Slovinsko – ztráty a nálezy » po 7. srpna » Kestř

Ahoj!! V autobuse zůstala džínová,pánská košile, dámské kraťasy černé, vidlička. Zítra mohu dodat do Prahy

Slovinsko 2017 » po 7. srpna » MiMa

Hola povahy, úžasný zájezd a obrovská spokojenost, mě přinutila vytvořit fotoalbum z dovči. Bohužel tam nemám fotografie, jak se gazely noří do moře. Tam jsou totiž nejvíce zranitelné. Nemám bohužel na telefonu tisícinu vteřiny. Snad ty hbité tvory někdo zachytil…

Trasovní slezina a vzpomínka » út 8. srpna » KaKu

Jak se hospoda přes poněkud rozpačitý start báječně vydařila, vylíčí zajisté osoba nejpovolanější, naše Zuzana. Já si dovolím přidat jen cosi dumnějšího, na co přišla trochu řeč: Nepochybně jsme všichni znali Pavla Kantorka, mistra kresleného humoru a zároveň erudovaného fyzika. Dovoluji si poslat malou vzpomínku na něj – vernisáž ve Strašnicích před dvěma lety ». Ta dáma ve světle fialové blůze je jeho sestra.

Ad Přístav 18600 » st 9. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, když jsme včera dorazili do Přístavu 18600, vypadalo to na fiasko. Každé místečko pralesa bylo obsazeno mladými alternativci či kravaťáky. Přitáhli jsme si z houští několik palet, usadili se na ně, vystáli frontu na pivo Křižík a ostřížím zrakem sledovali okolí. Vyplatilo se. Ani jsme nemuseli mávat občanskými průkazy - všichni byli o třicet let mladší, samozřejmě kromě prvňáka Štěpána, a osazenstvo v okolí začalo opouštět bojiště. Záhy jsme získali dvě plnohodnotné lavice a cestou pro pivo odchytávali bloudící kusy. Nakonec to byl uprostřed kancelářského Karlína, než nám ho developeři celý zastaví, docela hezký večer. Lenka šermovala s lístky, Věra už uzdravenou rukou, a tak jsme vydrželi s houslistou až do černočerné tmy. A jako bonus jsme při odchodu objevili ve stanici Křižíkova jeho obloukovku. Jako by vypadla z oka té z jeho rodného domku.
Tak jsme dobrodošli ze Slovinska. Byly tam šílené kopce, bylo tam šílené vedro a bylo to šílené krásné. Nechápala jsem, proč mi Matěj poslal odkaz na Napoleonův most, ale když se včera v hospodě znova nastolila otázka na jeho výšku, mohu teď suverénně odpovědět - 20 metrů ». A Jirka si zase vygooglil ten obrovský kostel na obzoru nad Terstem - nejzajímavější je, že je až ze šedesátých let ».
Už zítra my štvanci vyměníme Slovinsko za Slovensko, bicykly za nohy a zavazadla, pohodlně se vezoucí v autobuse, za baťohy na našich starých, unavených zádech. Těm, kterým snad přijde líto, že přijdou o hory, pot a brynzu, mám dobrou zprávu.

mapa učené toulkyAd Přístav 18600 » st 9. srpna » MiMa

A protože jsem tam byl a dobře všechny poslouchal, tak jsem se dozvěděl spoustu věcí, které mě příjemně překvapily a docela rozesmály. Jó, je dobré vydržet až do konce… Nebudu to vyprávět dopodrobna, ale například Jirka Souček nesplnil svým vnoučatům jejich přání. Do dnešního dne ti mrňouskové tápou.

Norrisova bouda, Oh, Yes » st 23. srpna » MiMa

Hola Povahy, čas se nachýlil a je rozhodnuto víkend od 8. do 10. 9. 2017 – Norrisova bouda, Oh Yes… Program stravovací, picí, cyklovací, chodící a polehávací včas upřesním. Tož přijďte pobejt! Jo, a zájemci se mi přihlašte. Díky.

