Přechod Krkonoš 10 - 12. 3. 2017 – poslední volné místo

Hola, mám jedno volné místo na Přechod Krkonoš. Noclehy: 10. 3. Vosecká bouda, 11. 3. Luční bouda. Pokud byste měl někdo zájem, rychle se mi ozvěte.

mapa učené toulkyDnes Šatlava pro členy a hosty, Narasky 7. 3., František Skála vernisáž čtvrtek 9. 3.

Vážení! Dnes je 7. března - TGM by měl 167 narozeniny… Sto let po něm, přesně, se narodil Vladimír Jablonský má 67 a Jirka Vlach 65, taky právě dneska! Blahopřejeme!
Dnes v Šatlavě 18:30 vernisáž jednoho obrazu a večer pro členy a hosty Klubu!
Ve čtvrtek se otvírá obrovská výstava Franty Skály », velkéhoj výtvarníka (a tanečníka na našich Bálech) všechny zve na 9.3. v 18:00 do Valdštejnské jízdárny na Klárově (Metro Malostranská) … Další info zítras… HOJ ZAS!

Hospoda » út 7. března » šéf

Ahoj všem, tak prý někteří tápou, jestli je dnes pravidelná slezina nebo ne. Vzhledem k tomu, že držíme pravidelný režim, tak JE. Stačí si zapamatovat, že je to vždy sudý týden. A když nevíte, tak se stačí podívat na čtrnáctkové stránky do kalendáře akcí. Takže dnes večer U Houmra v Šumavské.

Hospoda 1a » út 7. března » šéf

Opakování matka moudrosti, připomínání dávkované po kapkách, neškodí v jakémkoliv věku. Už jsem připomněl, že je dnes pravidelná hospoda, ještě jsem chtěl připomenout, že je od sedmi, tedy od 19:00!!

Hospoda 1b » út 7. března » šéf

Další připomínka: dnes večer sedíme tam co minule, tj. za výčepem pořád rovně!
Inu dobrá, nebudu vás už trápit dalšími e-maily, takže:
1. je potřeba přijít v hojném počtu!
2. je potřeba přijít v hojném počtu, přestože příští týden je XIVejt
3. je potřeba přijít v hojném počtu i na XIVejt
4. XIVejt se koná příští úterý 14. 3.
5. XIVejt se koná jinde a to v Mysliveckém salonku restaurace Na Závěrce v Břevnově
6. Je potřeba přijít v hojném počtu i dnes večer
14/2. Je potřeba přijít v hojném počtu v 19:00 dnes večer do restaurace U Houmra v Šumavské
Ahoj dnes večer v 19:00 U Houmra

Ad U Houmra » st 8. března » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se nejdřív pořád stěhovali. Z našeho minulého salónku nás převeleli do nudličky pod naším původním salónkem. Když už přidávání židlí nepomáhalo, prohodila servírka naší výrazně početnější skupinu s mladými, kteří seděli u čtvercového stolu. Teď už máme, co jsme chtěli a můžeme začít slavit. Nejdříve přišel Masaryk, resp. 101 let po něm Jirka a pak slavila i sobotní Alla. Ale pořád jsme, především my ženy, neměly dost. Začaly jsme se urputně dožadovat karafiátů. Tak naši muži uspořádali sbírku na osm přítomných žen a místo rudých květů jsme si zase ťukli rudými griotkami. Ať žije MrDŽ!
Nevím, co víc zabralo, zda jubilejní Laudon nebo Mrzák za dvanáct, ale na víkend uprostřed týdne se nás na Masaryčce sešlo 19! Na nádraží v Nelahozevsi jsme ukázali ve svahu svítivě žlutou hospodu jako jasný a nepříliš vzdálený cíl a vyrazili na krátký předobědový okruh. Ale než jsme si před Laudonovým pavilonem přečetli všechno, co nám poslal Honza Dušák, obešli Veltrusy ze všech stran, dohledali daňky a prostudovali naučné cedule o jezu Miřejovice, málem nám ulétli všichni španělští ptáci, co nám připravila paní Marta. Naštěstí měla i jiné báječné hotovky, a tak si teprve při odchodu někteří uvědomili, že k Hruškům chodili na oběd, když pro nás stavěli nový most do obory. Ale už si to šinem k Dvořákovi a jeho Novosvětské. To že zazněla až na Měsíci, hravě trumfla Kačenka s Roulinem. Nejdřív si dali v Podzámecké hospodě pivo na kuráž a pak jsme je průvodem doprovodili na místo činu. Zazněl Mendelssohn - ano, Nelahozeves-Marina v oddacím listu souhlasí, a tak jsme to ještě pod plachetnicemi a majáky hezky oslavili. Cestou do Drážďan nebyl čas, ale teď při pěším pochodu do Kralup jsme mohli nechat oči na neuvěřitelných patvarech pískovců a v zapadajícím slunci nám dokonce přišel zajímavý i náš chemický průmysl. Na Hostibejku jsem všem přečetla, jaká nás čeká úžasná nádražka u Mrzáka a všichni se moc těšili. Ale to by právě nesměl jet vlak. Takhle nás u Rychtáře za 12 K (slovy dvanáct) a úžasných šunkových chlebíčků za 12 (slovy dvanáct) zbylo jen 9 (slovy devět). Ale užili jsme si to. Vždyť kdy jste naposledy čtyři piva a čtyři chlebíčky pořídili za stovku?
Tak a teď už se budeme věnovat blízké budoucnosti.

