Aloha 2017 » po 3. července » MiMa

Tak povahy, musím Vás informovat, co jsme všechno v Chorvatsku zažili. Jízdu na kole do kopce i z kopce. Mapky s plánem cesty. Tlačení kol do kopce. Píchání. Úmorné vedro. Jízda po asfaltových silničkách třetí třídy. Jízda po šotolině. Šílené vedro. Vítr a déšť. Padáni z kola. Píchání. Zranění. Koupání v moři ze břehu i z lodi. Kytarové dýchánky přes den. Skoky do moře z paluby lodi. Ranní koupání před snídaní. Šílená jízda po silnicích první třídy. Místní hospůdky. Karlovačko, Ožujskoje. Opravování kol. Vínečko. Kytarové dýchánky v nočních hodinách. Noclehy - spaní na palubě. Kulinářské umění našich lodních kuchařů. Koupání ve slaném jezeře. Průnik do pevnosti přes hradby. Rozřezané nohy od ostrých kamenů a mušlí při vstupu do moře. Skok z mostu na řece Krka. Pohodová plavba na lodi. Koňské řehtání. Vplavání do úkrytu pro malé ponorky. Jackův nekoordinovaný smích. Vynikající doprava busem. Kajuty s klimatizací a sociálním zařízením. Prostě pohoda. Ještě připojuji informaci k úrazu Věry.
Věra má zlomenou ruky v lokti a zlomený nos. Nos už jí narovnali a ruku zasádrovali od ramene po zápěstí. Doktor pochvaloval velmi dobré zafixování ruky. Děkuji všem, co Věře pomohli. V příloze posílám foto našich zraněných, jako motivaci k dalším setkáním na podobných akcích.

Aloha 2017 » po 3. července » LeJa

Hola, Michal je dobrodruh a Věra ho v tom patrně ještě podporuje. Tak se jim to pak žije, nudou netrpí. Jen lze občas čekat nehody. Michal to krásně popsal, prostě pohoda prokládaná drobnými či většími nepříjemnostmi. Kam asi patřlo píchání? Zážitky jim závidím, ale jsem rád, že jsem tam nebyl. Nicméně, tam dole na jihu muselo být krásně!

Cykločundr » po 3. července » ZuVla

Ahoj, jednak přeposílám Jirkovy mapy na cykločundr, viz níže, druhak máme zaplacenu zálohu na čtyřlůžkové chatičky Hanika 13 a 14 a tři dvojlůžkové chatičky 15, 16, 17. Za každou čtyřlůžkovou chatičku už je zaplacena záloha 3000 Kč (stojí 700 Kč za den, tudíž chybí k zaplacení za pět dnů už pouze 500 kč plus rekreační poplatky 5 Kč za den a osobu). U dvoulůžkových chatiček je zaplacena záloha za každou 2000 Kč (460 Kč za den x 5 je 2300 Kč), tudíž se doplácí 300 kč plus rekreační poplatky. Na zálohové faktuře je výhružný dovětek, že se máme dostavit do 17 hodin, jinak chatička propadá. Bylo by tedy vhodné, kdyby se aspoň jeden z chatičky se dostavil přibližně do té doby. Jinak volejte 371591336.
A teď Jirka: V příloze je ideový návrh 6 tras pro pětidenní cykločundr a několik detailních map. Program doladíme na místě. Žádné mapy se rozdávat nebudou, mapy v příloze stačí. Budeme se většinou pohybovat na mapě 32 Přešticko, zajedeme i na 35 Brdy a Třemšínsko a 64 Šumava-Železnorudsko, kdo už je má, může si je vzít.

Úžasná fotka kamaráda – Nebanice 2017 » st 5. července » StDu

Ahoj všem, toto zažil Jirka Durdík z Nohyba. O této soutěži jsem vůbec nevěděla, momentky jsou úžasné a dokonce si myslím, že koně to baví. Prima den.

Úžasná fotka kamaráda – Nebanice 2017 » st 5. července » JiVl

Ahoj, vzpomínka pro účastníky expedice Bi-Zač v roce 2014. Pamatujete, kolem nebanického areálu jsme projížděli ». Bohužel na žádné fotce nejsou koně, jen jejich výběh.

