mapa učené toulky mapa učené toulky mapa učené toulky mapa učené toulky mapa učené toulky mapa učené toulky mapa učené toulky mapa učené toulky Ad U Houmra 3. 10. » st 4. října » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme byli po létě poprvé U Houmra a bylo poznat, že je těsně po Stezce. Veškerou rozjásanost jsme zanechali na Stezce a ve zpátečním vlaku. Ke zmenšenému čtvercovému stolu jsme se hravě vešli, v jednom rohu si špitaly Hérakleidy a v druhém udržovala konverzaci jen čerstvá, odpočatá důchodkyně Věra Ouř.
Stezka byla krásná stejně jako babí léto. Ostatně skoro všichni jste tam byli, tak víte a nemusím nic psát. Ale když jsem si prohlédla Vráťovy letecké fotky, které zůstávají většině utajeny, musím se o jeden zážitek podělit a pár fotek přeposlat. Na Stezku přijela na jeden den i Petra s Lubošem. Veni, vidi, cvíči. V pivovaru Malešov nás totiž Petra pozvala na Pivní jógu. Po pár pivech jí to nedalo ani moc práce. Seřadili jsme se úplně všichni!!! do kruhu a cvičili podle pokynů paní předcvičovatelky, dokonce i ve dvojicích. A na závěr jsme tu krásu mohli i vypít!

TURASání » čt 5. října » JiKu

Vážení, Dnes Kvalitář v sedm...
Tento víkend na Rasovně Rasvín... Kdo nevyrasí může jít na Legendární Jeff Biograf zahraje v sobotu 7.10. od 20.hod Na Slamníku.
V neděli na Kampě Jazz session 16-19
Tažení nás posílilo na duchu na leta dopředu, že... Další fotky od Ondy jsou tady » i od JiKu tady »
Připravuje se Křivoklát, Přechod, Velvary a Cvičení, by se nám žíly nezkrátily a neupadli jsme v lenoru a zapojemnění jemnosti
P.S.: Včera Nápadníci KampaNuly připravili super podzim Toulací, je se na co těšit.

Hérakleidy » pá 6. října » šéf

Ahoj i tady všem, navazuji na úterní hospodu, kde, jak jste se mohli dočíst ze zprávy od Zuzany, si v koutku špitali pořadatelé Hérakleid a kde také Lenka tak nějak pořád věděla/nevěděla jestli...., chtěla/nechtěla se také této akce zúčastnit. A pořád se vyptávala "ty tam jdeš? a ty? a ty? ´, já nevím…"
Vyhlašuji akci: "Podpořte Lenku". Je to jednoduché, stačí se přihlásit. Všechny potřebné informace najdete na www.takpraha.cz a níže text poslaný na TAK.
Ještě k úterní návštěvě U Houmra, platili jsme jako poslední a když jsem odcházel, tak se personál netvářil zrovna vstřícně (jako jindy při našich dřívějších návštěvách). No je fakt, že nás tam nebylo mnoho a někteří vlastně svým způsobem jen "procházeli". Kolik toho budeme konzumovat, je samozřejmě jen a jen naše věc (a nikdo nemá právo nám do toho mluvit), ale mohlo by se však stát, že tam dají při zamlouvání rezervací salonku přednost jiné, lukrativnější společnosti.

