50. malá Stezka » Jubilejní (?) » 4. – 7. 10. 2018
Nové Město nad Mětují » zprávy a pokyny

3. 10. 2018 šéf
Také všechny zdravím, ze Zuzanina e-mailu bych vypíchnul jednu věc a doplnil pár věcí k tomu, co bude. Jestli někdo jede na Stezku a opravdu také zapomněl vyplnil přihlášku na trasových stránkách (to je ten Schindlerův seznam) tak jako Vráťa, nechť dá IHNED vědět! Ono úplně stačí, že až po včerejším upozornění si někteří vzpomněli, že vlastně budou na Stezce kratší dobu, než uvedli do přihlášky. Někdo další zase upozornil, že nám říkal, že tam bude jinak. To je sice hezké, ale takto to může fungovat tak maximálně na Trase 18 (nic proti této Trase ale nemám), ale ne u naší Trasy, kde nás jezdí přes 60 a cca čtvrtina furt něco říká. Pokud tedy u vás nastane změna, neprodleně to prosím NAPIŠTE. Prostě zase klasika, několik dlouhých týdnů před Stezkou klid a pár dní před ní, když potvrdíme počty, smršť změn. Ke Stezce bych měl ještě jednu drobnost pro ty, kdo se na ní chystají odjet až v pátek odpoledne. Mně nejvíc časově vyhovuje odjezd vlakem z hlavního v 16:13 směr Hradec Králové, kde se přestoupí na bus směr Nové Město (s příjezdem v 18:57). Takže, kdybyste se někdo chtěl připojit, tak se sejdeme na nástupišti u vlaku R 931 Úpa.

3. 10. 2018 - JiBu
Nebyla by to pořádná Stezka, kdyby Jirka Bubeníček nevytvořil zvadlo, zde je »

2. 10. 2018 šéf
tak jsem myslel, že je už vše jasné a vyladěné, ale na poslední chvíli se (bohužel jako obvykle) konají změny. Dnes jsem musel nahlásit počty kvůli večeřím (a také kvůli tomu, aby v sokolovně měli jistotu, že nás bude dost a můžeme to tam mít sami pro sebe) a taky bylo potřeba si ujasnit, kolik případně budeme potřebovat přistýlek v chatové osadě. V pátek bude večeře od 19:30 a hospoda otevřená pro nás od 19:00; v sobotu možná o něco málo dříve (to se ještě domluvíme v pátek). Mimochodem - v pátek bude k večeři řízek s bramborem a v sobotu hovězí gulášek. Posílám poslední verzi seznamu přihlášených na Stezku. Je to zkopírováno z netu tak, jak jste se hlásili a jsou podchyceny i změny nahlášené během posledních dnů a i během včerejška a dneška. Jen na vysvětlenou - seznam je rozdělen na dvě části: kdo nárokoval spaní v chatkách a kdo ne (ti, kdo budou spát jinde nebo jinak jsou uvedeni ve spodní části pod dvojitou čárou) První část je seřazena podle dne příjezdu na Stezku a následně podle abecedy. Ve třetím sloupci jsou uvedeny dny, kdy na Stezce hodláte být. Koukněte se prosím (IHNED) na to a sdělte (IHNED) případné nesrovnalosti. Děkuji (publikováno bez přílohy).

1. 10. 2018 šéf
Všechny potřebné informace byste už měli mít, tak jen připomínám, že pro nocleh určitě budete potřebovat spacáky (ale spí se na posteli v chatkách !!)
Večerní posezení bude ve čtvrtek v hotelu Brouček (viz e-mail Honzy Dušáka z 22. 9.), v pátek a v sobotu v místní sokolovně U Sama. Večeře domluveny pro všechny, tedy i pro ty, kteří budou spát jinde, než v chatové osadě U koupaliště.
Od pana Hrušky (to je ten, který nás bude ubytovávat) přišla dobrá zpráva pro automobilisty, že příjezd až k osadě v pátek už bude možný (případné zákazy vjezdu prý máme ignorovat). Co nebude možné, je (jak už upozorňovala Kestřa) dojet do NMnMet vlakem, protože se rekonstruují přejezdy, ale jezdí náhradní busová doprava.
Ještě k ubytování, pokud dorazíte do osady a nikdo tam nebude a vy se budete chtít ubytovat, tak máte zavolat na číslo 604 593 544 (ale volat po jednom asi nebude nejvhodnější), ale večer by tam už ubytovatel měl běžně být.
Závěrem musím konstatovat, že o letošní podzimní Stezku je (oproti minulým letům) docela nadprůměrný zájem, chatky budou našlapané, ale naštěstí někteří přijedou až v sobotu, kdy jiní zase odjedou, takže se tam určitě poskládáme. Ahoj zítra večer nebo v pátek v NMnMet

26. 9. 2018 ZdeTi
Ahoj, čtvrteční odpolední sekce už má naplánovaný odjezd z Prahy? Jako nejvhodnější vlak se mi jeví vlak R 931, 1 přestup: Praha hl. n. 16.13, Strakoč 18:30 – 19:24, NMnM 19:39.
Navrhuju jet tímto vlakem, můžu objednat společnou jízdenku. Proto potřebuju vědět, zda-li pojedete a je-li vám více nebo méně než 65.
Zároveň platí co psal Jirka o cestě již dříve: dejte mi vědět, zda je Vám více nebo méně než 65. Cena pro starší 65+ je 63 Kč, tam žádná skupinová sleva není. Cena pro mladší je 222-165 za jednoho (při velikosti skupiny 2-5). Pokud bude mladších méně než 6, stačí koupit skupinovou jízdenku ve středu třetího. V opačném případě (což nepředpokládám) je třeba skupinovou jízdenku objednat už v neděli 30. září.