Vilímek » ne 9. července » LeHni

Dnes v 7.30 se nám narodil Vilém Kadlec, 51 cm, 3.40 kg, posílá nejštastnější babička na světě. V ůterý v hospodě.

Cyklo Slovinsko – poslední stav » po 10. července » šéf účastníkům zájezdu

Zdravím všechny účastníky zájezdu! Posílám poslední informaci ohledně našeho zájezdu. Tedy poslední ode mne (alespoň doufám), ty úplně poslední informace o místě a času odjezdu a pod., přijdou už od cestovky společně se složenkou na zaplacení doplatku (nebo celé ceny u těch, kteří neplatili zálohu) poštou, jako obvykle. Předpokládám, že by to mohlo přijít někdy ve druhé polovině tohoto týdne.
Ta moje avizovaná poslední informace se týká počtu účastníků a ceny zájezdu. Jak už jsem před časem psal, jede nás méně, než jsme cestovce původně při objednávání zájezdu slíbili. Předpokládaný počet byl určen podle počtu v minulých letech. Ale nakonec se nás přihlásilo méně a z toho ještě ve výsledku celkem pět (!) lidí odřeklo ze zdravotních důvodů. Výzvami na TAK (a tak)se podařilo sehnat nějaké účastníky navíc (a naposledy díky Jiřce Paukové ještě dva účastníky z Trasy 6), takže to začátkem července vypadalo velice nadějně, ovšem pak se nám zase zranila Věra na cyklolodi… No, nic.
Momentálně nás je přihlášeno 35 a já pevně doufám, že se to už nezmění. Tím, že je nás ale pořád méně, než v jiných letech, tak se nám trochu zvedla (jak už jsem na to upozorňoval) původně avizovaná cena (13.750,- Kč). Zdražení ovšem nakonec není dramatické: jen o 200,- Kč, tedy nová cena zájezdu je 13.950,- Kč. Takže těm, kteří zaplatili v dubnu zálohu, přijde složenka na zaplacení doplatku ve výši 9.450,- Kč, těm, kteří zálohu neplatili, tak samozřejmě na 13.950,- Kč.
To je vše a prosím vyvarujte se všech činností, které by mohly vést ke zdravotní újmě, děkuji. Přeji všem příjemnou první polovinu léta a ve středu 26. 7. ahoj.

Fotky z 21.cykločundru T14-Nový Rybník u Nepomuku » út 11. července » RoTa

Zdravím Slovutnou Čtrnáctou Trasu TAKu. Po Jirkovi a Jardovi i já přicházím se svou troškou do mlýna. Díky osvědčeným Vlašským organizátorům, to byl zase povedený podnik. Zajímavé trasy, perfektní počasí, dostatečná hospodovost a místy i nový asfalt Jirka položil :-) Tisíceré díky. Doufám, že Zuzana vytvoří její tradičně nejvýstižnější zhuštěný popis podujatia. Teď opíšu část své loňské pošty: Fotografické krasoduchy upozorňuji, že mým cílem nebylo žádné vysoké umění ale pouze zdokumentovat průběh a atmosféru. Proto jsem nic nemazal ani neupravoval neb mé fotografické krédo zní:
I fotka technicky nepodařená,
svou dokumentační hodnotu má!
Znáš-li jenom Drtikola,
pomni, že nefotil kola!
No a proto jsou fotky rozmazané, nezřetelné a kompozičně prostě strašné. Taky jsem pojmenoval jenom některé z nich neb jinak bych to nestihl poslat včas.
Omlouvám se těm, kteří na fotkách nevypadají právě nejlépe. Ovšem je to trochu i jejich vina neb pokud chci na fotce vypadat krásně, musím se i krásně tvářit-no néé?
Alena H. po mě chtěla loni nějaké verše. No ty už ho mě dlouho moc nejdou a tak na závěr přidám alespoň čtyřverší:
Měl to Jirka šťastnou ruku,
když nás zavez k Nepomuku.
TAK nechť se i dále daří,
to si přejí čtrnáctkáři!
TAK se mějte! *RMV* tč. IV. a VI. praes. SPASu zvaný též Rosťa :-)

Dnes slezina! » út 11. července » ZuVla

Ahoj všichni, šéf nemá vždycky pravdu. Včera psal, že se uvidíme ve středu 26. července. Ale to nééé! Uvidíme se už dnes v podvečer v šest hodin. Stačí jet tramvají číslo 18 směr Vozovna Pankrác a nezapomenout vystoupit stanici před konečnou - Na Veselí. Přímo ze stanice vstoupíte pod kaštany Beer baru. Když bude pršet, nevadí. Půjdete už jen dovnitř a doleva.

