Ad U Houmra 2. 5. » st. 3. května » ZuVla

Ahoj všichni, kdo nedorazil včera do hospody U Houmra do půl osmé, už seděl v druhé řadě a pak už jen bedlivě pokukoval, jestli se někdo nezvedá, aby mu hbitě zasedl židli. Choďte včas, příště budeme mít dokonce menší salónek. Jinak jsme se poklidně bavili o životě a tak, než vtrhla do místnosti Lenka a začalo tóčo s lístky (a tím pádem i tóčo v peněžence). Co jsem si to zase všechno koupila?
Poslední jarní víkend uprostřed týdne bylo počasí, že by psa nevyhnal. Přesto se jeden našel a k němu sedm statečných, kteří našli Háje i autobus a vyrazili do Zásmuk (jen Michal do Kutné Hory, ale toho jsme včas z busu vytáhli). V dvoutisícovém městě nás čekalo překvápko. Mezi křižujícími se kamióny jsme nenašli jedinou hospodu otevřenou v poledne, a tak jsme museli vzít zavděk Zeleným barem. Název odpovídal tak napůl, strava byla zelen(inov)á, ale že si zelení pod pojmem bar představují čaj a Birell, nás trochu rozladilo. Z "baru" vyrážíme s našimi věrnými druhy po celý den - deštníky, naštěstí přírodní zeleň nás usmiřuje s pičasím. U prvního barokního mostu jsme objevili šutr. Ale není to obyčejný šutr - je to poloutopený Nepomucký, kterého rozřezal sochař Zdeněk Hůla. V jeho ateliéru v Kostelci nad Černými Lesy jsme byli při podzimním Pivoklátě. U druhého barokního mostku nám Michal připravil piknik pod mostem. A už se škrábeme kouřimskými křivolakými uličkami na Palubu, kde si dopřáváme sucho, teplo a toho dne první piva. Pak už se ze sedmi statečných stalo sedm malých černoušků. Až do počtu čtyř, ale to už jsme se pevně navzájem drželi (ne pod krkem , ale za ruce) a společně absolvovali Lechův kámen, střed Evropy i Bajzův obchod – i tam jich bylo o jednoho víc než nás. V závěrečné hospodě U Lva bylo tak příjemně, že jsme odsunuli odjezd na poslední vlak. Pravda jel už v osm, ale stejně byl jen pro nás. Konečně nás bylo pět - my čtyři a strojvůdce.

Deník z Filipín a Tchajwanu » po 8. května » Niki

Zdravím, dodal jsem na své stránky www.vploub.cz deník z podzimní cesty po Filipínách a Tchajwanu ». Též je tam nový odkaz na fotky z Thajska » a Tibetského Sečuánu ».

Jarem vodí, lesem do ní… » út 9. května » JiKuč

Vážení, jak mezi "řádky" píše (konečně super vybarvenej-až na ty vlasy) Petr Herle i svými prvními foty z MiniTažení, …bylo to fajné…
50 km lesem nahorů i dolů, ani kapka deště (jednou v hospě), 20 - 15 kg bágl, jebák na Dyleň - 940 m n/M… Táboření v lesích u potůčků a říček (i rybníků), skoro žádnej hmyz, teplo akorát, skoro furt slunce a čistej vzduch… Kytary mladejch i pak toho starýho dobrýho Zdenála, kterej nepodporován ještě starším Karlem (byl doma) hodně písní zapomněl, že… Ani jsme v Lese takovou krasu nečekali… Nepovyšovalo se, málem ale degradovalo, když mladý prasradilili mailem trasu...ale i když starej maršál vše na netu vy lil… I ty barvy furt většině mladejch a všem z Moravy neladí, rasp. jsou jim jedno… Tak uvidíme v Horních Uhrách, jestli to už nebude uplně fuk… Třeba se u každýho se barevný i materiálový (trampsko-lovecký) cejtění s přírodou samo upraví, když už to maj v kotlíkách (na talíři) tolik let… Tož stálo to za to …i přechodit pár chorob a vyrasit… a příště zas! HOJ HORAS! HOJ TURAS! Fotoalbum od PeHe »

