Deník z Tibetského Sečuánu » ne 3. prosince » Niki

Zdravím, dodal jsem na své stránky » odkaz na deník z dubnové cesty po Tibetském Sečuánu ».

Předvánoční víkend uprostřed týdne 6.12. » po 4. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, víkend uprostřed tohoto týdne opravdu bude. Sejdeme se ve středu v 8:50 před pokladnami Hlavního nádraží a pojedeme via Benešov osobákem v 9:06. Takže můžeme nabírat další výletníky ve Vršovicích, Strašnicích, Hostivaři, Horních Měcholupech atd. atd. Vystoupíme v Benešově, podíváme se na pivovar Ferdinand (jen zvenku) a pak půjdeme na oběd do zámecké restaurace na Konopišti. Projdeme parkem a poté Měsíčním údolím do Poříčí nad Sázavou. Odtud vlak zhruba každou hodinu přes Čerčany do Prahy ( z Poříčí 16:50, 17:49, 18:49). V Praze za hodinu. Trasa 12 - 14 kiláků podle velikosti okruhu v Benešově. Zve Jirka, Ferdinad d´Este, Jack London. Fotoalbum »

Uterní hospoda u Ferdinanda » čt 7. prosince » MiMa

« To je pro ty, kteří mají do hospody daleko…

Víkend uprostřed týdne - Za Ferdinandem a do Měsíčního údolí » čt 7. prosince » JiVl

10 účastníků, 17 km.
Zahájili jsme okruhem po benešovských památkách: císařský salonek, gymnasium, kasárna, kde získal Luděk hodnost svob. abs., pivovar, muzeum, zřícenina minoritského kláštera a nakonec i Městské divadlo, kde jsme před lety viděli představení Jardy Pařízka. Přitom jsme zašli i do hospody U Ferdinanda na skvělého Maxe a ranní polévku.
Po překonání E55 jsme parkem došli ke Konopišti. Ve Staré myslivně poobědvali místní výborné zvěřinové speciality.
U hájovny Želetínka zjistili, že už před 100 lety stejně jako dnes tu mezi nejčetnější úlovky patřili bažanti. Přes Měsíční údolí jsme již za tmy dorazili do Poříčí nad Sázavou. Zdejších 1296 obyvatel má ROPID, ale nemá hospodu.
Nedbali jsme varování: "Místních se neptej...", a podle rady vyrazili poněkud nesmyslně po silnici do Čerčan. Tím se plánovaných 14 km prodloužilo na 17. Fotogalerie »

Swing před Vánoci » pá 8. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, to se nám to zahušťuje. V úterý je Čtrnáctková nadílka a hned den potom, ve středu 13. 12. je Pařízek a jeho Modrá synkopa opět v Michnově paláci. A opět od 19 hodin. Viz příloha. A když píšu, Lenko, viz příloha, znamená to, že u mailu je příloha ».

T14 – vánoce » po 11. prosince » šéf

Ahoj všem, předpokládám, že úplně zbytečně připomínám zítřejší vánoční slezinu Trasy 14. Takže (úplně zbytečně, protože to všichni víte): Besední restaurace u Ritschelů, Slivenecká 14:2, Praha Hlubočepy od 18:00 hod.
Vaří tam (abychom měli sál zadarmo, tak je potřeba nějaká jídla odebrat, ceny jsou mírné a mají široký repertoár). Sál je za hospodou (vpravo za výčep furt dozadu), ale nejlepší je jít bočním vchodem u zastávky vlaku.
Spojení: Vlak: Smíchovské nádraží (je to vlak směr Nučice, případně směr Beroun, ale přes Nučice !!!!!) 17:46, 18:16, 18:46 (jede jen 4 minuty a je to hned první stanice!)
Autobus: č. 120 - nástupní zastávka Na Knížecí (když vylezete z metra na stanici Anděl tím momentálně jediným výlezem, který je v provozu do vestibulu, tak je to druhý východ vlevo) 17:30, 17:45, 18:00, 18:15, 18:30 (jede 12 minut, výstupní stanice se jmenuje Nádraží Hlubočepy)
Ahoj zítra večer