Cyklo Slovinsko – odjezdy » út 11. července » šéf účastníkům zájezdu

Nikdy neříkej, že je něco poslední nebo naposled! Mám ještě jednu věc. Je potřeba nahlásit ty, kteří budou nastupovat v Kolíně. Vytipoval jsem, že by to měli být celkem čtyři: Helena Kestřa, Jířa Pauková, Míra Šilar a Zdeněk Kadečka.
Pokud ještě někdo, tak dejte co nejdříve vědět, stejně dejte prosím vědět, pokud někdo z uvedených v Kolíně nastupovat nebude. Nástupní místo je stejné jako loni - ČS OMV na Pražské ulici. Odjezd z Kolína bude v 19:30.
V Praze je také stejné, jako vždy, tj. na zastávce autobusů v ulici V Olšinách (směrem z centra) u stanice metra Strašnická. Tady bude odjezd cca ve 21:00 (nejedeme daleko).
No a protože se seznam účastníků v poslední době dost změnil, tak poslední stav posílám v příloze (podžluceni jsou ti s nástupem v Kolíně).
Tak ještě jednou ve středu 26. 7. ahoj. (to samozřejmě platí jen pro účastníky zájezdu že, Zuzano :-))
PS: jo, a přece ještě něco, tedy hlavně pro ty, co s námi ještě nejeli - do autobusu bude zasedací pořádek. Dvojice většinou budou tak, jako vždy, u nově přihlášených jsou dvojice také celkem jasné, přesto, máte-li někdo speciální přání (koho zcela, ale zcela určitě ano nebo koho zcela, ale zcela určitě ne), dejte vědět. Uf, teď už je to snad úplně vše. Informace k zájezdu »