22. 9. 2018 JaDu
Nazdar vážení, vyzobaní z přihlášených s příjezdem na Malou Stezku do Nového Města nad Metují ve čtvrtek 4.října – hladem, ani žízní trpět ve výše uvedený čtvrtek nebudeme. Salonek tamní vinárny jsem pro nás zamluvil od 18. h. Jeho kapacita je 30 míst při stolovém uspořádání, abychom se všichni vešli (při sražených stolech by to nebylo pro 30 možné). Hudební produkce z našich řad je možná. Jídla dle jídelního lístku. V mapce pěší trasy od Chatiček u koupaliště, kde spíme, na Husovo náměstí k hotelu U Broučků to koštuje cca 1 km a do 20 minut chůze. Abyste věděli, do čeho půjdeme, koukněte na Hotel U Broučka » se všemi záložkami (začněte třeba hned odleva). Popř. na Cafe restaurant Dům č. 14 »

19. 9. 2018 ZuVla
Dost lidí jede už ve čtvrtek, ale zatím jen pět statečných se přihlásilo na ranní výpad do Dobrušky. Nebudu to víckrát opakovat. Ale odjezd je už v cca sedm hodin, pak procházka po městě spojená s ochutnávkou dobrušského pivovaru v místní hospodě (pivovar otevírá až ve 14 hodin) a poté 14 kiláků do Nového Města. A ještě něco, na čtvrteční večer nemáme hospodu. Kdo se ujme zajištění?

14. 9. 2018 šéf
A ještě pár slov ke Stezce: tady vše zůstává stejné, Nové Město nad Metují, termín - to se dobře pamatuje: čtvrtek čtvrtého nebo pátek pátého (šestek neexistuje, takže to už přijet nemůžete) října, ubytování: chatová osada U koupaliště. Ale co je nového - díky Márince se nám podařilo stabilizovat páteční a sobotní večer - bude to U Sama v sokolovně. Čtvrteční frakce si jistě zajistí čtvrteční hospodu sama (možností je v NMnM dost, nebude vás tolik jako pak v pátek a v sobotu, takže jistě něco sežene). K tomu ještě malé upozornění - U Sama budou zajištěny jen večeře, tedy o snídaně se tentokrát budete muset postarat sami (což by opět v NMnM neměl být problém).

4. 9. 2018 JaDu
Vážení, chcete poznat co vám tiká na levé ruce a jak to vzniká. Jedinečná příležitost se naskytne právě za měsíc na Malé Stezce. V Novém Městě nad Metují má sídlo firma Prim, která vyrábí náramkové hodinky. Od chatové osady U koupaliště, kde budeme spát, to je pěšky cca 2,5 km/45 min. Vstupné pro důchodce je 30,-Kč. Brýle na blízko a optické lupy raději s sebou! Abych tam mohl vyjednat exkurzi na pátek 5. října od 11 hodin, dejte mi vědět do neděle 9.září, kdo o ni máte zájem.

5. 9. 2018 ZuVla
Na Malou Stezku (oficiálně 5. - 7. 10.) mnozí jednou už ve čtvrtek. Ale kdyby někdo chtěl jet už ve čtvrtek ráno, můj Jirka chystá výpad do Dobrušky. Ráno je brutální odjezd už v cca sedm hodin, pak procházka po městě spojená s ochutnávkou dobrušského pivovaru v místní hospodě (pivovar otevírá až ve 14 hodin) a poté 14 kiláků do Nového Města.

8. 8. 2018 šéf
Trasová malá Stezka Jak jsem již psal, uskuteční se v prvním říjnovém víkendu v Novém Městě nad Metují. Ubytování bude na posteli v chatové osadě U koupaliště (akorát bude třeba si s sebou vzít spacák). Zajišťuje Honza Libiger. Předpokládáme, že první výsadek se vydá již ve čtvrtek. Další podrobnosti budou následovat, stejně tak i přihlašování (předpokládám, že bude opět elektronické).

Nocleh malé Stezky

  • Chatová osada u koupaliště » web »
  • poloha kempu » mapa »
  • Spaní bude na postelích, ale POZOR!
    Ve vlastním spacáku!

Dokumentace


Aktualizace každých 24 hodin

Plány a aktivity na Stezce

  • čtvrtek celodenní výpad do Dobrušky, rekognoskace piv a architektury, pak 14 km do NMnM
  • pátek v 11 h exkurze do PRIMu