Ad Nadílka a Jak Alenka v říši divů » st 13. Prosince » ZuVla

Ahoj všichni, tak máme za sebou další moc hezkou nadílku, na kterou jsme poprvé jeli vlakem. Jízda trvala opravdu inzerované 4 minuty, ale na nástupiště 3a, které bylo v černočerné tmě až někde u Chuchle jsme šli dobrých deset minut. Ale zato nás vlak vyklopil úplně přesně před vchodem do Besední restaurace. Celý lehce vychladlý sál byl jen pro nás, hudba po bůčku a čočce přehrála celý, opravdu celičký repertoár koled (některé Stáňa slyšela úplně poprvé v životě) a pak Vláďa tak nějak zhodnotil proběhlý rok. Místo Ježíška rozdávali dárky v příšeří ti obrýlení. Takže jestli jste rozbalili omylem dárek určený někomu jinému, může za to (jako skoro za všechno) náš šéf. Když se v deset poněkud vyprázdnil sál, dorazili proti všem ještě Provázkovi, a tak došlo i na korouhvičku. Tak hezké vánoce!
Ale ještě ne, dnes jsou od sedmi v Michnově paláci Modré synkopy a Duo Tornádos. A co nás dál čeká? Přečtete si na konci mailu.
Nedělní vycházku "Jak Alenka v říši divů" jsme zahájili obědem v modřanském kině. Je to asi jediné klasické kino, které v Praze mimo centrum zbylo. V každém případě jediné, kde se vaří. Tam bylo ještě všechno v pořádku. Divit jsme se začali až na modřanské vinici. Ač byla adventní neděle, byly viniční domek i přilehlá kavárna neprodyšně uzavřeny. Se slzou v oku jsme vzpomněli na vycházku "Bier nach Wein trinkt nur Schwein" přesně před deseti lety, kdy nám vinař u zbořeniny viničního domku naléval a naléval. Podivili jsme se, kdo všechno nalezl modřanský poklad, a přesunuli se o kousek dál. Už je to tak - ten, co celý život z pódia vykřikuje do světa, že zná jednu z Dejvic, usrkává víno na terase v Modřanech. V DDM postavili rozhlednu, ale lezli na ni lidi, tak škrtem pera určili, že se o rozhlednu rozhodně nejedná. Pak už jsme se ani nedivili, že gymnázium v Modřanech postavili Ukrajinci za eura. Vyfotili jsme se v ulici, kde bydlí největší koncentrace Čtrnáctkářů a vyrazili podle cedule Do Píčovic. Podle potoka, přes poldr, loukou a lesy k hájence Kamýk, kde je momentálně jen přerušovaný plot. Místo poledního sluníčka začal foukat ledový vítr (jak překvapivé v prosinci), a tak jsme prolétli Pátou metu u sotfballového hřiště i další neidentifikované sídliště a šli se zahřát do mezihospody Obzor.
Teď už půjdeme za Alenkou. Do základní školy běhala dvoumetrová Alenka skoro třicet let. Ale protože ji občas někdo ustřihl vlasy nebo pocákal barvou, tak ji ředitel za trest zamknul do kabinetu. Rekviem pro Alenku jsme pojali po svém - vyžahli jsme svařené víno, pojedli cukroví a vyrazili dál. Statný býk za masívním plotem avizoval, že se blížíme k jatkám. A opravdu. Trojjediná socha řezníka, řeznice a dohlížejícího úředníka i základní kámen nás utvrzovali v tom, že stojíme před masokombinátem Písnice. Ale stačilo projít vrátnicí a rázem nás vítal chechtající se Buddha. Jali jsme se procházet okolo dlouhatánské řady skladů, velkoobchodů, obchůdků a všudypřítomných krabic. Jen občas nějaký nápis v češtině nám připomněl, že jsme na východě Prahy a ne na východě Dálném. Krátká chvilka na rozjímání u buddhistické svatyně a už jsme se vnořili do otvoru C. Nekonečné řady hadrů a bot - my všichni, muži i ženy, zvyklé na ledacos, jsme zírali jak Alenka v říši divů. Jak z toho vietnamského ráje ven? Znám jednu díru v plotě, a když nadzvihneme mohutnou větev a odhrneme pletivo, vznikne luxusní úniková cesta. Prošli jsme plotem i sněhovou vánicí a došli ke křeslu, které přičinlivý majitel přemístil z výstavy v ulicích rovnou na svou zahradu. Poslední zastávka v naprosté tmě byl pivovar Kunratice. Ke koloritu vycházky patřilo, že sice usilovně vaří, ale nemá vlastní hospodu. Tak jsme museli vzít za vděk Gabrinusem v hospodě Na Betáni naproti. Ale nakonec dobrý. Vycházka už je na našem webu », ale protože na odkaz stejně nikdo neklikne, podívejte se aspoň na náš exodus z asijského ráje. Budete se divit, stejně jako my, jakých tělocvičných úkonů jsme my vycházkáři ještě schopni.

Lázeňský poukaz - jen pro klienty » čt 14. prosince » AlKo

Vánoční výlet 26. 12. 2017 » ne 17. prosince » PaTi

Ahoj výletníci, mám pro Vás upřesnění:
– v 10:30 nás budou čekat v Srbsku v restauraci U nádraží (U Hulanů), kde jsme s JIBLAJIMI pojídali svíčkovou. Slíbil jsem odběr cca 25 piv a několika polévek. Mají Plzeň za 33 Kč, Starouš za 25 Kč a polévky za nevím kolik. Mohou být i jiné poživatiny. Zájemci o jídlo, hlašte se do 24. 12.
– při zkoumání trasy byly zjištěny zásadní nedostatky v původní trase a tak jsem provedl změnu-ZKRÁCENÍ TRASY a ZMENŠENÍ KOPCŮ.
– U Krobiána je jako vždy o svátcích zavřeno (naštěstí, obsluha mizerná).