Ad Beer bar Na Veselí 11. 7. a 21. Cykločundr » st 12. července » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se tak těšili na oslavu Vilíka, že jsme zanedlouho obsadili v Beer baru Na Veselí všechny stoly sražené přes celou délku zahrady (příloha 1). I letos došlo k přesunu mezi dvěma hospodami na jedné ulici. Jana M. se po půlhodině cítila u Klokočníka poněkud osamocená, a tak přišla. Ale síla přitažlivosti vtáhla k nám i Honzu Ouř., který tamtéž popíjel s kamarády. Když už jsme se všichni pokapali matesy, hermelíny a utopenci, vyříkali si (skoro všechno), co jsme zažili od té doby, co jsme se neviděli, a prozkoumali repertoár piv, dorazila konečně nejšťastnější babička na světě (2). První šampusy někde v ústraní bouchla obsluha, ale další už stříleli naši bohatýři (3). A když už jsme mysleli, že máme oslavu šťastně za sebou, dorazil nás náš Karel IV. svými narozeninami (4). Taková dobrá piva, taková krásná společnost, ale naštěstí nám už tady dnes nenalejou (5).
Letos vybrala místo pro cykločundr Alena Podráská a kemp Nový rybník u Nepomuku byl opravdu dobrá volba. Ovšem teprve na místě jsme zjistili, že chatičky prskli na jedinou rovinu, která se mezi kopci v širokém dalekém okolí nachází. Ale zatím se o zítřejší den nestaráme a z terásky u hospody bouřlivě zdravíme každého nového účastníka zájezdu. Ve středu ráno se přidávají ke třem elektrokolům našich žen ještě dvě SPASí a pak my "vrchařky" bez pohonu už jen koukáme na rychle se vzdalující a mizející záda (bezpochyby špinavý) v kopcích. Ještě, že na nás počkali v Měčíně v hospodě a v Lužanech u Hlávky. Krátká epizoda po rovinaté louce do Přeštic, ale náměstí už zase mají tak pekelně nahoru, že jsme se nevydrápali ani k přeštickým sviním, jen k hospodě stejného názvu. A kde myslíte, že leží přívětivý pivovárek v Letinách? Ano, správně - mezi šílenými kopci. Večer trávíme ponejvíce s přebytky bílého vína z Anenky, a tak veselo. Čtvrtek začal přívětivěji. Sjeli jsme do Nepomuku a dolů podle Úslavy (jen my kolařky víme, co takové dolů na Plzeňsku obnáší) sjeli přes Ždíreckou hospodu do Blovic na oběd. Už chápu, že v Blovicích téměř žádné vlaky nestaví. Každému, kdo navštíví nádražní hospodu, by vlak stejně ujel. Po obědě se přidali vrchaři zez Plzně a vyrazili s námi na rozhlednu Kožich, zatímco ženy, které se nechtěly rozhlížet, vyrazili rovnou na špičky do Letin. Švejkova Putimská štace není fikce, i naše ženy, vybaveny mapou, se po náročném stoupání a klesání opět ocitly v Blovicích. Každý večer náš Banjo man Ivan volil jiný repertoár, dnes nám udělal radost s Ivanem Mládkem.
Páteční dopoledne ovládli Černí baroni. Tři dny jsme kroužili okolo Zelené hory, než jsme se vydali na zteč. Ano, všechno je tady, balkón majora Terazkyho, školení mužstva v kapli, lokalizovali jsme vojína Macháčka spícího na stráži, tapety, pod kterými byl generál na inspekci. Chyběli jen naši vepři boubelatí. Oběd jsme si symbolicky střihli na náměstí v hospodě, kam chodil bez opasku vojín Kefalín. I po obědě jsme se zanořili do minulosti. Luděk nás zavedl pod most, který těmahle rukama a hlavně důvtipem stavěl v roce 1986. Chapadlo, Stáňo, děkujeme za báječný tip. Pramen Kloubovka možná pomáhá, ale nejdřív se k němu musí stoupat a stoupat a stoupat. Lékařky zřejmě vědí o léčivých účincích vody své. Před závěrečným trhákem si raději zavolaly taxi a místo vody chlastaly u Nadi pod pergolou šampus. Jirkova příprava na cykločundr byla příkladná. Někde vyšťoural, že přesně v sobotu má František Křižík takové hezké kulaté narozeniny (170 let), a tak jsme jeli, pochopitelně přes kopce, do jeho rodiště. Víc než stejnosměrný proud nás v Plánici zachránil Vietnamec, u kterého jsme si k obědu koupili gothaj a čalamádu. Ale rodný domek byl taky dobrý, František se s námi ochotně vyfotil. V Žinkovech jsme naštěstí u zámku nepotkali hlídací psy, jen Zlatého jelena, kde bylo na terásce moc hezky. A je tu poslední večer, poslední večeře v kempu na téměř domovské terase a už nás svolává naše oslavenkyně - Papežová-Křižíková. Všichni jsme si sedli okolo stola, la la, Ivan nám hrál a my mu k tomu bouchali (12 špuntů). Hezký závěr cykločundru.
Vlastně ne, v neděli ráno se narodil Vilík! Poseděli jsme s nejšťastnější babičkou na terásce a začali bilancovat. Za čtyři dny jsme ujeli jednu poctivou etapu Tour de France – 189 kiláků a vystoupali 2915 metrů. A protože se nám už rozhodně nechtělo načínat další, naložili jsme kola na střechu a konvoj šesti aut se vydal po cyklostezce rychlostí elektrokol do Chudenic. Jako správní turisté jsme si vyfotili Švihov za jízdy z auta, v Chudenicích nejdřív došli na oběd do pivovárku a teprve pak obešli všechny nemovitosti Černínů a vyšplhali na rozhlednu přestavěnou z kostelní věže. Pak už loučení. My všichni na sever, jen náš praesident na jih. Fotky mapují vše, já jen znovu posílám mapu Cykločundru pro ježdění teď už jen prstem po mapě.