Hérekleidy – před týdnem jsme se krásně hřáli na Stezce, teď téměř klepeme kosu a příští pátek večer? To budeme pěkně v teple jednoho sálu jedné restaurace. Tedy určitě účastnící nové akce nazvané Hérakleidy.
Úspěšně se na ní hlásíte, takže místa ubývají, ale ještě se můžete v klidu a pohodě hlásit. Ovšem, vzhledem k tomu, že musíme zajistit před nějaké věci, tak potřebujeme znát pokud možno co nejpřesněji počet účastníků Tedy přihlašování bude ukončeno v úterý 10. října ve 14:14!! K přihlášeným bych měl dvě věci: 1. TAK nějak podvědomě mám zafixováno, že v TAKu (vč. jeho spřízněných duší) jsme něco jako jedna rodina, kde se všichni známe a zřejmě pod tímto dojmem jsme vytvořili přihlašovací formulář, kam jsem zapomněl dát kolonku s elektronickým spojením (telefon, e-mail). Jak už jsem říkal na pondělní schůzi, bylo by dobré tedy, kdyby mi přihlášení poslali nějaký ten kontakt na sebe (co nejdříve, nejpozději do zmíněného úterý) poslali. Někteří už tak dokonce učinili! Nemusí ho samozřejmě posílat členové TAKu, kteří uveřejnili kontakt v TAKovém adresáři a ti, se kterými jsem si v poslední době psal. Děkuji moc.
Jinak pro jistotu uveřejníme potřebné informace (byť v poněkud zakódované podobě) na webových stránkách. Zatím mohu jen prozradit, že sraz účastníků bude v pátek 13. 10 cca v 17:30.
2. Dostal jsem také dotazy, jestli je potřeba na akci přijít v nějakém antickém oděvu nebo v něčem podobném. NENÍ. Klidně můžete přijít v jakémkoliv oblečení - civilním, vojenském, formálním, neformálním, v oblečení ve střihu císařových nových šatů, případně oblečení/neoblečení, učesaní/neučesaní, obutí/neobutí ..... jak je ctěná libost! Snad jen skafandr bych nedoporučoval (a na nohou pohorky).
Ač by se tak mohlo zdát, tak akce nemá vlastně s antikou až tak moc společného (i když určité znalosti o obyvatelích Olympu se možná budou hodit). Héraklés a Hébé byli zvoleni hlavně z toho důvodu (jak už jsem v počátcích zvaní na akci psal), že mají vlastnosti blízké vlastnostem klasického Stezkaře - tedy, věčnou mladost (byť už nyní téměř jen duševní, ale ta je ze všeho nejdůležitější), důvtip, odvahu … (nadlidskou sílu již decentně vynecháme). To vše bude na akci potřeba a určitě se uplatní i ta pohostinnost Hébé (jak jsem již také psal, součástí akce bude i večeře).
TAKže neváhejte a v příští pátek ahoj, Vláďa Roith a realizační tým z T14

Doprava na zítřejší vycházku » so 7. října » ZuVla

Ahoj, právě mě upozornil můj syn Martin, že busu 208 změnili od 4. října jízdní řád. Sice jezdí z Depa Hostivař o víkendu každých dvacet minut, ale dvakrát z toho skončí v blízkém Outletu. Takže ke Škole Dolní Počernice jede jen ve 11:23. Začátek vycházky stihnete, startovací pivo tak maximálně malý. Když chcete přijet dříve, musíte si vyhledat spojení do Dolních Počernic (to je zastávka na hlavní) a pak dojít asi 10 minut přes park pěšky. Jede tam třeba autobus 163 z Depa Hostivař v 11:03 nebo 109 z Palmovky, nebo 110 z Hejtmanské (za rohem od Rajské zahrady). Prostě vyhledejte si spojení na dpp.cz a přijďte před startem na poctivé jedno.

mapa učené toulkyVnučka » IvČe » čt 12. října

Ahoj, včera ve 22:35 se narodila Adélka Černohorská.

Re: Vnučka » IvaVá » čt 12. října

No, to je konečně zpráva !!!!!!!!! Kam se ........ ty informace o "právním názoru v EU". Jen houšť a když si člověk uvědomí, co tomu předchází, no paráda. Gratulujeme babi a dědovi. Vávrovi ze "z kmotrovského severu"