Veselé Vánoce a PF 2018 » po 18. prosince » *RMV*

I jménem staroslavného SPASu zdravím slovutnou Trasu 14 a všem jejím členům přeji pochopitelně Veselé Vánoce a hodně štěstí, zdraví a bohatý program v roce 2018.
*RMV* tč.IV. a VI. praes. SPASu

PF 2018 » út 19. prosince » šéf

Ahoj všem, připojujeme se rovněž k řadě přání a i my přejeme celé Čtrnáctce příjemné a klidné prožití vánočních svátků, úspěšné vykročení do Nového roku a hodně štěstí a hlavně zdraví v nadcházejícím roce (10x14+4)x14+14:14+14:14. Nataša a Vláďa

Vánoce a PF 2018 » čt 21. prosince » MiHa

Milí přátelé ze 14, ač jsem od Prahy daleko, jsem s vámi stále přes tyto stránky, pozorně čtu zprávy od Zuzany i ostatních z výletů a vycházek a akcí, prohlížím fotky, už js zvládla i leteckou poštu od Vráti(teď už zas nevím, jak jsem se na fotky dostala), někdy i prstíkem sleduju na mapách vaše kroky. Jen tak dál, přeji vám všem krásné Vánoce a těším se na setkání s vámi, nejspíš na jarní Stezce.

Ad Vánoční výlet, PF 2018 a leden » st 27. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme byli na Vánočním výletu - číslo nevím, ale určitě byl náš cíl už pojedenácté Berounský medvěd. V Srbsku jsme se vyhrnuli z vlaku natěšeni na výlet, ale naše putování netrvalo dlouho. HoV. Pavel pro nás otevřel nádražní restauraci, kde jsme naposled byli s JiBlaJiMi. A hospoda měla přesně tolik židlí, kolik nás právě je. Takže když o půl hodinu dorazila Třináctka, mohla nás jen na sucho pozdravit. Pivo, vývar a už se škrabeme po zelené nad lom. Název lomu odvál čas, ale Šedesátku vysázenou na dně lomu z Bohemek a následnou konzumaci si budeme pamatovat navždy. Loukami a lesem do Hostími. Zatímco v Srbsku byly otevřené hospody čtyři!!!, U Krobiána ani jedna. Cesta k ohni se protáhla. Tři frakce diretissima oheň, silnice Beroun a nejdřív vyhlídka se po rázných zásazích vůdce přeci jen sešla u ohně na asi třiceti odstínech bramborových salátů, vánočních cukroví nepočítaje. Pak už nádhernými prosluněnými stráněmi nad paneláky a dálnici, kde mohla do mlhy v údolí Naďa konečně vydechnout: Beroun. A teď důležitě upozornění: vlak jede do Prahy každou půl hodinu, ale Medvěd je jen jeden. I když vypadal plně, nakonec jsme se v pohodě všichni dorazivší vešli a dokonce jsme dostali pozvání do patra od Kamarádů Staré řeky. Pařízek absentoval, ale stejně to byl hezký hudební závěr našeho Vánočního výletu.
Teď posílám ještě PF od naší stále nerozrostlé rodiny, PF Katalin a také pozdravy do Nového roku od správce kempu U Skalníků ve Stráži. Stále vzpomíná na naši společnost, tak jsem mu na oplátku poslala Čtrnáctku na ostrém startu do Nového roku.
A teď už jen rychle zopáknu, co nás čeká v lednu.

Takže hezké prožití Silvestra a vzhůru do Nového roku 2018

Sektůra » st 27. prosince » JiKu

Kdo chce info, hlásí se na skturas@gmail.com a bude to chodit, přestane-li, obratem se přihlásí.... HOJ TURAS!

Přání » čt 28. prosince » Chapadlo

Milí kamarádi! Pohleďte vzhůru do nového roku 2018 spolu se mnou v iontovém tunelu slovenské pyramidy u Markušovic. Třeba se tam v novém roce také dostanete. Všem přeju hodně zdraví a spokojenosti.

Norrisova bouda » čt 28. prosince » MiMa

Pozdrav z Norrisovy boudy, po přechodu Jizerek z Jakuszyc... A od Hrocha potmě, jak jinak, že?.. Věra, unavená ale šťastná to žena. A sníh padá... A my taky. Užijte si Silvestra věnujeme Vám na Bramberku hodně hlasitou vzpomínku.