Newzkratůra – ročník 39 Českomoravského SK TURAS Praha-Brno číslo 326 » st 12. července » JiKuč

Středy basket: staří+mladí, muži+ženy, 19-20h v létě v Masné venku
Pondělky: Červenec 19h, srpen 18 h - Cvičení na Malé Kampě
Červenec ALBANIE – info P.Herle & syn
28.-30.7. RASROK ...(40. let RAS). „Nám do bot nepoteče.“ Two Hearts Pub Band Crissy Fišera
28.7. -13.8. TÁBORAS...“Lidské tělo“ v Žabím údolí
Konec září Tažení...Páni do Horních Uher
Zač. října RASVÍN...
Pol. října Křivo(Pivo?) klát...kde? (Polabí?, Posázaví-Povltaví?, PodOrlicko?, Česká Kanada?)
Pátek až pondělí 27.- 30.října. Přechod Krkonoš Mláde,že
25.11. VELVARY, bez PaŘípu? (20 let)
2018 10.1. KatKub 60:-) !!!!!!
A pak hned CVIČENÍ???
Kdo chce info, hlásí se na skturas@gmail.com a bude to chodit, přestane-li, obratem se přihlásí...
HOJ TURAS !

Doprava do Lhoty » čt 13. července » LuLe

V hospodě jsem zaslechl, že někdo řeší problémy s dopravou do Lhoty. Protože vypadla Sonja Kuchařová budu mít jedno volné místo (s kolem). Odjezd v pátek později večer protože vezu Stáňu, která do 18 vysílá.

Cyklo Slovinsko - odjezdy » po 17. července » šéf účastníkům zájezdu

Nikdy neříkej, že je něco poslední nebo naposled! Mám ještě jednu věc. Je potřeba nahlásit ty, kteří budou nastupovat v Kolíně. Vytipoval jsem, že by to měli být celkem čtyři: Helena Kestřa, Jířa Pauková, Míra Šilar a Zdeněk Kadečka. Pokud ještě někdo, tak dejte co nejdříve vědět, stejně dejte prosím vědět, pokud někdo z uvedených v Kolíně nastupovat nebude. Nástupní místo je stejné jako loni - ČS OMV na Pražské ulici. Odjezd bude v 19:30.
V Praze je také stejné, jako vždy, tj. na zastávce autobusů v ulici V Olšinách (směrem z centra) u stanice metra Strašnická. Tady bude odjezd cca ve 21:00 (nejedeme daleko).
No a protože se seznam účastníků v poslední době dost změnil, tak poslední stav posílám v příloze (podžluceni jsou ti s nástupem v Kolíně). Tak ještě jednou ve středu 26. 7. ahoj. (to samozřejmě platí jen pro účastníky zájezdu že, Zuzano :-))
PS: jo, a přece ještě něco, tedy hlavně pro ty, co s námi ještě nejeli - do autobusu bude zasedací pořádek. Dvojice většinou budou tak, jako vždy, u nově přihlášených jsou dvojice také celkem jasné, přesto, máte-li někdo speciální přání (koho zcela, ale zcela určitě ano nebo koho zcela, ale zcela určitě ne), dejte vědět. Uf, teď už je to snad úplně vše.

Lhota 14 » po 17. července » JiNa

Ze Lhoty zdravíme všechny příznivce a posíláme veliký dík za účast a skvělý víkend v báječné společnosti. Zůstaly nám tady krásné vzpomínky a černá dámská bunda, hnědé kožené pouzdro na brýle a zpěvník. Fotoalbum »

Luisa (13. 9. 2002 – 17. 7. 2017) » po 17. července » PaAd

Vzpomeňte, kdo jste ji měli rádi.

Podzimní Stezka » ne 23. července » šéf

Ahoj všem, léto je v plné parádě, ale už je potřeba myslet na podzim, sice na jeho začátek, ale přece jen už na podzim. Konkrétně na podzimní Stezku, která bude (tím že je lichý rok) velká, konkrétně 59. Bude od středy 27. září do neděle 1. října. Zakončení bude ve sportovním areálu v Třemošnici.
Noclehy bude mít od středy až do soboty v Kutné Hoře, ze soboty na neděli pak v Čáslavi. Konkrétní místa včas upřesníme, teď jen prozradím, že to bude kompletně na posteli. Z Čáslavi pak do Třemošnice dojedeme vlakem.
Zápisné činí 330,- Kč pro nečleny a 280,- pro členy TAKu, jízdné stezkovým vlakem zpět pak činí 160,- Kč, takže logicky pak zápisné s vlakem 490.-, resp. 440,- Kč.
Hlásit se je možné opět elektronicky » (díky JaVor) na našich webových stránkách, kde vyplníte potřebné (a nutné) body.
Zápisné je pak možné posílat na trasový účet č. 2500228174/2010. K tomu ještě malé upozornění, přihláška je platná až po zaplacení zápisného!!
A ještě jedno malé upozornění, přihlášku a platbu je potřeba stihnout nejpozději do konce srpna. Přeji příjemné léto a třeba v úterý v Šatlavě.