Chuťůra » pá 13. října » JiKuč

PODZIMNÍ KŘIVOKLÁT o víkendu 20. - 22. října Vlakem (jediný spoj) v pátek z Hl.nádraží (Sras 16:05 u sloupů) před Dobříš do Malé hRAStice, kde z nádražní hospody nás místní znalec provede potmě lesem pěšinou 3km do Nového Knína (čelovky!). Spaní Sokolovna zem. Zajištěna hrací hospoda U Mikulášků (nahoře na nám.) s večeří dle výběru. Hlásíme počet lidí!!!
Sobota 9:13 a 9:36 příjezdy link. busů. Pak cestou poli a lesem do Záborné Lhoty, v Prostř. Lhotě oběd v hospodě U Ládi a přes Sejckou Lhotu nad Živohošť a dolů Vltavě přes most do Jablonné. (2 rashledny - Mokrsko a Besedná), POZOR ZMĚNA !..Celkem 17 km do staré hospody Pod kovár-nou (řízky) + penzion - spaní v peřinách á 200 (spacák 100Kč) Od „Ládi“ BUDE PŘISTAVEN STARÝ DOBRÝ SBĚRNÝ BUS....
V neděli po snídani dopoledne opět starej bus či společně pěšky z Jablonné někam k Posázavskému Pacifiku... Přihlaste se týden předem JiKu na večeře. Díky.
Pá - pond 27.- 30.10. Přechod Krkonoš Mláde,že + starejch ! PROGRAM: pátek 27. 10. – příjezd večer na chalupu Xvátkům (Jablonec n. Jizerou), jídlo + kulturně-osvětový program sobota 28. 10. – pochod směr Dvoračky, Martinovka, Schronisko Odrodzenie (nocleh zajištěn) neděle 29. 10. – směr Luční bouda – Černá hora – Rasovna (Rudník) – večer na Rasovně obvyklý program (večeře, kladivo, nocleh, snídaně) pondělí 30. 10. – odjezd DOPRAVA: – na autobusy na cestu tam si zajistěte místenky!!! – na chalupu Xvátkům – bus z Prahy z Černého Mostu do Jablonce n./Jiz. (v 16.00) nebo k „odb. Bratrouchov“ (v 16.20) – vlakem z Prahy z Hl. n. se dvěma přestupy do Jablonce n./Jiz.-Hradska (odjezd ve 14.07 nebo 16.07) – na Schronisko – busem z Prahy do Špindlu, pak nahoru po zelené přes Špindlerovku – návrat – vlakem do Prahy z Hostinného nebo z Trutnova, do Brna to již přes Vrchlabí nejezdí, nutno tedy přes Prahu S SEBOU: – dobré boty (!!!), přezůvky, plastovou láhev na vodu, něco do deště a zimy na sebe i do sebe (nejen rum, tradičním nápojem je griotka), nepodcenit výstroj (může sněžit!), spacák, čelovku, tatranky apod., HUDEBNÍ NÁSTROJE, náplasti na puchýře – peníze: přiměřeně, hlavně na dopravu, obědy a občerstvení cestou – na ubytování ve Schronisku si raději vyměňte koruny na złoté (lépe se to platí a Kč má o dost horší kurz) ZAJIŠTĚNO BUDE: – u Svátků – teplá večeře (hlaste vege), pivo, víno, nealko, snídaně (cca 200,- Kč na osobu a den, nocleh zdarma) – na Schronisku – nocleh na boudě za 30,- Zł – SPACÁKY S SEBOU!, k dispozici je bufet do 21 hod. a pak opět ráno, na snídani či večeři je možné mít i jídlo vlastní – na Rasovně – večeře, kladivo, pivo + další pití, nocleh a snídaně (celkem asi 250,- Kč/os.) Hlaste se prosím co nejdříve výhradně na adresu podzimni.prechod@seznam.cz s uvedením data příjezdu. Případné dotazy zodpovíme e-mailem tamtéž, případně na facebookové události. Těšíme se na Vás! Jarda a Kačka Svátkovi
ZKRÁCENÁ, lékaři popořená tRASa pro starý a slabší mladý...: Pátek Rasovna auty, příprava všehoj...Sobota dopol busem do Špindlu - Svatým Petrem 10 km Výrovka, zde 8 postelí (zatím), večeře, kytaras. Neděle hřebenem na Rasovnu (i Amálka čeká). Večer a v noci napojení všech se všemi - Zelňačkou, Kladivem a Velvary Hlašte se na sobotní noclehy, postele se vrací….HoJiKuč & Zdenál
Sobota 25.11. Domluveny VELVARY, bez PaŘípu? (20 let) 1.- 3. 12. Mikulášký víkend Žabíhoj údolí – Heroltice ?Srub u Skryjí – vzpomínka na Mystika (10 let)…
2018 5.- 7. ledna CVIČENÍ ...10. ledna - KatKub 60 !!!!!! Přechod Krušnejch, TURAS BÁL Vandříky na Brdy i Posázavskou stezkou, PŘECHOD KRKONOŠ, 22.3. Konference KMSSS JARNÍ PIVOKLÁT – Jabkenice, Nymburk, Kersko (J.Rybář) Květen – MINITAŽENÍ, RASROK, TÁBORAS, 24. září - Dědek 70 !!!!!!!
Kdo chce info, hlásí se na skturas@gmail.com a bude to chodit, přestane-li, obratem se přihlásí.... HOJ TURAS !