Ad různé » st 10. května » ZuVla

Ahoj všichni, dneska je Noc literatury. Sraz je, jak už jsem, Allo, psala v minulém mailu, v 17:45 pod plamenem plynárny Michle. Tram 11 a 14 nebo bus 188.
Protože na Stezce pro samé slavení a splouvání nebude čas na turistiku, vyrazíme na výlet už v pátek dopoledne. Výlet vybral Jirka, takže pojedeme pochopitelně vlakem, a to z Hlavního Metodějem Vlachem v 9:25. Sraz v 9:10 u pokladen, majitelé lítaček kupují skupinový lístek z Čakovic do Bezdězu. Po jednom přestupu a výsadku nás čeká šantán U Houbaře a poté výstup na vlastní Bezděz. Když nebude pršet, měli bychom dojít až do místa noclehu. Trasa méně než 14 kiláků.
Ač šéf nemá rád, když na Stezku nepřihlášení přijedou a přihlášení nepřijedou, teď mi udělal něco podobného u expedice Roz-Raz-II. Všude mám nasmlouvané noclehy, večeře, a tak budu znovu obvolávat a odhlašovat. Takže kdybyste si někdo na poslední chvíli rozmyslel, že chcete ujet 220 kiláků od pramene Svratky až do Břeclavi od středy 24. května do neděle 28. května, přihlašte se. Máme navíc i dva lístky na vlak zpátky.

KampaNula zve » st 10. května » JiKu

KampaNula pořádá » středa 17.5.-17:05 sraz Učená Toulka Malostranským náměstím Maršál Radecký a jeho pomník. Slovem provází spisovatel Richard Händl (+ Spolek Radecký a Klub Za Starou Prahu). Sraz v podloubí vedle Malostranské besedy. Následné posezení s diskusí v Šatlavě. Dobrovolné vstupné!

Stezka - Pozvánka » pá 12. května » BlaBa

Milí kamarádi, vážení borci slovutné Trasy čtrnáct. Přijměte pozvání tentokrát do Máchova kraje a okolí. Krásnou Pozvánku », kterou vytvořil Jirka Bubeníček, najdete v příloze. V papírové formě bude k mání na Stezce, ale jen v omezeném množství (50 výtisků). Pokud můžete, vytiskněte si ji sami. V příloze je také seznam všech 85 borců přihlášených k dnešnímu dni, tj. 12.5.2017.
Dávám znovu na vědomí informace již dříve odeslané: Co bude k jídlu: v pátek večer polévka hovězí vývar, guláš a houskový knedlík v sobotu večer řízek, brambor, obloha k snídaní po oba dny dostane každý svůj obložený talíř.
Cyklovýlety jsou v oblasti vhodné a doporučované.
Platba a ubytování: platbu ve výši 2x (260+8) Kč = 536 Kč (platí pro přihlášené na celou dobu) budeme vybírat při příjezdu během pátku, snažte se, prosím, mít drobné. Dostanete klíče od chatky a povlečení.
Jak se dostat ze Starých Splavů do místa ubytování – RS Elite: Kopíruji text, který jsem dostala od Zdeňka Hájka: Projít (projet) durch Staré Splavy směr Borný. Správná ulice se jmenuje "Dalibora z Myšlína". Minout obdélníkovou značku "Staré Splavy - konec". Za ní cca 200 m je odbočka doprava (nezpevněná) se zákazem vjezdu. Tudy se dá dojít pěšky, nebo na kole k RS Elite.
Automobilisté - po silnici mírně do kopce - další odbočka doprava (opět nezpevněná) se zákazem vjezdu - tudy ne! Stále po silnici až k další odbočce doprava - zde je jakýsi náznak asfaltového povrchu - zde zatočit o cca 170° a jet až na konec. Mine se několik RS různých názvů, Elite je až poslední po levé straně. Pokud dojedou k cihlové, patrové a nedostavěné stavbě, Elite jste minuli a zajeli už moc daleko.
Parkování: Počet parkovacích míst v RS Elite je omezen, ale dá se zaparkovat přímo před chatkami, musí se to ale objet a zajet tam od strany od jezera. Cyklisté mohou kola zaparkovat před chatkou, je tam terasa.
Tak se brzy všichni setkáme, moc se těšíme, Blanka a spol

Stezka - průrva Ploučnice » út 16. kvetna » ZdeHá

Vážení zájemci o splutí průrvy Ploučnice, protože jsem už ztratil přehled o tom, komu jsem podal předběžné info o akci, tak to zopakuji:

 1. uzávěrka přihlášek je těsně před odjezdem z Elite. Tam budou odpovězeny i případné dotazy.
 2. zatím je přihlášeno 14 lidí - je to zajímavé číslo, ale nemohu si pomoci, je to TAK!
 3. někteří zájemci se přiznali, že letos ještě neseděli v kanoji, někteří se přiznali, že neseděli v životě v kanoji vůbec!
  Z tohoto důvodu jsem plutí na kanoji zavrhl a poplujeme na laminátové pramici, která je přeci jenom stabilnější. Má 4 lavičky, tedy 4 plavci (ostatně víc pádel a záchranných vest ani nemám). Pramice prázdná má ponor cca 3 cm, ve čtyřech lidech cca 7 cm, tedy stejně jako kanoe.
 4. Předpokládám odjezd z Elite nějak v sobotu po snídani - podle počasí. Deště se nemusíme obávat, průrva je vytesána ve skále a tam neprší! Ale dá se to přeložit na odpoledne nebo na dopoledne neděli
 5. Vzdálenost Elite - Noviny je cca 20 minut jízdy autem. Při cestě je šikovná hospoda, kde bychom mohli dát oběd - lépe cestou zpět, najedení bychom měli větší ponor!
 6. Na konci průrvy je bufet vhodný k okamžitému občerstvení a zahnání případného úleku uklidňujícími liguéry. Provozovatel mě ujistil, že bude v pohotovosti.
 7. Vezměte si náhradní oblečení, plavba je relativně klidná, až na ten konec, ten je trochu vacherlatý. Nějaké boty do vody, ale dá se plout i bosý.¨
 8. Utvořte si čtveřice, jeden by měl mít alespoň minimální zkušenosti s kormidlování. Je mi jasné, že 14 nelze dělit 4 beze zbytku, ale předpokládám, že někteří z Vás si to budou chtít splout ještě jednou.
 9. Protože se v průrvě ke konci obtížně pádluje, jsem ochoten na první splutí vzít na "exkurzi" zvolené kormidelníky, aby viděli do čeho jdou. Už jsem to absolvoval 3×, z toho jsem se jednou cvaknul, doufám, že to teď nebude po druhé.
 10. Účelem tohoto elaborátu není Vás vystrašit, jen podat podrobné informace. Nepodařilo mi  vypreparovat ze seznamu internetových adres jenom adresy přihlášených a tak bohužel zavalím emilové schránky všem…

Lhota 14 let » út 16. května » JiNa

Ahoj kamarádi, Už je to TAK, letos je tomu 14 let co jsme objevili a obsadili Lhotu. Přijeďte s námi strávit jubilejní víkend od 14. 7. Všechny příznivce Lhoty srdečně zvou Zdenka, Jirka, Zuzanka a Matynka, již trvale bydlící ve Lhotě. Prosím napište, kdo přijedete, ať se můžeme těšit.

Průrva Ploučnice – splutí provedení » st 17. května » ZdeHá

Vláďo šéfe a ostatní! Při rozhodování, zda kanoe nebo pramice bylo vzato v úvahu, že cílem akce je oučastníky pobavit a ne namočit!
Co se termínu realizace týká, dohodneme se v pátek večer. Ostatně, v sobotu dopoledne má pršet, odpoledne to má řídnout a v neděli to má být ještě lepší.

Mistrovství světa ve fotbalu středních škol » ne 21. května » IvČe

Ahoj, někteří z vás chtěli ode mne informace k akci,na kterou jsem pospíchala ze stezky. Vše najdete na stránkách MS » nebo na Facebooku. Program zápasů i další info v příloze. Rádi vás uvidíme i jako diváky, zvláště v neděli na Julisce.
Praha zažije v příštím týdnu další velkou mezinárodní sportovní akci. Na 20 hřištích se o titul mistrů světa utká 650 studentů a studentek středních škol z 24 zemí. Patronem turnaje probíhajícího od 21. do 29. května je Vítězslav Lavička, trenér fotbalové reprezentace hráčů do 21 let.