mapa učené toulky mapa učené toulky 13. Anenská Studánka 2017 » so 11. března » HoBr

Hola hola, Posíláme avizo na letošní Anenskou Studánku 2017. Uskuteční se konečně opět jako „Svatojánské dny“ tedy ve dnech 23. – 25. 6. 2017.
Program bude jednak tradiční: kola, zpěvy etc... Navíc připomínám všem tvůrcům z naších řad, již dříve formulovanou nabídku vystavit svá dílka s prostorách „Galerie ve Stodole“. Příslibem galeristy je předběžně pronájem jednoho až dvou háčků na výstavní zdi (další mohou být nakonec i na zdech ostatních). Prosím tímto kamarády, kteří již přislíbili presentaci, i ty kteří svůj zájem sdělit nestihli, aby mi poslali na email nejlépe do května rozměry a druh artefaktu, který chtějí vystavit, aby bylo možné instalaci připravit.
Prosíme také o obvyklé potvrzení účasti a to hlavně kvůli objednání jídla a piva!
Všechny srdečně zveme a těšíme se Honza a Zuzana

Pozvání na vernisáž výstavy kreseb Ludvy v sobotu 1. 4. 17:30, před TURAS Bálem v MB... » po 13. března » JiKuč

Hoj přátelé, HOJ RAS! Chtěl bych Vás všechny oslovit a osobně pozvat na vernisáž výstavy – přehlídky dosavadního, bez přehánění celoživotního díla - kreseb, plakátů a grafik, které náš starý kamarád a compagnon Olda Řeřicha, Ludvík přezdívaný, pro nás, pro RAS a pro TURAS, na různé akce a k různým příležitostem vytvořil.
Výstava se bude konat ku začátku oslav 40 let založeni RAS, v Malostranské Besedě a bude zahájena 1. 4. 2017 v 17:30 hod. malým přípitkem a oslavnou řečí.
Výstavu doprovází 38. TURAS BÁL, který na její otevření volně naváže a kterého se jistě také zúčastníte. Výstava potrvá do 20. 4. 2017.
Budeme moc rádi, když se dostavíte v hojném počtu a uděláte Ludvovi i nám radost. Stejně tak budeme moc rádi, když si na výstavě, nebo na k tomu účelu zřízených webovkách, zakoupíte originály či faksimile jeho děl. Pomůžete tím dobré věci!!
Výstavu totiž nepořádáme jen pro potěchu oka a oslavu autorova nevšedního talentu, ale i za účelem získání diskrétní finanční výpomoci kamarádovi, v jeho poněkud těžší situaci. Jsme přesvědčeni, že pro Ludvu bude cesta výpomoci formou rozprodaných grafik a kreseb mnohem schůdnější, než by bylo prosté přijetí finančního daru. Pevně věřím, že náš úmysl pochopíte a hojně se zúčastníte. Předem Vám děkujeme.
Za všechny kamarády Dědek – Zdenek Rajniš.