Pochvala pro Vláďu, Natašu, Janu a Michala » po 16. října » StDu

Ahoj všem, měli byste vědět, že páteční dlouhodobě připravovaná akce pro hravé a zvídavé se velmi vydařila, dozvěděla jsem se to v sobotu na Brdech na Loučení s létem od těch, kteří se ji zúčastníli. Byli nadšeni. Pěli chválu. Takže sláva Láďovi, Nataše,Janě a Michalovi. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla. Jak jsem slyšela, tak předávám dál. Přeji hezký den i týden.

Ad Houmr 17.10. a Semmering » st 18. října » ZuVla

Ahoj všichni, včerejší Houmr byl tak, jak má být. U čtvercového stolu narváno, později příchozí posedávali ve druhé řadě. Zážitky, povídání, hlučné povídání, posléze řev. Judy jen nechápavě pomrkávala. Ale co to? Je půl desáté a v hospodě nás (z)bylo pět. To všichni facháte od šesti? Abychom udělali šéfovi radost, museli jsme pít i za vás. A nejen to. I platit. Víno, vodu!!!, dressing jsme my pravověrní pivaři rozhodně nepožili.
Příjezd na nedělní vycházku Pražský vodní Semmering poněkud komplikoval bus 208. Ne každý zamířil za vodou, některý se tak zajímal o módu, že skončil už v outletu. Ale nakonec jsme se v Počernickém pivovaru téměř všichni sešli a díky Bavorskému víkendu a nepřeberné nabídce piv pobyli poněkud déle. Do zámeckého parku jsme vyrazili i s nejmladšími účastnicemi, které si nás našly na internetu, a které jsme vzápětí použili jako testérky skluzavky od Franty Skály. Prosvištěli jsme si všechny pamětihodnosti Dolních Počernic a za Domem smutku vyrazili na rozhlednu. Poznáváte ji? Tady jsme před deseti lety zaháněli výstřely orkán Kyrill. Teď jsme stříleli šampusem od samotné Věry Martinové, která přijela, odevzdala na svůj svátek dobře vychlazenou láhev a odjela rozdávat rozvětvené rodině svíčkovou. My jsme se poté vnořili do ráje ptáků a divočiny, která lemovala meandrující Rokytku. Vynořili jsme se až u Kyjského rybníka. Na rozhlednu z proutí by lezl jen blbec Zoubele, my jsme raději obešli celý rybník a přistáli na terásce pobřežní hospůdky Erika.
mapa učené toulkyJste připraveni na další kuriozitu? Tak jdeme K Rokytce, kde stojí Dům v sadu na kuří nožce. Architekti oceňují, my jsme jen nevěřícně zírali. Terénní vložkou jsme vyrazili rovnou pod most. Přišel jak na zavolanou, neboť začalo pršet. Jako správní bezdomovci jsme si čekání na konec přeháňky krátili šampaňským. Už zase můžeme sledovat tok Rokytky. Břežanka na břehu lákala, ale to už bychom asi domeandrovali, a tak jsme vyrazili dál k Hrdlořezům. Nejen poručíme větru dešti, ale dokážeme i poručit Rokytce, jak poteče. Před pár lety rovný tok kličkuje o sto šest, naštěstí mlatová cesta vede úplně rovně. A už nás vítá trať, pod kterou jsme šli před půl hodinou, a Hořejší rybník. Místo bazénů postavených v akci "Z" je teď nový malinký rybník Polifka a téměř divoká Rokytka, valící se přes kameny do Prahy. Jsme na rozhraní Hloubětína a Vysočan a jen svištění gum nám dokazuje, že padesát metrů od nás je pražský okruh Průmyslová. Porovnali jsme foto Kejřova mlýna z vycházky "Chcete být za vodou? Tak pojďte na Dálný východ" v roce 2007 se stavem teď, přelezli cyklostezku a přímo proti nám se objevily dva smrky. Naštěstí nejen stromy, ale i hospoda. Teprve tady jsem výletníkům ukázala, jaký vodní Semmering se mnou vlastně absolvovali. Kam se hrabe vlak! JaVor tentokrát bleskově udělala album z vycházky, a tak se na dům na kuří nožce můžete podívat i Vy ».