Poděkování » po 22. května » StDu

Milí přátelé, moc vám děkujeme za úžasný víkend. Moc rádi jsme s vámi oslavili naše mladé narozeniny. Děkujeme za nápadité trasovní dary. Hrníček budeme s láskou opatrovat, víno po douškách vypijeme, aby se dostavil účinek. Je to přece Elixír mládí. Také moc děkujeme za soukromé dárky, které jsme doopravdy neočekávali. Někteří z nás z nich byli trochu i vedle, patřím mezi ně. Největší dárek byl, že jste s námi si přišli užít času, jak člověk přece jenom stárne, má ho stále méně. Děkujeme i těm, kteří sice chtěli přijet, ale nevyšlo jim to. Víme, že na nás mysleli.
Zvláštní poděkování patří kamarádům, kteří pro nás dlouhou dobu nacvičovali a pak s neskutečným zápalem a hereckým umem zahráli od Josefa Gregora Štˇastné slzy v zatvrzelé tvrzi aneb kterak šlechtic loupil nechtíc (veršovaná ptákovina v jednom až dvou kusech). Sepsal ji u příležitosti zprovoznění skalního divadla mezi Kytlicí a Mlýny péčí Harcovníků v srpnu 1988. Tůze děkujeme:
Ozvěně, předzvěně,ústřední víle s drsným hlasem, nevyhnutelné pro sklerotiky, většinou neviditelné: Miloši Neumanovi,
Knížeti Rosťovi z Tolštejna, svrhovanému pánu v místě děje a širokém okolí, většinou blahosklonnému: Jirkovi Součkovi,
Kněžně Johance z Tolštejna, jeho ztracené choti, většinou malomocné: Božence Tiché,
Božence z Tolštejna, jejich ukradené dceři Romance, většinou nahluchlé: Věře Martinové,
Břetislavu z Tolštejna, jejich synovi, většinou slepému a se ztrátou paměti: Jirkovi Navrátilovi,
Hraběti Tumlířovi z Milštejna, loupeživému rytíři ne vlastní vinou, většinou hrbatému: Michalovi Martinovi,
Hraběnce Evelíně z Milštejna, jeho čekající choti, přítelkyni knížete, většinou věrné: Nataše Roithové,
Jitce z Milštejna, jejich statečné dceři, většinou veverce: Nadě Halaškové,
Oldřichovi z Milštejna, jejich unesenému synovi, většinou němému uhlíři: Pavlu Tichému,
Hejkalovi, zasloužilému strašidlu, většinou konzervativnímu: Vláďovi Roithovi,
Divožence, dlouholeté víle, většinou zlé: Blance Neumanové,
Skalnímu skřítkovi, vyrostlému trpaslíkovi, většinou progresivnímu: Petrovi Koppovi,
Rusalce, studánkové víle, většinou pro všechno: Janě Mentbergerové,
Zbrojnošům, strážcům knížete, většinou tělesným: Zuzaně a Jirkovi Vlachovým.
Za scénu skalního loupežnického hrádku strašného lesů pána Tumlíře z Milštejna, s cimbuřím, ochozem před branou a mýtinkou na úpatí hrádku Božence Tiché a za kostýmy všem herečkám a hercům.
Moc, velmi, tůze děkujeme Ivance Černohorské, která hru vybrala a trpělivě secvičovala k velké spokojenosti a častému až bouřlivému smíchu a dlouhotrvajícím ovacím oslavenců a diváků režírovala.
Děkujeme i Jirkovi Bubeníčkovi a jeho dceři za bezvadně vyvedenému pozvání na malou Stezku.
Z pověření ředitele oslav Jardy Bárty tisková mluvčí Stáňa Dufková, která děkuje všem vrstevníkům za prima setkávání při přípravách oslav. V neposlední řadě Zdeňku Hájkovi za výběr místa, nejrůznější domluvy a úmluvy, pramici, energii. Velké poděkování Blance B, Heleně J, Jitce S, Líbě B, Martě, Ivčovi S,Jardovi B, Jardovi P, Karlovi P, a Leošovi.
P.S. Omlouvám se za případné překlepy, které určitě najdete. Zřejmě text se při odesílání z mého velmi mladého počítače trochu jinak přeskupí. Všem přeji prima dny. Všechno o Stezce »

Poděkování » po 22. května » šéf

Milí oslavenci, dovoluji si navázat na závěr děkovného dopisu od Stáni a připojit se jménem Trasy a řadových účastníků Stezky k poděkování za zorganizování pohodového víkendu. K výčtu jmen bych pro pořádek ještě doplnil následující:
- hrníčky vymyslela IvČe a fotky k tomu dodala JaVor
- víno dodala Jižní Morava
- vinětu navrhnul Jirka Bubeníček (pokud jste si jí nestačili všimnout, tak ji posílám v příloze)
Ten, koho oslavenci při sobotních hazardních hrách obrali (:-() o všechny (jimi dodané) peníze (:-)) Hejkal

Poděkování » po 22. května » MiNo

Ahoj všichni, v záplavě vzájemných děkování bychom neměli zapomenout na toho, kdo nám umožnil převést „gratulační kus“ tj., kdo napsal tuto divadelní hru a také ty minulé (Vzhůru cestou kamenitou za nevěstou znamenitou aneb zoufalé čekání a „Černý den na Tolštejně" aneb veselé krveprolévání tamtéž. Je to Pepa Gregor řečený Jogrs. Aby nebyl jen řádkem v programu, posílám alespoň jeho foto. Také jemu patří díky za to, co vytvořil. Všechno o Stezce »

Poděkování » po 22. května » MiMa

Miloši díky, aspoň vím, jak vypadá původce toho, co mi pořád straší v hlavě…

Poděkování » po 22. května » IvČe

Ahoj, Jogrsovi jsem hned po představení posílala info i poděkování SMSkou s žádostí o další ptákovinu. Všechno o Stezce »

Poděkování » po 22. května » JaVor

Ahoj, …a jistě jste si všimli, že od dnešního rána 0:51 hod visí na webu hned na první straně druhá část velkolepě zahraného kusu. Viděla jsem ji již několikrát a pořád se směji. Díky za krásný zážitek.