Českomoravský SK TURAS Praha - Brno pořádá a zve na 38. TURAS BÁL v Malostranské besedě! V sobotu 1. dubna 2017 v 19:30.
17:30 Vernisáž výstavy kreseb O. Řeřichy: 40. LET RAS! Oslavy založení Recesní Akciové Společnosti 27. 7. 1977).
Budou k vidění i ke koupi Ludvovy obrasky, plakáty, pozvánky, které leta kreslil a dával našim akcím.
Hrají: Two Hearts Pub Band Crissy Fišera, The Breakers + Jackyllovy slipy, …po 22:00 živý obras…
Rás: ČERVENÝ, ZELENÝ A ČERNÝ se odrasí, že… Oděv uvolněný … v barvách … Vstupné 200 Kč (u členstva a v místě)
Každý něco pro BÁL - zvěte přátele včas! HOJ TURAS

mapa učené toulkyLetošní úroda » ne 26. března » ZuBr

mapa učené toulkySofinka Provazníková » po 27. března » ZuVla

Ahoj všichni a hlavně Uhři, tak to nebylo ani na MDŽ, ani na Josefa, ale na první jarní den!
Moje mila druha rodino, pratele, verni priznivci Madarska! S radosti vam oznamujeme, ze se nam 21.3.2017 narodila dcerka, Sofie. Obe jsme v poradku a uz si uzivame spolecny vikend s tatinkem. Moc vas objimame!!! Vase Katalin

Otevírání studánek a další info » po 27. března » ZuVla

Ahoj všichni, o Sofince a Katalin už víte, už jsem i za vás a za Jižany Katalin pogratulovala. Teď ještě krátce popíšu Studánky a hlavně pošlu další info. Akce se na nás ženou v takovém množství, že už se frekvencí mailů téměř rovnám dr. Kučerovi.
V pátek jsme se srazili v nádražce v Karlštejně - krátké příjemné setkání s Janou Pš. a poněkud nepříjemné s hospodským. (nechodtě tam prosím vás, vynadá vám jako nám). Pak už nás ještě starší ochranáři než my vedli přes hřbitov a hory doly do Kubrychtovy boudy. S dvěma bloudilkami z TURASu, které dorazily až k půlnoci, nás bylo přesně čtrnáct. Okolo ohně jsme seděli mastňácky na židlích, opékali buřty a po půlnoci nám Kopp dokonce i zahrál. Dopoledne dorazila další část Kučerasova klanu a Čtrnáctka. Společně jsme jarní přírodou mezi zástupy dorazili do lomu Mořina. Davy pokračovaly po značce, my zamířili k bagrům. Vstupům do Malé a Velké Ameriky tajnými vchody je konec, vše je zabezpečeno, zamřížováno (viz okna Malé Ameriky), ale můžete si objednat prohlídku u spolku Hagen. A to přesně Kučka udělal. Helmy, svítilny, netopýři, výhledy skrz mříže - vše bohatě zdokumentováno. Poté obří porce v Mořině Na růžku. Většina Čtrnáctky se vykašlala na nějaké otevírání studánek, část šla nejkratší cestou do Karlštejna, otevírači výčepů to vzali podle GPS přímo přes trní do Mašinky v Zadní Třebani. My ctitelé pořádků a hlavně majitelé baťohů zanechaných na Kubrychtce, jsme sešli ke Královské studánce (zadání tohoto výletu tím pádem splněno) a přes chatu došli do Srbska. Otevírání studánek má výrazný podtitul (a výčepů), a tak nám nezbylo než v Třebani z vlaku vystoupit a radostně se setkat s těmi, kteří to z Mořiny vzali přímo na komoru. Výčep jsme otevírali opravdu usilovně, ale bylo to bezpečné, Mašinka totiž v devět zavírala.
mapa učené toulkyV neděli jsme jen soukromě jeli s Jirkou na kole podle Vltavy, a tak se nám podařilo zřejmě naposledy zdokumentovat červenou chatičku v Řeži. Zanedlouho přijedou bagry, a tak Hanka zachraňovala darovaného ptáka (viz příloha). A ještě jeden zážitek z cesty. V Tichém údolí v Roztokách U zvířátek seděli u vedlejšího stolu údajně rozvádějící se Agáta a Jakub Prachařovi. Okolo běhal Kryšpín a oba dospělí!! pili limonádu.
Kdo by měl zájem vidět možná jednu z posledních přednášek Radima Gábora o mizejícím industriálu Prahy, tak je v úterý od pěti v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Téma je od Muzea k Bulharu.

Milíčeves » út 28. března » MiNo

Ahoj kamarádi, posíláme pozvánku na setkání cyklistů i pěšáků v Milíčevsi, které letos proběhne ve dnech 2. až 4. června. Letos to bude již pošestnácté. Pro organizační zajištění akce potřebujeme znát alespoň přibližně předpokládaný počet účastníků. Prosíme proto o zprávu - pokud možno brzy, třeba hned teď. Abychom měli jasněji, přivítáme zprávu i od těch, kteří se nemůžou zúčastnit. Již se těšíme! Neumanovi + Daňkovi