Ad U Skřetů 22.8. » st 23. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se sešli pod Hronom (příloha 1). Záhy se ale ukázalo, že tak si slovenský hrad i pivo představuje český Náchod (2). Zahrádka U Skřetů je ve vnitrobloku, stejně jako pasivní dům (ta dřevěná prkna) za zdí (3). Příchozí za světla si o něm mohli přečíst, pro pozděchodiče a ty bez brýlí přidávám odkaz »
Stopaření jednou za čtrnáct dní je pokaždé zábava, tentokrát se popisu navzdory některé snažily objednat pivo (naštěstí marně, jinak by tam patrně zůstaly) ve vedlejší čajovně. Do slovenské útulni nakonec dorazily jen dvě ozajstné slovenské horalky Jana M. a Marčelína (4) a za tmy Ivan Pažout. Ale z vynikajících bryndzových halušek se dělaly boule za ušima úplně všem (5). Příjemný číšník občas zapomínal naše objednávky piv, ale zase trpělivě snášel dotazy typu "A není v těch haluškách moc bryndzy? To bych je v tom případě nechtěla." A taky odháněl další zájemce o posezení venku, takže jsme měli celou zahrádku jen pro sebe a tím pádem jsme se dokonce slyšeli všichni navzájem. Nevídané resp. neslýchané! Když nastala tma, odešly si horalky patrně postavit stan, a vystřídali je naši mladí (6). Je to sice s křížkem po funuse, ale takhle vypadá obrazem popis "Mezi poutači na pivo Zlatý bažant a Hron se skrývá nenápadný vchod" (7). Opravdu stačilo se strefit mezi ně.

Vikend vprostred tydne 8.11. » čt 24. srpna » VrPe

Ahoj vsici. Zvu Vas na vikend uprostred tydne ve stredu 8.11. Jede se vlakem 9:14 z Vrsovic a nasledne z hlavaku ci Vysocan. Hudebni nastroje ssebou. Vystoupime v Bakove nad Jizerou mesto, dojdem 35 m do hospody a pak se uvidi. Krome bakovskych pametihodnosti (unikatni hrbitovni brana, sloup sv. trojice a kostel sv. Bartolomeje = dnes ostatne vyroci) se pujde na unikatni prirodni utvary Baba a Dedek. Pokud je nekdo znate, tak se omlouvam, pokud vim tak zatim nikdo z mych mnoha znamych. A pak obed piti a hrani, ev maly vyletik na Zviretice. Odjezd do Prahy 1704 a 1904. Piva jsou vseca z Klastera a jsou velmi pitelna. Prosim rezervujte svuj vzacny cas a pojedte.

mapa učené toulkyJakobín » ne 27. srpna » VrPe

V nedeli v Sarce Jakobin!

Jakobín » ne 27. srpna » JiVl

Pro ty co tam ještě nebyli, přidávám info: Představení, které je součástí oslav Dne Prahy 6, v neděli 3. září začne ve 14 hodin. Organizátoři doporučují vzít si s sebou podložku na sezení a v případě nepříznivého počasí pláštěnky, které jsou v hledišti praktičtější než deštníky. Zájemci mohou na místo dojít pěšky od stanice metra Veleslavín nebo od konečné zastávky tramvají v Divoké Šárce. Dvacetiminutové trasy na místo konání budou značeny. Méně pohybliví mohou využít kyvadlové dopravy, která bude jezdit od 12 hodin od tenisových kurtů na Aritmě. Informace »

Stezka!! » st 30. srpna » šéf

Ahoj všem, jenom chci decentně upozornit, že dnes je předposlední příležitost a zítra poslední příležitost pro přihlášení se na letošní podzimní 59. Stezku!!!
Na stesky (ne na stezky, ale na stesky) typu jéžiš, já to na to úplně zapomněl/a, já se k tomu nedostal/a a pod. opravdu nebudou brány ohledy. Času bylo fakt dost a dost.
Kdo to nestihne, či nebude moct přijet, může si o Stezce nechat vyprávět třeba hned v úterý 3. října v salonku U Houmra. Ano léto uteklo, už jen dvakrát půjdeme pod širé nebe a pak už hupky šupky zase zpátky pod střechu. Přeji příjemný zbytek léta. Informace »

divadlo Řevnice » st 30. srpna » JaMe

Ahoj! prosím, ozvěte se mi, kdo jde zítra do divadla do Řevnic, abychom se mohli domluvit na dopravě! Díky. Ostatním se omlouvám za nevyžádaný mail.