Hérakleidy » ne 23. července » šéf

Ahoj všem, přátelé, jak už jsem vás zval na květnové schůzi a další upoutávky se objevily v červnovém a červencovém Poradníku, tak bych si teď dovolil už naplno pozvat všechny členy a příznivce TAKu na nový typ akce, která (pevně doufám) tady ještě nebyla. Je určena pro všechny, kteří mají rádi klídek, pohodu, humor a nadsázku. Všechny podstatné informace najdete na TAKových stránkách », a to v červencovém Poradníku nebo přímo na úvodní stránce, kde se, POZOR, i už můžete hlásit!! ». Stačí vyplnit základní údaje a zodpovědět pár "vtíravých" (:-)) otázek. A doufám, že se večer v pátek třináctého (října) uvidíme.

Cyklo Slovinsko - program » po 24. července » šéf účastníkům zájezdu

Tak přece ještě jednou zdravím účastníky zájezdu, vše se dolaďuje ještě i na poslední chvíli. Někteří z vás vznesli dotaz (kvůli balení), jak to bude po dojezdu do Slovinska ve čtvrtek ráno, jestli se nejdříve ubytujeme nebo rovnou od autobusu se vyrazí na kola. Také někteří (již dříve) vyjádřili obavu, jestli je vhodné hned po noci v autobusu vyrazit na sedlo Vršič. Takže po konzultaci s průvodcem zájezdu cestovka upravila program následovně:
přijedete (2.den) již dopoledne do kempu a ubytujete se a poté Vás bus vyveze do sedla pod Mangart a odtud na kole na kopec a dolů do kempu. Tím pádem se také prohodí 2. a 3.den - nejdříve Predil/ Mangart a až poté Vršič z Kranjske Gory.
Tak se podle toho zařiďte. Ve středu večer ahoj.
PS.: Jo, data narození od všech účastníků mám, nemusíte je už případně posílat. K tomu malá poznámka - datum narození je potřeba pro pojištění během zájezdu. Někteří říkali, že mají svoje výhodné pojištění. Ovšem cestovka to uzavírá hromadně pro celý zájezd, cena za pojištění je zahrnuta v ceně zájezdu a vyjímat z toho některé jedince by bylo poněkud komplikované.

Cyklo Slovinsko - program » út 25. července » AlKo účastníkům zájezdu

Pro ty co chěejí přísun magnesia a nechtěji ho pít celý den doporučuji Magnetrans direkt granulát.Nasypete na jazyk, sám se rozpustí a máte v sobě denní dávku. Magne B forte obsahuje jen 1/3 denní dávky. A nezapomeňte své léky i léky na běžné neduhy a kapky do očí, gely na klouby apod.

