nemocnici nějak pojebal ohledně nabíjení. Až budu schopen, zřejmě bude nutno koupit nový mobil. Proto prosím nevolejte, neposílejte žádné SMS, nemá to smysl, je vypnutý. Jediné případné spojení přes Internet. Díky.

Ad Ferdinanda » st 24. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, to byl včera zase krásná hospoda! Dvacet let se v hospodě nehrálo, museli jsme vždycky čekat až na Stezku nebo XIVejt, a teď se ve Ferdinandě hraje pokaždé!! Je pravda, že v narvané hospodě (štamgasty jsme vytlačili až k pultu), je hodně hlučno. Možná by se vyplatil konferenciér, který by před každou písní vytáhl transparent s názvem skladby, abychom se nechytali až při druhé nebo třetí sloce. Ale atmosféra, ta je úžasná! Každých čtrnáct dní se na tři hodiny ocitáme v irském pubu. Tak zase za 14 dní, v úterý 6. února. Pevně doufám, že už Lenka vyjde se svým coming outem.
14. ledna měly naše webové stránky patnácté narozeniny. A protože je opravdu co slavit, přijali jsme pozvání JaVoru do Řep. Je to neuvěřitelné, ale namačkalo se nás v neděli ve 14:14 do obýváčku přesně čtrnáct. Fotoalbum jako důkaz » Pojedli jsme, popili, popovídali, a když se téměř všichni rozprchli, dorazila jako patnáctá Stáňa. Tak jsme si ještě bouchly. Ani nemusím dodávat, že při odchodu byl u lednice určitě výřad čtrnácti lahví. Oslava je hezká věc, ale teď opět nastaly všední dny. A tak nezbývá než opakovat: Díváte se na naše stránky http://trasa.ctrnactka.net?
Díváte se pravidelně na naše stránky http://trasa.ctrnactka.net?
Fuckt se díváte na naše stránky http://trasa.ctrnactka.net?
Minulou neděli jsem si dala za úkol, že ukážu zájemcům vše, co je na Starém Městě nového. Někteří přišli pozdě, někteří se v klikatých uličkách poztráceli a někdy posléze i našli, ale stejně nás bylo hrozně moc. A informací jakbysmet. Tak zkusím jen hesla, schválně, jestli to rozklíčujete. Tresoria, dům U dvou velbloudů, ze kterého zbyli jen ti dva velbloudi a dveře, Můstek Pepíčka a Márinky, pomník Padlým ženám, pod kterým jsme se všechny s chutí nechaly vyfotit (a kde jsou ta fota?), Pacifik, nespatřená kopule, nejmladší věž Starého Města, schůdky, kterými občas pronikne Pravda, NPÚ sobě, Antonín Slavíček na technice zrozený, Skautské Únětice (ty musíme na Malém náměstí rozhodně prozkoumat), Světáci, kterým opět postavili lešení, Nepomucký pendlující mezi Přešticemi a Prahou, pivovar Sup sem, Sup tam. Prosklenou dvoranou hotelu Barceló jsme prokličkovali do Dlouhé, kde vyřčená slova tesají rovnou do písmen, tu nad křižovatku, tu do pasáže Gurmet. Místo Vontů řádí ve Stínadlech sprejeři, do Obecního dvora se po popelářích a Edith Piaf dostanou už jen milionáři. A stejně to vypadalo i s klášterními zahradami u Anežky. Ač nádherný prosluněný den, byly pro nepříznivé počasí neprodyšně uzavřeny sic! Na přerostlé sochy jsme tak mohli civět jen skrz mříže. Mezihospodu jsem povolila až v pátém pivovaru na cestě a udělala jsem dobře. Loď Pivovar byla v nedělním odpoledni téměř prázdná, a tak jsme ji doby li bez většího násilí. Legie, Republika, Monarchie, Sirius, lehké pohupování pod nohama - to bude těžké zvednout kotvy. Jen příslib, že se sem můžeme přeci v létě na horní palubu vrátit a vrozená zvědavost zvedla Čtrnáctku od plánovaného Titanicu.
Tak znovu on the road! Bofillovi šedivá krabice prošla, zato roztomilý Maršmeloun se smajlíky naproti ostrouhal. Franz Kafka měl tři sestry a všechny odešly jednoho dne z Bílkovy ulice do nenávratna. Čtyřicet let nás vyhlíží poustevník u Intercontinentalu a my jsme dorazili až v neděli. U právnické fakulty jsme si připomněli tři studenty, kteří nedostudovali. Zahrada Umprumu a rychle pryč , než nás Vráťa vtáhne na pivo z nejmladšího pražského pivovaru. Ještě nás ček á šachový mistr světa, středověké hradby, hořící Dům syna, Italové, kteří se po Hlavním nádraží vrhli s vervou na Vlašskou kapli. Ti, kteří nedoputovali do nového proskleného foyer divadla Na Zábradlí, nemusí zoufat - Lenka už kupuje lístky. Tak ještě kolem dvou pivovarů – naštěstí U Dobřenských došlo vlastní pivo a v Boršově voda. Výbuch v Divadelní ulici překvapivě mohli mít v přímém přenosu rovnou oba Roithi. Vláďa seděl v budově ŘLP šest let a Martin se ten den naštěstí místo prác e v sousední budově poflakoval ve škole. Ještě toho mám tolik na srdci a na jazyku - středověké věže, radu Vacátka alias Vaňáska, Kunderu, který se nastěhoval do Bartolomějské, aby to měli StBáci blízko, ale ne. Už je, paní profesorko, šest! A hostinec U Rotundy volá. Je nás přesně tolik, kolik se nás do zadního salónku vejde, mají pivo, jídlo, pivo - prostě pohoda. A závěr. Je toho mnoho nového na Starém Městě, ale naštěstí i mnoho zůstává při starém . Třeba Rotunda. Jděte se někdy přesvědčit. Tak co, jak jste na tom s porozuměním textu? Nic moc? Tak klikněte » (to platí i pro Tebe, Allo).

JIŽ 39. Bál + další postele Na Mýtince » st 24. ledna » JiKu

Vážení, PŘESNĚ ZA MĚSÍC BUDE TURAS BÁL a jak se počítáním na prstech zjistilo tak v sobotu 24. 2. 2018 19. - 24:00 bude již 39. ! TURAS PUNKBÁL. Hraje Deformace & m.m.m6 v Dejvické nádražce!!! Stará, dobrá hudba to zkusí, kostýmy bejt musí???
Vstupenky se vyrábí a brzy budou v našich předprodejích za 100 Kč - Jaras, Kačka, Adéla, Jonas, ale i JiKu, Míla, ZuVl… (v místě 150 Kč).
Přes množství stop a sněhu máme ještě možnost přiobjednat na www.mytinka » další lůžka - tak pište raservace, že!!!!!!!!!!!!!! Jedou Hábovi, Zdenálovi, Homolovi, LuVoj JiKu, Brno taky, Roulini, Uty…