mapa učené toulkyNews pro Podzimní Křivoklát 20. – 22. 10. » st 18 října » JiKu

Vážení, vše zajištěno… V pátek sras v hospodě v M.hRAStici u nádraží, 18:00 nás vyzvedne místní Ctirad Pavlů s kytarou a protáhne přes les pěšinou k Sokolovně, kde bágly počkají… Pak 400 m na náměstí k Mikuláškům, kam dorazí další a po večeři zazpíváme. Jede i Hugo s Martinem 11 a 12 let, takže děti větší klidně berte, že.
Kdo jede v sobotu nechť si obtelefonuje autobusy… Je jich asi více v 8:30 - jeden z Knížecí a ve stejný čas je psán další ze Smích nádraží oba s přestupy v Mníšku. (Dříve jede bus již v 8,05 ze Smíchovského nádraží, v Kníně je v 9,13, a je čas na prohlídku třeba tvrze ve St.Kníně). Hospoda se otevře možná až v deset. Je tam ale naproti od devíti malé lahůdkářství s kávičkou :-) Po desáté dle papu přírodou na další štaci. V hospodě U Ládi bramboračka 15x a jiná jídla… Odpol rashledna Besedná a busem nebo pěšky postupně kvečeru Jablonná (15 řízků, nebo více??? a taky jiná jídla).
Nedělní odjezdy domluvíme dle aut, busu a vlaků. Tož doraste! HOJ ZAS!

Nohavica v O2 Aréně » pátek 20. října » ZuVla

Ahoj, včera nás 14 ze čtrnáctky bylo v O2 Aréně na Nohavicovi. Kdo si chce některé písničky a atmosféru zopakovat nebo z nepřítomných se podívat, jaké to bylo, už jsou vystaveny na www.nohavica.cz .Abyste to měli jednodušší, některé jsem vybrala viz níže.První je ten "protestsong"  Hanba sláva, o kterém dnes píše Mladá fronta Heute. Mě nejvíc dostal Mikymauz s metronomem - to je ten poslední odkaz.
Sláva hanba »  | Kopaná » | Černá díra » | Mám jizvu na rtu » | V moři je místa dost » | Jeruzalem » | Minulost » | Jdou po mně jdou » | Danse macabre » | Ostravo » | Kometa » | Mikymauz »

Úplně nový chlap » po 23. října 2:37 h » MiMa

TAK! Povahy, jestli o tom ještě nevíte, TAK mám od Vojty a Moniky vnuka Zdendu, úplně novýho a velkýho a těžkýho. Hoj je to kus chlapa. Teď jsem přišel z jemné oslavy domů, tak proto píši. Hoj a hoj

Nová Trafačka » ne 22. října » KaKu

Ahoj všichni, bejvávala ve Vysočanech kousek od O2 Arény galerie Trafačka. Tu časem vystěhovali a teď se zabydlela v pražské tržnici jako Trafo Gallery. Něco jsem tam nafotil. Je to výstava Michala Cimely, docela zajímavá. Fotky zde » Stránky galerie zde » Mohlo by to fungovat jako uklidnění po volbách ;-)

mapa učené toulkyDD Brno – je čas volit! » po 23. října » ZdeVě

Ahoj, pro ty co se přihlásili nebo byli přihlášeni na DD Brno: Už jste si užili jednu legraci, ale teď musíte učinit vážnou volbu. Na vás je, abyste si zvolili koalice pro obsazení zbývajících míst nikoli ve sněmovně, ale v ubikaci.
A taky si musíte vybrat, jaká strava na vás bude čekat, nevoliči se budou muset spokojit s tím co zbyde:
Pátek: 1 – řízek + bramb. salát, 2 – guláš
Sobota: 3 – kachna + zelí + knedle, 4 – svíčková na smetaně
Svoji volbu (stačí čísla a jména) dejte vědět obratem na mail nebo SMS na můj mobil 606… Pokud víte o někom kdo pojede a nemá mail dejte mi prosím vědět. Brnu zdar! Podklady DD Brno »