Ad Šatlava 25.7. a Lhota » st 26. července » ZuVla

Ahoj všichni, jak bylo včera v hospodě? Povím to slovem a fotem. Když okolo nás několikrát prošla Lenka s černou duší, přivedla konečně toho, na koho jsme netrpělivě čekali. Všechny babičky a potenciální babičky se seběhly (1), zatímco někteří muži si po nahlédnutí do kočárku mysleli, že Bělka houpá medvěda (2). Ale ne, je tam i malilinkatý Vilík. Ano, jsme na dobré adrese (3). V Šatlavě (4). Pak už jsme zbyli jen my dospělí, oblečením dobře připravení na studené kobky a mohli se věnovat tomu, kvůli čemu jsme přišli. Pivu Lapák (5).
Co říct ke Lhotě? Co jiného, než zase KLÍDEK a zase POHODA. V pátek nás sice déšť vyhnal do kožených sedaček v chalupě, ale v sobotu v 10:14 jsme si už vystříleli slunce. Elektrokola si všem bikerům navzdory vymohla silnici, a tak jsme to do Blíževedel vzali přes Holany a Litice. Jak vypadají Lahváče teď, jste si jistě prohlédli na fotkách Kužela a Miloše, já posílám kalendář (6), kterým se v práci uklidňuju. Je sice na rok 2007, ale foto je ročník 1988 (Míša už se vyzul z holínek s teplou vodou). Zamáčkli jsme slzu a sjeli do Kravař, kde jsme vyjedli bistro. Tušili jste, že jsou nějaké Konojedy? My tedy ne, a při tom mají zámek a kostel velké jak kráva. A navíc za vsí Bochníky. Už je na čase se vrátit. Honí nás čas a rosnička. Rychlé pivo v Blíževedlích, na Skalku do kiosku dojíždíme s prvními kapkami lijáku. Pak už jedeme snad poprvé v životě Husí cestou opačným směrem - dolů, domů, k bazénu a ke grilu. Pořád je co slavit. Vloni se sice kromě narozenin slavil i čtrnáctý ročník Lhoty, ale letos - letos je to 14 let, co Jirka se Zdenkou Lhotu koupili. A tak pán domu nechal přinést Čtrnáctku ze čtrnácti Bohemek (příloha 7). Jenže ať děláme, co děláme, vždycky nám z toho nakonec vznikne p. (8). Mezitím ovšem radost, hudba, zpěv, divoká hudba, divoký zpěv a divoký tanec zlomeniny. V neděli jsme si prosadili terén a jeli travou na Hvězdu. Už, už jsme tam skoro byli, když jsme z neznámých důvodů sjeli dolů do Ráje. A nebylo to tam u filharmoniků špatně. Lahváče tím pádem o tomto víkendu spatřeny podruhé a jako bonus i potřetí, když jsme se vraceli zpátky na Hvězdu. Jestliže je neděle, musíme být v kiosku na Skalce. Ani letošek nebyl výjimkou. Pak už i nás staré, ale stále neklidné čekala konečně nedělní teráska, bazén a nově vířivka. A tak jsme seděli, nic nedělali, jen pojídali a popíjeli. A seděli bychom tam bezpochyby doteď, kdyby nás postupně zádumčiví řidiči neodvlekli do svých automobilů a neodvezli do světa šedých povinností. Jirko, Zdenko, terásko, bazéne, vířivko, díky!!! Fotoalbum »
Dnes jedeme do Slovinska. Odjezd je v 21 hodin. Stan na Strašnické, dobře použitelný na startovací pivo, nám zrušili. Ale hned za rohem resp. na rohu Průběžné a na Hroudě je bar Vesna, který stan určitě dobře nahradí. Ještě včera po Šatlavě vybraná delegace ČOI vedená dr. Peřinou bar zkontrolovala a natočené Kácovy uspěly v náročném degustačním testu.
A jestli ty šílený kopce a vedro přežijeme, sejdeme se v úterý 8. srpna. Tentokrát spoléhám na to, že je Čtrnáctka nakloněna nevšedním zážitkům. Nepůjdeme totiž do úplně klasické zahrádky, ale do divočiny Přístavu 1860. Ze stanice metra Křižíkova vyrazíte kolmo k řece a až dorazíte na samý břeh, zahnete doleva směrem do města. Romantici mohou jet od jatek přívozem HolKa (jede 17:45, 18:00 a pak po půl hodině) a pak zahnout pro změnu doprava (viz plánek 9). Přístav je trochu jako Vršovická zahrada, ale tady alternativci zřejmě vůbec nejedí, nemají ani párky v rohlíku. Jen pivo Křižík (Plánice, vzpomínáte?), víno a slané tyčky. Takže vhodná průprava na Slovenské hory. Kdyby náhodou pršelo, sejdeme se v hospodě U tunelu. Z metra Křižíkova se vydáte přesně opačným směrem k Žižkovskému tunelu, v Přístavu totiž neprší jen na obsluhu v maringotce.

59. Stezka » po 31. července » LuČa

Ahoj vsem, zaregistroval js nedavno noclehy v KH na 59. Stezce /Zelezne Hory/ a dn nahodou narazil na info 4. trasy na FB a jeden by malem zavidel, ze? (Do uzávěrky Přihlášek na 59.STEZKU (108. 4kovou) zbývá 5 týdnů... Jdeme od Chotěboře do Třemošnice, kde je 1.10. ZAKONČENÍ na fotbalovém stadionu, pořádané 17kou.)