Malá Stezka » po 22. května » JiVl

V pátek jsme dobyli Bezděz, poté jsme si v Doksech v Rychtářově sklípku pochutnávali na podkováňském pivu a sušeném jačím mase dovezeném přímo z Tibetu.
V sobotu po matiné jsme neúspěšně dobývali osvěžovny v Provodíně a Jestřebí. Nakonec nás před hladem a žízní zachránil místní Nguyen.
V neděli jsme obešli nepozorovaně Máchovo jezero (téměř jsme ho neviděli), neplánovaně vylezli na Borný, dali zmrzlinu u Břehyňské průrvy a po pozdním obědě u Kočího skončili v nádražce (obojí v Doksech). Všechno o Stezce »

Roz-Raz II » čt 25. května » MiMa

Je tu prima. Vlak má půl hodiny zpoždění kvůli špatnému počasí. Hoj ahoj

Roz-Raz II » po 29. května » MiMa

Tak, už jsem se trochu vzpamatoval, z toho velmi náročného odpočinku na kole. Řeka Svratka na mě dýchla všemi rozměry. Jeden rozměr Vám posílám v příloze. Takže tímto díky Zuzce a Jirkovi za perfektní organizaci jak ubytování, tak stravování, prostě všeho!!! No prostě pohoda. KPČ expedice Svratka »

Pre Houmr 30. 5. » po 29. května » šéf

Ahoj všem, léto přišlo s první pořádnou reklamou a v takových dnech je potřeba dodržovat pitný režim. Ideální příležitost k tomu je hned zítra večer v Šumavské !! Na obvyklém místě, v obvyklou dobu (19:00).

Ad U Houmra 30. 5. » st 31. května » ZuVla

Ahoj všichni, kuřákům těm je hej. Zatímco my (28 ks) jsme byli namačkáni U Houmra v rozpáleném sklepě, Nataša si klidně po večerním lijáku mohla chodit kouřit ven na čerstvý vzdoušek. A co bylo mimořádné? Návrat ztraceného syna. A také jsme od zástupců expedice Roz-Raz-II (zpočátku večera to vypadalo, že přežily jen silné ženy) dostali s Jirkou kytici a mašinku, která nám bude celý večer vozit pivo. A co obvyklé? Pivo, víno, řev - občas proložený dunivým pokřikem Hip Hip Roz-Raz-il.

Expedice Roz-Raz-il » st. 31. května » JiVl

Malá statistika: 22 účastníků. Ujeli jsme 264 km (14+64+64+51+71). Svratku přejeli po 35 mostech (10+12+8+5). Ochutnali pivo z pěti místních minipivovarů: Revolta, Doubravník, Květnice, Hauskrecht, Břeclavský zámecký. KPČ expedice Svratka »

Vítání léta » st. 31. května » VlRo

Ahoj všem, včera v hospodě se mne někteří ptali, jak to vypadá s letošními Vojankami. Mohl jsem jim dát jen vyhýbavou odpověď, ale nyní už mohu dát jasnou a konkrétní odpověď. Vítání léta se letos opět uskuteční a to na obvyklém místě a v obvyklém termínu, tedy v úterý 20. června od 19:00 hod.
K tomu posílám prosbu od Mirdy Hozy. V rámci pěstování a udržování dobrých vztahů pořádá brigádu na vyčištění jezírka. Ta se uskuteční dnes od 14:00 hodin. Pokud byste tedy někdo měl čas a chuť, bylo by to fajn. každá ruka vítána (i třeba jen na hodinu).

Zemřela Zlata Strýhalová, Kobzová » st. 31. května » MaKo

Chci dát čtrnáctce zprávu, že po těžké nemoci zemřela moje první žena, dlouholetá stezkařka Zlata Strýhalová, Kobzová, (naposledy snad Doležalová). Rozloučení s ní se koná v pátek 2. 6. v 10 hodin v obřadní síni v Hradci Králové, Kuklenách. (myslím že trolejbus č. 4) Teď mi to volala Lucka, dělá na brigádě s její kamarádkou, bývalou spouhráčkou volejbalu.